Jak pozbyć się depresji: smutek – Down!

Zawartość:

Z depresją w takiej czy innej formie Każda osoba twarze. W tym przypadku nie mówimy o problemie medycznym lub zaburzeń psychicznych, aby poradzić sobie z którego może tylko pomóc lekarzowi. Pod depresji wielu ludzi zrozumieć przewlekłą walkę złego nastroju, nudy i depresji, w której mieszka, oczywiście, staje się bardzo trudne. Zgodnie z tym, obróbka i skuteczne opcje, jak pozbyć się depresji, będzie interesujące dla wszystkich.

load...

Depresja charakteryzuje się stan depresji, smutku i tęsknoty. Osoba cierpiąca na nią, prawie nie może czuć radość i inne pozytywne emocje. Cały świat nie jest dla niego miły, i nie chce się zajmować. Wszystko idzie źle, a przyszłość wydaje się smutny i pełen rozczarowań. Depresja jest bardzo męczące i znacznie snizhet jakość życia. Nic więc dziwnego, że ludzie chcą jak wyjście z tego stanu można znaleźć szybciej!

Niestety, jeśli chodzi o poważną depresję kliniczną, a następnie pomóc osoba powinna mieć tylko psychoterapeuty. Jednak w przypadku długotrwałego złym nastroju, a nawet spowodowane ze zrozumiałych względów, możemy tylko zrobić pomocy psychologicznej. Można nawet spróbować zrobić to samemu, korzystając z kontaktu opisaną poniżej i wykonywania sprzętu.

Co mamy do zaoferowania psychologów?

Nie będzie nas zobaczyć wymienione wśród różnych kierunków psychoterapeutycznych najsłynniejszy – psychoanalityczna. Nie martw się, to nie jest jakaś ignorując cały kamień milowy w psychologii: angażować się w psychoanalizie i pozbyć się z pomocą monoterapii depresji jest po prostu niemożliwe – zbyt silny wewnętrzny ochrona psychologiczny osoby. Oni również nie pozwoli ci zrobić.

Ponadto, analityk – specjalista z wieloletnim treningu psychologicznego wysoko wykwalifikowanych, tak niezbędnej dla precyzyjnej pracy psychoanalitycznej. I tylko on może skutecznie „wyleczyć duszę” w ramach psychoanalizy. Zamiast niej, proponujemy zapoznanie się z innych, równie wspaniałych i skutecznych kierunków praktycznej psychologii, pomaga pozbyć się depresji.

load...


Gestalt – terapia: nasze doświadczenie – syn błędów trudnych …

Gestalt – terapia – spółka zależna od psychoanalizy. Jest on oparty na postulatów elastycznej i odpowiedniej adaptacji organizmu na ciągle zmieniającym się środowisku, wykorzystania pozytywnych doświadczeń życiowych i potrzebę zrozumienia siebie i swoje ciało. Każdy człowiek jest niepowtarzalny i charakterystyczny, a on mając własnych potrzeb, uczuć i doznań. Jeśli jest to długi czas nie słuchać ich, „wyniki” niektórych konwencji i ograniczeń, organizm przestaje komunikować się do mózgu, a to ważna informacja pochodzi apatię. Charakteryzuje się ona głównie w leczeniu depresji Gestalt – stan braku chęci i energii.

Jeśli uznają się w tym opisie, etapy powrotu cielesnej wrażliwości powinny zostać podjęte. Będzie to pierwszy krok, aby pozbyć się depresji. Musisz nauczyć się koncentrować się na siebie i swojego ciała, słuchaj wszystko, co chce powiedzieć. Po raz pierwszy, można pomóc bliskiej osoby, która jest „na zewnątrz”, aby śledzić wszystkie zmiany, które występują do Ciebie: ze względu na to, czego się łzy? Co przynosi uśmiech, i że – strach? Jakie gesty, postawy i postawy typowe dla ciebie, gdy chcesz coś? Wszystkie te atuty pomogą ponownie nauczyć się słuchać siebie. Może najpierw trzeba będzie nawet podpowiedzi w rodzaju: „Jesteś głodny?” „W tym momencie, chcesz spać” „Chcesz się dobrze bawić, oglądając ulubiony film?”, Itp? … Get satysfakcjonującym doświadczeniem dla uwagi i nastrój się poprawi.

Czasami depresja nie jest czymś trwałym – jest raczej gościem, który przychodzi do życia na własną rękę. I w tym przypadku bardzo ważne jest, aby przeanalizować napady złego humoru i zrozumienia, kto lub co je powoduje. Każdy stan (w tym depresja) posiada własny mechanizm włączania i wyłączania. Aby go zrealizować, należy pamiętać (i lepiej szczegół rekord), w jakich sytuacjach masz ułożone smutek i apatia, które ją poprzedziły, i jakie są twoje uczucia, odczucia i działania wewnętrzne w tym czasie. Spróbuj znaleźć coś wspólnego w tych państwach – najprawdopodobniej będzie to typowy mechanizm jak zanurzyć się w depresji.

Gdy mechanizm zostanie znaleziony, to będzie tylko zastąpić go coś dobrego i pozytywnego. Spróbuj skoncentrować się na jakieś miłe wspomnienia. Może to być ramka z dzieciństwa lub Twoja ostatnia podróż do morza – wszystko to powoduje silne pozytywne emocje. Trzeba będzie spróbować wyobrazić sobie pamięć w szczegółach, aby zanurzyć się w nim, a tam trochę wędrować. To może dać Ci siłę i dobre samopoczucie. Można również pochodzić z niektórych klas lub zdarzeń, które przynoszą radość, i starają się doprowadzić je do życia.

Terapia poznawczo Biada z Wit

Prawa był Aleksandr Siergiejewicz Griboedov, nazywając jedną z jego najbardziej znanych dramatów: „Biada z Wit”. Słowa te są bezpośrednio związane z przyczyn epizodów depresyjnych: co do zasady, są w naszych umysłach. Napady samobiczowania, melancholii i depresji często powodować różnego rodzaju negatywnych postaw, które zdobywamy przez całe życie, na przykład: „Nie wiem, jak coś”, „Zawsze mam pecha”, „Jestem brzydki”, etc. … Oni psują nasze życie i spowodować, aby sądzić najgorsze. Jakie są możliwe sposoby pozbycia się nimi?

Gdy mamy do czynienia z takimi instalacjami doskonale sprawdzoną technikę o nazwie „Protokół dysfunkcyjnych myśli.” Jej istota sprowadza się do tego: wziąć kartkę papieru i narysować tabelę w nim z kilku kolumn. Pierwszy – to data zdarzenia dla ciebie nieprzyjemne zdarzenia. Drugi – opis charakteru tego bardzo nieprzyjemnego zdarzenia. Na przykład, Nahama lekarzem. Trzeci – uczucia i emocje one spowodowały. Zazwyczaj jest to całe spektrum negatywnych z niechęci do depresji. Po czwarte – wszelkie negatywne postawy nasiliły się z powodu wypadku. Na przykład, kiedy to się dzieje, myślisz: „Cóż, tutaj! Jestem tak nędzny, że robię niegrzeczny!”.

Piąta kolumna – najważniejsze: w nim spalisz alternatywną neutralny lub pozytywny wyjaśnienie sytuacji. W przypadku „Lekarz szkodliwe” niż swoich „biednych” takie wyjaśnienia mogą być nudności ciotkę, szef, krzyczał na nią, małą pensję i wiele więcej. Im więcej wymyślić wyjaśnienie, tym lepiej. I to powinno być wykonane z każdego zdarzenia, które zwali was z toru. Technika ta pozwala na przełączanie ostrość z depresyjne-pesymistyczny na pozytywnych optymistyczne.

W razie wystąpienia jakichkolwiek nierozwiązywalne sytuacje powodujące depresji, starają się znaleźć alternatywne rozwiązania. Opowiem wam pewną historię do zilustrowania tej techniki: trzydziestoletnią Marina, matka trójki był zdesperowany, bo jej mąż ją opuścił. Wydawało się jej, że „nie może przetrwać bez niego”, ponieważ nie jest gotowy do samodzielnego życia, nie może zarabiać pieniądze, plan, budżet, itd. …

Na początek musiała zdefiniować problem: zarządzania budżetem, rodzicielstwo i samotność. Pierwszy przynieśli ją w przerażeniu. Ale szybko przypomniała sobie, że ma wykształcenie wyższe. Doprowadziło to do tego, że zaczęła się rozwiązać pierwszy problem – uczęszczał do wyszukiwania i szybko znalazł pracę w Sekretarza. Potem poczuła siłę: sytuacja nie była tak beznadziejna, jak początkowo postrzegany. Praca przez resztę problemów teraz nie powodować jej takiej grozy: to przemyśleć w jaki sposób będzie zaszczepić dyscypliny dzieci, a także myśl o starych przyjaciół i znajomych, zapomnianych w małżeństwie. Nastroje w poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań, a nie ponury nieszczęścia, pomaga każdemu, aby stać się bardziej aktywny i odzyskać.


Art – terapia: sztuka cieszyć się życiem

Terapia sztuką jest od dawna znany ze swojej skuteczności w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów psychicznych, w tym depresji. Jego główną cechą – to nieograniczone możliwości autoekspresji. Sędzia dla siebie: człowiek, który stara się pozbyć się negatywnych emocji, można „wyrzucić” je w dowolnej formie artystycznej. Wybór zależy od kierunku głębokości osoby i swoich możliwości doświadczeń. Na przykład, z silnymi uczuciami niechęci lub smutek najlepiej jest użyć gliny lub plasteliny, zamiast farby.

Ty nawet nie trzeba ustawić żadnego konkretnego celu, robi arteterapii – można po prostu zanurzyć się w procesie i dać sobie z nim całkowicie. Jednakże, można użyć, jeśli chcesz wykonywać. Na przykład, postawił sobie za cel, aby narysować tęsknotę. Posłuchaj siebie i przesunąć na papierze obraz, który powstaje w umyśle, kiedy myśli o swojej depresji. Spędzam dużo czasu, szlifować części.

Po zakończeniu, należy dokładnie przyjrzeć się zdjęciu. Nie martw się o jego jakość: Pamiętaj, że najważniejsze – nie estetyczny wygląd rysunku, i głębia wyrazu. Jakie są uczucia i emocje, to jest dla ciebie powodem? Może chcesz, żeby coś zrobić. Czy można, a wręcz przeciwnie, aby narysować coś bardzo ładny, które pozwoli Ci pozytywne emocje. Pomóż serce zanurzyć się siebie: wykorzystać całą swoją wyobraźnię, ponieważ jest nieograniczona!

Fachowcom technik terapii interesujące jest stworzenie kola. Weź dużą kartkę papieru i rozpocząć umieścić to wszystko sprawia, że ​​pozytywne emocje: rysunki, kolorowe plamy, zdjęcia, wycinki prasowe, kawałki tkaniny i skóry, kilka innych rzeczy i materiałów. Załączyć cały arkusz i upewnij się, że to, co dzieje się wewnątrz ciebie w procesie kolażu. Pamiętaj, że nie ma żadnych ograniczeń, a można zrobić kolaż z czymkolwiek chcesz – na przykład do malowania kolor fragmentów pustka lub odwrotnie, pozostawić je. Zakończyć pracę w chwili, gdy powiesz swój wewnętrzny głos. Zbadaj swoje wyniki. Co czujesz kolaż? Jak to nazwać? Spróbuj przełożyć kolaż i patrzeć na nią w ciągu kilku dni. Czy coś się zmieniło? A ty?

Psychologia daje nam wiele możliwości, w jaki sposób pozbyć się depresji za pomocą różnych technik i ćwiczeń. Przypominamy, że mogą one być skuteczne tylko wtedy, gdy ich stałe używanie, a także brak poważnych zaburzeń psychicznych, jak można zgodnie z prawdą powiedzieć psychoterapeuty.

Możliwości człowieka są naprawdę nieograniczone. Matka może podnieść maszynę, czy koło jest zablokowany noga jej dziecka. Kobieta jest w stanie stanąć w piecu przez kilka dni w temperaturze trzydziestu dziewięciu stopni, tak aby stworzyć świąteczną atmosferę męża urodziny. I jakie są możliwości ciała studenta przed sesją? Zgadza się! Dlatego nie stają się wiotkie i rozwijać swoje zdolności jeszcze co najmniej dziesięć procent – i w złym nastroju przestanie prześladować was, i zostanie on zastąpiony przez promienie szczęścia i pozytywności.

load...