Jak pozbyć się bólu zęba? ambulans

Ból zęba. Ta koncepcja dla wielu ludzi jest prawie koszmar. Nawet lekarze uznają, że ból zęba jest jednym z najtrudniejszych i bolesny dla ludzkiego rodzaju bólu. I, niestety, z zębów, prędzej czy później, przynajmniej od czasu do czasu, ale każdy człowiek stoi. I pierwsze pytanie, które pojawia się – jak pozbyć się bólu zęba?

load...

Przyczyny powstania partii zęba – tym chemicznych i termicznych i mechanicznych wpływu na nerwach całej aparatury uzębienia. Ponadto, częstość występowania bólu zęba może być wywołany przez uszkodzenie tkanki przyzębia lub twardych tkanek zęba. Ponadto, często ból może być wynikiem zapalenie okostnej lub miękkiej tkance szczęki.

Najczęstszym sprawcą pojawienia stomatologicznej natężenia bólu staje się banalne i powszechne próchnica. Natężenie bólu zależy wyłącznie od indywidualnego progu czułości każdej osoby, a także poziom uszkodzenia zębów.

Na przykład, kiedy płytkie próchnicy w jej wczesnym stadium nie ma bólu w ogóle. Ale gdy próchnica umiarkowanych i głębokich wnętrzności ból może być bardzo intensywne. Najczęstszym występowania bólu podczas próchnicy wywołane przez cząstki żywności uwięziony w „puste” zęba pacjenta. I po prostu intensywnie przepłukać zęby wodą w temperaturze pokojowej, – ból znika.

W tym samym przypadku, gdy próchniczą zębów nie będzie utwardzony, choroba rozwija się i rozwija się proces zapalny, który obejmuje miazgi – miazgi. Miazgi charakteryzują skrajnej intensywności bólu – ból ten bardzo ostry, pulsujący, który trwa bardzo długo. Jednak w niektórych przypadkach ból może być krótka – pojawia się nagle, że ma wysoką intensywność, trwające około minutę lub dwie, po czym znikają tak nagle.

load...

Jeśli na tym etapie chory nie szuka pomocy u lekarza – stomatologa, jest bardzo duże ryzyko, że będzie on rozwijać surowiczy ograniczoną miazgi. Charakteryzuje się występowaniem ataku bólu nie jest bardzo wyraźny. Podobne objawy trwają około pięciu – siedmiu minut, bez żadnej – żadnej widocznej przyczyny, a następnie zniknąć na własną rękę. Jednak po sześciu – ósmej atak jest wielokrotnie powtarzany.

Kolejnym etapem rozwoju jest rozproszony surowiczy miazgi miazgi. Charakteryzuje się bardzo ostry atak bólu, który może trwać około 10 – 15 minut. Przerwy między atakami zupełnie nieuporządkowane i chaotyczne – od kilku godzin do kilku minut. Na tym etapie, aby opóźnić wizytę do lekarza – dentysta jest nie do przyjęcia w żadnym wypadku, nawet najbardziej wiarygodną wymówkę.

Kolejnym etapem choroby może być surowiczy – ropne zapalenie miazgi. Towarzyszy mu wypalania najsilniejsze odczucia bólowe, które czynią nawet dorosłych dosłownie wspiąć się na ścianę. W ciężkich przypadkach ciężkiej ostre ropne zapalenie miazgi rozproszone. Charakteryzuje się silny ból, pulsowania, który może być podany na orbicie lub głowy lub ucha.

W tym przypadku, na procesie biorący udział w tkankach zapalnych wokół zęba, rozwój przyzębia. Ból jest bardzo intensywne i stałe, głównie pogarsza najmniejszego wpływu na ząb. Ponadto osoba wyraźne objawy ogólne złe samopoczucie ból głowy, osłabienie, gorączka, obrzęk błony śluzowej jamy ustnej przez ząb pacjenta.

Jak pozbyć się bólu?

Wiele osób pyta o tym, jak pozbyć się bólu zęba w domu. Tradycyjna medycyna oferuje kilka sposobów, aby pozbyć lub przynajmniej zmniejszyć intensywność bólu. Jednak w żadnym wypadku nie można odłożyć wizytę u lekarza – stomatologa, opierając się tylko na sposób ludzi. Wszystkie z nich mogą jedynie złagodzić ból na chwilę, ale nie na długo. Dlatego chory powinien jak najszybciej szukać pomocy medycznej z lekarzem – stomatologiem.

  • Oczyszczanie jamy zęba

Jak wspomniano wcześniej, ból zębów często wynika z faktu, że wchodzi do pozostałości otworów żywności. I często, aby pozbyć się bólu, tyle intensywne, aby przepłukać usta ciepłą (nie gorącą) wodą. Jednak staram się nie być odebrany w „pustych” dowolnych obiektów, ponieważ działania te mogą jedynie nasilić ból.

  • Dental kropli

Jeśli do płukania jamy ustnej i czyszczenia zębów nie pomaga pozbyć się bólu, spróbuj wykonać następujące czynności. Kup w aptece specjalne dentystycznych przeciwbólowe krople, które obejmują kamforę, olejek miętowy, Valerian nalewki. Od jałowej waty, stworzyć małą kulkę, nie większe niż główki zapałki, moczyć go w tych kropelek i umieścić w uprzednio oczyszczone jamy zęba.

Będąc w runo zębów powinno tak długo, jak ból ustępuje. I wtedy pożądane jest, aby pozostawić wacik przez 15 – 20 minut. Należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny punkt – ślinę, moczenie watę, w dużym stopniu redukuje efekt leku. W związku z tym, wata należy zmieniać co 10 – 15 minut.

  • Smalec

Tradycyjna medycyna oferuje inny sposób, jak pozbyć się bólu zęba. Aby to zrobić, leżał chory ząb pomiędzy dziąsłem a policzkiem lub cienki plasterek świeże lub słone, ale oczyszczonego tłuszczu z solą. Wielu ludzi, którzy przetestowali ten sposób na siebie, twierdzą, że ból zniknie dość szybko iz powrotem wraca wkrótce.

  • Jodła oleju

Fir oleju pomaga szybko usunąć nawet najbardziej intensywny ból spowodowany ostrym zapaleniem miazgi. Aby to zrobić, trzeba kawałek waty w zanurzeniowe jodły oleju i założyć pierwszy bok zęba, a dziesięć minut później – drugi.

  • Roztwór soli

Nie zawsze jest pod ręką chory ma przeciwbólowe krople stomatologiczny lub jodła olej. Na przykład w nocy, gdy ból zębów występuje najczęściej. A potem przychodzą z pomocą człowiekowi dostępne środki – na przykład zwykła sól kuchenna. A jeśli okaże się, szafka amoniak domu lek na receptę, co znacznie zwiększy efektywność. W jednej filiżanki gorącej wody, rozcieńczyć dwa pełne łyżki soli i, jeśli to jest 10 kropli amoniaku. To rozwiązanie wymaga także zwilżyć watę i stosując ją do zęba pacjentowi aż ból zniknie.

  • Valodol

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się bólu zęba jest Valodol. Zgnieść tabletki Valodol i zmieszać go z wodą tak, by otrzymać pastę. Zawiesina ta musi być stosowana do gumy wokół zęba pacjenta i pozostawić tak długo jak ból nie ustąpi.

Należy jednak pamiętać, że wszystkie sposoby, aby pozbyć się bólu zęba, jest jedynie środkiem tymczasowym, aby przetrwać noc lub weekend. I przy pierwszej okazji należy zwrócić się o pomoc do stomatologa.

load...