Jak pokonać depresję i wrócić do normalnego życia

Zawartość:

Każdy z nas od czasu do czasu pojawiają się coś wywrócić lub zasmucony. Takie uczucia – całkowicie normalna reakcja naszej psychice na pewne bodźce, które przychodzą z zewnątrz. I większość z nas nie jest w stanie poradzić sobie z tą chorobą i jasno rozumie, co należy zrobić, aby ponownie doświadczyć radości życia.

load...

I jeśli taki stan był opóźniony i przeniósł się do depresji – co zrobić w tym przypadku? Jak pokonać depresję, w którym kierunku iść?

Znajdź przyczynę depresji

Do walki z wrogiem, stanowiąc stealth, musimy spróbować znaleźć go w twarz. Jeśli nie można zrozumieć, co przyczyną depresji, a następnie szukać klucza do swojego życia dzisiaj w porównaniu z okresem, kiedy nie ma nic do uniemożliwić bycie szczęśliwym.

Najlepszym sposobem, aby zrozumieć jego depresji – uczyć je starannie. Proszę użyć skali od zera do dziesięciu do kilkunastu razy w ciągu dnia w celu oceny wpływu negatywnych emocji i nasilenie ich stan. Zrobić to najlepiej, prowadząc specjalny pamiętnik. Każdego dnia, aby ocenić ich stan, co czyni go tak często, jak to możliwe w ciągu dnia, i pamiętaj, aby zapisać to, co robili w tym czasie, który jest przybliżony.

Obserwacje pokazują, że ludzie, którzy są nawet poważna depresja, złe samopoczucie przeżywa nie jest czas. Oni zwykle czują się znacznie lepiej, kiedy robi coś – w pracy, zajęty gotowaniem, odwiedzić przyjaciół lub krewnych, należy czyszczenie i tym podobne. A najgorsze, że czują się w trybie „czuwania” – w weekendy, wieczorami i tak dalej.

load...

Tak więc, obserwując ich stan, będzie w stanie określić, co jest zazwyczaj powiązany swój smutek i złe samopoczucie. Najprostszym sposobem, aby zmienić swoje emocje w lepszy sposób – po prostu zacząć działać tak, aby czuć się bardziej komfortowo. Kiedy można określić, co powoduje, że można być oderwany od nieprzyjemnych myśli, będzie można łatwiej uniknąć pogorszenia nastroju i samopoczucia.

Zgodność z innej reguły, które pomogą Ci pokonać depresję. Zasada jest taka: jeśli chcesz być szczęśliwy, uśmiechać się częściej, być przyjazny z innymi i znaleźć jak najwięcej zainteresowania i hobby w moim życiu. Nie czekaj, aż masz pojawi się dobry nastrój, tworzyć samodzielnie. Cierpi na depresję, którzy się tej zasady, czuję się o wiele lepiej. Takie zachowanie jest stopniowo coraz bardziej wygodny i naturalny dla nich.

Ponadto, zazwyczaj otoczenie pozytywnie reagować na takie zmiany w zachowaniu, tak, że dostaniesz dużo więcej przyjemności z komunikowania się z ludźmi. Więc staram się nie tylko do pracy od nastroju, poprawić swój język, ale także jego ciało. Popraw swoje niewerbalne zachowania, które jest w stanie dać innym depresji. Nie mów cicho, powoli i nudny monotonny głos. Postaraj się pokazać mu dostosowując wysokość i ton brzmieć entuzjastycznie. Obserwować swoją postawę: nie garb się, trzymaj proste plecy i ramiona wyprostuj. Nie upuszczać głowę i nie patrzeć w dół. Aktywnie wykorzystać kontakt wzrokowy z ludźmi, a w każdym razie nie krzywić.


Angażować się w korygowaniu jego złe nawyki

Prawdopodobnie już wykazały nawyków, które przyczyniają się do depresji. Po tym wszystkim, prowadził dziennik swoich obserwacjach depresji? Teraz rozpocząć prace nad wymianą negatywne myśli na pozytywne. Jeśli jesteś skłonny obwiniać jego okoliczności, depresji lub innych ludzi, walczyć z takimi myślami, ponieważ będą one czujesz się bezradny. Mówisz do siebie: „Ja pojechałem się w depresji nie powinienem reagować na tę sytuację lub działań lub słów tego człowieka.”. Nabierają pewności siebie, umiejętności pociąg rozwiązywanie problemów, i następnym razem użyj bardziej pozytywne myślenie w podobnej sytuacji.

Jeśli uważasz, że inni ludzie myślą o tobie źle, mówisz do siebie: „Nie mogę czytać w myślach, dlatego nie należy zakładać, że myślą, że tak, a nie inaczej.”. Humor również pomóc w rozwiązywaniu wielu problemów życia, nie dopuszczając do zlewu przeczącej.

Jeśli trudno zmotywować się do jakiegoś poważnego biznesu, a następnie spróbuj zacząć od drobnych. Jeśli zmusić się, aby po prostu zacząć, a następnie bardzo szybko przekonasz się, że można nawet dostać przyjemność z pierwszych kroków w realizacji zadań i umiejętności uzyskane w ten sposób umożliwia wszystkim z większym zaufaniem do wykonaj następujące kroki. Więc nie pozwól negatywne myśli o zbliżającej się fakt bloku postępów w kierunku poprawy i zakłócać szczęścia.

Najprawdopodobniej negatywne myśli masz, gdy nie masz wystarczająco dużo energii, obniżenie nastroju, podejmować trudne aktywność fizyczną, itd. Zastąpić negatywne myśli o pozytywne, jak: „Więc czuję się tylko na początku, to będzie dużo lepiej”. „Ja po prostu staram się robić to kto wie, może ja naprawdę podoba?” Albo „Dlaczego siedzieć i się nudzić? wolałbym spróbować to zrobić! „

Przygnębiony ludzie zapominają o uczucie przyjemności i radości z osiągnięć, starając się zrobić coś nowego, oraz w wielu innych dziedzinach życia. Naucz się rozpoznawać te uczucia w sobie! Rozwijać, pielęgnować w sobie nawet najmniejszy kiełki takie uczucia, dumny z tego, co robisz. Często mówimy sobie: „Och, tak, to jest to dobry pomysł, może być, jeśli staram się zrobić to jeszcze kilka razy, lubię go jeszcze bardziej?” Albo: „Nieźle jak na pierwszej próbie wyobrazić, jak wielkie zrobię to następnym razem!”.

Powtórz te czynności, które daje największe poczucie satysfakcji i przyjemności. Pomoże to umocnić pozytywne zmiany w nastroju i postrzeganiu rzeczywistości. I pamiętaj – wygranej nie jest ten, kto czeka, i ten, który działa!

Równowaga w życiu jest bardzo ważne

Każda osoba musi utrzymać równowagę między pracą a przyjemnością. Każdy, kto jest zbyt zajęty pracą, aby pozostać zdrowym trzeba zmniejszyć obciążenia i dać sobie szansę na relaks. Jednak osoby cierpiące na depresję, dłuższy odpoczynek i bezczynność może tylko zaszkodzić, i rozmawialiśmy o tym. Muszą upewnić się, aby zawsze być zajęty czymś. Dla nich, reszta powinna być aktywna.

Wielu lekarzy i psychologów zaleca regularne ćwiczenia, aby ułatwić pokonywanie depresji i – bardzo ważne! – poprawa ogólny ton i nastrój. WF wzmacnia nas robi się bardziej energiczny. Głęboka relaksacja pomaga ludziom odnaleźć harmonię wewnątrz siebie i pomaga w zwalczaniu depresji, zwłaszcza w stanach lękowych motywacji. Dowiedz się więcej na temat różnych technik relaksacji i medytacji i nauczyć się je stosować w swoim życiu.

Krawężnik „nagroda” dla zachowania biernego lub zależnej

Kiedy pogrąża się w depresji, skarżąc się, płacze, mówi o swoim smutku i problemów rozumowania, twoi przyjaciele i rodzina mogą zaspokoić swoje współczucie i czułej miłości. Niestety, taka reakcja bliskich służy jako nagrodę i nie zmiękcza i tylko paliw depresji. Ponadto, warto upewnić się, że tworzą zachowanie zależnej. Człowiek jest często słaba, a on naprawdę chce być żal, i wszyscy sympatycy, niemal rywalizują ze sobą oferując swoją pomoc.

Być może czekają na taką „nagrodę”, gdy tonął w negatywne myśli i użalania się nad sobą. Ktoś zaczyna jeść zbyt dużo, ktoś niepotrzebnie wydawać pieniędzy kupując wszystko, ktoś nadużywa alkoholu … Myślą, że skoro oni mogą przynajmniej na jakiś czas, aby poczuć się lepiej. Ale to wszystko – samooszukiwania. Jest to konieczne w celu wyeliminowania tych i innych „nagrody” dla zachowania depresyjne.

Jeśli naprawdę chcesz, aby czuć się lepiej, a potem przestać szukać pocieszenia w skargach, wzdycha i smutny łzy. Pracować na nich w celu dokonania bardziej aktywne i pozytywne interakcje społeczne z innymi ludźmi, starają się być ciepła w stosunku do nich, wykazują zainteresowanie ich sprawami i obawy, pomóc im w czymś.

Zapytaj znajomych i bliskich, aby ignorować swoje zachowanie w chwilach możliwych napady depresji. Wytłumacz im, że będą one przynoszą znacznie większą wartość, jeżeli jest zwinięty rozmowę telefoniczną lub skrócić wizytę jeśli zaczniesz narzekać i płakać, i będą spędzać więcej czasu ze sobą i wykazują zainteresowanie, kiedy działać bardziej pozytywnie. Mówić o tym jest bardzo ważne, ponieważ większość z nich są bliskimi przyjaciółmi i ludzie zazwyczaj podjąć odpowiednie zachowanie depresją jako dana, i starają się nastrój dodatkowej uwagi i ciepło, gdy czujesz się przygnębiony.


Szukać i rozwijać przyjaźnie i romantyczne relacje

Ludzie, którzy uważają się za szczęśliwe, mają zwykle kilka bardzo bliskich przyjaciół i wielu przyjaciół. Może trzeba także znaleźć przyjaciół? Być bardziej otwarci w komunikacji, spróbuj dać ludziom więcej ciepła, poszukaj podobnych zainteresowaniach – i dotrzeć do tych, z którymi komunikujesz będzie szczególnie wygodne.

Stosunki rodzinne są często bardzo ważne, aby przezwyciężyć depresję. Wrażenia, bezinteresowna miłość i troska o związku małżeńskiego może chronić przed depresją, a nawet ciężkiego stresu; ale zdarza się, że to problemy rodzinne prowadzić do depresji. Aby poprawić pozytywnego zachowania w małżeństwie też trzeba świadomie pracy. Może twoja rodzina nie ma relacji zaufania, dzielenie uczuć i uzyskać uznanie, zrozumienie i wsparcie emocjonalne od siebie?

Udostępnianie uczuć jest o wiele ważniejsze niż tylko wymianę wszelkich innych informacji. Zapytaj swojego męża, tak że często chwalił cię, że mówił głośno, wiele z tego co jest zwykle sprawą oczywistą i dlatego nie zostało ogłoszone. Niech wyrazić uznanie za to, co robisz na co dzień, i to nie ma znaczenia to, co robi – jednym słowem, spojrzeniem lub delikatnym gestem. Spróbować zrobić to z mężem w podobny sposób.

Psychologowie twierdzą, że kiedy ludzie z depresją często zaczynają współdziałać ze współmałżonkiem i dziećmi zły, a nawet wrogi ton. Krzyczysz, stale wiejący nad każdym szczególe, przypominając dawne żale, który, zdaje się, w przeszłości, próbując obrażać w złości, potrzeby i popychając ultimatum albo zacząć krytykować nadmiernie uogólniające? Takie zachowanie powoduje wiele nowych problemów, nie rozwiązując starych. Ponadto, może stać się nawykiem, które nieuchronnie zniszczyć swoją zażyłość z najbliższymi. Więc starają się zablokować wszelkie agresji, bez względu na to, jak trudne może być.

Po raz kolejny o korzyściach płynących z pamiętnika

Fakt, że pamiętnik może pomóc, już mówiliśmy. Podsumowując naszą rozmowę o tym, jak pokonać depresję, nie możemy mówić o tym, co jeszcze może być przydatna do swojego bloga. Get It specjalną stronę, na której można zrobić listę tych sytuacji w życiu, które dał ci doświadczenie szczęścia i radości. Opisać najważniejsze punkty, w tym pięknej scenerii, zwłaszcza ciepłe chwile bliskości z wami drodzy ludzie, czas, kiedy były szczególnie zabawa i dobre.

Zrobić inną listę – listę swoich pozytywnych cech. Obejmują wszystkich swoich talentów i osiągnięć, godności i tak dalej. Że od znajomego, który naprawdę chce pomóc wydostać się z depresji, może zrobić dla was listę najlepszych cech swojej osobowości. Godny oceny przez innych swoich pozytywnych cech będą miały szczególną wartość dla ciebie.

Zrób swój własny zbiór inspirujących myśli, cytaty, wiersze i wypowiedzi. Napisz dla siebie całe życie, potwierdzając, pozytywne afirmacje, a następnie powtórzyć je w ciągu dnia dla samodoskonalenia lub samopoczucie. Na przykład, można napisać: „Postaram się być przykładem przyjaźni i miłości w stosunku do swoich kolegów” lub „Pokój i spokój wypełnił moje serce.”

Zachować dodając coraz to nowe elementy do swojego pamiętnika i nie zapomnij, aby regularnie ponownie przeczytać napis. Pomoże to utrzymać swój umysł skupić się na pozytywnych, a nie negatywnych aspektów rzeczywistości. Pozytywny człowiek w życiu nie ma miejsca na depresję!

load...