Jak pozbyć się ataków paniki szybko i trwale

Zawartość:

Czujesz się czasami jakby wariuje, tracąc panowanie nad sobą? Czy masz poczucie, że ma się rozpocząć atak serca? A może powiedział ktoś z rodziny, że jest prawdopodobne, aby rozpocząć poważne zaburzenia psychiczne? Zrelaksuj się i nie martw się: szanse są po prostu przeżywa ataki ataki paniki. Aby zrozumieć jego stan, nie mówiąc już wiedzą, jak większość z tych ataków paniki można wyeliminować, trzeba najpierw zrozumieć, co w tym wszystkim chodzi i jakie są objawy tych ataków.

load...

Co to są ataki paniki

Ataki paniki może być zdefiniowane jako nagłe epizody intensywnego lęku, ostrej fazie, która trwa przez jedną minutę. A czy ataki ataki paniki może trwać od kilku sekund do pół godziny. Czasami jest cykliczna seria kolejnych ataków, które trwają przez kilka godzin. Strach, często graniczy z terrorem, towarzyszy zwykle nieprzyjemnych doznań cielesnych, trudności w myśleniu i poczuciem nadciągającej katastrofy, które można wyrazić słowami: „! Coś strasznego się ze mną dzieje”, „Jestem w wielkim niebezpieczeństwie”

Często bolesne, a czasem bardzo oczekiwana ofensywa atak, jeśli ludzie doświadczyli już je wcześniej, i rozumie, że panika wróci do niego. Niektóre ataki paniki są zupełnie nieoczekiwane, jak gdyby znikąd, a niektóre występują regularnie wywołało to ich oczekiwanie. Doświadczających ataki paniki powiedzieć, że jest to najbardziej intensywne uczucie, które było również najbardziej nieprzyjemnych doświadczeń w ich życiu, a pozbycie się ataki stały się dla nich najbardziej pożądane rozwój.

Skąd mam wiedzieć, co atak paniki i jego objawy

Osoby cierpiące na napady ataki paniki, często skarżą się na bardzo intensywny strach i poczuć się jak oni umierają lub wariuje, lub ataku serca. Czują silną słabość lub nudności, duszność, tracą panowanie nad sobą. Wszystkie te uczucia mogą powodować silne pragnienie ucieczki, aby zostawić miejsce, w którym rozpoczął się atak, jakby to mogło uratować je przed niebezpieczeństwem.

load...

Czynniki powodujące wystąpienie ataków, można ustawić, ale za każdym razem zaczną nagle; nigdy nie wiadomo z góry, że człowiek zaczyna panikować. Zaburzenie trzeba dodawać mogą być dwojakiego rodzaju: ataki spontaniczne i sytuacyjne. Spontaniczne ataki paniki nie są zwykle związane z pewnymi szczególnymi bodźce i można rozpocząć nawet w czasie snu lub spokojny, relaksujący wypoczynek. Sytuacyjne obraźliwe ataki sprowokowany, jak można powiedzieć z nazwy, pewne rzeczy lub sytuacje, w których dana osoba już wcześniej miał silny strach.

Oto typowe objawy, które są bardziej lub mniej kombinacja osoby doświadczeń po wystąpieniu ataków paniki:

 • Mocna serca;
 • Pocenie się;
 • Dreszcze;
 • Uderzenia gorąca lub dreszcze;
 • Duszność lub uczucie braku powietrza;
 • Ból lub dyskomfort w klatce piersiowej;
 • Uczucie duszności;
 • Wymioty;
 • Rozstrój żołądka;
 • Zawroty głowy;
 • Mrowienie lub drętwienie kończyn;
 • Suchość w jamie ustnej;
 • Ból głowy;
 • Poczucie nierealności, poczucie oddzielenia od osoby samego.

Objawy, które ludzie doświadczają podczas ataku paniki, powodując ich obawy związane. Nie zdają sobie sprawy, że powód rzeczywisty atak paniki; jeden z nich obawia się, że straci kontrolę nad sobą i który wydaje się, że zemdleje, przestać poruszać się w świecie rzeczywistym lub umierają z powodu zawału serca. Jak radzić sobie z tymi lękami?

Groźba utraty kontroli

Podczas ataku paniki, ludzie często czują, że są poza ich kontrolą. Boją się, że stracą kontrolę nad funkcjami fizjologicznymi ciała i będzie prowadzić do różnego rodzaju problemów, lub że stracą kontrolę nad swoimi działaniami. Przede wszystkim boją się, że może to się z nimi w obecności innych ludzi w dowolnym miejscu publicznym, co czyni je znacznie Embarrass.

Jeśli też posiadał taki strach, spróbuj się odprężyć i nie panikować objawy ataku iść tak daleko. To tylko twoja wiara, która rodzi się w głębi twojej świadomości. W rzeczywistości, efekt ataków paniki nie mogą ubiegać się zdolność do samokontroli. Część może nawet nie zauważy, że masz taki poważny dyskomfort i panikę, jeśli złapać w miejscu publicznym, ludzie wokół ciebie nawet nie zauważy niczego. Pamiętaj – nie będzie krzyczeć lub skok, gdy jesteś na spotkaniu i nie rzucać pod samochodem, gdy idziesz ulicą. Jeśli nawet wystąpiły nieznaczne niezręczną sytuację, nauczyć się mówić do siebie: „No, co myśleć, co nonsens!” Bądź wyrozumiały i dobry dla siebie. Im bardziej włączyć się zmierzyć swoje lęki, tym mniejsze ciśnienie ci na render. A im bardziej są wysokie, że będziesz w stanie pozbyć się ataków paniki szanse.

Groźba utraty przytomności

Ze względu na zawroty głowy i uczucie duszności podczas paniki, można poczuć strach, że straci przytomność. Boisz się, że będzie szczególnie narażone w tym czasie, zwłaszcza jeśli strona nie ma. Strach omdlenia i nigdy nie odzyskać generuje straszne uczucie. W dodatku, jeśli jesteś wśród obcych, na przykład, na ulicy czy w środkach transportu publicznego, nadal można doświadczyć i ze względu na fakt, że kradzieży pieniędzy lub stracisz ważnych dokumentów.

Musisz zrozumieć, że zwykle omdlenia spowodowane niedostatecznym spożyciu krwi w mózgu, a wraz z nią tlenu. Ale podczas kołatanie atak paniki zawsze zaczyna się i to sprawia, że ​​krew znacznie szybciej impulsu. W związku z tym, do mózgu dostateczną ilość tlenu. Zawroty głowy podczas ataku paniki jest spowodowane szybkim oddechem, co samo w sobie nie może powodować omdlenia. Zdając sobie sprawę z tego, zaczniesz pozbyć się strachu przed utratą przytomności.

Groźba ataku serca

Jest to kolejny wspólny strach, co jest typowe dla wielu ludzi, nawet tych, którzy nie doświadczają ataków paniki. I tych, którzy cierpią z powodu tej choroby podlegają strachu zawału serca bardzo często. Ci ludzie boją się, że ich serce jest zależna od tej choroby, aw nagłych przypadkach da poważnych awarii. Aby pozbyć się tego strachu, trzeba zrozumieć, jak zawały różnią się od ataków paniki.

Objawy zawału serca obejmują duszność i ból w klatce piersiowej, czasami towarzyszy kołatanie serca i / lub utraty przytomności. Takie objawy u ludzi z chorobami serca pogarsza wysiłku. Im wyższe obciążenie, tym bardziej poważne objawy. Uśpiony nieprzyjemne odczucia w sercu znikną. Podczas ataku paniki objawy występują w spoczynku, a oni znikają tylko wtedy, gdy dana osoba przestaje być straszne. Ponadto, choroby serca spowodować pewne zmiany w impulsów elektrycznych w sercu, które można zobaczyć na elektrokardiogram, a podczas ataku paniki kardiogram pokazuje tylko wzrost częstości akcji serca.

Osoby podatne na ataki paniki, zbyt często całkowicie nieuzasadnione martwi się o jego serce. Stają się one zbyt czujni i zacząć stale wysłuchać wrażeń w klatce piersiowej, stale sprawdzać na pulsie, aby upewnić się, że serce nie przestało bić. Niewielkie zaburzenia rytmu postrzegane jako złowieszcze zwiastunów ewentualnego zatrzymania krążenia, a tym samym nie biorą pod uwagę faktu, że serce bije zawsze inaczej, jeśli jesteśmy nieco martwi lub boi.

Jeśli zbyt nadal martwi, nie stanie, jeśli masz atak serca, pomożecie uspokoić małą ankietę. Złóż elektrokardiogram, aby pozbyć się wątpliwości. A jeśli wystąpią objawy podobne do zawału serca, w dowolnym momencie, nie tylko podczas ćwiczeń, a lekarz potwierdzi, że nie wykazały żadnych nieprawidłowości kardiogram, a następnie być pewny – to przejawy ataków paniki i nie zaburzenia serca!

Zagrożenie zwariować

Wiele wspominając o przykrych stanów związanych z poczuciem nierealności. Boją się tego uczucia, ponieważ wierzą, że powoli zaczynają szaleć. Ludzie, którzy doświadczają ataków paniki, zaczyna w tych momentach, aby poczuć, że są one odcięte od świata realnego. Obawiają się, że ich mózgi zostały uszkodzone, dlatego też wywołuje takie uczucia.

Chcemy przekonać Cię. Uczucie oderwania od rzeczywistości podczas ataku paniki spowodowanej nadmiernym napięciem. Jak tylko odpocząć i dać sobie na relaks ciała, te nieprzyjemne odczucia po prostu rozproszyć, a Twój mózg będzie pracować jak zwykle, ale świadomość jest czysta i nie pomylić. Więc nie martw się próżny i żyć spokojne życie, to tylko przyspieszyć pozbycie się wszystkich dolegliwości.

Wszystkie „podobne” ataki paniki strach spowodowany faktem, że ludzie nie rozumieją, dlaczego się z nimi dzieje się coś niezwykłego. To jest naprawdę ważne – zrozumieć swoje ciało i co czuje do uwolnienia się od bezsensownej niepokoju, który tworzy swoją wyobraźnię. Teraz, gdy wiesz więcej na temat różnic między stanem choroby i ataki paniki, a kiedy zrozumieć, co dzieje się w organizmie podczas ataku paniki, poczujesz się bardziej pewny siebie i będzie mógł szybko zrelaksować się podczas ataku.

Przyczyny ataków paniki

Aby kontynuować, aby skutecznie radzić sobie ze stanem paniki, konieczne jest, aby zrozumieć przyczyny jej występowania. Czym zatem są?

 • Dłuższa, predysponujące przyczyny – dziedziczność. Stwierdzono, że zaburzenie paniczne obserwuje się w rodzinach, a to może oznaczać, że dziedziczenie odgrywa ważną rolę w podatności na ataki paniki. Na przykład badania przeprowadzone na bliźniąt wykazały, że jeśli jedno z bliźniąt cierpi na zaburzenia lękowe, niektóre z trzydziestu jeden do osiemdziesięciu ośmiu procent w drugim bliźniakiem również skarżą się na zaburzenia. Jednak wielu z tych, którzy nie mają „rodzina” historię choroby, to wciąż ewoluują.
 • Przyczyny biologiczne – zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, zespół stresu pourazowego, hipoglikemia, nadczynność tarczycy, choroba Wilsona, wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, feochromocytomalne i zapalenie ucha wewnętrznego (błędnika): wszystkie choroby, które mogą wywołać rozwój zaburzeń lękowych. Również „wyzwalacz” alarm może służyć jako niedobór witaminy B z powodu niezrównoważonej diety.
 • Fobie – ludzie często doświadczają ataków paniki w wyniku narażenia na działanie obiektu fobii lub sytuacji.
 • Krótkoterminowa przyczyny – znaczna utrata prywatnego, w tym emocjonalne przywiązanie romantycznej szczeliny między partnerami, poważnych zmian życiowych i nadużywania używek, takich jak kofeina i nikotyna.
 • Brak zaufania do siebie – rosnąca liczba dowodów potwierdza tezę specjalistów, że ci ludzie, którzy cierpią z powodu ataków paniki, często preferują bierny styl komunikacji i interakcji z innymi.
 • Leki – czasem ataki paniki może być skutkiem ubocznym leków, takich jak Ritalin (metylofenidat) lub antybiotyków fluorochinolonowych. Może to być tymczasowy efekt uboczny, który występuje, gdy pacjent jest po prostu rozpoczęcia leczenia lub stan ten utrzymuje się nawet wtedy, gdy pacjent jest już przyzwyczajony do tego leku. W tym przypadku należy zgłosić się do lekarza zwiększony niepokój, który wybierze inny lek.
 • Zespół odstawienia alkoholu lub niektóre produkty – wiele substancji może powodować ataki paniki i cofnięcia (innymi słowy, kaca), co do zasady, zawsze towarzyszy wzrost niepokoju.
 • Syndrom hiperwentylacji – głęboki oddech pełen klatki piersiowej może spowodować hiperwentylacji gdy zakłócony stosunek węgla do tlenu w krwi ludzkiej. Zespół hiperwentylacja może powodować zasadowicę oddechowego i hipokapnię – stanu, który charakteryzuje się szybkim bicia serca i zawroty głowy. Mężczyzna ma te objawy są oznaką zbliżającego się ataku paniki, że faktycznie wywołuje jego następny atak.
 • Ataki paniki związanej z tym sytuacji, – powiązanie pewnych sytuacji na ataki paniki. Jeżeli dana osoba kiedyś przeżył atak pod pewnymi warunkami, które mógłby uzyskać poznawcze (behawioralne), predyspozycje do tego, aby przeżyć atak w takich okolicznościach. Jest to jeden z klasycznych przyczyn ataków paniki.
 • Farmakologiczne czynniki – niektóre substancje chemiczne (głównie używek, ale tutaj można przypisać, a niektóre leki przeciwdepresyjne) mogą też wchodzić w interakcje z innymi lekami, albo sam sprowokować atak paniki, a nawet paniki. Niektórzy cierpią z powodu ataków paniki również zgłosić fobii specyficznych leków lub substancji chemicznych; tutaj można mówić tylko o efekt psychosomatycznych.
 • Przewlekłe i ciężkie choroby. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do niektórych chorób serca, co może prowadzić do nagłej śmierci. Świadomość tego zagrożenia może łatwo doprowadzić do pacjenta atak paniki. Zgadzam się, to jest bardzo trudne do odróżnienia objawów dysfunkcji serca i objawy zaburzeń lękowych. Mimo tych pacjentów jest nieuniknione i bardzo często poddawane hospitalizacji, ale nie taką prostą ankietę, co już zostało powiedziane – bez znaczenia – jest praktycznie niemożliwe, aby oddzielić Objawy ataku paniki objawy choroby serca u pacjentów z tymi rodzajami diagnozy. Zmiękcza atak ataku paniki w takich przypadkach podawanie odpowiednich leków i / lub terapii poznawczo-behawioralnej.
 • Fizjologiczne przyczyny – już wspomniano mimochodem je, ale zasługuje na bardziej szczegółowe rozpatrzenie.

Przyczyny fizjologiczne

Chociaż niektóre z objawów ataku paniki może stworzyć wrażenie, że ciało nie jest już słuchać, w rzeczywistości jest tak zabezpiecza się przed uszkodzeniem. Po pierwsze, dość często (choć nie zawsze) nagły strach powoduje niewielkie bodźce prowokujących w organizmie. Występuje adrenalinę we krwi, co powoduje, że organizm do stanu gotowości do ucieczki przed niebezpieczeństwem lub, jeżeli jest to niemożliwe do uniknięcia, aby je zwalczać. Wydzielanie adrenaliny, co z kolei powoduje wzrost tętna (tachykardia), przyspieszony oddech (hiperwentylacja), które mogą być postrzegane jako duszność i pocenie się.

Taka reakcja organizmu potrzeba wczesnego człowieka, który podczas aktywnego ruchu (bieganie lub walki) W celu ratowania ich życia mięśnie się do syta. Konieczne było więc szybki oddech, który zapewnił dostarczanie większej ilości tlenu i palpitacje – przyspieszonego przepływu krwi, przenoszenia tlenu. Pomocą pocenie się, aby uniknąć przegrzania podczas aktywnego ruchu.

Ale dziś, taka reakcja organizmu jest prawie nigdy nie towarzyszy wzrost aktywności danej osoby. Następnie hiperwentylacja prowadzi do spadku poziomu dwutlenku węgla w płucach, a następnie do krwi. Powoduje to zmianę składu chemicznego krwi, a w konsekwencji do powstania wielu innych objawów, takich jak mrowienie lub drętwienie kończyn, zawroty głowy, uczucie pieczenia w organizmie. Ponadto, adrenalina podczas ataku paniki powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, powodując zmniejszenie przepływu krwi do mózgu, a to staje się przyczyną zawrotów głowy.

Jak widać, wszystkie nieprzyjemne odczucia, które występują podczas ataków paniki, można łatwo wytłumaczyć w kategoriach fizjologii. Ale jeśli nie wie o tym, to może bardzo przestraszony i decyduje, że coś jest naprawdę bardzo poważne, zagrażające swoje życie.

Cztery sposoby na pozbycie się ataki paniki

Jest to niemożliwe, aby uznać, że ataki paniki zmuszają człowieka żyć inaczej niż on do tego przyzwyczaić. Tacy ludzie powinni robić wszystko z myślą, aby uniknąć kolizji z czynników, które mogą powodować u nich nasilenie lęku. A jeśli cierpi na ataki paniki osoba obawia się, że ta katastrofa będzie wyprzedzać go pośród obcych, zaczyna unikać miejsc publicznych – takich jak centra handlowe, kina, transportu publicznego, i tym podobne. Zgadzam się, że jest to bardzo skomplikowane życie! Jedynym wyjściem dla nich – unikać sam paniki.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby, aby pomóc położyć kres ataki paniki. Ale przed rozpoczęciem ich realizacji, musisz zrozumieć, że nie jesteśmy na próżno mówiłem o procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie podczas ataku paniki. Tylko uświadomić sobie, że w rzeczywistości dzieje się z Twoim ciałem pomoże Ci skutecznie uporać się z problemem.

Tak, tu są cztery kroki radzimy dokonać w drodze do pozbycia się ataki paniki:

 1. Relaks – można stosować techniki oddechowe, aby pomóc Ci się zrelaksować jak najpełniej

  Podłączyć tutaj i słuchać cichej, przyjemnej muzyki. Główną rzeczą, którą należy zrobić w przypadku wystąpienia stanu alarmowego – jest, aby spróbować się zrelaksować i uspokoić. Im bardziej napięta jesteś, tym bardziej wyraźny będzie fizjologiczne objawy, które przynoszą Ci tak wiele przykrych doświadczeń.

 2. Korzystanie afirmacje i pozytywne wypowiedzi

  Rozpoczynać i kończyć każdy jego dzień, że będziesz mówić do siebie: „Jestem silna mogę poradzić sobie z paniką mam wystarczająco dużo spokoju i powściągliwości, aby zachować spokój w każdej sytuacji !!!” Wszelkie pozytywne stwierdzenie, że stopniowo przesunięty w swojej podświadomości, znacznie złagodzić swój stan. Mówisz sobie, że wszystko będzie dobrze – i tak będzie. Przypomnij sobie, że ciągle jesteś w stanie pozbyć się ataków paniki!

 3. Akceptacja emocji

  Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów, aby wyeliminować ataki paniki. Musisz rozpoznać swoje lęki i niepokój, a raz to zrobisz, trzeba spojrzeć głębiej i spróbować zrozumieć, co spowodowało obecny stan rzeczy. Jeśli ten strach wystąpień publicznych, na przykład, trzeba zrozumieć dokładnie to, czego boją i dlaczego. To dlatego, że w hali, setki ludzi? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, a następnie zadać sobie pytanie, dlaczego boisz się nimi. Boisz się, że nie zapomni o tym, co masz do powiedzenia? Lub boisz się, że wyglądają wystarczająco dobre? Albo, że trzeba będzie do wyschnięcia w gardle i kaszel? Jeśli znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, można znaleźć sposoby, aby kontrolować swój strach. I kiedy nauczyć się kontrolować strach, można zapobiec atakom paniki.

 4. Zablokować negatywnych myśli

  Musisz oczyścić swój umysł z negatywnych myśli, ponieważ mają one szczególnie ekscytujące nad wami panować. Jeśli ciągle wpadają pesymizmu, to całe twoje życie jest tak pełne ciągłych wyzwań i komplikacji. Musisz nauczyć się mówić do siebie: „Stop!” za każdym razem jakaś nieprzyjemna myśl przenika do swojej świadomości. Problemy pojawiające się trzeba zastanowić się i radzić sobie z konstruktywnie, a nie po prostu wpaść w mroku i pesymizmu. Wsłuchaj się w swoje myśli, analizuje, co i jak można by się normalnie myśleć. Staraj się myśleć tylko w pozytywny sposób! A jeśli coś ma pójść źle to spróbuj włączyć do terapii z hipnozy lub neurolingwistyczne programowanie (NLP), które pomogą poprawić swoją kondycję.

Ataki paniki nigdy nie może stać się normalna rzecz, bo pozbawić cię prawa do życia normalnego życia. Nie pogodzić się z faktem, że ataki paniki cię kontrolować, bo zasługują na coś lepszego niż życie w izolacji i w ciągłym strachu. Pamiętaj, że ataki paniki może być pokonany, jeśli wiesz, jak sobie z nimi radzić. I nawet jeśli nie mogą (lub jeszcze nie jest to konieczne), aby szukać profesjonalnej pomocy, skorzystaj z naszego doradztwa i doskonalenia nie potrwa długo. Bądź skoncentrowany i zdeterminowany, i celowo pracuje nad tym problemem. Twoja wytrwałość zostaną nagrodzone długo oczekiwana wolność od strachu!

load...