Jak poradzić sobie z deformacją dużego palca?

Zawartość:

Koślawe zniekształcenie palucha – jest znany wielu i raczej nieprzyjemne choroby po stronie stóp zaczyna się pojawiać gromadzeniu, a następnie czułością. Z medycznego punktu widzenia nie jest to deformacja kości palców stopy ponad limit, czyli kości śródstopia oddala się od pozostałych palców z boku. To wymaga długiego, skomplikowanego leczenia, ponieważ w przeciwnym razie ewentualne stany zapalne, ból podczas chodzenia.
Powrót do spisu treści

load...

Przyczyny zniekształceń stóp: pochodzenie choroby?

Powoduje deformację kciukiem najbardziej zróżnicowane, często patologiczne ciśnienie na duży palec u nogi, noszenie niewłaściwych, obcisłe buty, buty na obcasie, które nie dają nacisk na nogę być dystrybuowane poprawnie. Często podatne na takie choroby profesjonalnych tancerek i tancerzy, jest bardzo ważny gen czynnikiem.

Pełni określają stopień krzywizny jest możliwe tylko za pomocą rentgenowskiego stopy. Często zaleca się przeprowadzić badanie USG, które pokażą, czy naruszenie strefy obiegowej jest, czy konieczne są dodatkowe środki do leczenia.


Powrót do spisu treści

Leczenie: od fizykoterapii operacją

Leczenie palucha koślawego zawsze zaczynają się od wyboru obuwia, które nie powinny powodować dyskomfort podczas noszenia, może zatrzymać postęp deformacji. Często ból spowodowany faktem, że buty po prostu nie pasują do tej choroby, stopa kompresy, wywołuje stan zapalny. Istnieją specjalne produkty ortopedyczne, które pomagają zmniejszyć presję na klocków bursa palec, produkty dystansowe, które pomagają shinirovat palcem, aby usunąć obciążenia stopy.

load...

Ale tylko takie leczenie pomaga złagodzić stany zapalne i usunąć ból, nagromadzenie jest nadal tak często potem przepisać operacji.

Terapia lekowa jest zastrzyk kortykosteroidów, które umożliwiają usunięcie procesu zapalnego. Oznacza to, że z pomocą specjalnie dobranych leków może zmniejszyć ból podczas chodzenia, usunąć stan zapalny, ale nie będzie działać w taki sposób, aby pozbyć się nagromadzonych.

Zastrzyki często przepisywane przed operacją usunięcia kaletki.

Defekt kolana koślawe można leczyć na wiele różnych sposobów, ale najczęściej przepisywany chirurgia. Głównym problemem z tego zabiegu są następujące:

  • Usunięcie kaletki kciuk;
  • Odbudowa kości i jego położenia w stosunku do pozostałej części kości stopy;
  • Muscle wykończenia wokół stawu tak, że szczep nie jest powtarzany.

W większości przypadków w bardzo trudne lub silnie wystające stożku (to jest, gdy krzywizna jest maksymalna) zaleca się usunięcie narostu. Takie usuwanie odbywa się w następujący sposób: Skóra stóp w regionie gromadzeniu tnie, po czym on następstwem jest usuwany za pomocą dłuta chirurgicznego. Nacięcie skóry szyte z małymi szwów.

Przeprowadza takiej operacji w przypadku, kiedy to obserwowano powstawanie zapalenie. W niektórych przypadkach dodatkowy występ przebudowy kości, powrót do normalnego kąta.

Po przeprowadzeniu operacji wymagane okresie odbudowy, podczas którego jest zalecany leżenia w łóżku, brak stresu na zranioną nogę.
Powrót do spisu treści

Dystalnej i proksymalnej osteotomii

W niektórych przypadkach konieczne jest, aby wyciąć dalszego końca kości. Dzięki temu zmniejsza się kąt pomiędzy kośćmi śródstopia. Operacja wymaga tylko kilka małych nacięć, wszystkie kości po zadowalającej pozycji zamocować kołki metalowe, które są usuwane w ciągu trzech do sześciu tygodni po zabiegu. Obciążenie po zabiegu nie jest zalecane, konieczne jest zgodne z okresu rehabilitacji do wdrożenia zaleceń lekarza prowadzącego.

Taka operacja jest wykonywana w sposób następujący: pierwszą kością śródstopia tnie na proksymalnym końcu, a następnie odtworzone kości i w stałym położeniu za pomocą kołków metalowych.

Taka operacja, aby zmniejszyć kąt pomiędzy kośćmi śródstopia stopy, podczas operacji wykonano uwalniając ścięgnami, które pendrive. Po zabiegu na piechotę nosić specjalny opatrunek. Taka ingerencja jest uważany za stosunkowo łagodny, okres rehabilitacji nie zajmuje dużo czasu, ale nadal zaleceniem lekarza, jest to konieczne ze względu na łóżko dokładnie.


Powrót do spisu treści

Okres rehabilitacji: jak szybko można odzyskać po operacji?

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, po interwencji w nogę zachodzi bardzo gęstą, elastyczny bandaż, zatrzymać w tym samym czasie powinien być odpowiednio zarejestrowane. Wiggle palce są dozwolone tylko na drugi dzień po operacji, w celu obniżenia stóp łóżka mogą być na trzeci dzień i przejść (czyli dać obciążenie operowanej nodze) zaledwie dziesięć dni po operacji.

Pełne obciążenie na stopie jest dozwolone miesiąc po zabiegu wymaga ścisłego leżenia w łóżku. Wszystkie zalecenia i przepisy muszą być przestrzegane dokładnie, jak to wpływa na prawidłowe gojenie. Cały okres rehabilitacja trwa co najmniej sześć miesięcy, w których aktywność fizyczna czas, ćwiczenia, chodzenie w szpilkach jest bezwzględnie przeciwwskazane. Aby zapobiec nawrotom choroby, należy nosić specjalne buty z wkładkami ortopedycznymi.

Przeciętny gojenie noga po zabiegu trwa około ośmiu tygodni, w tym czasie zatrzymania musi być ustalone przy pomocy zespołu, który nie zranić stopę. W przypadku bardzo ciężkich przypadkach interwencja chirurgiczna po pewnym czasie będzie musiał chodzić o kulach. Gdy oznaczone zapalenie kaletki w okresie pooperacyjnym jest przypisany fizjoterapię, buty powinny być noszone tylko z rozszerzeniem przed użyciem korektorów. Spełnienie tych warunków będzie skrócenie okresu rehabilitacji, aby zapobiec nawrotowi choroby.


Powrót do spisu treści

Przeciwwskazania i możliwe powikłania

To może być przeprowadzona operacja we wszystkich przypadkach. Zatem obecność lokalnych procesów zapalnych jest głównym przeciwwskazaniem do zabiegu. To jest niemożliwe do przeprowadzenia zabiegu, jeśli jest zakrzepica, wyraźny obrzęk i dla kobiet – w okresie menstruacji.

W każdym przypadku reżim leczenia valgus deformacja stopy ściśle oddzielnie przydzielane zgodnie z ogólnym stanem zdrowia, stopień nasilenia choroby, przeciwwskazań do konkretnego sposobu zwalczania choroby.

Po zabiegu należy postępować dokładnie tryb że przepisane, gdyż może to powodować wiele powikłań, która jest obarczona zapalenie, silny ból.

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, po operacji na stopie są możliwe powikłania. Zwykle krwiaki, procesy zapalne w okolicy kciuka, ale można ich uniknąć dość łatwo po prostu zgodnie z zaleceniami lekarza. Po zabiegu, schemat leczenia muszą być przestrzegane, aby nie ładować nogę. W ciągu pierwszych dni po zabiegu Ból może pojawić się w obszarze stawu śródstopno, w zależności od indywidualnych cech pacjenta mogą tworzyć blizny.

Brzydki guz przed obuwia ortopedycznego

Wielu z nas mają do czynienia z tym przykrym zjawiskiem, kiedy duży palec zaczyna boleć na początku, a potem pojawia się strona wystające kości. Zjawisko to – jeden z najbardziej powszechne, to jest przejawem przekroju glina. Postępującą chorobą prowokuje przemieszczenie głowy kości śródstopia, to nie jest tak zwane odchylenie palucha w kierunku reszty. W tym czasie od strony stóp jest produkowany zwykły stożek, który dostarcza wiele niedogodności: zaczynając od bólu podczas chodzenia, a kończąc na zapalenie, nieestetyczny wygląd.

Najbardziej konwencjonalne leczenie, które jest przypisane gdy koślawe zniekształcenie jest stosowanie specjalnych butach, ale często przepisywane i metody fizjoterapeutyczne, operacja wykonywana jest w szczególnie trudnych przypadkach.

load...