Jak pomóc dziecku przejść przez rozwód: cenne zalecenia psychologów

Rozpad rodziny – jest to duży stres dla wszystkich swoich członków. Jednak rozwiedziony dorosłych, i hoduje się ze sobą, a nie z ich dzieci. Jak sprawić, by dzieci cierpią mniej? Jak pomóc dziecku przetrwać rozwód rodziców bez poważnego urazu psychicznego?

load...

Przecinanie rodzic daje dziecku stałe napięcie. Bez względu na to, ile w tym czasie występuje prawie zawsze jest rok dziecko uraz, z wyjątkiem przypadków, w których zachowanie rodzica opuszcza rodzinę, dała dziecku straszny dyskomfort. Na przykład, zostawiając ojca, który miał żadnych zasad moralnych, ja zranić dziecko i matkę. W tym przypadku, rozwód przynosi ulgę dla pozostałych członków rodziny. Takie sytuacje są, niestety, nie należą do rzadkości, ale w tym artykule weźmiemy pod uwagę przypadki, gdy rozwód jest psychologiczna trauma dla dziecka.

Zawartość:

Dzieci i dorośli w sytuacji rozwodu

Jak pomóc dziecku przejść przez rodzicielskiej rozwód

Jesteśmy nadal dobrymi przyjaciółmi

Oczywiście, dziecko będzie się zastanawiać, dlaczego jeden rodzic opuszcza rodzinę. Jeśli jest mała, to może być nawet myśleć, co będzie, jeśli rzucają mnie? Wielu ekspertów twierdzi, że gdy mama i tata utrzymywać stosunki gładkie i spokojne, w dalszym ciągu należy zwrócić należytą uwagę na każde dziecko, dzieci i rozwód czują się dobrze. Dlatego wiele par, którzy zdecydowali się opuścić, gotowe do utrzymania pokojowych stosunków w trosce o dobro dzieci. Tendencja do „pokojowego rozwodu” jest wyjaśnione przez fakt, że testy na rozwiązanie małżeństwa przeszedł szereg zmian. Są one zaprojektowane tak, aby chronić interesy dzieci w postępowaniu rozwodowym. Na przykład w Stanach Zjednoczonych (28 kraje dotknięte innowacje) pary, które zdecydowały się na rozwód, są zobowiązani do uczęszczania na kursy specjalne. Wyjaśniają rodzicom jak kontynuować wypełnianie obowiązków rodzicielskich razem, jak unikać konfliktów z dziećmi w trakcie rozwodu, jak utrzymać pokojowe stosunki ze sobą.

load...

Wielu dorosłych, którzy sami doświadczyli w dzieciństwie rozwód rodziców, starając się chronić przed takim losem swoich dzieci. W większości przypadków, dzieci po rozwodzie mieszka z matką. Jest bardzo ważne, aby zatrzymać i ojciec w ich życiu. Cywilizowany rozwód jest konieczne dla wszystkich: zarówno rodzice i dzieci. Negatywne skutki w percepcji dzieci świata niekoniecznie pojawiają się wraz z rozwodem rodziców, może się to zdarzyć znacznie później.

Dlaczego trzeba budować relacje z byłym

Rozpad małżeństwa, nawet awaria, zawsze pozostawia rozczarowanie, żal i gniew. Jeżeli małżonkowie mają dzieci, są one, mimo złych stosunkach, wystarczy, aby osiągnąć porozumienie w sprawie kształcenia dzieci. I oczywiście, że nie jest konieczne stosowanie syna lub córkę do bolesnego nakłucia sprawcy. Matki, które zabraniają ojców i ich rodzin, aby zobaczyć dzieci i inaczej skonfigurować dzieci przed ich ojców, zrobić wielki błąd.

Jak pomóc dziecku przetrwać rozwód? Postaraj się od razu ustalić sprawne i pokojowych stosunków z niegdyś ukochanej osoby, bez względu na to, jak silne nie było go zranić. Po tym wszystkim, co będzie swoje nastawienie na początku, ustawić dźwięk w nadchodzących latach.

Zmiękczyć złe wieści

Wiele oszukać dzieci mówiąc im, że mój ojciec (lub matka) przez długi czas będzie w podróży służbowej. To nie jest warte zrobienia. Dzieci w każdym wieku są bardzo cienkie czuję fałsz. Jego oszustwo złożyć syna lub córkę zły przykład. Zmiękczyć złe wieści – nie oszukać dziecko.

Po pierwsze, w każdej rodzinie powinna być złota zasada: to wszystko poukładać, kłócić się z dziećmi, a tym bardziej, by obrażać się wzajemnie jest surowo zabronione. Jeśli związek jest w impasie, wiesz dokładnie, czego już nie chcą żyć razem, jeśli rozumiemy, że chodzi o rozwód, spróbuj dowiedzieć się spokojnie na wszystkie pytania, bez względu na to, jak to było trudne. Po prostu trzeba to zrobić, bo masz dzieci.

Po drugie, nie unikają rozmowy o rozwodzie ze swoim synem lub córką. Dziecko będzie długo pamiętam tę rozmowę, a co będzie mu powiedzieć rodzicom wpływ na ich postawę po przerwie. Twoje zadanie – aby dziecko czują się stosunkowo spokojna. Porozmawiaj z nim kilka dni przed ostatecznym bocznicy. Porozmawiaj z konieczności, ponieważ zanik mama lub tata bez wyjaśnienia mogą przestraszyć dziecko.

Idealne byłoby, gdyby poważna rozmowa weźmie udział obojga małżonków. Pamiętaj, aby wspomnieć, że rodzice są rozwiedzeni od siebie, ale nie z nim, a nie z dzieckiem. Pomimo faktu, że mama i tata nie będzie już żyć razem, ponieważ mogą one kolidować ze sobą, aby być szczęśliwym. Nie falshivte podczas rozmowy, dziecko musi zrozumieć też, że istnieją sytuacje w życiu, kiedy dana osoba jest w stanie depresji, a separacja – to jedna z tych sytuacji. Ważne jest, aby powiedzieć dziecku, że separacja rodziców nie jest jego wina, że ​​mama i tata wciąż kocham go i będą kochać i spędzać czas z nim, pomimo faktu, że trzeba żyć w różnych domach.

Bądź blisko

Dzieckiem. Staraj się chronić dziecko przed negatywnymi emocjami, zwłaszcza w ciągu pierwszych dni po zerwaniu z mężem lub żoną. Postaraj się wypracować w swoim pozytywnym nastawieniem do życia. Możesz mu powiedzieć, że człowiek, aby radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu trzeba być silnym.

Nigdy nie mówią źle byłego małżonka. Nie zmuszaj dziecka mediatora w celu określenia relacji. Nawet bardzo mały człowiek złapać negatywne nastawienie. A jeśli w swoim życiu będzie trudne momenty, w których chce wylać swoje serce do kogoś z rodziny lub przyjaciół w telefonie, nie należy zapominać, że syn lub córka w tym miejscu może znajdować się w pobliżu, a słyszy. Nie jest konieczne, aby poukładać z dzieckiem, nie daj się gwałtownych i rude uwagi wobec byłej żony, gdy przyjdzie odebrać syna lub córkę na spacer. Pamiętaj, że niegrzeczne słowo będzie miało negatywny wpływ nie tylko na dorosłych, ale także dzieci.

Dzieci, matek i ojców, którzy są rozwiedzeni, musimy zależy od wielu ciekawostek z gospodarstw domowych. Mogą być nerwowy ze względu na naruszenie reżimu dnia lub anulować wycieczkę w weekend. Wiele dzieci po rozwodzie rodziców nie ma potrzeby, aby nieustannie być świadomy, kiedy, gdzie i jakim czasie spotkają się z papieżem czy babci. Dlatego ściśle przestrzegać harmonogramu, a wszelkie zmiany w nim powiedzieć dziecku wcześniej.

Nie dzielimy dzieci w rozwodzie! Wystarczy tam być. Dziecko – to nie jest płaska, a nie maszyny, a nie kubek, łyżka, które mogą być podzielone. Pomimo faktu, że miejsce zamieszkania dzieci określonych przez sąd, trzeba uzgodnić między sobą, kiedy i ile czasu dziecko będzie spędzać z każdym z rodziców na temat ich wydatków na szkolenia i rozwoju, na ubrania i inne niezbędne rzeczy.

Pamiętaj: Psychologowie udowodnili, że lepiej jest, aby podnieść dziecko w spokojnej atmosferze z jednym rodzicem niż skandale i dzieci wylej na ujemne w pełnej rodzinie. W rzeczywistości to, co wydarzyło się między wami, obwiniać, osoby trzecie okoliczności, ale nie dzieci. Nigdy nie zapominaj, że i nigdy reproach dzieci w zaburzeniu życiu osobistym lub w codziennych problemów związanych z brakiem drugiego rodzica w domu.

load...