Jak pomyślnie przejść rozmowę na zatrudnienie: siedem tajemnic

Zawartość:

Wywiady przypisany do ciebie ma się rozpocząć. Twój niepokój jest zrozumiały. Można umieścić wiele wysiłku, aby znaleźć odpowiednią opcję zatrudnienia. Pisemne podsumowania i specjalistów czytać ją uważnie, badając swoje myśli o swoich celów i zadań w swojej karierze. A teraz trzeba udowodnić, że – najlepszego kandydata na wolne stanowisko. Jak pomyślnie przejść rozmowę przy ubieganiu się o pracę? Co decyduje jakie aspekty swojej osobowości będzie najbardziej oczywiste?

load...

Siedem sekretów udanego wywiadu

Wywiad jest najważniejszym elementem w poszukiwaniu pracy. Chcemy pomóc przejść ten test z godnością, a więc ujawnić wam siedem sekretów udanego wywiadu.

Spotykają się na ubrania

Wywiad – jako transakcja, podczas której kandydat chce sprzedać się dla kupującego – ankietera. Czy coś kupić w sklepach lub na rynku, a trzeba wiedzieć, że wygląd może albo umniejsza pomysł zakupu lub sprzedaży w celu zwiększenia jego skuteczności. I podczas rozmowy kwalifikacyjnej – kandydat chce zaprezentować swoje najlepsze strony, ale on się nie uda, jeśli on przychodzi do rozmowy kwalifikacyjnej w błotnistym lub niechlujstwa odebrać ubrania. Nawet jeśli jest on trzykrotnie dobrego specjalisty, on jest mało prawdopodobne, aby przekonać innych.

I vice versa. Jeśli pojawi się na rozmowę w modnych, drogich ubrań i jasny make-up, to nie będzie w stanie przekonać menedżera, ankieter, że jesteś najlepszym kandydatem jest proponowane stanowisko. Twoje ekstrawaganckie poglądy będą odciągnąć go od swoich cech zawodowych, a uzasadnione jest założenie, że w środowisku pracy będą takie same. Jest takie powiedzenie: masz tylko jedną szansę, aby pierwsze wrażenie. Nieprawidłowo wybrana odzież może tworzyć niepożądane wrażenie Ciebie. Tak więc wywiad może się rozpocząć jeszcze przed otworzyć usta i powiedzieć pierwsze słowo.

Najlepiej jest wybrać neutralny i schludny strój. Więc wszystkie oczy będą skierowane na to, co mówisz, i umiejętności, a nie na tym co swój wygląd. To najlepszy sposób, aby spojrzeć na wywiad:

load...
  • Klasyczna bluzka ścisłe;
  • Garnitur;
  • Ścisłe buty i akcesoria dyskretne;
  • Skromna fryzura.

Będziesz pokazać swoje najlepsze strony, jeśli przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Dowiedz się z wyprzedzeniem jak najwięcej o firmie, w której oferujesz swoje usługi. Sprawdź wszystkie dostępne informacje, odwiedź witrynę sieci Web firmy, można zorientować się na temat swoich produktów, usług i lokalizacji. Zapytaj, co odróżnia je od konkurencji.

Myśl i dowiedzieć się, co wywiad poszukuje w kandydata. Postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o ewentualnej pracy i przyszłych obowiązków, jakie umiejętności lub zdolności wnioskodawca powinien mieć. Pamiętaj, że będzie „sprzedać” siebie podczas rozmowy, więc spróbuj się dowiedzieć, co chce „kupić” wywiad.

W każdej pozycji są kluczowe umiejętności, bez których wytworzenia pożądanego miejsca po prostu nie ma sensu. Może to być szczególnie poziom lub stopień doświadczenia formacji. Należy upewnić się, że spełniają wymagania przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną. Nie trać czasu i czas ankietera, jeśli zrozumiesz, że nie nadaje się do roli proponowanej lokalizacji kandydata.

Są to te umiejętności, które ankieter „chciałby” widzieć w kandydata. Jeżeli jesteś pewien, że można w krótkim okresie czasu, aby opanować te umiejętności, starają się poinformować jak najwięcej siebie. Pokaż swoją chęć ulepszania umiejętności. Dodatkowym „bonusem” mogą stać się takie swoje możliwości i szanse, że wywiad nie spodziewałem się znaleźć, ale to tylko zwiększy swoją wartość w oczach. To może być dobra znajomość języka obcego lub własności pokrewnych dyscyplin. Pomyśl, jak Twoje umiejętności i zdolności, by zwrócić uwagę na wywiad.

Wiedzieć z góry dokładny adres, gdzie trzeba przyjść na rozmowę. Starają się dotrzeć 15-20 minut przed przydzielonego czasu, aby uniknąć opóźnień z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Spróbuj dowiedzieć się wcześniej numer telefonu oraz imię ankietera zadzwonić w przypadku konieczne jest, aby przełożyć spotkanie.

Wywiad – to proces podobny do procesu sprzedaży

Wspominaliśmy już, że wywiad – jest w istocie proces sprzedaży i kupna. Ankieter chce „kupić” kwalifikowane usługi eksperckie, a teraz jest na etapie selekcji. Jest to podobne do tego, jak kupić, na przykład, coś nowego. Dokładnie sprawdzić jakość, wygląd przy maksymalnej ilości podobnych produktów, spróbuj je w działaniu, aby ostatecznie wybrać, który spełnia te kryteria i najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i przedziale cenowym.

Podczas wywiadu, jesteś w wyjątkowej sytuacji: ty i „produkt” i „sprzedawcy”, który sprzedaje. Musisz złożyć „kupujący” wszystkie swoje umiejętności i unikalne cechy. Ty „sprzedać” siebie jako kandydata na dwóch poziomach: jako wspaniałą osobę, a jak kogoś, kto jest w stanie dokładnie wykonać niezbędne prace.

Co do zasady, ankieter zaczyna testując swoje ludzkie cechy. Chce, aby sprawdzić, czy jesteś pracownikiem, z którym będzie on wygodny w użyciu. Ankieter chce mieć pewność, że będzie pasować do kultury organizacji i że będzie godnym reprezentantem firmy. Ponadto, rekruter będzie musiał sprawdzić, czy naprawdę masz umiejętności, aby zrobić dobrą robotę. Możesz być oferowane zadania testowe, aby określić zakres swojej kompetencji.

Aby dostać pracę, trzeba iść w trakcie spotkania dwa poziomy testowania – i jako osoba i jako specjalista. I niech będzie dla pocieszyć fakt (który powinien pamiętać), że w głębi duszy każdy ankieter chce, aby z powodzeniem zdały wywiad. Po tym wszystkim, również muszą zatrudnić kogoś!

Nie odwracaj się do rozmowy w monologu

Nikt nie lubi rozmawiać z osobą, która chwyta inicjatywę podczas rozmowy, a druga strona nie otwiera usta. Powodować mnie do uczucia, musimy starać się utrzymać równowagę rozmowy. Najlepiej, należy słuchać jak mówią.

Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to odpowiedzieć na pytania zbyt rozwlekły. Trzeba sformułować swoje odpowiedzi, więc powiem tylko co do meritum. Upewnij się pozostawić wystarczająco dużo czasu na wywiad historię o firmie i pracy na przodzie. Byłoby bardzo dobrze ty też zadał mu pytania. Jest o wiele lepiej, aby pokazać swoje zainteresowanie firmą i do ankietera niż „zmonopolizować” rozmowę szczegółowo opowiedzieć kilka historii swego ostatniego dzieła.

Przygotuj swój wywiad w „gazecie” stylu

Podnieś gazetę i zobaczyć cokolwiek informacje zawarte są w każdym artykule:

  • Tytuł podsumowuje artykuł;
  • W pierwszym akapicie całej historii podsumowano;
  • W pierwszym zdaniu każdego następnego akapitu, można zrozumieć, co będzie cały akapit;
  • Kluczowe fakty artykuły są zawsze na początku, małe szczegóły zostaną ujawnione w trakcie prezentacji, ale najbardziej błahe fakty są na końcu.

Ten format „obrazu w pierwszym rzędzie” nie jest przypadkowy. To pozwala, jako żeński czytelnika, szybko i sprawnie otrzymać niezbędne informacje. Możesz przestać czytać każdy artykuł po dwóch lub trzech pierwszych akapitach, ale ogólna znajomość zagadnień będą dostarczane. A jeśli jesteś naprawdę zainteresowany w sztuce, będzie można zagłębić się w szczegóły, czytaj dalej.

To nie miało taki sam efekt chcesz osiągnąć przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną? A następnie za pomocą tych samych metod jak dziennikarzy. Jak czytelnik gazety, ankieter będzie w stanie zobaczyć duże zdjęcie i zagłębić się w szczegóły zainteresowania nim lub, aby przejść do innego tematu. Można zostawić każdy artykuł po przeczytaniu kilku akapitów, a wywiad będzie w stanie zrobić to samo, rozproszony przez innego tematu lub prosząc jedno pytanie.

Tak więc, wszystkie odpowiedzi powinny być przygotowane w „gazecie” stylu. Trzeba powiedzieć, najważniejszą rzeczą w pierwszych zdaniach podczas odpowiadania na pytania. Nie jest konieczne, aby pławić się w nadmierne szczegóły, czy ankieter może przerwać ci zanim dojdziesz do punktu. Ale nie spiesz się do skrajności! Nie odpowiadaj zbyt słabo i krótko.

Wywiad – dwukierunkowa ulica

Nie zapomnij o swoich własnych interesów. Z jednej strony, podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydat musi zaprezentować się tak, że jego firma chce „kupić”. Z drugiej strony, ankieter dobrze wie, że to dobry kandydat może łatwo dostać sugestie i inne miejsca. W związku z tym, jest on również „sprzedaży” kandydat praca i firma.

Tak więc, nie należy wahać się zadawać pytania. Upewnij się, że będziesz w stanie wykonywać swoich obowiązków, a to jest dokładnie ten rodzaj pracy, że szukasz. Być uczciwym wobec siebie i ze swoim ankietera. Jeśli widzisz, że może masz jakieś problemy w przyszłej pracy, teraz jest czas, aby powiedzieć tak. Jeśli wywiad jest naprawdę zainteresowany kandydata, może on być w stanie dokonać pewnych korekt w swojej przyszłej pracy.

Oczywiście, to jest bardzo ważne, aby być najlepszym sposobem, aby zaprezentować się jako kandydat, ale równie ważne jest, aby w pełni zrozumieć, jaka jest przyszłość pracy i czego oczekuje się od ciebie jako ekspert. Wszystko to trzeba podjąć właściwą decyzję.

Negocjowanie pensji czas realizacji

Co do zasady, mówimy o przyszłej pensji trwa już po zakończeniu procesu wywiad został pomyślnie zakończony. Musisz być w pełni świadomi zakresu płatności podobną pracę w różnych firmach, zanim jeszcze udać się do rozmowy kwalifikacyjnej. A jeśli po udanej rozmowy, chodzi o zamówienia, należy podnieść kwestię jego wynagrodzenia. Upewnij się, że powyższe dane są dopuszczalne do ciebie, że z powodu swej nadmiernej skromności nie twarz rozczarowanie w dniu pierwszego wynagrodzenia.

Ale nie spiesz się, by zacząć mówić o płacenie więcej na początkowym etapie przesłuchań. Aby to zrobić, należy wybrać bardziej odpowiedni czas, tak, że wywiad nie ma się wrażenie, że troszczysz się o pieniądze więcej niż samej pracy. Twój rekruter może i omówi kwestie jednostki finansowej, ale powinno to nastąpić tylko po to staje się oczywiste, że jesteś odpowiednią osobą do tej pracy i że praca jest właśnie dla Ciebie.

Zmarszczka

Jeśli naprawdę chcesz pracy, kasy prośbę wywiadu bliższym zbadaniu kandydata. Innymi słowy, poproś, aby zatrzymać wybór na ciebie. Jasno do ankietera, które są bardzo podobne do dostać ofertę pracy. Możesz podzielić się swoimi wrażeniami z rekrutację na temat firmy i porozmawiać o powodach dlaczego jesteś tak zainteresowany tą pracą.

Z drugiej strony, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do pracy, trzeba dzielić swoje wątpliwości i powiedzieć, że cenisz swoje zainteresowanie i jesteśmy wdzięczni za możliwość udzielenia wywiadu. Więc pozostawił bardzo dobre wrażenie.

load...