Jak pokonać lenistwo, aby zmienić swoje nawyki

Zawartość:

Ty, podobnie jak większość innych ludzi, czasami czujesz, że nie chcą niczego w ogóle? Lenistwo owija swój miękki koc, nie chcąc uwolnić nas od uścisku. Może to być chwilowe uczucie, a może zwykły stan. Możemy czuć się leniwy w odniesieniu do pewnych konkretnych działań, tak naprawdę nie podoba; podczas gdy dla innych rzeczy, które zobowiązują się dość chętnie. I zdarza się, że sprawy wszystko skleić bo nie wiemy jak pokonać lenistwo i zmusić się do zrobienia czegoś pożytecznego.

load...

Że wszystko, co możemy powiedzieć o lenistwo? Warunek ten jest spowodowany przez brak energii, a to prowadzi do braku pożądania. Czasami lenistwo może być spowodowane przez zewnętrznych warunków – takich jak pogoda, jak zbyt gorący lub zbyt zimny – a czasami pojawia się i przyczyny wewnętrzne – takie jak brak motywacji, zamiłowaniem do zwlekania i strachu pracy, co wydaje się nadmierny ,

A czasami nawet lubię być leniwy. To tak miło chłonąć z książką pod ciepłym kocem w deszczowy sobotni wieczór! Kąpiel w cieniu przez rzekę w upalny letni dzień – czy to możliwe, aby odmówić takiej przyjemności? Jednak życie często wymaga od nas pokonania porywający poczucie lenistwa. Większość ludzi radzenia sobie z nim. A jak to jest w przypadku z wami? Czujesz, że to trzyma cię od bycia aktywnym i stopniowo staje swój zły nawyk, życie zmienia się na gorsze?

Jak pokonać lenistwo?

Nic nie może być osiągnięty, jeśli stale pozwolić sobie na lenistwo i nie czynią wysiłku, aby przezwyciężyć senność i apatię. Sukces wymaga zdolności do podejmowania inicjatywy i wykorzystania wszystkich swoich możliwości. Lubi ludzi aktywnych i pasywnych nie. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się zmierzyć i przezwyciężyć nałóg lenistwo do jakichkolwiek opóźnień. Jesteśmy gotowi, aby dać Ci kilka wskazówek, w jaki sposób przezwyciężyć lenistwo, aby zmienić niektóre ze swoich starych nawyków i rozwijać nowe funkcje.

load...

12 wskazówek, jak pokonać lenistwo

 1. Złamać jedno duże zadanie na mniejsze zadania. Bardzo często unikamy wykonywania jakichkolwiek sprawy tylko dlatego, że uważają, że zadaniem zbyt wielki, dosłownie przytłacza nas; Praca wydaje się zbyt uciążliwe i może trwać zbyt długo. Ale jeśli głównym zadaniem złamać kilka łatwiej osiągalne cele, to problem nie wydaje się tak trudne. Zamiast jednej bardzo ciężkiej pracy przed nami pojawia się szereg małych zadań, których realizacja nie wymaga tak wielkiego wysiłku. Takie podejście może być stosowane do zupełnie różnych zadań; Co do zasady, to jest bardzo dobrze radzić sobie z lenistwa i rezystancji wewnętrznej, z których tak często doświadczają.
 2. Przestrzegać reżimu pracy i odpoczynku. W niektórych przypadkach, lenistwo jest z powodu braku niezbędnej energii do pracy, która jest wynikiem zmęczenia. Jeśli to jest – po prostu się o ciebie, to trzeba dać sobie jak najwięcej odpoczynku i snu, ile potrzeba, aby w pełni przywrócić zdrowie. Ponadto, upewnij się, że twój organizm otrzymuje wystarczającą ilość świeżego powietrza i ćwiczeń.
 3. Utrzymać swoją motywację. W niektórych przypadkach jest to jego brak powoduje lenistwo. Można wzmocnić swoją motywację stosując afirmacje, wizualizacje i myśli o znaczeniu wykonując swoją pracę, albo nudne prace, aby osiągnąć swój ostateczny cel.
 4. Utrzymuj wizję tego, co chcesz mieć i co chcesz osiągnąć. Często zastanawia się nad tym, widzimy wyraźnie, nasze cele i nasze pragnienie, aby dotrzeć do nich staje się silniejszy. To motywuje nas do działania i pomaga przezwyciężyć lenistwo.
 5. Pomyśl o korzyści, jakie można uzyskać, jeśli przezwyciężyć swoje lenistwo i zacząć działać i podejmują wszelkie niezbędne środki w celu rozwiązania trudności, zamiast obawiać się spotkanie z przeszkodami.
 6. Myśleć o możliwych konsekwencjach ich lenistwo. Co się stanie, jeśli dasz się do niego i nie należy wykonywać nawet rutynowe, ale niezbędne prace? Jeśli wyobrazić sobie wszystkie problemy, które mogłyby spaść na głowę ze względu na pokusę, aby spędzić trochę czasu na pełny relaks, obraz sporządzony przez wyobraźnię zachęci Państwa do podjęcia działań.
 7. Dla „podejście” jednego wykonywać tylko jedno zadanie. Aby uporać się z jednej strony o wiele łatwiej, niż tylko kilka, a potem niech starają się przezwyciężyć lenistwo cię – nie trzeba go pokonać!
 8. Twoja wyobraźnia jest w stanie wywierać bardzo silny wpływ na swoje poglądy, nawyki i działania. Dlatego wydaje się nie tylko problemy, które mogą pojawić się leniwy powodu swoich nawyków. Wizualizacji i sukces: sobie wyobrazić, jak łatwo i szybko obsłużyć zadania z entuzjazmem i energią Będziesz pracować na nim. Robić to za każdym razem przed rozpoczęciem pracy i gdy lenistwo zaczyna szeptać do ucha, że ​​zostały porzucone nadchodzącą sprawę.
 9. Powtórz afirmacje codziennie rano i zawsze, kiedy przejmie jakiś biznes. Powiedz sobie: „Mogę osiągnąć mój cel!” „Mam dużo energii do działania, i zrobić wszystko, co mam pomyślany działanie sprawia, że ​​znacznie silniejsze Kiedy jestem do czegoś zobowiązują, zawsze wszystko” „” „. Robię aż do końca. „
 10. Każda wydana jako kolejny cel przeglądarką ćwiczeń, który pomaga wzmocnić swoją wolę oporu i lenistwo. Rozwiązanie każdego problemu sprawia, że ​​nawet silniejszy, bardziej zdecydowany i stanowczy.
 11. Unikać czas opóźnienia i odpadów, ponieważ jest to – forma lenistwa. Jeśli jest coś, co trzeba zrobić, to dlaczego nie można zrobić to teraz?
 12. Ucz się od ludzi sukcesu, rozmawiać z nimi i oglądanie jak one działają. Z pewnością natychmiast zauważy, że tacy ludzie nie mają czasu na wylegiwanie się. Dlatego są one stale i odnieść sukces!

 

Ćwiczenia pokonać lenistwo

 • Powoływać się na pomoc swojej fantazji i wyobrazić sobie, że robisz prace mają być wykonane, że zwykle masz szczególnie chcą rzucić wszystko i oddawać się lenistwu. Wyobraźmy sobie, że tym razem masz do pracy ze wszystkimi entuzjazmu i energii, co jesteś w stanie zrobić. Być może czujesz opór wewnętrzny spowodowany przez nieświadomego niewiary w takiej idylli. Jednak nadal wizualizacji i zastanowić się, jak zainteresować i przywiązanie robisz tę pracę. Remis w wyobraźni zakończenia obrazu i poczuć satysfakcję, że będą występowały w rzeczywistości, czy to, co jest konieczne.
 • Zrób listę rzeczy, które trzeba zrobić. Zorganizować je od prostych do bardziej złożonych i zacząć je realizować właśnie teraz. Rozpoczynające się od lekkich przypadkach, aby uniknąć nadmiernego ciśnienia wewnętrznego. Pogratulować sobie z wykonywaniem jednego przypadku, przejechać się zadanie z listy i przejść do następnego kroku. Stopniowo, za każdym razem, aby wykonać wszystkie zadania przed sobą, przyzwyczaisz się wykonawczej.
 • Regularnie wyznacza zadanie do wykonania, które zawsze nienawidził. Przypisywanie – i natychmiast przystąpić do realizacji. Rozważmy następujący problem jako ćwiczenie, które wzmocni cię w walce z lenistwa.

Pokonanie zwyczaj lenistwo jest osiągnięty przez szereg codziennych zajęć i ćwiczeń, które zachęcają nas do działania i nie pozostają bierne. Za każdym razem możemy pokonać nasze lenistwo, stajemy się silniejsi. Za każdym razem, kiedy decydują się działać, możemy zwiększyć naszą zdolność do wygrania, osiągania celów i poprawy swojego życia!

load...