Jak pozbyć się depresji na własną rękę: 5 sposobów

Zawartość:

Internet i czasopisma kobiece są pełne różnorodnych tytułów, w jaki sposób pozbyć się depresji samodzielnie. Należy pamiętać, jeśli jest to problem medyczny, można rozwiązać to jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces bez pomocy lekarza: będąc w depresji, człowiek jest całkowicie pasywny i depresji, a on nie ma ani siły, ani ochoty na nic. Jednak ludzie często odnoszą się do terminu przedłużonego złym nastroju, apatii i lenistwa. I możemy z nich – i powinno! – walczyć na własną rękę, nie mówiąc już w jaki sposób będziemy wam.

load...

Zbiór wspaniałych przeżyć

Znaczenie tej opcji, niezależnie walka z depresją jest skupić umysł na pozytywnych aspektach swojego życia. Aby to zrobić, trzeba śledzić swoich doświadczeniach: Przechwytywanie wszystkie chwile, kiedy masz coś zadowolony (choć ulotne). Można nawet wykorzystać moc swojej wyobraźni: Wyobraź sobie, że masz przycisk aparatu Press, fotografując wszystkie wydarzenia, które czynią cię szczęśliwym. Robić to za każdym razem czujesz się spełniony i szczęśliwy: śmieszny żart, małe, ale dobre wieści, ciekawą rozmowę, przyjemność swoim ulubionym smak lodów, przyjemne uczucie nowy jedwabny szal – wszystkie te rzeczy są godni być w swojej skarbonki.

Bezsprzecznie pewnego dnia będziesz zdobyć dużo punktów! Bardzo ważne jest, by „nacisnąć przycisk aparatu” jest na szczycie przyjemnych doznań. I konsolidować wyniki uzyskane w wieczór przed pójściem do łóżka pamiętać o wszystkich pozytywnych rzeczy, które doświadczyły w ciągu dnia. Jeśli nagle nie będzie bardzo dobry, można ponownie połączyć wyobraźnię: Wyobraź sobie pilota w ręku i pracować z ustawieniami obrazu (dźwięk, jasność, kontrast) na tak długo, jak nie „złapać” w momencie, kiedy to doświadczenie było najbardziej intensywne i przyjemne.

Myśleć pozytywnie

Nie jest tajemnicą, że świadomość determinuje jakość naszego życia. Jaki jest sekret milionerów i innych ludzi sukcesu? Zawsze myśleć pozytywnie. Niestety, przeciętny człowiek świadomość jest wypełniona wszelkiego rodzaju negatywnych postaw, które często uniemożliwiały mu żyć i być szczęśliwym. Na przykład, kobieta myśli: „Rozwód – to straszne.” A on nadal jest niezadowolony i niekochany mąż żyć z alkoholikiem, który przyciąga wszystkie soki z niego, mimo że od dawna w stanie zmienić swoje życie. Lub inny zakład – „Ja nigdy nie uda.” Trzeba zrozumieć, że osoba, która tak myśli, nigdy nie będzie szczęśliwy?

Takie rośliny trzeba złapać i „zlikwidować”. Jeśli boisz się czegoś lub pesymistycznie o przyszłości, konieczne jest, aby złapać ideę i „Roll” do samego końca, zadając pytania: „Dlaczego? Co to daje? Czego naprawdę chcesz? Co uniemożliwia uzyskanie go? Skąd ten pomysł? Jak powstrzymać siebie? „Etc. … Jest możliwe, że będzie pochodzić z kilku bardzo interesujących wniosków dla siebie. Na przykład, światło L. Chciała schudnąć, ale nie iść na siłownię, bo jest jakaś smukła dziewczyna, która mogłaby „nie tak” wygląd. Jest to błędne koło, a gdy zorientowała się, że była w stanie rozwiązać ten problem i zaczęli uprawiać sport w formacie dogodnym dla niej.

load...


Znaleźć i wyeliminować przyczynę depresji

Brzmi to bardzo proste, ale z jakiegoś powodu, kilka myśleć z tego. Bardzo często przyczyną naszej długotrwałej depresji pewne niezaspokojone zapotrzebowanie lub nieprzyjemne zdarzenie. I wszystko, co trzeba zrobić, aby pozbyć się bolesnych doświadczeń – aby rozwiązać ten problem.

Weźmy, na przykład, historia pracy Masha C. Dostała konsultanta w dziedzinie psychologii w młodym ale szybko rozwijająca się firma, nawet w piątym roku studiów. Obiecała, że ​​będzie ona prowadzić indywidualne sesje psychoterapii seminaria edukacyjne, pisać artykuły psychologiczne. Ale jakoś okazało się, że Masza bardzo szybko „wisiał” bardzo szeroki zakres obowiązków, począwszy od strategii marketingowych, a kończąc na projektowaniu witryn. Ani to, jaki rodzaj psychologii i mowy. Masza pracowała w miejscu przez rok, aż zdałem sobie sprawę, że został zatruwa jej życie, prawie nie dając nic w zamian (pieniądze do niej, przy okazji, zapłacić trochę). Nie trzeba dodawać, że złożenie wniosku do wycofania był punktem zwrotnym w jej stanie, czas, aby pozbyć się wszystkich depresji.

Najtrudniejszą rzeczą w tej wersji – aby zrozumieć, co naprawdę przeszkadza. I tu może pomóc, jak tylko ostrożnie do momentów, w których masz zły nastrój, są melancholii i depresji. Historia Irina K. – doskonałą ilustracją tego, jak to działa.

Irina zawsze miał trudne relacje z matką, ona ciągle jej powiedzieć, w co się ubrać, jak rozmawiać i zaprzyjaźnić się z nikim. Kiedy Ira przeniesiony do innego miasta i poszedł na studia, jest mniej problemów, ale tylko do czasu, gdy chodziło o wyborze pracy – oczywiście, moja matka, i na to konto miało zdania. I była bardzo zaskoczony i zdenerwowany, kiedy dowiedział się, że IRA nadal będziemy robić na własną rękę. Są bardzo duża kłótnia i nie rozmawiać przez miesiąc.

Ira zaczęli dostrzegać, że często stał przezwyciężyć depresyjne nastroje i myśli. Nowa praca wszystko jakby to było dobre, ale trudno się zadowolony. Ale gdy stwierdzono, że ataki IRA trwoga na myśl o mojej matce i że nie mają wystarczająco rady matki, poszła i zadzwonił. I okazało się, że jej matka jest również bardzo żałował tego, co się stało, i wszystko, co chciała – aby zapisać Ira z błędami i lekkomyślności. Spokój w ich związku został przywrócony, a Irina smutek przeszedł przez siebie.

Stać się „author” swojego życia

Co to niejasne sformułowanie? Istnieją różne pozycje w stosunku do własnego życia: istotą pozycji „fatalistyczną” jest pomysł, że nic nie zależy od nas, a wszystko decyduje los lub zdarzenia, podczas gdy „autora” Przeciwne stanowisko – osoba wierzy, że jego życie jest w jego rękach i może osiągnąć wszystko, co chce. Taka postawa często jest kluczem do charakterystyki udanym i szczęśliwym człowiekiem.

Nie jest zaskakujące, że depresja przychodzi do fatalistycznych myślących ludzi, ponieważ bardzo trudno jest myśleć, że nie będzie w stanie wpłynąć na ich życie. Wszystkie osiągnięcia i cele mogą zostać pozbawione sensu, a powody, dla radości – znikają. Zostań autorem swojego życia jest wziąć na siebie odpowiedzialność za to i przejąć kontrolę nad wszystkimi wydarzeniami w nim (lub co najmniej na większości z nich).

Klasycznym przykładem może być fatalistyczne pozycji słowa: „Byłem późno ze względu na fakt, że na moście była ogromna” korku „a ja nie mogłem złapać.” Może się wydawać, że można wpływać na to wydarzenie? Często „plug” – jest to dość łatwe do przewidzenia zdarzenia, aw Aby tego uniknąć, wystarczy zostawić trochę za wcześnie. Ale tak chcę spać lub zrobić kilka prac domowych! Jest to o wiele łatwiejsze, aby to zrobić, a następnie skargę do jakichkolwiek przyczyn zewnętrznych. Dlatego też osoba pełniąca stanowisko autora, tak aby wyjaśnić ich opieszałość: „Byłem późno, bo chciałem zostać w domu dłużej.” Jeśli chodzi o taki realizacji, staje się o wiele łatwiej ustalać priorytety, prawda?

Kochać siebie

Jak już wspomniano powyżej, negatywny stosunek do niego jest często składają się z jednostek „toksycznych” siedzą w naszych głowach. Ale to nie wszystko: czasami depresja jest ze względu na fakt, że po prostu nie kochają siebie. Pamiętaj, co to nieprzyjemne uczucie, gdy deklaracja miłości odrzucone, a co dusza napełnia się cierpienia? Tu jest taka sama: nie kochamy siebie, a to powoduje nam smutek i cierpienie.

Jak mogę to naprawić? Zacznij słuchać siebie. Twój organizm – żywy i niepowtarzalny i ma swoje własne potrzeby. Zamiast poruszać im satysfakcję „na później” i zapomnieć o tym, staramy się realizować jakąś swoją wolę teraz. Czego chcesz? Moczyć w wannie zamiast czyszczenia? Więc zrób to! Czyszczenie nigdzie się nie wybiera, a twoje ciało będzie dziękuję za to, co słuchali go zamiast innego „moralnego” gwałtu.

Nie zapomnij, aby zwracać uwagę. Nasze życie jest takie, że wiele rzeczy, które robimy w pośpiechu: żuć w podróży, bieganie w szpilkach i wyspać. Wszystko to wpływa na ciało: jest zmęczona, i myśli o nim zapomniano. Jest to czas, aby udowodnić w inny sposób! Zorganizować przebieg zajęć relaksacyjnych: zapisać się na masaż, przejdź do kąpieli, zrobić sobie modny manicure. Wreszcie, traktuje się już! Jeśli masz coś boli – leczy go natychmiast, ponieważ organizm nie powinien cierpieć z powodu swojego lenistwa. Zacznij dbać o swój wygląd, znacznie łatwiej jest kochać piękniejsza niż straszne: kup sobie jakość rzeczy, dobry makijaż, sport. A kiedy kochasz siebie, twoje ciało będzie reagować na Ciebie w zamian, a stop „depressovat”.

Samo-uwolnienie od depresji jest to naprawdę warto po prostu chcieć. Powiedzieliśmy wam tylko o pięć sposobów, ale ponieważ tam jest znacznie więcej! Włącz wyobraźnię i wyobraźni, myśleć o tym, co można zaskoczyć i proszę Cię. Bycie szczęśliwym nie jest trudne – wystarczy uświadomić sobie, że to nic nie robić i nikt nie przeszkadza. Klucz główny, do dobrego samopoczucia – to ty sam. Więc weź się w ręce, bezwładne przystanku i zacząć zdobywać nowe horyzonty.

load...