Jak pokonać uzależnienie od komputera?

Zawartość:

Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii oraz pojawienie się komputerów osobistych z nieograniczonym dostępem do Internetu ułatwić życie zwykłych obywateli. Teraz możemy łatwo komunikować się z ludźmi z najbardziej odległych zakątków świata, swobodnie pobierać muzykę, filmy, książki, gry komputerowe, a nawet pracować z domu. Ale wraz z zalet wymienionych może być także nazywane i szereg istotnych wad, która prowadzi podobną egzystencję. Najważniejszym z nich jest to, że dana osoba jest dosłownie wciągnięta do świata wirtualnego. I wtedy przychodzi czas, aby pomyśleć o tym, jak pozbyć się uzależnienia od komputera.
Powrót do spisu treści

load...

W zależności od mechanizmu działania i do kogo to dotyczy

Jak każde inne uzależnienie, jest tam komputer na podstawie przyjemności. Na poziomie chemicznym w organizmie człowieka jest uwolnienie endorfin, hormonów szczęścia, co poprawia jego nastrój, powodują uśmiech i poczucie beztroski. Jeśli uzależnienie chemiczne dla tej osoby będą musiały stosować substancje, które mogą powodować euforię, w przypadku uzależnienia psychicznego wystarczy usiąść przy komputerze. Potrzeba ta może powodować, a czynnikiem, że sieć ma zdolność do „nosić maskę”, aby ukryć pod fałszywym wygląd i stać się osobą, którą nie może być w prawdziwym życiu – bogaty, sukces, pewny siebie, odważny.

Dlatego wiele oddziałów są tak zaniepokojeni moim rankingu w sieciach społecznych i liczby „lubi”, przypisanych do nich, bo tylko w ten sposób mogą oni czuć się popularne i popytu.

Najczęściej cierpią dzieci uzależnień komputer, młodzież nie otrzymują odpowiedniej uwagi, uciskanych przez coś lub kogoś, nie mając możliwość rozwijania swoich talentów i umiejętności w różnych sekcjach i grupach badawczych (na przykład z powodu istotnych przyczyn). Ponadto, w zależności od komputera podatnego niedojrzałego osobnika, samowystarczalny lub słabo przystosowane społecznie ludzi, ci, którzy doświadczają jakiegoś stresu, i nie można rozwiązać problemu w żaden inny sposób, jednak uciekać od nich.


Powrót do spisu treści

load...

Jak rozpoznać uzależnienie od komputera?

Przed rozpoczęciem poważnych działań, trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście mamy do czynienia z przypadkiem uzależnienia. Oznaczenia takie:

 1. Brak kontroli nad swoim własnym czasie. Jeżeli dana osoba wchodzi w sieci społecznościowej przez pięć minut, aby sprawdzić, czy jest to nowa wiadomość, i pozostaje tam przez godzinę lub więcej, jeżeli czas snu jest zredukowana do 4-2 godzin, a pierwszą rzeczą, którą robi się rano po przebudzeniu – zawiera komputer a dopiero potem myje, sukienki i śniadanie, w obliczu pierwszych oznak uzależnienia.
 2. Spada wydajność w pracy, uczelni, szkole. Za pośrednictwem komputera większość czasu zależnego rzadko mają czas, aby wykonać wszystkie obowiązki przypisane do niego. Nie był gotowy do egzaminu i kontroli, nie praca, nie może prawidłowo przygotować prezentację lub złożyć raport, a to oznacza wszystko rykoszetem.
 3. Utrata zainteresowania rzeczywistością a światem zewnętrznym. Niespodziewanie, spacery i zwiedzanie ciekawych wydarzeń, wielu woli bez celu przeglądania stron internetowych i przegląd dziwaczne, zabawki, film.
 4. Zakończenie komunikowania się z przyjaciółmi, rodziną, bliskimi lub przejścia od realnego do komunikacji wirtualnej do tego stopnia, że ​​ludzie nie zatrzymują zobaczyć.
 5. Obojętność na ich wygląd. Bez względu na to w jakiej formie, aby siedzieć przed monitorem, bo mamy wszystko jedno nikt nie widzi. Czy mam trochę czasu, aby umyć, grzebień i szczotka do zębów, jeśli można po prostu usiąść przy komputerze? Stopniowo ten stosunek do siebie staje się nawykiem, a wygląd danej osoby staje się coraz bardziej atrakcyjny.
 6. Pojawienie się problemów zdrowotnych. W zależności od tego, co dana osoba jest już samo w sobie nie jest zdrowe, ale oprócz tego pojawiają się choroby psychicznej, i inni. Drażliwość, agresywność, depresja – to, co czeka wszystkich, którzy są pod wpływem komputera i Internetu, dając się im w niewoli. Poza tym, osoba może rozwinąć się choroba oczu i układu mięśniowo-szkieletowego, zakłócają proces trawienia, powodują zapalenie żołądka lub migreny.

Powrót do spisu treści

Jak pozbyć się uzależnienia od komputera?

Istnieje kilka sposobów wyjścia z tej sytuacji. Możesz przejść do drastycznych środków, możemy starać się postępować etapami, stopniowo wycofuje się z uzależnienia. Oto kilka sposobów, aby to zrobić lepiej:

 1. Wyłączyć internet komputer i usunąć z pola widzenia i dostępu zależną. Jednak metoda ta ma silne skutki uboczne. Jeżeli uzależniony stąd jego „doping”, rozpocznie straszny rozpad, a następnie następuje histerii, agresji, pragnienie, aby chronić się od tego świata. Dokładnie to samo dzieje się z uzależnienia od komputerów, więc dla takiej radykalnej metody powinny być stosowane jedynie po zgodą na utrzymaniu i gotowe do podjęcia tego kroku.
 2. Stopniowo pozbyć się uzależnienia od komputera powinno zmniejszyć codzienne spędzanie czasu przy komputerze przez 5-10 minut. Jeżeli dana osoba nie poradził sobie z zadaniem dziś i jutro będę musiał wyciąć ten czas o połowę. Wpisz rodzaj systemu kar. Tak więc w tygodniu może zmniejszyć pobyt w wirtualnym świecie na 35-70 minut, aw ciągu ostatniego miesiąca – aż 150-300, w ogóle to jest 2,5-5 godzin czasu zapisane.
 3. W zależności od komputera nie pozbyć, a on nie chciał. Niestety, tylko jeden zarzut i pragnienie tej małej rodziny. Człowiek musi zadać sobie pytania, które on daje to, że robi się i tracił, spędzając większość czasu na monitorze, jak to wpływa na jego rodzinę. Musimy starać się zachęcić zależy od chęci, aby rozwiązać swoje problemy.
 4. Można próbować przekierować uwagę osoby z komputera do innego obiektu. Na przykład, dać mu zwierzę, które wymagają uwagi i opieki. Potem czas na internecie będzie dużo mniejszy, a ulubieńcem domu, może być w stanie dać te emocje, które dana osoba uprzednio brakowało i które starał się znaleźć w sieci.
 5. Czasami sytuacja jest potęgowany tak że bez pomocy specjalistów z nią nie pójść. W takich przypadkach, ma sens, aby włączyć do psychologa lub terapeuty, aby pomóc uporać się z korzeni problemu, aby skłonić osobę do działania i skierować go na właściwą drogę.

Powrót do spisu treści

5 wskazówek dla ludzi, którzy mają uzależnienia komputerowego

Jeśli cierpi na uzależnienie od komputera niż ktoś z twoich znajomych lub bliskich, a ty sam możesz pomóc następujące zalecenia:

 1. Alternatywne środki wizyta internetowe do wykonania ważne dla ciebie działalności. Zrób sobie przerwę od pracy do zabawy, a nie przerwa w zabawie – do pracy. Gdy czas trwania takiej przerwy nie powinien przekraczać 15 minut.
 2. Znajdź hobby. Zamiast siedzieć przy komputerze, aby zacząć uczyć się języka obcego, czytanie książek (nie elektroniczny), zajmujące się tańcem lub boks, pływanie, chodzenie na siłownię, aby narysować lub gotować. Nowy zawód wciągnąć cię tak, że w końcu Internet nie będzie już powodować takie duże zainteresowanie, jak poprzednio.
 3. Często nazywają mnie przyjść i odwiedzić przyjaciół i krewnych, i nie zapomnij, aby je odwiedzić. Można organizować wspólne wypady do natury, do kina lub kawiarni. Więc będzie zapamiętać jako czas zabawy spędzonego razem przed pojawieniem się w Internecie, i zrozumieć, jak wiele lepiej na żywo czat wirtualny.
 4. Pozostawić tylko przydatnych linków i program w swoim komputerze, należy wyrzucić wszystkie niepotrzebne zapisy. Gags Zobacz wideo na YouTube, gry online, nadmiernej aktywności w sieciach społecznościowych – zabiera cenny czas i nie przynosi absolutnie żadnych korzyści.
 5. Jeśli nie masz wystarczająco dużo siły woli i samokontroli, poprosić kogoś z rodziny, aby opiekować się i do zapobiegania naruszeniom przepisów. Czy można ustawić konkretne sankcje w przypadku nieprzestrzegania. Na przykład, jeśli kochasz czekoladę, trzeba z niej zrezygnować w dowolnym momencie, jeśli miał dodatkową godzinę dla grup w Internecie w weekend, można go stracić, i zgadzają się wykonać czyszczenie, i tak dalej. D.

I wreszcie należy pamiętać, że wie, jak pozbyć się uzależnienia od komputera, nie jest wystarczające. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu i pełne zwolnienie z osoba musi mieć świadomość problemu i silne pragnienie, aby go rozwiązać. Jeśli ustawisz cel, a ciągle iść do niej, a następnie, w końcu, że zostanie osiągnięty. Nie ważne jak kuszące to wirtualny świat, ale aby zmienić obecną nie jest tego warta.

load...