Jak pozbyć się czkawki: 6-skuteczny sposób, aby szybko pozbyć się nieprzyjemnego tic

Wszyscy wielokrotnie myślał o tym, jak pozbyć się czkawki. Czkawka – mimowolne, co do zasady, rytmicznie powtarzając krótkie i intensywne oddech ostro zwężonej lub zamkniętej głośni, spowodowane spazmatyczny skurcz przepony. Czkawką wszystko: królów i żebraków i nawet noworodki w łonie matki! Czkawka wystąpić bez wyraźnej przyczyny i zwykle po jakimś czasie idzie sama. Ale to po prostu nie robi tego tak szybko, jak to możliwe, aby zatrzymać czkawkę!

load...

Zawartość:

Dlaczego jest czkawka?

Zjawisko to jest badana grupa naukowców ze szpitala Pitié-Saltpetriere – Hospital w Paryżu pod kierunkiem Christiana Shtarusa. Naukowcy uważają, że czkawka, która często występuje u ludzi i niektórych zwierząt, jest rodzajem przypomnienia, że ​​najwcześniejsze przodkowie ludzi i zwierzęta oddychają za pomocą skrzeli. Między oddychaniu skrzeli i czkawki współczesnych płazów jest bezpośrednim podobieństwa. Czkawka występuje, gdy dana osoba ma nagłe kurczowego skurcz mięśni służących do oddychania powietrzem. W ten człowiek naprawdę nie jest potrzebne. Jedyne zwierzęta, które trzeba „czkawką” – jest vozduhodyshaschie płazów ze skrzelami i Lungfish.

Strauss zasugerował, że cała materia w ośrodkach nerwowych mózgu. Najprawdopodobniej zachowane ośrodki nerwowe, które są odpowiedzialne za ruch skrzela. Jest jeszcze inna wersja: czkawka związane z instynktem ssania mleka matki.

load...

Zwykłe czkawka – jest przejawem nerwowy tik. Pod wpływem nerwu przeponowego, która z niewiadomych przyczyn przekazuje emocje mięśni przepony, a tam są niekontrolowane, te skurcze. Jeśli występuje czknięcie rzadko, to zjawisko może być uważane za szkodliwe. Ale czasami może to być oznaką poważnych zaburzeń. Na przykład osoby, które przeszły operację żołądka lub kręgosłupa, często skarżą się niewydolności oddechowej, który jest związany z powtarzającymi się i raczej dłuższe napady czkawki.

Czasami czkawka związane z czynnikami psychologicznymi. Występuje wtedy, gdy dana osoba przeżywa intensywny strach lub podczas silnego stresu. W takich przypadkach, czkawka jest nieprzytomny, pozbyć się go cięższe. To odzwierciedla ludzkie pragnienie, aby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

Czasami czknięcie występuje podczas rozwoju niewydolności nerek mogą być spowodowane ropnia lub rozwoju nowotworów przełyku, przepony lub klatki piersiowej. Dlatego też, jeśli czkawka występuje często, należy skonsultować się z lekarzem.

U niektórych osób, czkawka może być efektem działania leków przeciwbólowych. Po tym wszystkim, każdy organizm inaczej reaguje na środki znieczulające. Większość ludzi są narażone na czkawka w okresie pooperacyjnym.

Jak szybko pozbyć się czkawki

Najczęstszym i najbardziej prawdopodobnie bezużyteczne sposób – to znaczy: „. Hic-hic, przejdź do Fedotov, Fedot na Jakuba z Jakubem – dla wszystkich” Porady przestraszyć hiccupping nawet szkodliwe: istnieje ryzyko, aby dodać więcej czkawkę i zacinać. Jest to również sensu próbować tłumić czkawka woli. Jest to spowodowane przez czynniki, które są poza kompetencje naszej świadomości, i nie mogą być tłumione. Po tym wszystkim, kiedy skupiają się na klatce piersiowej, świadomie napinać przepony, próbując stłumić oczekiwany hiccupping. Czkawka ma „przechytrzyć” przerwał jej stały rytm.

Środki ludowe dla czkawki

 • Wiedzą jak leczyć czkawkę najłatwiejsze? Postaraj się zrobić to refleksyjny sposób. Przesunąć palcem po nasady języka, a jeśli będzie wymiotować. Przełyku skurcz przepony eliminuje skurcze.
 • Wypić dużą szklankę wody w tempie mierzonym małymi łykami. Ponadto, w wielu przypadkach, to pomaga, jeśli pić wody przez ściany tułowia do tyłu szkła.
 • Połknąć trochę coś bardzo kwaśny i gorzki. Na przykład, łyżeczka octu rozcieńczony. Albo ssać plasterek cytryny.
 • Może spróbować posypać cukrem językiem i połknąć. Nadal możliwe jest, aby rozpuścić łyżeczkę cukru kilka łyżek stołowych piwa i cieszyć się tym pyszne.
 • Staraj się jeść trochę drobno pokruszony lód lub kawałek czerstwego chleba.
 • Chwyć język i delikatnie pociągnąć go w dół i na zewnątrz.
 • Ulubione pomocą kilku lekarzy – zakłady na pieniądze. Mówi się, że ta metoda nie ulegnie awarii. Gdy ktoś zaczyna czkawki, zdobyć pieniądze, umieścić je na stole i zawrzeć z zakładami mężczyzny, który w następnej chwili, że nie będzie w stanie iknut. Mówi się, że czkawka przechodzi natychmiast.
 • Można pić wody kolejny nietypowy sposób. Weź szklankę wody i wypić, ale szkło jest obracany wokół własnej osi. Każdy, w prawo lub w lewo. Dla wielu ta metoda pomaga.
 • Oddychaj kilka razy, a następnie wstrzymać oddech. Oddychaj w papierowej torbie, a podczas wdechu, oddychać w tym pakiecie. Więc zwiększenia stężenia dwutlenku węgla we krwi, a czkawka będzie szybciej.
 • Załamują lub huśtawka dla prasy aż do czkawki nie będzie działał sam. Ale ta metoda nie pasuje do wszystkich. Według Księgi Rekordów Guinnessa, Charles Osborne of Iowa w Stanach Zjednoczonych zaczął się czkawki w 1922 roku. Jednocześnie prowadził normalne życie, była dwukrotnie zamężna i stał się ojcem ośmiorga dzieci. Ale nie wiedział, w jaki sposób pozbyć się czkawki. Próbowałem wszystkich możliwych sposobów, nie był w stanie poradzić sobie z tym. Czkawka Osborne zatrzymał się dopiero w 1990 roku. Oczywiście, nie mógł zrobić pompek cały czas.
 • Ręce za plecami, podłączyć je do zamku, i, starając się go rozciągnąć, pić zimnej wody szybkich łyków z kubka, który utrzymuje drugą osobę. Więc czkawka szybko. Koda rękami splecionymi za plecami i podłączyć do zamka, membrana relaksuje i szybki napój z sową ściska go. Dwie operacje, które występują w tym samym czasie, należy przerwać ruch membrany i drobnymi powoduje tego ruchu.
 • Niektóre czkawki pomaga ssanie cukierka lub jedzenia cytryny.

W zasadzie, co najmniej jedną z tych metod, by radzić sobie z drobnymi. Najważniejsze – aby się uspokoić, a nie koncentrować się na wynik i nie denerwuj się. Może czkawką dla nas i jest oddana nam stoicyzmem przeniesiona małe problemy życia.

Co można powiedzieć czkawka

Ale czkawka – nie zawsze jest nieszkodliwe, choć irytujące, zjawiska. Może to wskazywać na poważną chorobę. Na przykład, trwałe drobnymi często występuje u pacjentów z zapaleniem płuc. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że zakażenie drażni nerwów w klatce piersiowej lub samej membrany. Czasami czkawka, wśród innych objawów obserwowanych w zespole G. Bergmann – przepuklina rozworu przełykowego. Przyczyną toksycznych czkawki mogą być ciężkie zatrucie alkoholem. Albo też spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholowa choroba wątroby, która rośnie, podrażnienia przepony. Czkawka może nawet być objawem raka rośnie w jamie klatki piersiowej. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób palących. Istnieje psychofizyczny i przyczyny utrzymujących się czkawki.

Kiedy należy udać się do lekarza? W tych przypadkach, w których czknięcie przechodzi przez godzinę; Jeśli dręczą czkawki kilka razy dziennie; jeśli oprócz czkawki, czujesz

load...