Jak pomóc dziecku cięcie gdy pierwsze zęby

Zawartość:

Zaczęliśmy ząbkowania? To nie jest tragedia, ale to naturalny proces, który nie wyklucza żadnego dziecka. Czasami zębów mlecznych u dzieci są cięte z trudności: wysoka gorączka, ból, kaszel, katar, wymioty – wszystkie te objawy mogą towarzyszyć dziecku w pierwszym roku. Ale nie martw się z góry – to nie jest konieczne, że w twoim przypadku wszystko będzie tak ciężko! Aby uzyskać informacje na temat sposobu, aby zrozumieć, co dziecko jest ząbkowanie, i co zrobić, można dowiedzieć się z tego artykułu.

load...

W jakim wieku Ząbkowanie u dzieci?

Daty początkowe każde dziecko własną rękę – tylko wtedy możemy powiedzieć na pewno, że pierwsze zęby – zwykle górna – istnieje dziecko w pierwszym roku. Wiedząc, jak wiele miesięcy zaczynają ciąć pierwsze zęby, można starać się dobrze przygotować z wyprzedzeniem o tym i zapobiec kaszel, katar i inne nieprzyjemne konsekwencje. Dolne siekacze centralne zazwyczaj pojawiają się pierwsze, zwykle od sześciu do dziewięciu miesięcy. Następnie pojawiają się zęby w parach. W wieku dziewięciu – dwanaście miesięcy pojawiają się górne siekacze centralne i boczne. Na początku drugiego roku są pierwsze zęby żucia, są one nazywane „sześciu”, a od XII do XX miesiąca są cięte górne i dolne kły.

Można obliczyć, ile zębów dla dzieci powinny być: musimy wziąć wiek w miesiącach i wziąć cztery. Ale pamiętaj, że czas erupcji wszystkich indywidualnych: niektórych dzieci pojawia się pierwszy ząb w trzech, a niektóre w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy, a obie opcje w porządku rzeczy (przynajmniej dopóki pediatra tak uważa). Kiedy dziecko ma trzy lata, musi mieć pełne dwadzieścia mlecznych Zubikov.

Niektóre matki mają pragnienie, aby przygotować z wyprzedzeniem na ząbkowanie i do takich rzeczy jak ciepło, ból, kaszel, katar, wymioty. Jednak, niestety, nie jest to możliwe, ponieważ jednostka jako czasu i objawy ząbkowanie. Jest możliwe, że oral kielich i nigdy nie wiadomo, co przeziębienie, kaszel, gorączka i wymioty w trakcie erupcji zębów.

Objawy ząbkowania u niemowląt

Jeśli jesteś nowym matka, jesteś prawdopodobnie zna tego warunku: dziecko jest niegrzeczne, i myślisz: „Zęby. Tym razem, na pewno zęby. ” Jednak te „zęby” może trwać w nieskończoność w pierwszym roku życia (a nie kilka dni, tak jak jest napisane w niektórych „dobrych” książek) i dołącza się całkowicie różnych objawów. Niestety, to jest w porządku (i dlaczego natura nie uważa żadnego racjonalnego więcej opcji niż cierpienie dziecka?!)

load...

Każda matka pragnie, aby dowiedzieć się dokładnie, kiedy jej dzieci pojawiają się zęby. Podczas erupcji zachowania każdego dziecka jest inna. Najczęstszym objawem – jest to, że dzieci stają się bardzo niespokojne, nastrojowy (choć zdarza się, że dziecko zachowuje się jak zwykle, nie reaguje na zęby, a rano można zauważyć białą kropką w żuchwie).

Równie częstym objawem towarzyszącym wygląd zębów u dzieci, jest wysoka temperatura. To jest prawdziwy problem dla rodziców, a tym bardziej dla dziecka, którzy nie mogli nawet spać w nocy. Niektóre matki, które nie wiedzą o towarzyszących dolegliwości zęby tnące, zaczynają podejrzewać chorobę dziecka, zwłaszcza, że ​​wysoka temperatura może być związane z takimi objawami jak katar i kaszel. Nie martw się, to normalne: podczas ząbkowania grudnichka odporność spada, a niektóre bakterie zaczynają działań gwałtownych. To właśnie z powodu ząbkowania może towarzyszyć katar, wymioty, kaszel i ogólne pogorszenie stanu zdrowia – jest w porządku. Jeśli masz zamiar być szczepione, należy zwrócić szczególną uwagę na ten problem.

Wiele matek powiedzieć, że różne zęby zostały pocięte na różne sposoby. Na przykład, najbardziej bolesne (tak, że nawet użyć specjalnej maści lub żelu) można górne lub tylne zęby. Pierwszym z nich jest bardzo szeroka, a są one umieszczone głęboko w szczękę – to jest to, co wyjaśnia zwiększony dyskomfort dla dziecka. Należy zauważyć, że niekoniecznie kolejna erupcja zębów będzie tak ciężki jak pierwszy wybuch.

Silnie wyrażone właściwości (takie jak temperatura), w postaci zasady mogą być przechowywane w potomnym w ciągu kilku dni. Jeśli trwa to dłużej, lepiej udać się do lekarza, aby wykluczyć inne przyczyny objawów złego stanu zdrowia. Ale niespokojne zachowanie, kaprysy może trwać znacznie dłużej – z tych samych notorycznych kilku dni do kilku miesięcy (z kilkoma przerwami, oczywiście). Twoje dziecko może potrzebować całą swoją miłość i przywiązanie, więc nosić go w ramionach, pieścić, całować, niech regularnie pierś – to wszystko będzie niezbędne wsparcie dla dziecka w tym trudnym okresie

Tak więc, gdy początkowe objawy mogą być bardzo zróżnicowane. Ten ból i gorączka, a lęk dziecka. W celu złagodzenia cierpienia dziecka, rodzice muszą znać kilka prostych rzeczy: Po pierwsze, musimy zrozumieć, że proces ząbkowania u niemowląt – to normalne i naturalne, i nie ma potrzeby się bać, a po drugie, nie jest środkiem podaży (np specjalny żel), co może zmniejszyć przejaw nieprzyjemnych objawów u dziecka.

Dziecko jest ząbkowanie – jak pomóc?

Najważniejsze, że ma do czynienia matkę – jest otoczyć dziecko z miłością i oddaniem. Kiedy dzieci wyciąć pierwszy ząb, zwykle zaczynają się gryźć i gryźć wszystko, nawet pięścią. Dlatego konieczne jest, że zabawki, że gryzaki dla dzieci są czyste. Zachować swój dom w porządku, czy mokro na co dzień, i żadne infekcje jelitowe dziecko nie będzie.

Znaki zębów tnących pojawiają się niemal natychmiast, a do określenia początku tego procesu nie będzie trudne. Więc należy zakupić specjalną Massager gryzaczki – będzie złagodzić ząbkowanie u dzieci. Istnieją one w szczególności, aby przyspieszyć i ułatwić rozwój zębów. Kubków lub prorezyvateli stanowią doskonałe środki stymulacji dziąseł. Takie zabawki sprężyny i masować dziąsła podczas gdy dziecko kiedy żuje na nich. Są one wykonane ze specjalnego materiału, w postaci różnorodnych zabawek: może to być kaczki, pierścienie, motyle, wewnątrz którego woda lub specjalnym żelową. Jeśli chłodnym teether żel utwardza ​​się lekko, a jego skuteczność jako antipain zabawek wzrosła. Wiedząc, jak wiele miesięcy ząbkowanie, można kupić tych użytecznych urządzeń z góry. Masażery może być również śpiew i miga, aby odwrócić uwagę dziecka. Ale jeśli dziecko jest bardzo niespokojne i kapryśna, a następnie przez takich zabawek powinno być zaniechane.

Kiedy dziecko jest ząbkowanie, każda matka pragnie dowiedzieć się, co on może pomóc. Jak masz specjalne zabawki i gryzaki już rozumieć, ale oprócz nich można używać różnych leków: specjalny żel, przeciwgorączkowe. Na przykład, jeśli dziecko ma gorączkę wyższą niż trzydzieści osiem i pół stopni, można użyć przeciwgorączkowe świecę (należy skonsultować się z lekarzem przed).

Wiele matek chce wiedzieć, jaki rodzaj magii żelu, które można posmarować dziąsła i które ułatwia ząbkowanie. Zazwyczaj składa się ona z naturalnych (takich jak antyseptyki rumianku) i środkiem przeciwbólowym, przy czym żelu i ma działanie uspokajające. Istnieje błędne przekonanie, że żel pomaga erupcji, zmiękczające gumę, ale to nie jest – to tylko usuwa nieprzyjemne objawy. Wiele matek boją się, że żel może być szkodliwe dla dziecka. To nie jest, ale lepiej ich nie nadużywać i stosować tylko w przypadku silnego konieczności (a nie jako profilaktyka) – dawka przeciwbólowa jest mało przydatny. Jako przykład, takie jak żel „Holisal” i „Kamistad”, „Kalgel” i innych – na odpowiednim dla Ciebie najlepsze przygotowanie ponownie zapytać pediatrę.

Z powodu tych objawów, jak temperatura i zimno, wiele matek są martwi – i czy jest możliwe, aby się zaszczepić, szczególnie jeśli jest zgodnie z harmonogramem. Dobre pytanie, i określić, czy mogą być szczepione, mógł tylko lekarz. Zazwyczaj w każdym przypadku indywidualnie: jeśli dziecko czuje się dobrze (z wyjątkiem lekkim niepokojem), to dlaczego nie zrobić zaplanowane szczepienia? Ale jeśli nie, ma gorączkę, katar, albo, nie daj Boże, wymioty, a następnie zaszczepia bardzo często odłożyć do zmniejszenia nasilenia objawów. Wynika to z faktu, że dzieci, a więc nie toleruje szczepionki (zwłaszcza takie ciężkie jak DPT), a jej połączenie z ząbkowanie może być bardzo nieprzyjemne dla dzieci.

Objawy ząbkowania powinny być obserwowane ze zwiększoną ostrożnością. Będzie można się dowiedzieć, że dużo mleka i cukru w ​​diecie małego dziecka może przyczynić się do próchnicy zębów. Dziąsła dziecko luźne, a to oznacza, że ​​istnieje zamiar bakterii. Biorąc pod uwagę jak wiele miesięcy ząbkowania, należy rozważyć właściwego ustnej opieki zdrowotnej przez cały okres powstania młodego zęba.

Dental Care: pierwsze kroki

Wiele matek robią błąd, gdy uważają, że zębów mlecznych – nie jest lokalny, a więc nie trzeba się nimi zająć. To nie jest tak: biorąc pod uwagę, jak wiele miesięcy ząbkowania i kiedy pojawiają się radykalne, można stwierdzić, że zęby mleczne mają długo żyć. I ich zdrowie zależy od tego jak będzie zdrowy przyszłe zęby trzonowe. Dlatego dla zębów mlecznych powinny być szczególnie dobrze utrzymane, a jeśli tego nie zrobi, dziecko może odebrać zakażenie, które powodują choroby, takie jak zapalenie ucha środkowego lub grypy. Szkliwo na zębach dziecka jest bardzo miękkie i podatne na próchnicę, dlatego muszą one być oczyszczone z najwyższą starannością aby uniknąć uszkodzeń.

W celu oczyszczenia zębów dziecka, trzeba mieć specjalną napalechnik z pryszczami. Dwa i pół roku, ponieważ dziecko może je jeść – pasta do zębów nie można użyć dwa, dopóki dziecko jest. Napalechnikom może być dobry, aby masować dziąsła i usunąć płytkę nazębną, ale bardzo ostrożnie. Można przemieszczać korzeni zębów lub uszkodzić je w razie nadmiernej siły, ponieważ korzenie małego dziecka nie został jeszcze utworzony.

Powinno się odwiedzić dentystę, ale tylko wtedy, gdy dziecko jest sześć miesięcy. Istotne jest, że lekarz ocenia stan języka uzdy, górnej i dolnej wargi dziecka, sprawdzone struktury szczękowo urządzenia. Potrzeba czasu, aby wyeliminować wady, jeśli w ogóle, bo to zależy od tego jak będzie zdrowy przyszłe zęby trzonowe. To może być uzdy obrażenia, które wpływa na położenie zębów, gdy są one cięte i mowy dziecka. Ponadto jest to skomplikowane procesu ssania. Należy dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń, które dadzą Ci pediatry i lekarza dentysty, a następnie mleko i przyszłe stałe zęby są zdrowe.

Mamy nadzieję, że w tym artykule znajdziesz wszystko, co chcieli dowiedzieć się o cięcia zębów dziecka. Pamiętaj, że ta informacja może być tylko środkiem do edukowania i spokojny, ale nie wskazówki i instrukcje dotyczące leczenia. Po raz kolejny powtarzam, że wszystkie kwestie -such jako chęć być szczepione lub pragnienie, aby leczyć katar, – lepiej skontaktować się z pediatrą, ponieważ tylko lekarz jest uprawniony do ich rozwiązania. NIE samoleczenia, a na pewno będzie mieć zdrowe i piękne dziecko!

load...