Jak podnieść samoocenę kobiet: Zmiana życia na lepsze!

Zawartość:

Samoocena wpływa absolutnie wszystkie akty i działania człowieka. Nie można nawet odgadnąć o tym, ale w kółko na niepowodzenie, z nim związane. Zazwyczaj na podstawie różnych problemów jest najbardziej banalne niska samoocena. Jak go zdefiniować? Jakie są przyczyny takich cech osobowych? I co z tym zrobić?

load...

Źródłem wszystkich nieszczęść

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych składników osobowości, samoocena nie pojawiają się znikąd. Jest on oparty na wspomnieniach z dzieciństwa, relacji z ludźmi, osobistych doświadczeń i cech charakteru. Wszystkie te rzeczy składają się na nasze postrzeganie siebie – „Jestem zły” „Jestem dobry”, czy A jeśli ktoś w jednej dziedzinie bardzo dobrze, a inne problemy, to może nałożyć określony piętno na jego życiu.

Większość problemów, są znane z dzieciństwa. Człowiek rośnie i rozwija się bez przeszkód, ponieważ „pochłaniają” wszystkie informacje, które daje rodzicom i środowiska. Podobnie samogenerujące: małe dziecko nie jest jeszcze w stanie ocenić jego zachowanie, a jego własny obraz jest na podstawie sugestii z najbliższego otoczenia, jak również ich reakcje. Dlatego, jeśli rodzice ciągle krytykują dziecko, on przyzwyczaja się do uczucia bezwartościowości.

Zrozumiałe jest, że ojciec i matka zawsze chcą dobrze dla dziecka. W niektórych przypadkach, wnioski te są przekształcane w wysokich wymaganiach dotyczących dziecka. Musi dobrze zachowywać, coraz piątki, być czysty i schludny – z jednej strony, te rzeczy brzmią całkiem normalne, a z drugiej strony, może być przyczyną giperotvetstvennosti zmysłowych dziecka, które następnie prowadzą do poczucia emocjonalnego sztywności. Jeśli on nie może spełnić te wymagania, czuje się jak nieudacznik. Ale nawet jeśli okaże się, że dziecko rozwija się stereotyp, że jest dobry tylko wtedy, gdy słuchać swoich rodziców, a we wszystkich innych przypadkach jest to złe.

load...

Często przyczyną niskiej samooceny są jakieś wady w wyglądzie lub choroby. Dziecko w tym przypadku, nie czuje się jak każdy inny, a środowisko potwierdził swoje przypuszczenia. Szczególnie trudne, jeśli nad nim ciągle śmiejąc rówieśników, bo wtedy spada na barki rodziców nie jest to łatwe zadanie, aby znaleźć i podać źródło informacji dla dziecka, na podstawie której będzie zobaczyć swoje zalety i wyjątkowość.

Daleko od niskiej samooceny koniecznie korzenie tkwią głęboko w moim dzieciństwie. Czasami jest to dość poważne awarie zawodowych lub traumatyczne relacje. Zazwyczaj tak się dzieje w przypadku, gdy zdarzenie niepożądane przypisywane nadmiernego znaczenia. Osoba zaczyna angażować się w samobiczowania, zamiast myśleć, jak rozwiązać sytuację. Oczywiście prowadzi to do utraty poczucia własnej wartości, co powoduje, że człowiek przestaje być sukces na wszystkich frontach, co powoduje jeszcze większy spadek samooceny.

W niektórych przypadkach, rola czynnika urazowego zakłada każdy przemawia do was ludzie, na przykład, męża lub szefa. Jeśli on po prostu zrobić przez długi czas, że krytykować i podkreślają swoje wady, nie jest zaskakujące, że prędzej czy później będzie się z nim zgodzić. Niektóre jedynymi udaje się nawet dać negatywną ocenę potencjalnych przyszłych działań. Dlatego nie należy przyjmować za pewnik, że wszyscy mówią o tobie, należy rozważyć konstruktywną krytykę, a od reszty negatywności prostu zamyka.

Wśród ludzi, którzy uważają się za przegranych, bardzo popularny mechanizm porównania. Obserwując postęp tych, którzy osiągnęli więcej w życiu, można zmotywować się do osiągnięcia nowych celów. Jednak u niektórych osób ten mechanizm staje się nadmierne, a okazuje się odwrotny skutek: zamiast inspiracji, człowiek zaczyna czuć się bezwartościowy i przestaje podejmować żadnych nowych inicjatyw. Pamiętaj, że zawsze jest ktoś, kto robi coś lepiej niż ty, ale to nie znaczy, że jesteś zły. Po prostu trzeba przyzwyczaić się do niego i myślę, co jest takiego specjalnego robi i czy to jest dla ciebie. I, oczywiście, jest, aby ustawić odpowiednie do sytuacji i prawdziwego celu jako stałą rozczarowanie w siebie nikt tak jeszcze inspirujące.

Objawy niską samoocenę

  • Brak szacunku ze strony innych ludzi. To, w jaki sposób świat jest, że osoba, z którą komunikuje się intuicyjnie czuje i postrzega cię według swojej własnej postawy. A jeśli kochasz siebie i szacunek, to zrobi to samo – jak w przypadku przeciwnym. Ponadto, osoby z niską samooceną mają tendencję do wyboru do komunikowania tych partnerów, którzy potwierdzają tę opinię. Błędne koło, weź się z tego tylko można.
  • Tendencja do samobiczowania. To jest zarówno przyczyną, jak i konsekwencją niskiej samooceny. Zwyczaj narzekają życia, złych okoliczności, własnej bezradności – jest to zegar zaangażowane są niebezpieczne ludzi. Stała poczucie użalania się nad sobą i pozycji ofiary twierdzą, że niechęć do wzięcia odpowiedzialności za własne życie, znacznie łatwiej jest zrzucić winę na środowisko.
  • Stała nerwowość i niepokój. Niepewnie dziewczyna bardzo trudno jest przejść przez życie: wydaje się, że wszędzie tam, gdzie czają się niebezpieczeństwa i krajowych zamieszanie. To jest bardzo męczące, a człowiek jeszcze bardziej zniechęcony.
  • Podejrzenie innych. Człowiek z niską samooceną mają tendencję do winy nie tylko siebie, ale wszystkie inne. Jest pełen pretensji do całego świata, ponieważ przenosi poza własnymi negatywnymi percepcji.
  • Ciągłe myśli o tym, co ty nieszczęśliwy, pechowy, brzydkie, chore itd … Na mnie nie lubisz wszystko, począwszy od kształtu brwi, a kończąc gustów literackich. W tym przypadku, podświadomie nie starają się ukryć swoje wady, a wręcz przeciwnie, podkreśla ich – dziwny sposób wypowiedzi sukienka lub głupich, na przykład.
  • Samotność i brak bliskich przyjaciół. Z powodu powyższych cech dziewczyna z niską samooceną staje się niemożliwe, aby nawiązać bliskie relacje zaufania. Wyrzuca go z depresji i smutku okresowych prób, by stać się kimś innym, sobie fałszywą maskę. Oczywiście, dobry z niego no i wreszcie dziewczyna staje się coraz bardziej rozgoryczony na całym świecie ryjówek.

Jak zwiększyć poczucie własnej wartości?

Wszystko, co pisaliśmy wyżej, nie oznacza końca świata – wciąż można zaradzić tej sytuacji. Myśląc nad tym, w jaki sposób podnieść samoocenę kobiet, nie wolno nam zapominać, że nie istnieją żadne magiczne różdżki. Więc wysiłki, które trzeba podjąć, powinny być regularne i szczere.

Przede wszystkim przestać nadużywać i obwiniania siebie, ponieważ w ten sposób twój umysł jest zaprogramowany tak, aby stale negatywnej samooceny. Początkowo spełnić ten wymóg będzie trudna i będzie prawdopodobnie masz zatrzymania własny strumień myśli w tych momentach, i przejść do czegoś innego.

Kolejnym krokiem w dobrym kierunku byłoby poszukiwanie alternatywnych przyczyn swoich porażek. Jeśli masz w sobie wszystkie niepowodzenia oskarżony, to jest czas, aby to powstrzymać! Za każdym razem coś jest nie tak i czujesz, że powodem tego leży w twoich wad, starają się znaleźć alternatywne wyjaśnienia. Na przykład, szef skrytykował raport. Można, oczywiście, „żuć” na czas nieokreślony pojęcia co masz pecha smutny worek, można szukać innych wyjaśnień: napisałeś raportu „lewą nogę”, ponieważ nie było czasu (ta różni się od banalnej samobiczowania – tutaj można uznać swoją odpowiedzialność i spróbować poprawić błąd), szef zły nastrój, itp … Na początku może być trudne do wykonania tego zadania, ale wkrótce stanie się nawykiem, a Twój mózg będzie automatycznie zacząć myśleć w sposób konstruktywny.

Konieczne jest również, aby przestać porównywać się z innymi ludźmi – przynajmniej na jakiś czas. Świat zawsze będzie tych, którzy będą bardziej inteligentne, ładniejszy, mocniejszy i lepiej niż ty na innych parametrów. To nie znaczy, że trzeba się z tym pogodzić – raczej przestaje być zdenerwowany przy tej okazji. Na porównaniu zajmuje zbyt wiele czasu i energii emocjonalnej, która jest lepiej poświęcić na samodoskonalenie. A kiedy ktoś robi ci komplement, po prostu powiedzieć „dziękuję” zamiast „nic specjalnego”. Tak więc, nie będzie już wewnętrznie doceniać swoje mocne i zgadzam się z nimi.

Bardzo dobrze z danym zadaniu podołać – afirmacje pozytywne wypowiedzi mające na celu zwiększenie pewności siebie. Są one szeroko wykorzystywane przez ludzi do samodoskonalenia w różnych sferach życia, kobiecość, zdrowie, sukces, osiągających cele, itd. … blurts afirmacje codziennie kilka razy. Aby wzmocnić efekt, zapisz najważniejsze oświadczenia o małych liściach i rozkłada je w domu. Za każdym razem, oczy spadnie na nich, będzie coraz bardziej wierzyć w siebie.

Napisz listę swoich osobistych osiągnięć. To niekoniecznie muszą być globalne i poważne przypadki – to w nim wszystko, co osobiście uważam, że to ważne i przynosi radość i poczucie satysfakcji. Na przykład, wzorzec cross-haftowane ściegiem lub regularne wizyty w siłowni. Regularnie sprawdzać listę. Najlepiej jest to zrobić z zamkniętymi oczami, odzyskiwanie obrazu pamięci swoich osiągnięć. To samo odnosi się do listy swoich pozytywnych cech, które musi składać się z co najmniej dwudziestu linii. Będziesz zaskoczony, jak wiele jesteś wspaniałą osobą!

Staraj się ograniczyć komunikację z ludźmi, którzy ciągle krytykować. Zamiast spotkać się z pozytywnym i pewność w siebie osobników, którzy będą pobieramy jesteś właścicielem witalność. To niesamowite, jak łatwo i przyjemnie być otoczony przez ludzi, którzy Cię wspierają i nie żerują na energii.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że w celu poprawy samooceny dziewczynę, trzeba być w odpowiednim miejscu i robić to, co naprawdę lubi. W tym przypadku, za rzekomo rośnie niewidzialne i lekkie skrzydła, które pomogą Ci być aktywnym i radosnym. Jak tylko samoocena wzrośnie, można zapomnieć o swoich niepowodzeń i zyskać spokój. I całe życie będzie musiał potwierdzić, że jesteś – osoba żywy i niepowtarzalny.

load...