Jak pozbyć się blizn

Zawartość:

Jest dobrze znany wyraz, że blizny zdobi człowieka. Dla każdej kobiety blizny – przyczyna obniżonej samooceny. Bez względu na to w jakim miejscu się znajduje. Blizna staje się głównym celem kobiety cierpiały.

load...

Blizny lub bliznowacenie (to samo) występują po oparzenia, urazy, choroby i różnych operacji chirurgicznych. W gojeniu rany krawędzie zaczynają się kurczyć, zmienić kształt tkaninie. Jeżeli blizna ostatecznie skrapla się, blednie i staje się niewidoczny, masz do czynienia z normotroficheskie blizny. Jeśli blizna jest poniżej wszystkich otaczających tkanek – to zanikowe blizny. Kiedy blizna wystaje ponad powierzchnię skóry – jest to blizna przerostowa. Najtrudniejsze blizny po oparzeniach wystąpić. W medycynie, są one klasyfikowane jako keloidów.
Powrót do spisu treści

Usuwanie blizn w nowoczesnej medycynie

Istnieją różne sposoby radzenia sobie z bliznami, ale przed rozpoczęciem walki, trzeba zdać sobie sprawę, że aby ratować ludzi z blizna jest całkowicie niemożliwe, jest możliwe, aby blizna niezauważalna.

Aby zrozumieć, co sposób, aby usunąć blizny będą bardziej skuteczne, należy określić jego typ.

Zanikowe blizny normotroficheskie i nie działa. Aby je usunąć, należy użyć innych metod.

Przerostowe blizny są skutecznie usuwane chirurgicznie.

Bliznowce nie może działać, ponieważ prowokuje wzrost.

Jeśli zanikowe blizny trzeba zacząć jak najszybciej, a następnie z bliznowców i przerosłych może rozpocząć pracę, gdy pochodzą one do stanu spokoju.

load...

Zanikowe blizny można usunąć za pomocą peelingu chemiczną i niedobór napełniania spetspreparatami tkanki z użyciem kwasu hialuronowego.

Przez usunięcie blizn zastosowano laserowy.

Najbardziej skomplikowanych – bliznowce – wymagają stopniowego stosowania różnych sposobów. Szeroko stosowane elektroforezy Lydasum hydrokortyzon. Obszar blizna wykonane wtryskowych hormonalne leki, narażenie na zimno i zastosowanie radioterapii.


Powrót do spisu treści

Za pomocą lasera

Dziś jest to najbardziej skuteczny sposób, aby usunąć wszelkie blizny. Laser nanoperforatsiya składa się z kilku sesjach. Jeśli zdecydujesz się na tej metodzie będziesz zaskoczony, że sesje są praktycznie bezbolesne, a po ich długiego okresu rekonwalescencji.

Leczenie rozpoczyna się od ekspozycji na blizny. To musi być usunięta. Tę procedurę stosuje się laser, który odparowuje erbem delikatnie blizn warstwa po warstwie. Laser erb wykorzystywany jest również do odmładzania, usuwania zmarszczek. Dzięki niemu usuwali skutki trądziku i różne łagodne.

W następstwie technologia pochodzi bezstykowe naczyń laserem krzepnięcia, które odżywiają żwaczu. Blizny przestaje rosnąć, podczas gdy otaczające zdrowe tkanki blizny rośnie, a więc blizna zaczyna się kurczyć.

Aby zatrzymać wzrost blizny często używane mezoterapii. Jest on często nazywany „ukierunkowane dostarczanie młodzieży.” WYTWARZANIE wtrysku jest wprowadzane do strefy problemu i stopniowo w ciągu 7 dni, dostarcza wszystkich czynników niezbędnych regeneracji tkanek. Mezoterapia twarzy często korzystają kosmetologów dla zabiegów anti-aging. Że pacjent nie pojawić ból, stosuje się specjalny krem ​​znieczulający i wtrysk odbywa się w komfortowych warunkach. Takie koktajle promować szybciej wchłaniany bliznę. Limit wieku dla stosowania mezoterapii nr.

Aby pracować z zanikowe blizny stosuje kontur plastikową bliznę. Przypomnijmy, zanikowe blizny jest poniżej poziomu skóry, a do niego można było pracować, trzeba „zdobyć” go. Aby to zrobić, w szczególny wtryskowo wypełniacze, które są oparte na kwas hialuronowy wchodzi. Wypełniacz, wypełnienie jamy „wypycha” bliznę na poziomie zdrowej skóry. Kwas hialuronowy zwiększa gęstość tkanki i odporna na ponowne przerwanie. Również te zastrzyki są korzystny wpływ na ogólny stan skóry, dzięki czemu jest stonowana i nawilżona. Bardzo często są one wykorzystywane w zmianach skórnych związanych z wiekiem.

Podczas korzystania z lasera, mechaniczne oraz peelingi chemiczne są stosowane. W pewnych okolicznościach, skórka może spowodować wzrost blizny i mieć takie nieprzyjemne konsekwencje jak przebarwienia wokół blizny.

Zastosowanie laserowego usuwania blizn bardzo skutecznie .

Można zauważyć poprawę po pierwszej sesji i przeszedł cały kurs, można zapomnieć o tym problemie na zawsze. Metoda ta nie ma przeciwwskazań do wieku i jest całkowicie bezpieczny.


Powrót do spisu treści

Mechaniczne usuwanie blizn

Papier ścierny mechanicznie – mikrodermabrazja – ma na celu zapewnienie, że blizny stają się mniej widoczne. W ten sposób usuwa górną warstwę skóry z cząstek ściernych o mikroskopijnej wielkości. Najbardziej powszechnie stosuje się tlenek glinu. Metoda ta służy do usuwania blizn powstałych po zabiegu.

Metoda ta jest popularna, ponieważ oprócz zwalczania blizn, jest ona wykorzystywana z naruszeniem pigmentacji lub zmian skórnych związanych z wiekiem.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tę metodę jako sposób usuwania blizn, nie jest wystarczająco skuteczny. Nie wszystkie blizny, ze względów medycznych, mogą być traktowane w ten sposób. Odzyskiwanie z tych sesji trwa bardzo długo.

Skóra rzeczywiście staje się bardziej płaska i gładka, ale 4-6 tygodnie jest zobowiązany do zwrotu skórę do stanu naturalnego.
Powrót do spisu treści

Stosowanie sterydów i krioterapii

Usunąć ślady i blizny za pomocą zastrzyków steroidowe jako bardzo skuteczne, jak an_4, silnie hamują wzrost i aktywność elementu budowlanego tkanki bliznowatej. Blizny zmniejszać wraz z upływem czasu i stają się mniej widoczne. Ale efekt tej metody może przyjść tylko jeśli te zastrzyki występują regularnie.

Interwał wtrysku wynosi 30-40 dni. To długa droga do zwalczania blizn. W tym przypadku skutki uboczne tej metody nieco. Najczęściej – w miejscu wstrzyknięcia może zmienić pigmentację skóry.

Wystawienie na działanie zimna na skórze za pomocą ciekłego azotu lub krioterapia – niezależnie kierunku w kosmetyce i medycynie. Ciekły azot zamrażania blizny, zmiękcza je.

Połączenie tych dwóch metod jednocześnie, a mianowicie steroidowe zastrzyki z wykorzystaniem ciekłego azotu daje oczekiwanego efektu.

Po sesji krioterapii skóry może odkleić, scratch, ale objawy te szybko mijają.


Powrót do spisu treści

Użycie szlifowanie i obierania

Laserowy – traumatyczne sposobem radzenia sobie z bliznami. Rumen degradacji warstwa po warstwie za pomocą lasera, ale pacjent w ciągu 14 dni obrzęk subsydiów i czuje ból w okolicy blizny.

Podczas procedury te są przepisywane antybiotyki i leki poprawiające krążenie krwi. Wynika to z faktu, że istnieje ryzyko zachorowania na infekcję.

Zwykle po zmieleniu powołać peelingu. Najpierw powierzchowny peeling, gdy skóra jest przetwarzany kwasy owocowe. Skóra staje się bardziej elastyczna, wyrównuje jej ulgę. Blizna staje się mniej zauważalne.

Dopiero, który jest przypisany do peeling chemiczny. Jest skierowane przeciwko proliferacji tkanki bliznowatej oraz poprawy procesy metaboliczne w skórze.

Powrót do spisu treści

środków bojowych folk blizn

środki folk może pomóc w przypadku, gdy blizna nie jest głębokie i świeże. Ale popularne recepty korzystny wpływ na skórę, odżywiają ją i pomóc blizny bardziej miękki i giętki.

  1. Bardzo dobra pomoc od nalewki lub mięty korzeń prawoślazu. Zakup trawa jest pożądane w aptece, gwarantuje jakość. Wymagana liczba korzeni (zgodnie z instrukcją) musi być wypełniona zimnej przegotowanej wody i pozostawić na 7-8 godziny. Blizny powinien obsługiwać ten napar 5-6 razy dziennie przez 2 miesiące. Zamiast tego można użyć prawoślazu miętę.
  2. Dobra maść pomaga wykonane z dowolnego oleju roślinnego z wosku pszczelego. W kąpieli wodnej, ciepła oraz oleju roślinnego w stosunku 1: 1, dodanie wosku. Po zachowaniu ogniu 8-10 minut, wyjąć, ostudzić i rozmaz na blizny rano i wieczorem przez 2 miesiące.

load...