Jak poprawić pamięć i uwagę?

Zawartość:

Możesz być inteligentny, oczytany i wykształcony człowiek, ale to nie będzie Pan nic dobrego, jeśli stało się trudno się skoncentrować i zapamiętać. Jeśli nasz umysł był czymś w rodzaju komputera, chcemy po prostu umieścić dodatkowy procesor uaktualnić i poprawić naszą pamięć. Jednak ludzki mózg jest znacznie bardziej skomplikowana wszystkie najbardziej nowoczesne maszyny, więc to nie jest takie proste. Chodzi o to, jak poprawić pamięć i jak dojrzałym wieku, aby utrzymać swój umysł i pamięć w dobrej kondycji, to pogadamy.

load...

Pamięć ludzka – zarówno krótko- jak i długoterminowe – potrzebuje regularnych ćwiczeń. Jedynym sposobem, aby w pełni korzystać z pamięci, a wraz z nią uwagi, na pełnych obrotach, przy jednoczesnym zachowaniu jasności umysłu do późnej starości. Można zapytać – dlaczego, kiedy mówimy o pamięci, wspominamy i uwagi? Ostrzeżenie (lub stężenie) – dwa mózgi, które są bezpośrednio związane. W rzeczywistości, wiele skarg pamięci nie mają nic wspólnego z rzeczywistą zdolność do zapamiętywania. Pojawiają się na skutek niemożności prawidłowego skupić się na zadaniu. Dlatego ludzie aktywnie poszukują sposobów poprawy ich pamięci.

Jako uwaga wpływa na zdolność do zapamiętania

Weźmy, na przykład, taki przypadek. Wyjdzie z supermarketu, spojrzeć na parkingu – i nie pamiętam gdzie umieścić swój samochód! Jest prawdopodobne, że podczas parkowania, po prostu nie zwracają uwagi na szczegóły dotyczące miejsca, w którym znajduje się urządzenie. Twój mózg nie jest „zarejestrowany” wszelkie informacje, które później pomogą Ci zapamiętać, gdzie samochód powinien wyglądać. To samo dzieje się, kiedy nie mogę sobie przypomnieć gdzie są lampki szampana, gdzie umieścić torebkę lub gdzie są rękawiczki. Cóż, jak nie możemy zastanawiać się, jak poprawić pamięć?

Wiele z naszych działań są wykonywane automatycznie, a więc zdolność koncentracji stopniowo osłabiony. Ponadto, wraz z wiekiem, cały mózg potrzebuje więcej czasu na przetworzenie informacji. Zmniejszone mózgu i innych funkcji. Szczególnie trudne staje się skoncentrować i zignorować zakłóceń. Wszystko to nie poprawia pamięć. Co można zrobić, aby poprawić funkcjonowanie mózgu? Jak poprawić pamięć i uwagę, aby nie utracić wydajności w nadchodzących latach? Być może są jakieś specjalne ćwiczenia? Zobaczmy, krok po kroku.

load...

Jak poprawić swoją zdolność koncentracji?

Najbardziej niezawodnym sposobem na poprawę pamięci poprawi zdolność człowieka do koncentracji. To właśnie ta osoba należy zwrócić uwagę, starając się zrozumieć, jak poprawić swoją pamięć. Jakieś specjalne ćwiczenia dla tego nie istnieje, ale oferują szereg bardzo przydatnych zaleceń, które z pewnością będzie przydatna.

 • Czy skupić się na zadaniu. Zapytaj dodatkowe pytania, aby w pełni zrozumieć wszystkie szczegóły;
 • Postaraj się wyeliminować wszystkich rozpraszających. Im bardziej złożone zadanie, tym bardziej należy skupić się na;
 • Nie wolno jednocześnie zrobić kilka ważnych rzeczy, to zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia błędów. Gdy spróbujesz zrobić kilka rzeczy trzeba będzie podzielić swoją uwagę, więc nie będzie w stanie właściwie skupić się na każdym zadaniu.
 • Za pomocą medytacji. Badania naukowe wykazały, że medytacja może być dobrym narzędziem do badania ludzkiego mózgu.

Jak ułatwić zapamiętanie?

Po dowiedzieć się, jak łatwo się skupić na tym, co jest ważne, to jest możliwe, aby przejść dalej. Jeśli przestrzegać następujących zaleceń, nie masz czasu i znowu zastanawiać, jak poprawić pamięć. Jeśli wszystkie zalecenia prawy – dla ciebie zbyt trudne, można je realizować stopniowo, jeden po drugim.

 • Skoncentrować i skupić (patrz wyżej!), Kiedy trzeba coś zapamiętać;
 • Powtórz informacje potrzebne do zapamiętania. Wracaj do niego kilka razy, dopóki nie upewnisz się, że w końcu przypomniał sobie;
 • Uciekania się do stowarzyszenia, gdy próbuje coś zapamiętać. Próby dać dodatkowe znaczenie informacji w przyszłości pomogą ułatwić Przypomnijmy, ponieważ Twój mózg będzie mieć więcej sygnałów dla poszukiwania;
 • Wyrywa się głośno, co chcesz zapamiętać. Możliwe jest w tej chwili włączenia muzyki – tworzy liczbę asocjacyjną, a także dodać efekty na rozprawie (nie za nic, że są łatwiejsze do zapamiętania słowa tych samych tekstów niż, ale bez muzyki!). Im więcej zmysłów zaangażowanych w procesie zapamiętywania, tym bardziej jest „utwór”, które prowadzą naszą pamięć do żądanej informacji. Z tego powodu warto pamiętać informacji zapisanych;
 • Połącz nowe informacje do tego, co już wiemy, czy jest to nowy materiał, który opiera się na wcześniejszej wiedzy, lub po prostu adres instytucji, która znajduje się na ulicy, gdzie mieszkają twoi przyjaciele.
 • Aby uzyskać więcej informacji złożonej że trzeba się uczyć i pamiętać, stosuje się metodę studiowania podstawowe idee zamiast zapamiętywania pojedynczych detali.

Ćwiczenia poprawiają pamięć

Można ćwiczyć swoją pamięć, nawet nie zauważając go. Na przykład, jeśli grasz z dziećmi w słowach lub podczas nieobecności wieczorem w krzyżówki, można również trenować swój mózg – wszystkie wielkie ćwiczenia, z którymi można poprawić sytuację. Nawiasem mówiąc, spróbuj nauczyć się wiersz z dziećmi – najlepszych ćwiczeń, aby trenować pamięć ludzkości jeszcze nie wynaleziono.

Ponadto, można wykonać proste ćwiczenia, aby poprawić pamięć:

 • Zrób listę niektórych (na przykład, listę zakupów na jutro) i starają się je zapamiętać. Jakąś godzinę później, spróbuj go odtworzyć. Następnie sprawdź listę uprzednio pisemnej. Gdy uda, zrobić długą listę – to daje okazję do największego stymulacji umysłowej;
 • Wypróbuj wszystkie obliczenia wykonane w umyśle bez użycia papieru lub kalkulatora;
 • Po powrocie do domu z nowymi miejscami spróbować z pamięci do mapy obszaru lub pomieszczenia, w którym odwiedziliśmy. Powtórz tę każdej wizycie nowego miejsca. Po ćwiczeniu szóstego siódmego zrobisz to automatycznie, nawet nie zdając sobie z tego raport.
 • Nauczyć się języka obcego. Jest bardzo dobrze stymulować mózg;
 • Ponieść gotowania. Podczas gotowania niektóre uczucia są aktywnie używane – węchu, dotyku, wzroku i smaku – które aktywują różne części mózgu.
 • Większość zaangażować palce. Zakup żadnych nowych umiejętności, które obejmuje zdolności motoryczne rąk, takich jak dziania, malowanie, montaż układanki, i tym podobne.
 • Można zwrócić się do rodziny, aby pomóc. Bądź karty z numerami – od jednego do dziesięciu. Niech pokazują karty w kolejności losowej, a następnie będziesz musiał je odtworzyć. Nie uśmiechaj – pomimo faktu, że ten poziom przedszkola praca, bardzo mała liczba osób dorosłych radzenia sobie z nim. Po dziesięciu kart z żadnych problemów, może skomplikować zadanie dodawania nowych. A jeśli odnoszą się do tego ćwiczenia, cała rodzina, to może być bardzo ekscytujące zajęcie!

Można myśleć dla siebie sposób, aby poprawić pamięć, która w tym przypadku będzie do swoich potrzeb. Najważniejsze – to nie musi od czasu do czasu, ale regularnie robić. I wtedy wyraźna i silna pamięć pozostanie z wami aż do późnej starości!

load...