Jak pozbyć się kaszlu szybko?

Zawartość:

Ten przykry dolegliwości jak kaszel, zna wszystkich ludzi bez wyjątku. A większość stanów kaszel się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Chociaż, oczywiście, choroba zazwyczaj nie ma miejsca w czasie. Ale mimo to, jeden z najbardziej palących kwestii – to w jaki sposób pozbyć się kaszlu szybko. I to naprawdę jest całkiem realne. Jednak, aby pozbyć się kaszlu, trzeba jeszcze, aby dowiedzieć się przyczyny, które spowodowały jego wystąpieniu. Jeśli wyeliminować przyczynę kaszlu zniknie na własną rękę.

load...

Najczęściej, kaszel towarzyszem jest właśnie przeziębienia. Zimny ​​z jakiegoś powodu uważa się za chorobę absolutnie niepoważne. I bardzo na próżno – na przeziębienie może prowadzić do różnych powikłań. Więc upewnij się, aby poprosić o pomoc medyczną od lekarza. Lekarz oceni stan pacjenta i przepisać odpowiednie leczenie w razie potrzeby.

Można jednak spróbować dodatkowe zabiegi, które szybko pozbyć się kaszlu. I ten zabieg – receptury tradycyjnej medycyny. Należy jednak pamiętać, że przed zastosowaniem środka leczniczego należy skonsultować się z lekarzem, tak aby nie pogorszyć ich stan. Ponadto uważnie wszystkich elementów, które składają się na specjalnych narzędzi. Nie powinno być reakcje alergiczne.


Wdychanie Kaszel

W takim przypadku, jeśli przyczyną twoich suchy kaszel są ból i ból gardła, można spróbować inhalacje. Idealnie należy użyć specjalnego inhalatora parową, ale można to zrobić zwykły „staromodny” sposób miskę i ręcznik. Temperatura wody do inhalacji powinna wynosić około 40 stopnie Celsjusza – cieplejsze nie powinny być stosowane.

load...

Nad ciekłą pojemniki powinny być przechylona w odległości do 30 centymetrów, a na czubku głowy pokryte ręcznikiem. W celu uzyskania pożądanego efektu inhalacji wdychać parę wodną niezbędną do ust.

Generalnie, średni czas trwania inhalacji powinna wynosić około 10 minut. Podczas inhalacji nie powinno być żadnego dyskomfortu. Wręcz przeciwnie, powinno się zauważyć znaczną ulgę. Dzień powinny być wykonane co najmniej 5 – 6 inhalacje z rzędu.

Jednak należy pamiętać, że w każdym przypadku jest to niemożliwe do inhalacji, jeśli masz gorączkę. Może pójść jeszcze wyżej. I to jest całkowicie bezużyteczne – stan chorego będzie tylko pogorszyć. Ponadto, po wdychaniu przez jedną godzinę, nie można palić, mówić głośno, nie mówiąc już wyjść. W przeciwnym razie, działanie inhalacji zostanie zmniejszona do prawie zera.

Są to jedne z najbardziej popularnych i skutecznych inhalacji:

  • Miód

W tym celu trzeba będzie wdychany pół litra wody i 10 gramów każda miodu. Wody doprowadzić do wrzenia, ostrożnie rozpuścić w niej miód i ochłodzić do 38 stopni. W tym przypadku reguła właściwie oddychać, nos i usta, ale również musi wdychać. Zwłaszcza jeśli masz nie tylko kaszel, ale również na zimno. Czas trwania inhalacji – nie mniej niż dziesięć minut.

  • Ziołowa szałwia

W tym celu trzeba będzie inhalacja dwie łyżki posiekanych ziół szałwii. Zagotować litr wody, umieścić w pojemniku szkliwa ziela szałwii i napełnić go wodą. Domagaj około 20 minut – w tym czasie woda się ochłodzi się tylko w odpowiedniej temperaturze. Czas trwania inhalacji – nie mniej niż 5 minut.

  • Eukaliptus

Przygotować dwie łyżki rozdrobnionych liści eukaliptusa, dwie tabletki Valodol i łyżeczka drobno zmielonego czosnku. Wszystkie składniki wymieszać i wlać litr wrzącej wody. Strome przez dziesięć minut. Czas trwania inhalacji – nie mniej niż pięć minut.

  • Alkaline wdychaniu

Jak wiadomo, najbardziej skutecznym wdychanie kaszel – zasadowy. I łatwiej niż kiedykolwiek – wystarczy dodać wrzącej wody na litr pięcioma łyżkami najczęstszych sody oczyszczonej. Doprowadzić wodę do wrzenia, posypać z sody oczyszczonej i ochłodzić do 40 stopni. Czas trwania inhalacji – 7-8 minut. Szczególnie skuteczne takich oskrzeli wdychaniu i astma oskrzelowa.

Spłukać

Nie mniej skuteczne i płukania, które są również bardzo skutecznie łagodzą podrażnienia i stany zapalne. Płukanie można przeprowadzić albo oddzielnie albo razem z wdychaniem. Gargle potrzeba co najmniej raz na trzy godziny.

  • Ziołowy

Aby uczynić ten rosół trzeba będzie jeden kwiatostany łyżkę nagietka i eukaliptusa ziół. Wymieszać zioła i zalać szklanką wody. Doprowadzić bulionu do wrzenia na łaźni wodnej i gotować przez dziesięć minut. Następnie można ochłodzić do temperatury 37 ° i napięcia – bulion jest gotowy do użycia. Koniecznie należy pamiętać, że jego właściwości lecznicze Bulion zachowuje tylko pierwsze kilka godzin. Po tym, że jest to absolutnie bezużyteczne – czemu świeże każdym razem gotować.

  • Roztwór sody

Soda oczyszczona nie może stracić ostrość w tym przypadku. Przygotowanie brzeczki jest łatwiejsze – jedna łyżeczka sody w szklance ciepłej wody.


Narzędzia do użytku wewnętrznego

Oprócz środków do płukania i wdychanie możliwe jest użycie środków do użytku wewnętrznego. Dowodzą one również być bardzo skuteczne w walce z kaszlem. Oferujemy najbardziej skuteczne:

  • Aloes z miodem

To narzędzie pozwala szybko pozbyć się kaszlu, gdy jest mokry kaszel. Aby zrobić to, musisz pięć łyżek liści aloesu i pięć łyżek miodu. Miodu należy topi się w łaźni wodnej w stanie ciekłym. Liście aloesu należy starannie przeszlifować – to najlepiej przebierał.

Następnie połączyć dwa składniki i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Otrzymaną mieszaninę umieszczono w szklanym pojemniku i przechowywać w lodówce. Weź powinno być jedną łyżkę pięć razy dziennie, niezależnie od posiłków. Przebieg leczenia – aż do całkowitego zaniku kaszel. Typowo, ulga występuje na końcu pierwszego dnia.

  • Surowe ziemniaki i miód

To narzędzie jest bardzo skuteczne w pomaganiu suchy kaszel. Aby zrobić to, musisz dwa duże wielkości ziemniaki i sto gramów któregokolwiek z miodem. Ziemniaki umyć, obrać i ruszt na drobnej tarce. Następnie wymieszać z miodem i umieścić w szklanym pojemniku, który jest pewien, że szczelnie przykrywa. Podjąć niezbędne środki jedną łyżeczkę co godzinę i pół. Przebieg leczenia powinien trwać przez okres co najmniej pięciu dni. Nawet jeśli kaszel wyparuje.

  • „Babcia” oznacza

Oczywiście, mówimy o sposobach pozbycia się kaszlu, w żadnym wypadku nie możemy ignorować stary sposób ludzi, większość ludzi jest zaznajomiona z głębokim dzieciństwie. Aby to zrobić, trzeba będzie jedną łyżkę miodu, łyżkę masła, jedna trzecia łyżeczki sody oczyszczonej i jeden kubek mleka. Mixed Race, prawda?

Dalsze przygotowanie programu jest bardzo prosta – Doprowadzić do wrzenia mleko i rozpuścić ją dokładnie wszystkie składniki. Gotowe! Oznacza to, że trzeba pić w nocy, aż do całkowitego zniknięcia kaszel. Co do zasady, chory odczuwa znaczną ulgę.

load...