Jak pić absynt?

Żadna ze stron w naszym życiu nie jest kompletna bez napojów alkoholowych. I bez względu na to ile lekarze twierdzili, że „drink – szkoda zdrowia”, Alkohol przez tego wyrażenia nie staje się mniej. Można go kupić w sklepie spożywczym, aptece, a nawet w działach ekonomicznych, z napisem „czystszego”! Oczywiście, nie wszyscy są wobec niepohamowanego picia i zakupu napojów za nieprawidłowe spożyciu. Nie wszystko …. Można nawet powiedzieć, że Polacy nadal nie wiemy środka i spróbować nabyć wysokiej jakości wódka, brandy długotrwałego narażenia lub drogiego pachnące wino.

load...

Różnorodność napojów alkoholowych już dawno przekroczył granicę, gdzie na półkach było kilka samotnych butelki blackstrap. Teraz, jeśli chcesz możemy spróbować prawdziwej Francuskie wino, whisky amerykański, taśmy angielskim i najbardziej tajemnicza ze wszystkich napojów na świecie – absynt. W tym artykule będziemy mówić konkretnie o nią i nauczyć się pić absynt.

Żaden inny alkohol nie jest związany z tak wiele tajemnic, mitów i plotek. I żaden inny napój nie zdobył tak wiele znanych wielbicieli – van Gogha, Hemingway, Picasso – ci wielcy ludzie byli uważani zapalonym absynt, jak ich nazywano – absentistami. Aby zrozumieć wszystkie tajemnice tego napoju trzeba iść trochę dalej w swojej historii.

Jak to wszystko się zaczęło

Absynt … Jego poprzednik uważane piołun likier, który był używany jako lek przez starożytnych Greków. W 1792 roku niejaki Pierre Ordiner napisał przepis absyntu, stając się tym samym jego odkrywcy. Od samego początku swojego istnienia, napój ten był wykorzystywany tylko do celów medycznych, została uznana jako panaceum na wszystkie bolączki, i stał się znany jako „The Green Fairy”. Traktowali ludzi ze słabym apetytem i problemy trawienne.

Jak pić absynt stał się znany wszystkim w tym samym XVIII wieku, został wykonany z piołunu nalewki i alkoholu, dodając inne zioła. Wlew destylowano w specjalnym alembiku. Od tego czasu, smak i aromat napoju nie uległa zmianie – ma gorzki posmak i silny zapach piołunu i anyżu.

load...

Rozpoczęcie produkcji przemysłowej absyntu były w 1797 roku, gdy krewny założyciela absyntu – Henri-Louis Pernod otworzył pierwszą fabrykę do produkcji. Jest najlepiej przyjmować absynt we Francji. Choć francuski używany drinka i do innych celów: to był używany jako środek zapobiegawczy dla ran i chorób tropikalnych w armii francuskiej. Było to ważne, ponieważ Francja była w stanie wojny z plemion Afryki Północnej.

Lata mijały, a początek absyntu XIX wieku stopniowo zaczęła zdobywać popularność w innych krajach, a wkrótce zdobył sławę w wyższych warstw społeczeństwa, została nazwana „napój z Czech.” Jego fani byli uważani pisarzy i poetów, którzy w swoich pracach wielokrotnie wspomniane Absinth – jak pić, kiedy pić, a co do picia. Artyści też nie brakuje uwagi bohemy napój, takich jak Picasso, wykonany z brązu rzeźbę i nazwał go „Szklanka absyntu”.

Spory i wątpliwości

Z początkiem XX wieku absynt zaczął spadać w niełaskę. Stopniowo wrażenie, że nadmierne spożywanie tego napoju ma wpływ na zdrowie psychiczne ludzi, a ci, którzy nie wiedzą, jak pić absynt nieuchronnie zarobić załamanie nerwowe, lub, co gorsza, nieuleczalną alkoholizmu. Sprzedaż i produkcja napoju zaczęła się zatrzymać, aw wielu krajach europejskich zakazały go całkowicie. Rzeczywiście, lekarze, którzy obserwowane ludzi w dużych ilościach spożywane absynt potwierdzone – napój prowadzi do halucynacji, aw konsekwencji do rozwoju schizofrenii. Na przykład rolnik Jean Lanfren pod wpływem alkoholu i innych absyntu zastrzelił moją rodzinę.

Występowanie choroby został oskarżony Tujony – zasadniczą substancję absyntu. Jednak w miarę upływu czasu, doszliśmy do wniosku, że to stwierdzenie jest całkowicie błędne. Okazuje się, że uszkodzenie ciała nie przyniosła Tujony i słaba jakość alkoholu stosowanego w produkcji napojów i, oczywiście, jego nadmierna forteca – w absyntu zawierał około 72 procent alkoholu.

Zakaz produkcji i konsumpcji absyntu w krajach Unii Europejskiej zniesiono dopiero w 1981 roku. Warto zauważyć, że Szwajcaria – kolebką napoju – usunięto ograniczenie tylko na początku XXI wieku, ale pod jednym warunkiem – zawartość Tujony w napoju nie może przekroczyć pewnych standardów.

Już w chwili obecnej,

Nowoczesne absynt ten sam 70 stopni twierdzę jednak podczas jego produkcji, alkohol i inne składniki o wysokiej jakości. Oczywiście, nie oznacza to, że można ją pić bez myślenia o dawkach. Wszelkie alkohol w dużych ilościach nie prowadzą do dobra.

Nowoczesne absynt może być żółty, przezroczysty, brązowy, czerwony, ale częściej to lekki napój szmaragdowo zielony. Przed pić absynt został rozcieńczony wodą, a od tego staje się mętny, zaczyna trochę „niesmaczne” wygląd.

Marka absyntu znacząco różnej jakości. Najlepszy i najdroższy napój jest wykonany z alkoholu z winogron, tańsze odmiany to regularne alkohol moczony pozostawia piołunu, absynt jest uważana za najbardziej niedrogie, wykonana z alkoholu z dodatkiem odpowiednich fragmentów.

W sprzedaży są podróbki, z dumą o sobie absynt. Rozpoznać fałszywy puszkę siły napoju. Są „Absynt” twierdzy 55 stopni. To tylko słodzone piołun likier, który nie zawiera olejki eteryczne i nie ma nic wspólnego z rzeczywistym absyntu. Jednak taki napój, w porównaniu z wódką, pijany łatwo. To jego jedyna zaleta.

Jeśli masz zamiar spróbować absynt lepiej nie szczędzić środków na zakup dobrego drinka i renomowanego producenta, ponieważ zdrowie jest znany być droższe niż jakiekolwiek pieniądze.

Jak pić absynt

Więc zdecydowaliśmy się spróbować najbardziej tajemniczy napój alkoholowy na świecie? Jeśli tak się dzieje w firmie, trzeba najpierw nauczyć się kilku zasad i zrozumieć, jak do picia absyntu, nie może zostać uwięziony przed doświadczonych ludzi.

Aby rozpocząć, należy sprawdzić na własne oczy, że absynt raczej gorzki napój, zwłaszcza produkcji przemysłowej. Oczywiście, możliwe jest, aby produkować absynt własną rękę, to będzie bardziej przyjemne w smaku, ale jest to dość skomplikowana procedura, która wymaga szczególnych umiejętności, zdolności i dostępności specjalistycznego sprzętu.

Przy zastosowaniu w tradycyjnej absyntu dodano zimną wodę. Mieszaninę reakcyjną wylano do szklanki pełnej otworów, przez specjalną łyżką, która jest ziarnisty cukier. Cukier zabija trochę goryczy, a korzystanie z napoju staje się bardziej przyjemne. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem dla rozcieńczenia procentowego absyntu wynosi 1: 5, to znaczy, jedna część napoju, a pięć części wody. Całkowicie pozbyć się gorzkiego smaku w ustach pomaga plasterek cytryny.

Efekt ten absyntu nie jest niczym upojenia. Każdy odczuwa to inaczej. Ktoś po prostu relaks, ktoś wręcz przeciwnie może przenosić góry. Niektórzy ludzie doświadczają nadmiernego szczęścia, a uśmiech nie opuszczał ich twarze. Wiele zależy od nastroju i osobowości danej osoby. Więc zanim pić absynt zwalnia się od wszystkich stresu, uspokoić i dostroić się do dobrego wypoczynku.

Istnieje kilka metod przygotowania absyntu

Sposób, który przyszedł do nas z Francji – od tradycyjnych różni się tylko w proporcjach wody. Wlać do szkła jednej części absyntu, bierzemy specjalną łyżkę, która umieścić cukier i wlać trzy części zimnej wody.

Metoda Czech wyklucza dodanie wody. Konieczne jest, aby podgrzać łyżkę i umieszczenie go na kostce cukru, wlać absynt. Efektem jest mieszanka roztopionym cukrem i napoju. Ten koktajl jest pijany trochę ciepło.

Jest na to sposób, aby wypolerować picia absyntu. Oddzielnie, syrop cukrowy przygotowano i rozcieńczono w napoju w odpowiednich proporcjach. Ten koktajl najlepiej złagodzić smak absyntu.

Pić i nie może być rozcieńczany, tuż przed picia absyntu w czystej postaci, konieczne jest mocno chłodne. Czysta napój pity w małych dawkach, około 30 gramów.

Może być niebezpieczne absynt?

Jak wspomniano powyżej, kompozycja zawiera absinthe Tujony tym, substancja zawarta w piołunu. W dużych ilościach, substancja ta może stać się niebezpiecznym narkotykiem. Nawet w czasach wystąpienia naukowców Absynt przeprowadzonych eksperymentów w związku z którymi było jasne, że niektórzy ludzie, spożycie tego napoju może powodować drgawki, silne naruszenie układu nerwowego, drgawki, i innych nieprzyjemnych rzeczy.

Niektórzy lekarze twierdzą, że absynt jest wciągająca, porównywalna do uzależnienia od heroiny, a nawet proces jego przygotowania jest nieco podobny do wprowadzenia heroinę dożylnie.

Jednak większość zarzutów pochodzi od chwili, gdy nauka nie osiągnęła jeszcze aktualnych wysokościach. Tak, reputacja i absynt w dużej mierze składała się z około osobistosci wiadomości, które zostały wykorzystane. Może nie wie, jak pić absynt, a może po prostu była niezrównoważona psychicznie ludzie. Po tym wszystkim, jest znany nie jest łatwe!

Na przykład, nie ma spekulacji, że Vincent van Gogh pod wpływem absyntu odciął mu ucho, ale w tym samym czasie, jeśli uczysz życia artysty, można znaleźć informacje na ten temat w swoich rodzinnych dziedzicznymi zaburzeniami psychicznymi. A on nie tylko pili absynt, to całkiem dużo nadużywanie alkoholu i innych, a raz nawet próbował pić terpentyny. Wszystko to czyni z nas ludzi, nowoczesne spojrzenie na zarzuty są mniej lub bardziej sceptyczni.

Czy to prawda, absynt jest lekiem, ale można zapytać? Cóż, tak i nie. To wszystko zależy od „kompletności lanego szkła.” Dlatego, aby pić czy nie pić – to zależy od Ciebie. Najważniejsze, aby wiedzieć, jak pić absynt i pamiętać, że trzeba wiedzieć, w całej mierze, aby nie przesadzić z jego stosowania. Po tym wszystkim, nikt nie może wiedzieć dokładnie, jak twoje ciało będzie reagować na sprawiedliwego ilości napoju.

load...