Jak pomyślnie przejść rozmowę: wskazówki dla zwycięzców

Zawartość:

Chcesz znaleźć swoją wymarzoną pracę? Lub nawet tylko trochę preferowanej pozycji? Wtedy twój szef jest prawdopodobnie zatkany z myślami, jak pomyślnie przejść rozmowę, bo bez tego ważnego wydarzenia nie można zobaczyć pracę jako ich uszu. Istnieje wiele niuansów, które są bardzo istotne dla pomyślnego zakończenia operacji wyszukiwania, a powiemy ci o nich.

load...

Nastawienie psychiczne

Nie jest tajemnicą, że prawo nastawienie psychiczne jest konieczne, aby przeszły wszystkie testy z godnością. Niestety, to nie zawsze działa się zaszczepić, nawet po przeczytaniu dziesięć artykuły na temat jak skutecznie przekazać wywiad. A czasami jest nawet przeszkodą, zwłaszcza jeśli obsługiwane sobie grozy opowieści o wywiad.

Na przykład, nie jest jeden błąd, że wywiad będzie mieć pewność, aby spędzić trochę „zielony” laika – młodą dziewczynę lub chłopca bez dużego doświadczenia, co byłoby absurdalne pytania i obraźliwe dla Ciebie. Ale nawet jeśli pierwsze spotkanie o pracy naprawdę iść z rekrutację, to nie znaczy, upadek wszystkich nadziei. Specjalista wybór personel musi posiadać bardzo specjalistyczną wiedzę w dziedzinie psychologii, professiografii, psycho-diagnostyki i wielu innych, a to z tego (a nie od wieku!) Zależy od jakości jego pracy. Więc nie z pogardą i lekceważeniem dla takich spotkań. A jeśli tak skonfigurować swoją dziewczynę, myślę o niej: może oni nadal są bez pracy z powodu tych negatywnych postaw?

Innym popularnym mitem dotyczącym wywiad – jest pomysł, że rekruter marzy tylko od ciebie do „wypełnienia”. To nie jest tak! Wręcz przeciwnie – jest on zainteresowany szybszego zamykania pozycji możliwych. Ale jeśli pracownik którą zatwierdza, będzie bez zastrzeżeń, to spadnie na głowę gniew przełożonych, które każdy chciałby uniknąć. Dlatego rekruter będzie więc dokładnie sprawdzić informacje, które podaje o sobie – Weź go i pomaga mu w tym!

Wiele osób poszukujących pracy uważają, że wywiad i kandydat na to stanowisko musi mieć w przybliżeniu taką samą społecznej, statusu materialnego i biznesu, w przeciwnym razie wynik będzie trochę stronniczy. Jednakże, wykwalifikowany specjalista w trakcie procedury wyboru jest oderwane od własnej sytuacji życiowej i profesjonalnie prowadzony jest tylko ważne informacje: Wymagania warunków pracy pracowników, kwalifikacje wnioskodawcy, etc. …

load...

Kluczem do prawidłowego nastawienia psychicznego jest zwycięstwo nad ich obawy. Istotnie, człowiek, który niedawno opuścił zwykłej pracy, a nawet biurko ucznia, to jest bardzo trudne, aby dać pewność siebie i spokój postawa, mimo że stanowią one pomyślne kwalifikacyjnej. Składniki mają ten strach wagi: strach nie znalezienie pracy, strach przed wyśmiewał, niechęć do zrobienia czegoś złego. Ale nie rozpaczaj – istnieje szereg psychologicznych technik, które pomogą Ci dostroić się:

 1. Vizulizatsiya – to świetny sposób, aby poradzić sobie z nadmiernym lęku i strachu

  Nasz umysł nie jest bardzo dobrze w stanie odróżnić fantazję od rzeczywistości, więc jeśli wyobrazić sobie kwalifikacyjnej w najdrobniejszych szczegółach i powodzenia, to znacznie zwiększy swoje szanse na sukces. Uzupełnienie wizerunku przyjemnych doznań: Wyobraź sobie, co szczęśliwe zdarzenie – na przykład spotkanie z przyjaciółmi – i przeniósł się stamtąd do spotkania z pracodawcą.

 2. Wymyślić odpowiednią metaforą udanego wywiadu

  Na przykład, dla ciebie może być podobny test, grając „catch-up” autoprezentacji lub grę w szachy. Najważniejsze – do takiego porównania jest przyczyną pozytywnych skojarzeń, które odniosły sukces w wybranej dziedzinie.

 3. Dekatastrofizatsiya

  Wiele obaw powstać dla nas ze względu na fakt, że mamy do wyolbrzymiania wpływu negatywnych skutków. Dlatego przede wszystkim, zrobić listę wszystkich rodzajów negatywnych zjawisk i zobaczyć, w jakim punkcie jest brak rozmowy. Zgadzam się, istnieje wiele rzeczy znacznie gorsze! Po drugie, musi szczegółowo opisać co najgorsze może się zdarzyć, jeśli nie dostać pracę? To prawda, po prostu znaleźć inny, a najprawdopodobniej będzie to spowodowane faktem, że pierwszy nie pasuje.

 4. Techniki relaksacyjne

  Jeśli podniecenie nigdzie się nie wybiera, to masz czas na zastosowanie technik, takich jak szkolenia gazowego. Odbywa się to w następujący sposób: w cichym otoczeniu zawierać muzykę medytacyjną, zająć wygodną pozycję (może być siedzącej lub leżącej), odpocząć i powtórzyć specjalną formułę, na przykład: „Jestem spokojny” lub „będę się uda.” Więcej informacji można znaleźć w odpowiedniej literaturze. Techniki relaksacyjne są szczególnie skuteczne w ich regularne stosowanie.

Rezultatem tego rodzaju pracy nad sobą musi stać pewność siebie i sukces. Który pozwoli Ci zrobić dobre wrażenie na wywiad, który, jak wiadomo, może więcej niż offsetowej ewentualnych braków w wykształceniu i kwalifikacjach. Oczywiście, aby pozbyć się strachu i niepokoju jest trudne, ale nie powinny one przeszkadzać! Nie zapomnij, aby dostroić się do spokojnej rozmowy i luz – a pozycja z pewnością będzie twoje.

Szkolenie w zakresie świadomości

Nie jest tajemnicą, że informacje zawarte w dwudziestym pierwszym wieku – bronią masowego rażenia. Dlaczego nie skorzystać z was? Nie martw się, nie będzie szkoda – wystarczy delikatnie i niezauważalnie „ocharuete” ankieter jego oświecenie. Wszystko, co musisz zrobić – zebrać informacje dotyczące następujących obszarów:

 • Informacje o firmie i jej dziedzinach działalności;
 • Dane dotyczące podziału konstrukcyjnego, do którego to wolne należy;
 • Dane dotyczące pozycji i obowiązków;
 • Dane dotyczące CEO;
 • Dane dotyczące wywiadu;

Uzyskać informacje na temat organizacji i jej obszarach działalności musi być, inaczej będzie trudno zrozumieć, co ankieter będzie mówić na spotkanie. Ważne różne niuanse: Jak długo firma jest na rynku pracy, i że produkuje lub sprzedaje, co jest jej celem i misją, i wiele innych. Wszystkie te problemy są najlepiej jak to możliwe, aby określić w domenie publicznej, takich jak Internet.

Wskazane jest również, aby dowiedzieć się szczegółów w dziale, w którym można się pracuje. Jakie są funkcje tego działu, który jest jego szef, jak to ocenia wydajność – zgadzają się, że jest wiedzieć o tym wcześniej zatrudnienia. Przeciwnie, te dane są dla Ciebie ważne, bo na pewno nie chce, że w przyszłości praca była „kota w worku”.

To samo odnosi się do pozycji: podjąć decyzję o tym, jak chcesz pracować w tej organizacji, czy nie, trzeba mieć najbardziej kompletne informacje na temat potencjalnej pracy. Jest możliwe, że Twój przyszły szef i masz kilka różnych pomysłów na temat tego, co powinno być zaangażowane w menedżerze. Na przykład, czujesz, że Twoje obowiązki będą obejmować poszukiwanie klientów i zawieranie umów z nimi, i, według możliwego głowy, to również dodać dostawców wyszukiwania, negocjacji, decyzja z różnymi problemami i coś innego. Zgoda, nie chce wiedzieć o niej po pracy?

Dyrektor Generalny – kluczową postacią w całej firmie. To od niego zależy od polityki firmy, kultury organizacyjnej, środowiska pracy i skuteczności całości. Dlatego jest bardzo przydatne wiedzieć na podstawie którego działa. Jeśli jest to duża firma i osoba publiczna, a następnie spróbuj znaleźć informacje w mediach, a jeśli małe, sieci społeczne, następnie wspólne znajomi i pracownicy organizacji może zapewnić Państwu wspaniałą obsługę.

Pod wieloma względami, nasz niepokój wynika z niepewności sytuacji wywiadu. Nie wyobrażam sobie, co cię czeka, i tak martwi. Co może być wyjście z tej sytuacji? Prawy, narysuj sobie jak najwięcej bardziej szczegółowy obraz udanego wywiadu. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy masz pełną informację o tym, jak i co się stanie, więc należy uważnie przeczytać poniższe akapity.

Postaraj się przyjść na rozmowę trochę wcześniej – to jest lepsze dla dziesięciu lub piętnastu minut – za opóźnienie w tej sytuacji jest po prostu nie do przyjęcia. Jeśli nadal napotkać żadnej siły wyższej, należy zadzwonić i powiedzieć rozmówcy. Przy wejściu do urzędu nie zapomnij powiedzieć cześć wszystkim poczekać w poczekalni, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wyłącz telefon komórkowy przed spotkaniem – nic nie powinno cię rozpraszać. Po wejściu do pokoju, przywitać i uśmiech – pierwsze wrażenie nie został odwołany. Usiądź na krześle naprzeciwko innej osoby, lub jeśli jest to konieczne, mały ruch i go rozwinąć. Postawa jest lepiej wybrać low-key, ale nie zaciśnięte.

Słuchaj uważnie na wszystkie pytania, które ankieter prosi cię, nie przerywaj i spokojnie reagować. Pyta, czy coś się nagle stało się jasne. Najprawdopodobniej zostanie poproszony, aby powiedzieć o sobie – w tym przypadku, to warto przyjrzeć się swoimi zawodowymi meritum, bez powielania tego, co jest w CV. Pod koniec rozmowy będziesz mieć pewność, aby zapewnić możliwość zadawania własnych pytań – użyj go, aby określić wszystkie szczegóły pozostają niejasne. Po spotkaniu Mów opcje łączności z potencjalnym pracodawcą, dziękuję wywiad i uprzejmie pożegnać.

Poziom jakości dla danej kwalifikacji

Na pewno i wiesz, że musisz szukać pracy odpowiadającej ich doświadczenia, wykształcenia i orientacji. Tak więc pierwszą rzeczą jest, aby powiedzieć jeszcze przed wywiadem – nie należy brać pod uwagę prace, które nie pasują ci w poziomie lub specjalności: jesteś albo tracić swoje spotkanie razem z rekrutację, czy może dostać pracę, ale szybko sobie sprawę, że nie zarządzać, albo znudzi się nią. Choć zdarzają się wyjątki – w przypadku, gdy chcesz, aby radykalnie zmienić kierunek działalności zawodowej.

Odpowiedni poziom kwalifikacji mających niewiele, aby uzyskać pożądane pozycje – powinni również wykazać ten poziom. Oczywiście, można powiedzieć nam o tym, co jest wspaniały, inteligentny i utalentowany pracownik, ale ankieter powinien również zobaczyć. Więc, co powinno być w idealnym autoprezentacji?

 1. Właściwy mowy

  Nie trzeba mówić, jak istotną wiedzę gramatycznych, leksykalnych i stylistycznych podstaw języka polskiego, zwłaszcza dla osoby, która próbuje na stanowiskach związanych z komunikacją. Jeśli mowa jest pełen błędów, nic dobrego z wywiadów nie czekaj.

 2. Odporność na stres

  Numer jeden jakości, zgodnie z pracodawcami. Każdego dnia, nowoczesny pracownik dzieje się tak wiele przykrych niespodzianek, że musi on być w stanie poradzić sobie z nimi. Jeśli nie – wynik jest cierpienie, co nie jest dobre. Więc kiedy ankieter zaczyna prowokować do zachowań nerwowego, zachować spokój, ponieważ jest tak teraz szacuje się na stres.

 3. Ufności w siebie

  Nikt nie chce alarm i pracownika zależnego. Uważa się, że pewni osoba może wnieść do końca rozpoczęty, łatwiej jest przezwyciężyć trudności. Pracodawca czyta go na swoją postawę, gesty, mimikę i chodu, więc należy pamiętać, w jaki sposób zachowują się w sposób pewny siebie i stanie wykazać to w wywiadzie.

 4. Zainteresowanie i entuzjazm

  Oh-oh-oh, ile słów napisano o tym, jak ważne jest, aby pokazać właściwą motywację. Uważa się, że jest on w stanie skompensować braki wykrytych w innych parametrów. Więc nie wahaj się zadawać pytania, mówić o tym, co jest interesujące dla ciebie, ponieważ w ten sposób można dać pracodawcy do zrozumienia, że ​​nie obchodzi.

 5. Zdolność do przyjęcia krytyki

  Zgadzam się, to jest przydatna jakości dla potencjalnego pracownika. Nie można mieć ci, którzy nigdy nie popełni błąd, i dlatego tak ważne jest, aby być w stanie uczyć się na własnych błędach i otrzymać informacje zwrotne. Więc jeśli nagle pracodawca pozwoli Ci uwagę, spokojnie słuchać mu dziękować i podejmować właściwe wnioski.

 6. Wysoki poziom myślenia

  Naturalnie, każdy pracodawca stara się pozbyć się głupich pracowników. Staraj się nie do „spowolnić” podczas wywiadu: koncentrat, odbiera dane, analizować dane przychodzące i generować ciekawe pomysły.

Spojrzenie biznesowe

Oczywiście, pierwsze wrażenie z was tworzy się, w zależności od tego, jak wyglądasz. Z pewnością nie ma potrzeby wyjaśniać, że w wywiadzie powinni ubierać się w stylu formalnym biznesowej. To nie znaczy, że nie powinno być kobiecy – tak to należy podkreślić kobiecość urzędnika, dane nie seksualnych.

Spotkać się z pracodawcą, aby wybrać spodnie jakości lub garnitury spódnica, która doskonale leży na ciebie, i podkreśla swoje mocne strony. Powinieneś czuć się pewnie w nim. Dobrą alternatywą jest również podobne do tego, wzdłuż długości spódnicy ołówek przybliżeniu kolana (jest różny w zależności od jego rodzaju kształtu). Kolor jest lepiej wybrać konserwatywny i wyciszony: czarny, ciemnoszary, beżowy, granatowy, i inni. Jeśli na zewnątrz jest zimno, umieścić na górze lub klasyczny płaszcz trencz.

Buty najlepiej schludny, bez nadmiernego dekoracji, na pięcie i zamknięte – bez względu na porę roku. Rajstopy są wymagane, aw zimie można nosić grube czarne rajstopy – podkreślają długość nóg. Worek powinien być średniej wielkości i klasyczne formy: teczki, walizki, tablet – najprawdopodobniej coś ścisłe i prostokątny A4, które zawierają wszystkie niezbędne elementy i dokumenty. Wykonaj wynikających strój eleganckie akcesoria – szyi szalik, kolczyki, pierścionek i zegarek, ale nie przesadzaj: to zabawne, gdy stanowisko średniego szczebla, twierdząc, pani, ubrana do dziewiątki. Wypełnić wynikowy obraz odrobiną ulubionego zapachu – i jesteś gotowy do osiągnięć.

Tylko jedna godzina pracodawca powinien zobaczyć swoje mocne strony i zrozumieć, dlaczego on ma wziąć go dla Ciebie. Dlatego zadanie – znalezienie optymalnej równowagi, w którym traktują wywiad jako ważnego wydarzenia, a jednocześnie, nie przejmuj się izvedet. Konieczne jest, aby czuć się wywiad i podążać za nim w procesie komunikacji. Nikt nie może zagwarantować Ci pewnych warunków lub wywiadów toku, dlatego najważniejszą jakość – to elastyczność. Dzięki niemu zawsze będziesz gotowy na wszystko. I wtedy praca będzie całkowicie do Ciebie!

load...