Jak pozbyć się hemoroidów?

Zawartość:

Wiele osób wie, co to hemoroidy, ale uważają, że jest to choroba, choć nieprzyjemne, ale nie jest bardzo poważna. Jest to jeden z głównych błędów, które często prowadzi do tego, że choroba zostanie uruchomiony, wymagają skomplikowanych operacji. Fakt, że jest to choroba i jak leczyć hemoroidy, dowiedzieć się więcej.
Powrót do spisu treści

load...

Przyczyny hemoroidów

Czym są hemoroidy? Choroba jest związana ze wzrostem naczyń krwionośnych i tkanki odbytu. Jest tworzenie tak zwanego hemoroidów ich strata przez odbyt. W tym samym czasie może być krwawienie, ból, dyskomfort podczas ruchów jelit.

Choroba jest obecnie bardzo często, a wszystko to jest w innym etapie. Nie może on także zauważyć, w szczególności w początkowym stadium, gdy domowe niż hemoroidy zewnętrznych. Przyczyny tej nieprzyjemnej choroby wydaje, może być bardzo różny. Wśród najważniejszych należy zwrócić uwagę:

 • Zła dieta, brak błonnika w diecie żywności;
 • Przewlekłe zaparcie, które zwiększają ciśnienie w odbytnicy;
 • Czynniki dziedziczne;
 • U kobiet może to być praca, hemoroidy często pojawia się podczas ciąży;
 • Przedłużona siedzi w toalecie;
 • Siedzący tryb życia, nieaktywny tryb życia (zazwyczaj choroba uderza pracowników biurowych);
 • Nadmierne ćwiczenia;
 • Nadużywanie alkoholu, pikantnych potraw.

Powrót do spisu treści

Objawy i leczenie hemoroidów w różnych etapach

W leczeniu hemoroidów, należy najpierw określić swoje objawy. Przebieg choroby może być podzielony na kilka etapów:

load...
 • Przewlekłe hemoroidów jest podzielona na 4 etapy: 1 – plamienie jasny kolor szkarłatny, 2 – utrata węzłów, 3 – utrata węzłów wymagających interwencji medycznej, 4 – utrata wymagających interwencji chirurgicznej, skrzepy krwi;
 • Ostra hemoroidy jest podzielona na trzy etapy: 1 – bez tworzenia węzłów i ból zapalny, 2 – występowania zapaleń, 3 – zapalenie hemoroidy się.

W celu dokładnego określenia stopnia i formy tej choroby, muszą być badane, a następnie lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Może to być leki w domu, ciepłe kąpiele. W skomplikowanych przypadkach muszą być traktowane w szpitalu.

Leczenie homeopatyczne

Homeopatia – alternatywna metoda leczenia, która często przynosi szybką i znaczną ulgę. W przeciwieństwie do metod tradycyjnych leków, praktycznie nie ma przeciwwskazań, procedura może być przeprowadzane w domu, bez obaw pod względem działania. Ale nie mogą angażować się w samoleczenia, konieczne jest, aby skonsultować się z homeopata, który przepisze leki.

Aby pozbyć się swędzenie, można użyć papryka roczna. W każdym przypadku wybór takiego lek powinien być podawany pod nadzorem lekarza, w oparciu o objawy i ogólnego stanu pacjenta. Gdy obróbkę prowadzi się w domu, wstępnie konsultacja jest również wymagana w proktologa.

Wystarczy kupić leki bez porady lekarza nie mogą, ze względu na hemoroidy – poważnej choroby, konsekwencje takiego samoleczenia mogą być nieprzewidywalne.

Leczenie przewlekłych postaciach

W etapie 1-2 Postać przewlekła hemoroidów mogą być leczone za pomocą metod inwazyjnych. To krioterapia, fotokoagulacji, ligacji przy użyciu pierścienie wykonane z lateksu, skleroterapia. Jednakże, metody te są przeciwwskazane w takiej sytuacji:

 • Obecność szczeliny odbytu;
 • Dostępność miejsc zakrzepicy;
 • Obecność ostrego ropnia, procesy zapalne w krocze, a w kanale odbytu.

Samo leczenie jest następujący:

 • Skleroterapia jest sposobem, w którym środek do obliteracji żylaków w ilości do 2 mm, wprowadza do układu. Substancja ta powoduje wiązanie, spłaszczenie naczyń, czyli przynieść znaczną ulgę. W tym samym czasie, można pracować tylko z 2 węzłów, w przeciwnym razie będzie rozwijać silny ból. Powtarzające się interwencja może być wykonywane tylko po 2 tygodniach;
 • Zastosowanie pierścieni lateksowych obejmuje nakładanie ich na węźle, aby wyłączyć jego zasilanie. Następnie węzłów wraz z pierścieniami są usunięte (jeśli tkanka matryca). Dzieje się około tygodnia po zabiegu. W niektórych przypadkach zaleca się powtórzenie operacji;
 • Fotokoaguyaltsiya jest zabieg, w którym jest wprowadzany do odbytu światłowodu. Pod wpływem statków jednostkowych energii termicznej trzymać się razem. Końcówka powinna być stosowana do każdego węzła od 2 do 6 razy;
 • Krioterapia – jedna z najbezpieczniejszych procedur. W tym przypadku, węzeł po prostu zamrożone po rozmrożeniu dochodzi do śmierci tkanki, jest to mała rany. Przeprowadza się taką interwencję w znieczuleniu miejscowym, dużo czasu nie jest wymagane.

Niektóre procedury, takie jak minimalnie inwazyjne, nie wymaga znieczulenia ogólnego, lecz to zależy od złożoności tej choroby. Dla krioterapii lub interwencji lasera może być wymagane znieczulenie zewnątrzoponowe. Taka metoda leczenia nie można uznać za panaceum, ponieważ nie eliminują główne przyczyny hemoroidów, a jedynie zmniejszyć ból, czyste miejsce.

Leczenie postaci zakrzepowe

Jeżeli zakrzepowe hemoroidy z bólu, leczenie może być różne opcje. Kiedy węzeł wzrasta tylko nieznacznie, lekarz zaleci ciepłą kąpiel, niektóre leki przeczyszczające. Ale jeśli ból jest bardzo silny i duży węzeł, często procedurę usunięcia zakrzepu z zaleceniami lekarza. Procedura ta jest wykonywana tylko w szpitalach, chociaż jest to zwykle czasochłonna wcale. W żadnym wypadku nie należy próbować zrobić to sam, ponieważ jest to nie tylko możliwe, do silnego rozwoju choroby, ale także zanieczyszczenia, przenikanie infekcji innych narządów!

Skrzep krwi usuwa się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, a pacjent nic nie czuje.  W kawałku urządzenia wejściowego bandaż, który pozwala, aby zatrzymać krwawienie i zapobiec dalszemu tworzeniu się skrzepów. Na zewnętrznej powierzchni zespołu jako opatrunek, który może być usunięty po 6-12 godzin po zabiegu. Często lekarze przepisują kąpiele Sitz ciepłą wodą. Ból ustępuje po takiej procedurze, ale jeśli nadal pozostaje uczucie dyskomfortu, jest przepisywany pacjentom acetaminofen, ibuprofen, które mają działanie przeciwbólowe.

Na utraty hemoroidy, czyli wypadnięcia, lekarz musi mieć miejsce interwencja, nic nie może być zrobione w sposób niezależny. W większości przypadków taka interwencja kończy się z lekarzem delikatnie zmniejszyć część wytrąca naciskając na nią palcem. Ale są przypadki, gdy węzeł jest nevpravlyaemym lub spadek po zabiegu. W tym przypadku, operacja może zmniejszyć tylko który ma znacznie warunek.

Jeżeli węzeł spadła pozostaje na swoim miejscu, to znaczy w stanie zaciskania odbytu, możliwe jest opracowanie nekrozy. Tkanina przestaje otrzymywać niezbędne dopływ krwi stopniowo wymierają. Prowadzi to do tej nieprzyjemnej sytuacji jak zakażenia hemoroidy, infekcje z wejściem krwi do innych narządów. Jest to nie tylko negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia, ale także może powodować niebezpieczne choroby. W tym przypadku interwencja chirurgiczna jest konieczne przeprowadzenie obróbki w szpitalu.


Powrót do spisu treści

Gdy leczenie operacyjne?

Leczyć hemoroidy często możliwe tylko operacyjnie. Zaleca 3-4 stopni choroby. Operacja jest wycięcie hemoroidów, a następnie needling naczyń karmienia. Okres pooperacyjny, że pacjent musi wydać w szpitalu na obserwacji wynosi około 7-9 dni, w zależności od ogólnego stanu i złożoność interwencji. Okres Disablement po takiej operacji wynosi 14 dni.

Po raz pierwszy po operacji, może wystąpić ból w jamie brzusznej, dyskomfort w odbycie, ropiejące rany. Ponadto, należy zauważyć, że w dłuższym okresie może być zaobserwowanych zjawisk, takich jak nawrót naruszenie rozszerzalności odbytu, osłabiając jego funkcji rośnie. Aby zminimalizować te skutki, wszystkie zalecenia lekarza musi być dokładnie przestrzegane w okresie pooperacyjnym, przestrzegać odpowiedniej diety.

Aby leczenie było skuteczne, konieczne jest po zabiegu wykonać pewne konkretne zalecenia:

 • Siedzi się kąpieli z ciepłej wody, 3 razy dziennie po każdym ruchu jelita grubego (w szczególności w przypadku diety z warzyw liściastych, duża ilość cieczy);
 • Gdy występuje ból, że konieczne jest stosowanie tylko tych leków, które zostały podane dla lekarza prowadzącego;
 • Przeczyszczające mogą być wykorzystywane wyłącznie za zgodą lekarza;
 • W przypadku wystąpienia objawów takich jak krwawienie, ból, gorączka, pogorszenie wymioty, ból brzucha, należy natychmiast skontaktować się z lekarza prowadzącego.

Powrót do spisu treści

Zapobieganie hemoroidy

Dziś nie ma kompletnie niezawodnym środkiem do profilaktyki chorób, takich jak hemoroidy. Dzięki specjalnej diety można zapobiec, ale nie może całkowicie wyeliminować ten problem. Zmniejszyć ryzyko powstawania kątów jest możliwa, ale następujące warunki muszą być spełnione, aby w ten sposób:

 • Jeżeli konieczna jest siedzący tryb pracy, aby dostać się co godzinę przez około 15 minut, aby żadnych aktywnych działań;
 • Dla kierowców, aby znaleźć jazdy nie zaleca się więcej niż 3 godziny, trzeba jak najwięcej z samochodu, zrób lekki trening;
 • W biurze iw domu zalecamy miękkich foteli i zastąpione zwykłymi krzesłami sztywnych;
 • Dieta bogata w zboża, zupy. Ujęcie w diecie żywności, która nie powoduje zaparcia lub biegunki, jak to jest często przyczyną wypadaniem w okolicy odbytu;
 • Zmniejszyć spożycie napojów alkoholowych, ostry, pikantny żywności, co powoduje podrażnienie okolicy odbytu, zwiększa przepływ krwi;
 • Po defekacji zaleca, aby nie używać szorstki papier toaletowy i przemyć zimną wodą;
 • Zalecany dla kobiet w ciąży do wykonywania codziennie chodzić, wykonywać ćwiczenia gimnastyczne.

Hemoroidy – raczej nieprzyjemna choroba, która wymaga leczenia, nie może być oddane. Używane do różnych metod, w tym ludzi, którzy mogą zrobić w domu. W zaawansowanych postaciach zaleca operację, po której musi spełniać wszystkie zalecenia lekarza.

load...