Jak podnieść pewni: sześć kroków – i jesteś „na króla!”

Zawartość:

Zaufanie … Czasami wydaje się, że jest to coś, co, jak wszyscy wiedzą, ale milczą – prawdopodobnie, aby ukryć tajemnicę swego szczęścia. Podczas ukrywania się, w ogóle nie ma nic: każdy może stać się pewny siebie – wystarczy oderwać swój tyłek z kanapy i zacząć coś zmienić w swoim życiu. Co dokładnie trzeba zmienić, powiemy w tym artykule.

load...

Pewność siebie oznacza, że ​​wierzą w jednego widać w lustrze każdego ranka. Zaufanie jest bardzo ściśle związana z samooceną, ale nie równa się to. Niska samoocena – jest, kiedy myślisz, że jesteś zły i bezwartościowy. Niski poziom zaufania – jeżeli uważasz, że się nie uda. Jedno o swoich zalet, a drugi o swoich działaniach.

Kroki do samokształcenia

Wszystkie te obliczenia są bardzo ciekawe psychologiczne w teorii, ale w praktyce? W rzeczywistości okazuje się, że w an_2u wzmocnienia pewności siebie, trzeba podciągnąć samoocenę i uwierzyć we własne siły, ale musi coś zrobić. Oferujemy Państwu sześć kroków, które przyniesie Ci bliżej do osobistej harmonii.

Kochaj Mnie

Kamień węgielny szczęścia, bez którego nie może być pełne życia. W jaki sposób zjawisko odwrotne? Nie wierzysz w to, co może być kochanym. Myślisz, że nigdy nie zrobił nic naprawdę fajne i użyteczne. Wszystkie twoje osiągnięcia są związane ze szczęścia i specjalny zestaw okoliczności i swoje niepowodzenia – ze swoimi brakami. Nie podoba ci się moje własne uszy, oczy, nos, usta, talia, biodra i nogi, jak zresztą i intelektualne zdolności i umiejętności komunikacyjne. Trzeba wszystko z rąk zawsze spada, i nie można nic odpowiedzialny zaufać. Lista nie ma końca, ale wynik jednego – nie kochasz siebie.

Jak pokochać siebie? Jest to bardzo skomplikowane i bardzo proste pytanie. Najpierw musimy pozbyć się krytyki za brak miłości do siebie. Po tym wszystkim, jak mamy żyć? My nie tylko nie kochać siebie – wciąż jesteśmy i krytykują się do tego niechęć. Tak więc osoba jest umieszczony, i to bez sensu walki – trzeba to zaakceptować i przestać karać sobie nieustannie poczucie winy i samobiczowania. To miejsce, gdzie można uzyskać znaczną część swojej niechęci do niego. No, a reszta przejdzie sama jak najszybciej zacząć robić coś naprawdę istotnego, na przykład, być kandydatem na mistrza sportu lub narysować idealny martwa. Nie ma sensu, aby zrobić coś, że nikt nie widzi i nie docenić, bo wtedy będzie jasne, co się kocha.

load...

Cel w życiu

Realizacja prawdziwych i przydatnych rzeczy pomaga nam kochać siebie. Jednak aby zacząć coś robić, trzeba zrozumieć, co to jest. A z tym, wielu z naszych rodaków ma problemy. Na przykład, po prostu płynąć z prądem: iść do pracy, sklepu i domu. Mieszkam nieświadomie i półautomatyczne. Wyjść z tego błędnego koła pomoże coś ważnego i ciekawego, coś co czujesz się nie na miejscu.

To może być hobby – działalność, co robisz w wolnym czasie. Pomyśl o tym, co zawsze chciałem robić. Chociaż nie jest to konieczne, kontrola i analiza – wystarczy pomyśleć o wszystkim, co kiedykolwiek było zastanawiasz. Zrób listę, wybierz go z jednym lub dwoma punktami i zacząć radzić sobie z nimi. Jeśli w głowie jakiś pomysł, dlaczego nie powinno to być zrobione, je wyrzucić i spróbować. W końcu, próba – nie torturować, a nie masz nic do stracenia i nie pogorszyć sytuację. Nawet jeśli coś nie działa, to nie jest przerażające – spróbuj ponownie lub wybrać inny zawód. A jeśli potem wymagają osadzania siły ani czasu, to w porządku, też, bo ciekawych rzeczy nie przeszkadza wydatków (a jeśli jest to szkoda, to, być może, hobby, że nie jest to konieczne).

Czasami tęsknota i przygnębienie przyjść do naszego życia z powodu słabej wydajności. Słaba wydajność – to jest, gdy robisz nudne i bezużyteczne rzeczy, krzyczysz szefa i współpracowników obwiniał swoich obowiązków. Dlaczego to wszystko jest konieczne? Co dziwne, ale wiele osób żyje bezwładności, pozostając w niewoli różnych struktur, takich jak „wszystkich prac i pracuję”, „Nie znaleziono normalna pozycja” i tak dalej. Możliwość żyć szczęśliwie i tak, jak chcesz, zapomniane. I spojrzeć na tych, którzy otrzymali go i pragną go, biorąc pod uwagę sam błąd. Wszystko, co trzeba zrobić – znaleźć dobrą pracę. I tu trzeba wyjść z własnej strefy komfortu: doskonalić swoje umiejętności, szukać, rzucić nudną pewności, po wymianie go na ciekawą napięciu. Nie bój się inwestować w niego, bo ciekawa rzecz w życiu – to naprawdę bardzo, bardzo ważne.

Przejrzysty plan działań

Mamy już zaczęły poruszać się powoli w tym momencie. Oczywiście, zrozumienie tego, co chcesz – jest to pierwszy krok w kierunku osiągnięcia osobistego szczęścia. Ale o jasny plan działania, aby osiągnąć swój an_2 – to kolejna obowiązkowa pozycja, dzięki czemu można zwiększyć swoją pewność siebie. Jego opracowanie wymaga wysiłku, czasu i szczegółową analizę sytuacji, ale warto.

Pierwsze szacunki, jakie działania są potrzebne, aby rozpocząć nowy biznes. Na przykład, jeśli chcesz nauczyć się rysować, trzeba dowiedzieć się, jakie informacje na temat sztuki szkoły są w Twoim mieście. Następnie pomyśl o tym, co będzie potrzebne początkowej inwestycji. Wiele hamują się w tej kwestii, mówiąc, że nie mają pieniędzy, wysiłku, czasu i umiejętności radzenia sobie z niczym. Mówi się w swoim wewnętrznym strachu, którego an_2em – do opuszczenia swojego życia (i), jak jest teraz. Ale masz tę opcję nie odpowiadał! Pamiętaj, że droga do szczęścia zaczyna się wraz z wydaniem nieszczęścia. Dlatego najważniejszym sekretem jak zdobyć zaufanie w sobie – jest dostać się z kanapy i zacząć robić coś.

Wiedza

Jak już wspomniano wyżej, trzeba mieć jasny plan działania. A dla jego twórczości niezbędnej wiedzy na temat rodzaju działalności, którą chcesz zrobić, jak się uczyć, czy zacząć robić tak, to jakie grupy, sekcje i szkolenia zaprezentowane w Twoim mieście. Bez jasnej i zrozumiałej informacji jest niemożliwe, nawet nauczyć się lekcji, nie mówiąc już o tym, że po prostu to zrobić. A jeśli zdecydujesz się na zmianę pracy, szkolenia w postaci nowej wiedzy jest po prostu niezbędne do znalezienia dobrej pracy. I kilka słów o tym, jak znaleźć informacje o czymkolwiek. Wow, jeśli w środowisku jest ktoś, kto rozumie obszar zainteresowań – wtedy zawsze będą mogli znaleźć informacje ważne dla niego.

Innym ważnym fragmentem wiedzy – wiedza o sobie. Być może są one nawet ważniejsze niż wszystkie inne połączone. To brzmi trochę dziwnie, ale, niestety, wiele osób po prostu nie zdają sobie sprawy, że naprawdę lubię i to jest ciekawe, a co nie jest. Na przykład, pracować gdzieś z przyzwyczajenia lub dlatego, że tak być musi, choć oni od dawna przykry miejsce i obowiązki. Lub zaangażowanych w snowboardzie, bo to fajne, ale w rzeczywistości byłoby bardziej przyjemne do gry w szachy. Zrozumienie ich potrzeby pomogą znaleźć rzeczy, które naprawdę Ci odpowiada, odpowiednio, w nim można osiągnąć prawdziwy sukces, aw rezultacie zdobyć zaufanie w siebie i swoje umiejętności.

Zasoby

Naturalnie, dla realizacji swoich pragnień i interesów, trzeba zasobów. Nic w życiu nie jest podany powód, a dla najważniejszych i najbardziej wartościowych rzeczy czasem wymaga dużo wysiłku. Dla wielu ludzi, punkt ten służy do uzasadnienia ich nic nie robi. To właśnie wiara w siebie z niej nie rośnie, ale tylko po prostu spada, bo można poczuć się jak bezczynne i niepowodzenia. Dlatego prędzej czy później zdarza się do temperatury wrzenia, po którym zdajesz sobie sprawę, że trzeba coś zmienić.

Dotychczasowe kroki zostały podjęte, i masz do czynienia z koniecznością inwestowania w coś, co lubisz. Najczęściej występuje potrzeba trzech rodzajów zasobów: czasu, pieniędzy i władzy. Jeśli chodzi o czas, można usłyszeć bardzo często, że ktoś nie jest. Jednakże, nie istnieją sytuacje jego całkowitym brakiem – jak człowiek priorytet. Na przykład, chce się spać kilka dodatkowych godzin, być czyste w mieszkaniu lub zrobić komuś przysługę. Z każdego z tych działań, dostaje korzyści, choć często nie są tego świadomi. Więc jeśli naprawdę chcesz robić coś ciekawego i ważnego dla ciebie, czas na hobby, zawsze można znaleźć: uczciwy i dokładny opisują gdzie spędzić każdą swoją godzinę, a następnie upuścić go, że w rzeczywistości nie jest ważne lub przydatna – i wolny czas dla nowej lekcji.

Pieniądze – to jest inny zasób, który jest często wymagane do realizacji niektórych inicjatyw. Masz do czynienia z koniecznością zapłaty za kurs, kupić jakiś sprzęt lub wydawać pieniądze na podróże – powody wydawanie pieniędzy może być bardzo wiele. Jeśli zaczyna się „dusić ropuchę”, należy pamiętać, że wolny jest tylko ser w pułapkę na myszy. Ludzi takich jak Ty, chcą pracować i zarabiać na swojej pracy i rzeczy. Ponadto, wydatki na ulubionym zajęciem motywowane wielki sukces (i muszą wspierać pewność siebie). Tak, i płacić za siebie bardzo zadowolony, że pojawi się później.

No i wreszcie wysiłki. To naprawdę trzeba coś zrobić: wstać z kanapy, gdzieś iść, coś zrobić i regularnie ćwiczyć. Z tego pomysłu trzeba się przyzwyczaić, jeśli jesteś przyzwyczajony do i zrobić to iść do pracy, w czasie wolnym, leżąc na kanapie. Jednak bardzo szybko można wejść w rytm, można się przyzwyczaić zawsze coś do zrobienia, a nawet zacząć cieszyć się ich aktywność.

 

Pomoc przyjaciół

Czasami konieczne są środki do was: miłość, opiekę, wsparcie, zaufanie – wszystkie te rzeczy są niezbędne, aby coś zrobić. To jak ludzie – nie biorobot i działa na energii psychicznej, która jest pobierana z przyjemnych rzeczy do niego. Wspierać swoich przyjaciół i rodzinę – to jest coś, bez czego nie może zrobić prawie nikt godny przedsiębiorstwo. Aby dostać, trzeba tylko mówić o swoich idei i dążeń bliskiej osoby. Będzie spokój lęk, pomaga przezwyciężyć trudne sytuacje i powiedzieć, że wszystko jest dobrze (a czasem nawet dać magiczne kopa, że ​​wstać z kanapy). Super, jeśli masz więcej niż jedną taką osobę, ale kilka – a następnie pomnożyć przez kwotę wsparcia w kilka razy.

A co z tymi, którzy nie mają nikogo do akcji? Czasami zdarza się, na przykład, jeśli twoi przyjaciele – sceptycy, a do wszystkich nowych inicjatyw są krytyczne. Albo nie można dzielić się z nimi (choć w tym przypadku byłoby miło, aby dowiedzieć się, jak to zrobić – wsparcie dla bliskich będzie przydatna w życiu). Albo wszyscy twoi przyjaciele daleko, a nie masz możliwości komunikowania się z nimi (choć Internet Skype przestał robić to problem). W każdym razie, co zrobić, gdy można liczyć tylko na siebie? Uzyskaj pomoc od siebie, spokój, troska i rozkoszy. Weź gorącą kąpiel po ciężkim dniu, ugotować pyszny obiad i obejrzeć ulubiony film w godzinach wieczornych – wszystko to będzie z ciebie zadowolony, a będzie łatwiej dostroić się do niczego.

Uważa się, jeśli jakiś problem czujesz ogromny i znaczący, jak słoń, trzeba sobie wyobrazić, że połamał go na kawałki i „jeść” kawałki. To samo staraliśmy się zrobić, aby pomóc wychowywać siebie. Powoli, krok po kroku przez wszystkie etapy, będzie zdobycie cennego doświadczenia i osiągnięć, odnosząc się do tego, że nie będzie w stanie powiedzieć: „. Jestem głupcem i awaria” Wręcz przeciwnie, pewność siebie będzie coraz bardziej umacniać i rozwijać w sobie. I nie zapomnij, aby zawsze i wszędzie dobrze wyglądać, bo dla kobiety wspaniały zewnątrz – więcej niż połowa sukcesu i dobrego samopoczucia!

load...