Jak poprawić widoczność w krótkowzroczności: Ćwiczenia i tajemnice krajowych

Zawartość:

Dziś wielu dzisiejszych członków płci pięknej interesuje pytanie, jak poprawić widzenie w krótkowzroczności w domu. Kto chce ryzykować zdrowia i iść pod nóż, czy mogę odwołać się do mniej niebezpiecznych metod. Ale, niestety, jest to miecz obosieczny. Z jednej strony, jeśli ściśle przestrzegać wszystkich instrukcji, po zaledwie dwóch lub trzech miesięcy będzie można zobaczyć doskonale.

load...

Jednak zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak. A potem bez skalpela chirurga nie dokładnie dogadać. Dlatego w pierwszej kolejności należy rozważyć plusy i minusy, należy skonsultować się ze specjalistą. Dopiero wtedy można zacząć eksperymentować z tradycyjnymi metodami.

Co to jest krótkowzroczność i jak to jest niebezpieczne

Krótkowzroczność lub krótkowzroczność – anomalia, w którym zbiegają się załamuje promienie świetlne na siatkówce nie jest, a przed nią. Ten człowiek jest zły odróżnić odległych obiektów, a blisko siebie mogą rozważyć szczegółowo i szczegółowo.

Są takie rodzaje krótkowzroczności, jako słaby, średni i wysoki. Przedstawiciel płci pięknej może urodzić się z wadą, która jest wykrywana we wczesnych stopniach zaawansowania lub nabyć je w trakcie ich eksploatacji. W tej chorobie jest wzrost gałki ocznej, co z kolei prowadzi do rozciągania siatkówki. Korekcja krótkowzroczności – to skomplikowana procedura, w której kompletna wizja powrotem do pacjentów. Najważniejsze – czas, by zauważyć problem i rozpocząć leczenie.

load...

Przyczyny krótkowzroczności

Dzisiaj możemy powiedzieć stanowczo, że krótkowzroczność – problem XXI wieku. Prawie co druga osoba stwierdzono żadnych nieprawidłowości lub problemy z wizją. Wynika to z faktu, że nasze życie się częścią takich gadżetów i urządzeń technicznych, takich jak telewizor, komputer, PDA, telefon komórkowy tabletki. Otaczają nas w domu, w pracy. Nawet na wakacjach, nie możemy się bez nich obejść.

Oczywiście, nowe technologie pozwalają na stworzenie takich ekranów LCD, które są wygodne dla użytkowników. Jednak długotrwały kontakt jest nieuniknione zmęczenie i suchość oczu. Ale problem nie jest nawet w technologii, oraz w jaki sposób z niego korzystać. Weźmy, na przykład, książkę. Jeśli czytasz to bez przerw, wieczorem oczy czerwienieją i bolą. To samo dzieje się, gdy siedzisz przy komputerze przez osiem godzin.

Jak pozbyć się krótkowzroczności

Zapobieganie chorobom i rozwój krótkowzroczności

Krótkowzroczność łatwiej zapobiegać niż do leczenia, a zatem następujące zalecenia na profilaktykę tej choroby. Jeśli środki ostrożności, ryzyko krótkowzroczności zredukowane do minimum. Ale nie zapomnij odwiedzić okulisty co sześć miesięcy.

  • Czytanie

Pierwsza zasada zapobiegania krótkowzroczności jest znana płeć piękną ze szkoły. Mówi, że nie można odczytać w pozycji leżącej. Nawet przeglądać gazetę lub czasopismo może siedzieć tylko. Uwaga: książka powinna znajdować się w odległości 30-35 cm od oka.

  • Monitor

Jak wspomniano powyżej, długi pobyt w jednym miejscu i patrzeć na określonym punkcie – nie. Konieczne jest, aby spędzić przed telewizorem lub monitorem nie więcej niż dwie godziny dziennie. Sprawiają, że reguła w naszych czasach jest bardzo trudne, ponieważ wiele kobiet siedzieć w godzinach pracy przy komputerze. Nie mów szefowi, że nie zostały spełnione z raportem rocznym, ponieważ oczy są chore.

Tacy ludzie są zalecane do alternatywnej pracy i odpoczynku. Czyli po co 45 minut pracy komputera wymagane jest rozproszony. Reszta powinna wynosić co najmniej 5-10 minut (najlepiej z zamkniętymi oczami). Rób przerwy kawowe, aby rozciągnąć mięśnie i łagodzą napięcie.

  • Zdrowe odżywianie

Innym skutecznym sposobem, aby zapobiec krótkowzroczność jest jedzenie surowej marchwi. Te pomarańczowe warzywa korzeniowe zawierają duże ilości beta-karotenu i przeciwutleniaczy, które pomagają zapobiec takim chorobom oczu. Można pić świeży sok codziennie rano lub gotować sałatek owocowych z dodatkiem tego składnika. Inną tradycyjną uzdrowicielem jest szpinak. Zdaniem ekspertów, zawartość witaminy A nie jest gorsza marchewki. Plus, liczba dań, gdzie można dodać ten produkt znacznie więcej.

Leczenie krótkowzroczności: jak odzyskać wzrok

Krótkowzroczność rozwija się stopniowo. Nie może być tak, że widziałeś już wszystko jest w porządku, a następnego dnia wizja jest bardzo dużo gorzej. Jeśli zauważysz, że stajesz trudno dostrzec oblicze przechodniów, pomieszczeń maszynowych, czytać tekst szyldów reklamowych, nadszedł czas, aby skonsultować się z lekarzem. Nie możemy opóźnić wizytę, bo tylko ekspert może dokonać prawidłowej diagnozy.

Dopiero po niezbędnych badaniach, będzie on w stanie wykazać, że właśnie ze względu chorobę. I tabela z alfabetu nie będzie. Jaskra i zaćma może uchodzić za krótkowzroczność, więc nie zwlekaj wycieczka w departamencie klinik okulistycznych. Najprawdopodobniej będzie zaleca się noszenie okularów lub soczewek. Prawdziwe podobne środki do korekty widzenia, nie zawsze jest wygodny i praktyczny. Soczewki są dobrym pomoc z łagodną do umiarkowanej krótkowzroczność.

W celu poprawienia miejsca, czyli zdolność oka do przystosowania się do różnych odległości, patrząc na ten temat, mianować specjalnego ćwiczenia szkoleniowe. Większość z nich to przedstawiciele płci mogą wykonywać co czterdzieści minut, nie odrywając się od pracy.

  • Skupiając się na ten temat

Usiądź na krześle, skupić wzrok na obiekcie (w sekundach co najmniej HA3). Staraj się nie mrugać, nie męczy oczu. Następnie trzeba dotrzeć przed sobą i przytrzymać przez 3 sekundy spojrzeć na palcu. Następnie można odpaść i spojrzeć w dal. Ćwiczenie należy powtórzyć 8-10 razy.

  • Wynika z palca

Należy wziąć za rękę w kierunku, wydłużone palce przemian przenieść się do nosa i zdjąć z powrotem, nie odrywając oczu od niego. Wykonujemy wszystko powoli i ostrożnie. I tak jak około 15-20 razy. Do rozpoczęcia badania te co najmniej trzy razy, w przeciwnym razie efekt nie będzie żadnych. Druga opcja: ciągnąć się od ramienia, kładąc palec, pięć sekund, aby skupić się na niej z obu oczu, a następnie zamknij jeden, drugi patrzy na kolejne pięć sekund.

  • Rysowanie numerów i liczby

Ładne i łatwe do projektowania złożonych, gdzie ćwiczenia są wykonywane tylko przez oczy. Tak więc, na przykład, można narysować oczy ośmiu. Powtarzać co najmniej pięć razy, zmieniając kierunek (na przykład, z góry na dół, od dołu do góry, od lewej do prawej i od prawej do lewej, po przekątnej). To ćwiczenie można zrobić, a nie tylko w pracy, ale także w miejscach publicznych (stojąc w kolejce, czekając na autobus w drodze do domu, itp).

Podczas wykonywania tego ćwiczenia nie musi poruszać głową. Należy najpierw spojrzeć w lewym dolnym rogu, a następnie ukośnie w prawo, aby przełożyć pogląd. Powtórzyć 6 razy w jednym kierunku i na tej samej wysokości w kierunku przeciwnym. Wreszcie, aby uciec, często migać przez kilka sekund, bez wkładania wysiłku.

Krótkowzroczność Leczenie w szpitalu

W celu zapobiegania progresji krótkowzroczności, lekarze zazwyczaj przepisać konkretnych leków płci pięknej. Są biostymulatory, takie jak wyciąg z aloesu liści, łożysko, Firth błocie (bujda).

W czasie, w celu zapobieżenia wylew krwi do siatkówki, prawie wszystkich pacjentów przepisanej rutynę, kwas askorbinowy, wapnia. Aby utrzymać stosowanie ryboflawiny, witaminę B. Powikłania podawać ATP i kwas nikotynowy. Jeśli takie leczenie jest nieskuteczne, przeprowadzono scleroplastic operacji naprawczych.

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że płci pięknej z wysokim stopniem krótkowzroczności przeciwwskazane we wszystkich rodzajach prac związanych z podnoszenia ciężkich. Istnieje ryzyko, jeśli każdy dzień należy rozważyć długoterminowe małe przedmioty pozostania w zgiętej pozycji. Jeśli umieścisz taka diagnoza powinna być przeniesiony na inne stanowisko. W łagodnym i umiarkowanym krótkowzroczność wyłączona jest zwykle przechowywany.

Jak już wspomniano powyżej, aby zapobiec krótkowzroczność jest znacznie łatwiejsze niż leczyć. Miej oko na swoje zdrowie i dobre samopoczucie, dać oczom odpocząć. Staraj się robić przerwy w pracy przy komputerze i oglądanie telewizji jak najrzadziej. Nowoczesne przedstawicieli płci pięknej w szkole wiedzą, jak fale podczerwieni są szkodliwe dla oczu i dobrego samopoczucia w ogóle. Zawierać w diecie świeże marchew, szpinak, jagody. Dbaj o siebie, a osłabienie natychmiast skontaktować się z okulistą dla właściwej diagnozy. Krótkowzroczność można leczyć, najważniejsze – do wykonywania prostych ćwiczeń i wierzcie w wyniku wygranej.

Ważną rolę w zapobieganiu spektakli profilaktycznych krótkowzroczność. Ale to musi być skierowana od lat szkolnych, a nie kiedy okazało 50 i zaczęła się gwałtownie pogarszać widzenie. Podczas czytania i pisania trzeba siedzieć prosto, nie opierać się zbyt blisko do notebooka lub książce.

Uważaj na oświetlenie miejsca pracy. W półmroku, użyj lampy stołowe. Nie oszczędzać energię elektryczną. Siedząc przy komputerze w ciemności, kobiety są wytężając wzrok. Więc bardzo szybko sadzić wizję.

Ważne jest w tym przypadku całkowite wzmocnienie organizmu (hartowanie, witamin), a także leczenia i zapobiegania chorób przewlekłych, które mogą dać powikłań w postaci krótkowzroczności.

load...