Jak pomóc dziecku, gdy zranił się w szkole?

Około 6 – 7 lat dzieci są w pełni socjalizowane indywidualne, gotowy do życia w społeczności i zespołu. W tym wieku dziecko wchodzi do jednego z najtrudniejszych okresów jego życia – zaczyna szuka swojego miejsca pod słońcem. A dokładniej – poszukiwanie swojego miejsca w zespole. Psychologów dziecięcych zwrócić uwagę rodziców na to, że w tym wieku dziecko zaczyna «wyostrzyć» różne modele zachowań społecznych, ujawnia swoje podstawowe cechy charakteru i zachowania w społeczeństwie.

load...

Dlatego w tym okresie, rodzice powinni być szczególnie wrażliwi na swoje dziecko, aby pomóc mu dołączyć do zespołu, aby wybrać najbardziej prawidłowe i udaną linię postępowania z rówieśnikami. Ale inaczej, kwestia, co zrobić, jeśli zastraszany w szkole dziecko będzie rzeczywisty. Tak – tak, nie zdziw – dzieci są bardzo okrutne istoty, zdolne do dużo.

Jednym z najbardziej frustrujących czynników w tworzeniu zespołu dziecka, ale, niestety, bardzo częste jest prześladowanie dziecka w szkole lub kolegami lub dzieci starszych. A trucizna jest równie często zarówno chłopcy i dziewczęta. I zastraszanie jest równie prawdopodobne, aby zaangażować dzieci obojga płci.

Przyczyny prześladowania dziecka

Oczywiście, prześladowania dziecka nie pojawiają się znikąd – musi istnieć – że powód. Jednak dzieci – ludzie są bardzo mili, a czasami w ogóle nie przewidywalne, więc jest to bardzo trudne, prawie niemożliwe, aby przewidzieć, że prowadziłoby to do takiej sytuacji.

Ale nadal głównym utwór linia jest dość prosta – zespół dziecięcy może zacząć skręcać do dziecka, które wyróżnia się z tłumu rówieśników. Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, nie wiadomo jeszcze, jaka jest tolerancja, a przejawem osobowości jest często postrzegane jako słabość.

load...

Zasadą jest, że dziecko może zacząć osłabnąć z powodu:

 1. Fizyczne cechy wyglądu dziecka. Powodem kpin dziecko może stać się czerwone włosy i piegi, zbyt jasny lub zbyt ciemny skóry, zbyt wysoka lub zbyt niska wysokość, pełnia lub cienkość, obecność okularów i więcej. I, niestety, wytłumaczyć dzieciom, że człowiek nie wybiera wygląd – praktycznie niemożliwe. Nie będą one już zrobić z dorosłymi, ale bez nich byłoby otruć dziecko stale.
 2. Postęp w nauce dziecka. Dziecko postęp może znacznie wpłynąć na relację na jego rówieśników. I nie ważne jak paradoksalnie może się wydawać, ale równie popularne zioła jak wyróżnieniem i przegranych – krótko mówiąc wszystkich tych, którzy różnią się od głównej masy. Czasami trudno wyjaśnić tych facetów, którzy nie są bardzo przygotowanie fizyczne i sukces zajęciach wychowania fizycznego, jak i gier na świeżym powietrzu.
 3. Niezwykłe mowy dziecka. Jest również często wyśmiewany i prześladowany przez rówieśników są narażone na te dzieci, których mowa jest inna – w jąka dziecko lub mówi z silnym akcentem. Dzieci w żadnym wypadku nie przegapić takiej okazji drażnić niezwykłe dziecko.
 4. Ubrania i rzeczy dla dziecka. Nie rzadziej poddane molestowaniu i tych dzieci, które ubierają się lepiej niż ich koledzy, nie mają nowoczesnych atrybutów należących do przynajmniej średniej klasy społecznej – telefony komórkowe, konsole do gier, kieszonkowe i inne radości dzieciństwa. Podczas którego dziecko zastraszany jest znacznie silniejszy niż wszystkie powyższe czynniki.

Zbyt wiele rodzice zdają sobie sprawę z tego, i starają się zapewnić dziecku wszystko, co pozwoli mu, aby nie wyróżniać się wśród swoich rówieśników, a nie czuć się gorszy od innych. Uwierz mi, wewnętrzny spokój i pewność siebie wiele znaczą dla dziecka – będzie to bardzo trudne dla rozbuchanej kid Tease, jak będzie mógł stanąć na siebie i walczyć sprawców.

Jak zrozumieć, że dziecko zastraszany?

W celu zapewnienia pomocy dziecku i zatrzymać tę bezsensowną i brutalne prześladowania, rodzice powinni kłopoty terminowe sygnały powiadomienia. Oczywiście, najczęściej dzieci skarżą się na ich nadużywających rodziców, ale, niestety, nie we wszystkich przypadkach. Czasem dziecko po prostu – po prostu zastraszani przez ich sprawców. A czasami duma nie pozwala, aby ktoś narzekać – albo, w tym rodziców.

Dlatego rodzice wystarczy znać podstawowe oznaki, że ich dziecko zostało poddane molestowaniu przez inne dzieci. Istnieje kilka z tych objawów:

 • Zmienione zachowanie dziecka

Zwróć uwagę na nastrój dziecka. W przypadku, gdy został on wycofany, nie chcąc iść do dowolnego – żadnego kontaktu z rodzicami, jest stale przygnębiony i ponury, znajduje się w stanie depresji – prawdopodobnie w jego życiu coś pójdzie nie tak. Upewnij się, że dziecko – w każdym przypadku, prędzej czy później dziecko złamie normalnego snu, może zacząć czuć się źle, kapryśny, bez wyraźnego powodu, aby wykazywać oznaki zdenerwowania.

 • Wymowa niechęć do chodzenia do szkoły

W takim przypadku, jeżeli dziecko poszukuje jakiegokolwiek zwodniczy i czasami jawnie contrived wymówki, aby nie iść do szkoły, odwołując się do najbardziej możliwych wymówek, rodzice muszą koniecznie spróbować dowiedzieć się, gdzie „wieje wiatr”, a nie tylko wysłałem go do szkoły.

Co do zasady, zwykłym lenistwem dziecka i jego braku chęci do nauki prawie nigdy wyrażone w stałych wymówek i starając się nie iść do szkoły za wszelką cenę. A w przypadku, gdy po raz ostatni dziecko bez powodu, nie ma powodu, zmienił swoją zwykłą drogą do szkoły na drugą, często o wiele dłużej, a nawet łamie go zmienić cały czas – rodzice powinni natychmiast zacząć się martwić, ponieważ czasami jest to bardzo poważny alarm. Być może w ten sposób dziecko stara się uniknąć spotkania z ich sprawców przynajmniej w drodze do szkoły.

 • Pojawienie się objawów przemocy fizycznej dzieci

Oczywiście, rodzice powinni natychmiast alarm w przypadku, znaleźli ślady dziecka przemocy fizycznej. I nie zapominaj, że obejmują one nie tylko siniaki – są skrajne przypadki wymagające natychmiastowego działania ze strony rodziców, jeszcze przed pójściem na policję z oświadczeniem o konieczności radzenia sobie z sytuacją.

Nie mniej wyraźnie wskazują przemoc rozdarty fizyczne kieszenie, przyciski podarte, brudne, podarte ubrania, książki, książki, teczki, zepsute rzeczy osobistych. Oczywiście, czasami taka okazja wystąpić ze zwykłymi zamożnych dzieci. Jednak jest dość uderzająca różnica – na niewinne pytanie o to, co stało się z jego ubrania lub rzeczy dziecka, który jest narażony na prześladowania, lecz nie jest rozpoznawany u rodziców, jest to pytanie, które nie byłyby w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. W przeciwnym razie, z radością ogłosić wam, że walkę z nikim – że w zagłębieniu, wspiął się przez płot i wpadł, i tym podobne.

Jak można pomóc dziecku?

Oczywiście, w tej sytuacji, rodzice są zaniepokojeni tylko jedno pytanie – jak pomóc dziecku, jeśli to boli w szkole? A jest to możliwe? Bardzo często rodzice wolą iść drogą najmniejszego oporu i łatwa – po prostu przeniosła dziecko do innej szkoły. Jednak nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem problemu – ponieważ nie ma gwarancji, że dziecko nie zaszkodzi, a nowa szkoła, też.

I co to konto mówią psychologowie? Mogę naprawdę skutecznie pomóc dziecku w tej trudnej sytuacji? Tak, można pomóc, ale że rodzice będą musieli dokonać pewnego wysiłku. Istnieje kilka podstawowych zasad dla rodziców, których dzieci były w podobnej sytuacji:

 • Nie należy ignorować tego problemu

Największym błędem można zrobić rodzicom – to ignorować istnienie problemu, bo wycofał się z tej decyzji. Zazwyczaj rodzice motywują swoją decyzję, aby nie ingerowania w wydarzenia, które całkowicie zbędny – wspiąć się w przypadku dzieci, bo prędzej czy później wszyscy muszą przestać o sobie, po prostu trzeba poczekać i dać dzieciom czas, aby dorosnąć.

Jednak takie podejście do problemu nie jest całkowicie prawdziwe. I tak, istnieje kilka powodów – po pierwsze, jeśli trawa bardzo małe dziecko – pierwsze równiarki przez jego kolegów, szybko sam nie zostawił, i poczucie, że robią źle z powodu młodego wieku nie były one tam , Po drugie, w przypadku, gdy dziecko zastraszany nastolatek może skończyć o wiele smutniejsze niż w szkole podstawowej. I wreszcie, w trzeciej – – spróbuj wyobrazić sobie siebie w miejscu ich dziecka. Czy jesteś regularnie, każdego dnia, aby odwiedzić miejsce, gdzie można nienawidzić i nie jest coś, że nie stara się go ukryć, a otwarcie szydzić ci? Jest mało prawdopodobne, prawda?

Pamiętaj również, że regularne przemoc psychiczna wpływa na dziecko bardzo negatywny sposób negatywny. Dziecko, regularnie doświadcza odrzucenia ze strony rówieśników, upokorzenia, często cierpią na przewlekłą depresję i nerwicę. Oczywiście, to w żaden sposób nie poprawia jakość swojego życia, ale prowadzić do próby popełnienia samobójstwa dziecko może z bardzo wysokim prawdopodobieństwem. Są rodzice żyli ze świadomością, że ich własnej winy i zrozumienia. Że mogą zapobiec tragedii, ale nic na to nie robi?

 • Pamiętaj, aby porozmawiać z nauczycielem

W przypadku, gdy dziecko zaczęło nękać i nękali jego kolegów, w pierwszej kolejności, o tym rozmawiać z nauczycielami w szkole. W przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole podstawowej lub średniej, nauczyciel ma bardzo dobrą reputację wśród dzieci, a także ich wpływ na zespół, może on bez trudności. Co do zasady, nauczyciel jest w stanie to zrobić, aby nadużywać dziecko natychmiast przerwać.

 • Kontaktuje się z organami ścigania w razie potrzeby

W tej samej sprawie, jeśli taki prześladowania dziecka występuje w wyższych klasach, problem „hazing” na poziomie nauczycielskiego jest znacznie trudniejszy do rozwiązania. Oczywiście, rodzice bez wątpienia musiał powiadomić nauczycieli. Jednak nauczyciele są mało prawdopodobne, aby mieć wpływ na nastolatków – są one wystarczająco inteligentny, aby mieć dobry zamaskować ich prześladowania, a na tyle okrutny zastraszyć ofiarę.

Dlatego rodzice dużo bardziej rozsądne i wskazane, aby szukać pomocy od organów ścigania. Oczywiście, nie jest to konieczne, aby uruchomić do prokuratora i OBOP z wymogiem, aby wysłać zamieszki w szkole policyjnej, ale rozmawiać z inspektorów młodocianych nawet nie jest zbędne. I młodzież muszą mieć pewność, aby umieścić go na ostrzeżenie, że nie zatrzyma to czy zastraszanie nie natychmiast zatrzymać.

 • Zwrócić większą uwagę na swoje dziecko

Oczywiście, to tylko naturalne, że rodzice większość czasu w pracy, aby upewnić się, że ich dziecko normalny przyzwoity standard życia. Jednak w takiej sytuacji, jeśli podejrzewasz, że dziecko jest ofiarą nękania rówieśników, i powiedzieć nic on nie chce, warto zastanawiać, dlaczego tak się dzieje – czy nie ma więcej dzieci nie ufać?

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem serca do serca, niech wie, że jesteś zawsze gotowy do słuchania niego, aby utrzymać i zrozumieć, że bez względu na to, co się z nim dzieje. Stale przypominać dziecku, że jest najlepszy, mocny, a on będzie na pewno do wszystkich rzeczy chce. Wysoka samoocena jest kluczem do sukcesu dziecka. Ale tworzenie samooceny Jest to przede wszystkim zadanie realizowane rodzice.

 • Porozmawiaj z rodzicami likwidacji

Nie będzie źle się również rozmawiać z głównych sprawców rodzice dziecka. Oczywiście, jeśli dziecko rani całą klasę, nie tak łatwo mówić do wszystkich rodziców. Jednak to nie musi – nie zawsze są kilka likwidacji w każdej grupie, który jest ciągnięty przez cały zespół.

To jest do rodziców i iść z poważną rozmowę. Prawie wszystko jest zawsze niesprawiedliwy i znęcających się jak dzieci są podzielone na dwie główne grupy: tych złych dzieci. I po prostu szkodliwe. Szkodliwy dziecko o wiele łatwiej – z reguły są one na skutek faktu, że są one bardzo kochane i wypieszczone w domu.

I większość rodziców nie zdaje sobie sprawy, że ich dziecko robi w szkole, w domu, ponieważ są one po prostu uosobieniem łagodności, pokory i uprzejmości. W zasadzie tylko jedna wizyta rodziców tych zbirów jest dosyć, że zapomniał o tym myśleć jak drażnić dziecko.

Ale w tym przypadku, jeśli dziecko stał się tyranem powodu wewnętrznego gniewu, najprawdopodobniej źródłem problemu jest w jego rodzinie. I tak, najprawdopodobniej, a wizyta rodziców nie przyniesie żadnych rezultatów. Uważa jednak, że rodzina może być całkowicie dysfunkcjonalny, a tym samym tyranem jest zdesperowany do natychmiastowej pomocy dorosłych.

A takie zachowanie to nic innego rodzaju wołanie o pomoc. Nie jest konieczne, aby odmówić tej pomocy nawet obcy, ale nadal dziecko. I kto wie, może równie dobrze być dokładnie to, co można zapisać dziecko przed narkotykami, więzienia, a nawet samobójstwa. Zgadzam się, że to wystarczy.

 • Skonsultować się z psychologiem

Jeśli chcesz, aby dziecko w szkole nie boli, ale nie udało im się wziąć sytuację pod kontrolą, trzeba skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Specjalista z pewnością pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem – dziecko będzie wyjaśnić, jak radzić sobie z rówieśnikami i rodzicami o tym, co jeszcze można zrobić, aby chronić swoje dziecko przed negatywnym wpływem rówieśników. I razem koniecznie dostać go na pewno!

load...