Jak poprawić trening pamięci i żywienia jako środek

Dziwni ludzie tworzą: że chcą być jak Wielka Encyklopedia Radziecka, znając i pamiętając tysiące faktów, strasznie chce wymazać z pamięci nieprzyjemne wspomnienia na zawsze. Rezultatem jest skrzyżowanie encyklopedii i urządzenia do zapominania, przypominający sito. Nic więc dziwnego, że często uznają, że mamy nieszczelne pamięć. Jak często zapominamy, aby przekazać ważną wiadomość, wszystkiego najlepszego, a czasem nawet zabrać dziecko do przedszkola. Nie wszyscy wszystko sprowadza się do takich skrajności, ale aby znaleźć kogoś, kto byłby w pełni zadowolony z mojej pamięci jest trudne. Zatem wszyscy słyszeli raz po raz, że ludzki mózg możliwości są nieograniczone, a my po prostu nie wiem, jak w pełni z nich korzystać. Do nauki, pracy, a nawet banalnego wyjazd do supermarketu: Tymczasem dobra pamięć jest niezbędna dla wszystkich. Jak poprawić pamięć i zachować ją w najbliższych latach? Czy muszę zrobić, aby wymyślić coś niesamowitego lub wszystkie genialne jak zawsze proste?

load...

Zawartość:

Filmy o metod mnemotechniki

Władza jako środka służącego umocnieniu

Pamięć – ta właściwość mózgu, i musi wypełnić różnorodną dietę dla jego normalnego funkcjonowania. Na niektórych przekąsek i fast foodów nie będzie daleko. Właściwie powiedzieć, że pęd do umysłu. I tak, jedzenie jest szybki, ale myśleć będziesz coraz wolniej i wolniej.

load...
  • Węglowodany

Mózg jest tylko 2% całkowitej masy ciała, ale zużywa aż 20% energii. Głównym źródłem energii – węglowodany, dlatego, aby rozwijać pamięć nie zapomnij nakarmić zbóż mózgu (gryka, owies), makaron z pszenicy durum, ziemniaki. Jednym z najbardziej skoncentrowanym źródłem węglowodanów jest miód naturalny.

  • Białek

Białka służyć jako materiał do budowy komórki nerwowe, hormony i neuroprzekaźniki, które wpływają na aktywność mózgu. Są one również odpowiedzialne za pobieranie i przenoszenie energii pochodzi z węglowodanów. Dlatego też, w celu wzmocnienia pamięci bez obecności białka w diecie niepowodzeniem. Głównym źródłem białka – mięso, wołowina jest szczególnie przydatna. Również ryby powinny być regularnie obecne w diecie, mleko, twaróg, ser, jaja.

  • Tłuszcze

Aby poprawić pamięć, szczególną uwagę należy zwrócić na obecność w diecie kwasów omega-3 wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają bezpośredni wpływ na ludzkie zdolności poznawczych i pamięci. Nic więc dziwnego, że dzieci przed nadziewane olej rybny. Upewnij się, że co najmniej dwa razy w tygodniu na biurku było tłuste ryby morskie: łosoś, śledź, łosoś, pstrąg.

  • Witamin, makro i mikroelementów

Oprócz białek, tłuszczów i węglowodanów w produktach spożywczych powinny zawierać witaminy, makro- i mikroelementy, niezbędne do dokończenia pracy mózgu i metabolizm. Na przykład, witamina C jest niezbędne do stworzenia atsetiholina neuroprzekaźnika wpływające ostrość pamięci. Dużo witaminy C znajduje się w owocach cytrusowych, czerwona papryka, brokuły, ciemnych zielonych liściastych. Ponadto, witamina C i E są silnymi przeciwutleniaczami, które niszczą wolne rodniki, wpływając niekorzystnie na pamięć. Także dla poprawy pamięci ciało potrzebuje witamin z grupy B, jod, żelazo, lecytynę i cholinę.

Najlepsze pokarmy dla doskonałej

Pamięci

Naturalnie, że jedzenie powinno być zróżnicowane i obejmują całą gamę produktów, ale nadal starają się wybrać wiele produktów, szczególnie pozytywny wpływ jest pamięć.

Banany nazywa najlepsze śniadanie dla mózgu. I nie jest to zaskakujące, ponieważ te żółte owoce zawierają ważne aminokwasy, łatwo przyswajalnych węglowodanów, witaminy C, B1, B2, PP. Banany nie tylko poprawia pamięć, ale także pomaga patrzeć na życie przez różowe okulary, dzięki zawartości tryptofanu jest przekształcany w organizmie hormonu szczęścia – serotoniny.

kiełkujących zbóż bogate w potas, fosfor, mangan, magnez, cynk, żelazo, selen, miedź, wapń, „inteligentne witamin” grupy B, jak również witaminy E i F. Wszystkie te substancje pośrednie mające pamięci, funkcji mózgu i normalizowanie chroniąc je przed przedwczesnym starzeniem się komórek.

Jaja , zwłaszcza przepiórek, są doskonałym źródłem łatwo przyswajalnego białka i składników odżywczych (aminokwasy, witaminy A, B1, B2, PP), pozytywnie wpływa na mózg, układ nerwowy i poprawia pamięć.

miodu – najlepiej naturalnym źródłem węglowodanów, które są przydatne do mózgu, fruktozy i glukozy, a cennych elementów śladowych. Kompleks posiada wszystkie składniki miodu ma korzystny wpływ na aktywność umysłową i intelektualną oraz rozszerzonych możliwości pamięci.

Pomoc fizycznym używek

Natura hojnie dzieli się z człowiekiem z ich darów, które pomagają skutecznie radzić sobie z szerokiej gamy problemów fizycznych, psychicznych i umysłowych. Nie zapomniano i rodzaj pamięci, dając człowiekowi takich wspaniałych roślin jak Gingko biloba, żeń-szenia, złoty korzeń, Rhodioli, Aralia, normalizacji procesów psychicznych, które aktywują aktywność mózgu, zwiększenia uwagi i poprawiają pamięć.

Jak trenować pamięć

Wszystkie nie tworzył zanikowi. Odnosi się to zarówno do mięśni, a także dla naszej pamięci, która jest nie tylko możliwe, ale także muszą szkolić i pomagać w tym proste ćwiczenia.

  • Idąc na zakupy w sklepie, zrób listę, przeczytać kilka razy, ale nie biorą siebie. Czy pamięć potrzebna jest kulą? Ty i bez niego poradzić sobie znakomicie. Zamykając oczy, starają się odzyskać z pamięci, Home Lista lewej: liczby punktów, kolejność pisania. Po powrocie do domu, sprawdź listę: niczego nie zapomnieć?
  • Krzyżówki i szarady, zagrać w „związku” i „miasto”, spróbuj sobie przypomnieć, jak wiele piosenek na dany temat itp Wszystkie te skromny klas, zgodnie z neurologów w każdym wieku pomaga utrzymać sprawność umysłową w wysokości i poprawiają pamięć.
  • Przechodzenie do innego miejsca, spróbuj zapamiętać lokalizację dziesięciu badanych (w miarę upływu czasu, liczba może być zwiększona). Chodzić pół godziny, zagrać w pamięci „obraz”, wrócić i sprawdzić samemu. Aby przetestować pamięć długoterminową, wrócić kilka dni później.
  • Słuchać muzyki, czytać na głos, wdychać aromaty kwiatów i perfum, taniec, dotykać wszystkiego, co może być dotykany przez dłuższy czas vzbadrivaya obszaru mózgu odpowiedzialnego za pamięć, informacji i wrażeń różnych zmysłów. A dlaczego nie grać? Ty i Twój partner zawiązanymi oferuje szeroką gamę produktów, które trzeba odgadnąć smak lub dać w ręce dowolny temat do zgadywania przez dotyk, itd.
  • Nie zmusić mózg zapamiętywania informacji. Użyj metody skojarzenia, co znacznie ułatwia zapamiętywanie i rozwija wyobraźnię. Na przykład, łatwe do zapamiętania wyrazów obcych pomaga stowarzyszenie fonetyczną, oparte na harmonii języka obcego ze słowami języka ojczystego i żywe niezwykłych scen. Tak, pamiętam prać angielskiego słowa (pranie) pomoże frazę: trzeba umyć głowę, że nie był to wesz. Poza metodą skojarzeń, spróbuj nauczyć się kilku technik pamięciowe.
  • Pracy z dużą ilością informacji w celu identyfikacji związków przyczynowo-skutkowych, fakty grupowych, wyciągnąć kartę, co oznacza, drzew, miasto wiedzy.

Cóż, miejmy nadzieję, że uzyskanie informacji o tym, jak wzmocnić pamięć, będzie używać jej w praktyce, ale nie całkowicie zapomnieć.

Katerina Bagatskaya

load...