Jak poprawić pamięć w domu: zintegrowane podejście

Zawartość:

Jeśli martwisz się, że twoja pamięć z wiekiem może znacząco osłabić, jesteśmy gotowi, aby umieścić na łatwość. Istnieje kilka sposobów, w jaki mózg może być znacznie ulepszone w domu bez szukania pomocy u specjalistów. Nie musisz spędzać zbyt wiele czasu i nie trzeba kupować żadnych drogich narzędzi. Wszystko będzie bardzo proste! Najważniejsze – aby celować i zdeterminowany, aby przejść do jego realizacji. Cóż, wszystko jest w porządku.

load...

Kiedy coś musi szybko pamiętam

Czasami pamięć i coś jeszcze nie jest osłabiona, ale pamiętając wszystkie te same problemy. W tym przypadku konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak organizować proces zapamiętywania siebie. Istnieje kilka technik, które pomogą Ci szybko zapamiętać i potem po prostu tak szybko przypomnieć sobie niezbędne informacje. Z jednym z nich prawdopodobnie nie spotkałem w moim życiu, po prostu nie wiedzą, że jest to najlepsza metoda.

Jego istotą jest to, że informacje, które trzeba pamiętać, aby nałożyć na żadnych konkretnych obrazów, a następnie połączyć je ze sobą. Wyjaśnijmy, jak to wygląda w praktyce. Na przykład, ty siedzisz w kolejce u fryzjera. Aby nie nudzić, przeglądając czasopisma, a krawędź ucha słychać w radiu śpiewa piosenkę. Po kilku dniach ponownie usłyszeć tę samą piosenkę, aw głowie mimowolnie pojawiają się linie i zdjęcia z tego artykułu, aby przeczytać u fryzjera podczas gdy dźwięk melodii. Co więcej, nawet nie będzie o tym pamiętać – zdjęcie pojawiło się w głowie ta sama, bez żadnego wysiłku ze strony użytkownika. Wystarczy automatycznie wyzwalane pamięci asocjacyjnej.

Ta sama zasada stosuje się do świadomego zapamiętywania wymagane informacje. Oto przykład. Powiedzmy, że chcesz wysłać wiadomość e-mail urodziny powitanie swego przyjaciela, jednak podczas pracy, nie pamiętam jej adres e-mail. I brakuje jej święto, nie pozostawiając przyjaciela gratulacje, naprawdę nie chcę! Ale boją się, że po powrocie do domu z pracy zmęczony, po prostu zapomni wysłać gratulacje.

load...

Procedura jest następująca: Wyobraź sobie znać, jakbyś patrząc na jej zdjęcie: jej oczy, uśmiech, strój. Rysowanie obrazu w jasnym wyobraźni, psychicznie umieścić go na monitorze komputera, który znajduje się w Twoim domu. Postaraj się „zobaczyć” obraz na monitorze tak wyraźnie, jak to możliwe. Po powrocie do domu i rzucić okiem na komputerze, w pamięci natychmiast wyskakuje to obraz, który został namalowany się psychicznie po południu, a ty od razu myśleć o swojego przyjaciela i konieczności jej pogratulować na wakacje.

Należy również pamiętać, że numer nie jest trudne. Wystarczy wyobrazić żądaną liczbę zdjęć. Na przykład, trzeba pamiętać numeru 249. Wyobraźmy psychicznie ten numer, jakby było napisane czcionką wolumetrycznej 3D. Dodaj kolorowe, wyobrazić sobie, jak wtedy, gdy numery nie po prostu głośności, ale także obracać się wokół własnej osi, a każdy numer ma swój własny kolor. A może oni sami są podświetlane i oświetlone neon light. Albo splecione z kwiatami. Krótko mówiąc, myślę o obrazie, który lubisz najbardziej i mocno związać go z zapamiętanych numerów. Gdy będziesz chciał je odtworzyć, trzeba najpierw myśleć o obrazie, a następnie przed okiem umysłu i pływak figur siebie. To jest taki prosty sposób, aby szybko poprawić pamięć i ułatwić proces zapamiętywania.

Jak poprawić pamięć w ogóle

Istnieją proste ćwiczenia, tylko trzy-minutowe, które można zrobić w domu, aby poprawić swoją pamięć. Na przykład, pierwsze ćwiczenie: wziąć osiem kart do gry, umieścić je na stole skierowaną do góry i przyjrzyj się im przez chwilę. Następnie obrócić je w górę „koszule” i spróbuj zapamiętać, która karta ma garnitur – gdzie diamenty miarę szczytów i tak dalej. Kiedy nauczysz się pamiętam, komplikuje zadanie: pamiętaj nie tylko kolor, ale również „wartość” – pięć kart kier, dama trefl, asa karo i tak dalej. Wraz ze wzrostem liczby kart w czasie – podejmuje sześć, dziesięć, szesnaście kart. Wierzcie nam się teraz, czy nie, ale jeśli robisz to ćwiczenie codziennie, można znacznie poprawić swoją pamięć!

Innym bardzo skuteczne ćwiczenia – obliczenia psychiczne. Jesteśmy bardzo rozpieszczony mój mózg nie obciąża jego wydajności. Czasami, aby dodać na przykład dwadzieścia jeden do piętnaście, natychmiast uchwycić kalkulator. Spróbuj zrobić kilka prostych obliczeń w głowie, „łaskotanie” swoich komórek mózgowych! Jest to bardzo użyteczne dla aktywacji pamięci.

Kilka sposobów, aby wzmocnić pamięć główną

Co jeszcze można zrobić, aby aktywować pracę mózgu, a tym samym poprawić swoją pamięć? Zapamiętywanie tych wskazówek:

 • Unikaj alkoholu

  Jest to powszechnie znany fakt, że alkohol zabija komórki mózgu. Im bardziej jesteś lubiący napoju zawierającego alkohol, tym więcej komórek mózgowych może zabić. To nie ma znaczenia, co to jest – szlachetne wino lub lekki koktajl. Aby zachować zdrowie mózgu w ogólności wolał trzymać z dala od alkoholu. Lepiej jest, do wyboru, jako alternatywę dla napojów bezalkoholowych, z powodu ich zasięg jest niezwykle szeroki.

 • Rzucić palenie

  O zagrożeniach związanych z paleniem, prawdopodobnie zbyt dobrze znane. Jest to nie tylko niezdrowe pod każdym względem, ale również uniemożliwić poprawy funkcji mózgu. Ponadto nikotyna jest szkodliwe nie tylko w mózgu, lecz również do całego ciała jako całości.

 • Uciska na całe ciało i inne toksyny, w związku z czym jest konieczne od czasu do czasu, aby wykonać oczyszczenie jelita

  To jest bardzo dobre dla twojego ciała! A mózg „cieszyć” Wyniki oczyszczania, jak również inne narządy. Najlepiej jest wybrać metodę oczyszczania naszych dni, kiedy można pozostać w domu, ponieważ organizm zacznie aktywnie pozbyć się nadmiaru. Oznacza to, że trzeba iść do toalety częściej, więc być na to przygotowani.

Po pierwsze, przygotować specjalne rozwiązanie:

 1. Jeden pełny kieliszek ciepłej wody;
 2. Jedna łyżka miodu;
 3. Dwie łyżki soku z cytryny;
 4. Jedna ósma łyżeczki pieprzu cayenne.

Wymieszać wszystkie składniki razem i wypić całą szklankę. Powtórzyć to powinno być co najmniej trzy razy dziennie, korzystnie od jednego do dwóch tygodni w rzędzie.

 • Suplementy witaminowe

  Witaminy są niezbędnym elementem zdrowego stylu życia. I są ważne dla poprawy pamięci. Szczególnie potrzebne witaminy z grupy B i witaminy C. Na przykład, niedobór witaminy B6 może być bezpośrednią przyczyną utraty pamięci, oraz po otrzymaniu pirydoksyny (forma witaminy B6), osób starszych prowadzi do znacznej poprawy w ich pamięci. Ci ludzie starsi, którzy brali witaminę E, znacząco poprawiła krótkoterminową wydajność pamięci, jak pokazano w licznych badaniach specjalistów.

Jedz pokarmy, które przyczyniają się do poprawy pamięci. Świeże owoce (zwłaszcza pomarańcze!) I warzywa, szczególnie zielone liściaste (takie jak szpinak) bardzo dobrze stymulować mózg.

Oto niektóre zdrowej żywności, które są w stanie wzmocnić swoją pamięć:

 • Borówka

  Te soczyste owoce są najbogatszym źródłem przeciwutleniaczy, które są przydatne dla mózgu; a ostatnie badania wykazały, że borówki również w stanie pomóc poprawić pamięć krótkotrwałą.

 • Marchew

  Zawiera karoten, który przynosi wymierne korzyści dla naszego mózgu. Jeść je na surowo lub gotowane na parze, ale zawsze z dodatkiem masła lub kwaśną śmietaną (tak, że organizm może wchłonąć karoten).

 • Jajka

  Zawierają one lecytynę, który utrzymuje zdrowe komórki mózgu. Lecytyna jest również w olejów słonecznikowego i sojowego; i można go kupić w aptece w kapsułce. Eksperci twierdzą, że przyjmowanie lecytyny do siedemdziesięciu gramów dziennie może znacznie poprawić pamięć.

 • Wheat Germ – dobrym źródłem witaminy E, które mogą pomóc w związanym z wiekiem utratę pamięci.
 • Napary ziołowe

  Szałwia, rozmaryn, majeranek, bazylia – każde z tych ziół pomoże pozbyć słabego umysłu. Take pół łyżeczki na szklankę wrzątku. Zaparzania przez pięć minut, a następnie picia. (Zioła te działają na mózg w niezwykły sposób! Infuzji lub olejku z tych ziół można zmieszać z oliwą z oliwek, a następnie z powstałej mieszaniny do masażu szyi i czoła. Można zrobić kąpiel gojenia, dodając wodę, pięć kropli olejku jednego z tych ziół ).

 • Żeń-szeń i miłorząb dwuklapowy są naprawdę magiczne środki do naszego mózgu;
 • Bardzo użyteczne odmiany tłuste ryby – łosoś, pstrąg, tuńczyk, śledź, – ponieważ zawiera omega-3 kwasy tłuszczowe.
 • Omega-3 kwasy tłuszczowe znajdujące się w orzechach. Migdały, jak wiemy, doskonale przywraca złą pamięć. Wykonaj zadania i orzechy włoskie. Wskazane jest, aby jeść te orzechy codziennie, a oni oprzeć słabość mózgu i przyczyni się do poprawy pamięci.

  Jest to bardzo dobry przepis karmić mózg: wziąć w równych częściach orzechy włoskie, migdały, suszone żurawiny i rodzynki, wymieszać wszystko i wspiera zamiast przekąski. Poprawi to nie tylko pamięć, ale także, aby szybko dostarczyć Ci energii, gdy jest ona najbardziej potrzebna ci.

 • Trenuj swoje ciało

  Im więcej trenujesz, tym lepsze krążenie. To z kolei prowadzi do lepszego zaopatrzenia w mózgu więc musi tlenu. A to samo w sobie będzie doskonałym czynnikiem poprawić pamięć.

 • Wykonując swój mózg

  Konieczne jest również, a także szkolenia z organizmu. Mamy już powiedziano, jakie ćwiczenia można zrobić. Zgadzam się, że nie stwarzają żadnych trudności, a raczej to zabawa. I można kupić łamigłówki, są one również bardzo dobre „rasshevelivayut” naszego mózgu – jest to rodzaj „jogging” dla komórek mózgowych. Dowiedz się wierszami serca, chwytliwych melodii piosenek. Najważniejsze – nie pozwól mózg leniwy, a jego nakład pracy!

 • Medytować

  Im więcej się martwić, że może zacząć tracić pamięć, tym więcej będzie inspirować się, że to już się stało. Usiąść i pomyśleć o innych, bardziej przyjemnych rzeczy. Im bardziej jesteś zrelaksowany, tym lepiej będzie działać mózgu.

Oczywiście, należy te proste i skuteczne środki poprawiające pamięć nie musi jeden, ale wszystkie razem. Wszakże dla prawidłowego funkcjonowania mózgu są ważne wszystkie – i prawidłowe odżywianie i zdrowie ciała, a także wykonuje sam mózg. Więc nie zapomnij, aby wykonywać je w kompleksie. A twój mózg będzie dziękuję za szybkie i precyzyjne pracy na resztę swojego życia!

load...