Jak pchły w domu i jak pozbyć się pasożytów ludowej i chemikaliów

Pchły, dostarczając wiele niedogodności, często pojawiają się tam, gdzie jest ciepło i coś zarobić. Zjawisko to nie jest znakiem nieczystości, a właściciele nie mają bezpośredni stosunek do zwierząt. Dowiedz się, gdzie pchły w domu i jak pozbyć się tych niebezpiecznych pasożytów, nawet jeśli jest problem, że nie są dotykane. Tylko kompleks walka, wspierane przez zapobieganie, pomoże wyeliminować i zapobiec niebezpieczne dla czyjegoś domu gostey.Oglavlenie:

load...

Gdzie i co pchły pojawiają się w domach i mieszkaniach

W przyrodzie występuje około 2017 gatunków pcheł. Jako żywności wolą krew ssaków. Najczęściej te pasożyty są bardziej aktywne w lecie i jesienią, a jak komfortowej temperatury.

Pchła ziemi z powtarzającymi wzrost

Jakie są pchły i jakie są niebezpieczne

Pchły – są małe, nie więcej niż 5 mm długości, owady wysysające krew, co prowadzi pasożytniczy tryb życia. Ich ciało jest lekko spłaszczone po bokach i pokryta licznymi szczeciny i procesów shipoobraznymi. Taka struktura pozwala im łatwo trzymać się swojej zdobyczy. Pchły łatwo zachowane jako odzież i ludzi na włosach i wełny do zwierząt, w tym ptaków.

load...

Jednym z najbardziej przykrych przedstawicieli pcheł zamówienie – pchła ludzka. Pomimo nazwy, nie żyją na ludzkim ciele, i odwiedzić go po prostu zjeść. Jednak ten typ pasożytów nie tak często. Najczęstszymi pchły wykopaliskowe ludzie Attack (zwykle atakują nogi), o ile nie istnieją inne odpowiednie ofiarą.

Pcheł parceli. Te wytwory natury mają trzy pary nóg, dzięki czemu skok do wysokości wielokrotnie większej niż własnej wielkości. Doprygnuv celu, natychmiast unoszą swoje podłużne szczęki o podobieństwo igły. Przebić ludzkiej skóry na naczynia krwionośnego, są one brane ssać krew. Powtórz szkodniki procedura jest około trzy razy w jednym posiłku. Pchły nie emitują znieczulające, więc ich ukąszenia są bolesne.

Ukąszenia pchły nie tylko powoduje silne swędzenie, ale także służą jako przyczyny alergii, jak również wielu poważnych chorób. Te krwiopijcy przeprowadzenia tyfus, zapalenie mózgu, zapalenie wątroby, dżumę, Salmonella i inne infekcje. Ich ukąszenia mogą powodować poważne obrzęki, a nawet wstrząs anafilaktyczny. Dlatego, aby znaleźć dom pcheł ziemi, trzeba się ich pozbyć jak najszybciej.

Pchły są hostowane na ludzkiej

Sposoby wnikania w domu i siedliska pcheł

Robót ziemnych pasożytniczych pcheł u psów, kotów, myszy i szczurów, czyli ciepłokrwistym fauny. Idź do zwierzęcia i trzymać się swoich krwiopijców futerkowych może podczas spaceru na ulicy, a potem spokojnie poruszać się wraz z psem w domu. Zainfekowane pchły może po prostu chodzić po lesie, na chwilę zszedł do piwnicy lub w tranzycie przez zwykłego wejścia do budynku mieszkalnego. Czasami ich wygląd jest sprawą obojętna wobec czystości sąsiadami.

Jeśli mieszkasz papugi, kanarki, lub innego ptaka, pchły mogą łatwo polubić ich gniazdo. Owady przyciągane do podłoża do hodowli, a wielu otworów. Na pasożyty ptaków wolą być w przestrzeni mezhkrylnom. Nawiasem mówiąc, nawet spokojnie gruchanie gołębi czasami lecieć na balkonie, może służyć jako źródło zakażenia.

Raz w domu, pchły nic nie kosztuje, aby okresowe ataki na ludzi. Owady zwykle osiąść w arkuszach pod materacem, wzdłuż jej szwów, bliżej zagłówkiem. Obecność pcheł wskazuje ich odchody, które jest łatwe do znalezienia – wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Innym ulubionym siedliskiem – dywan. Aby wykryć ślady po prostu chodzić wokół niego w białych skarpetkach, a następnie sprawdzić podeszwy.

Jedną z najbardziej prawdopodobnych źródeł

Ponadto, pchły nie są przeciwni szczelin seksualnych luźno połączonych cokoły. Są wygodne czekać na swoje ofiary pod linoleum, w szufladach i nisze w stosy ubrań i bielizny, miękkie puszyste zabawek. Innym ulubionym siedliskiem – pod wanną.

Przy podejmowaniu decyzji, jak radzić sobie z pchły w prywatnym domu, należy pamiętać, że będzie to podejście takie same metody jak w przypadku mieszkań. Wystarczy oddzielają dom łatwiej przejąć kontrolę, w przeciwieństwie do gęsto zaludnionych wieżowiec wielorodzinnego.

Jak odróżnić ślady inwazji pcheł innych szkodników

Aby określić, że Twój dom jest rozliczana pchły, a nie błędów lub komary, należy wiedzieć, niektóre cechy ich działalności sabotażowej:

 • śladu pozostawionego przez ukąszenie komara, i jest bardzo podobna do postaci obrzęku z małą kropką w środku;
 • Większość tych pasożytów wiązać nóg i talii człowieka z zasypianiem pchły wolą ugryźć jej szyję i ramiona;
 • Miejsce ukąszenia składają się z dwóch lub trzech nakłuć 1-2 cm od siebie, w którym uszkodzenie jest prawie nigdy nie są w tej samej linii; dotknięte obszary
 • Towarzyszy dzikim swędzenia, to jest bardzo bolesne i niepokojące ofiary przez dłuższy czas.

0. Flea ukąszenia na ludzkiej

Taktyka wojnie osiadł w domu pcheł

Mając do czynienia z którym pchły są w mieszkaniu i domu, można przejść do kwestii, w jaki sposób się ich pozbyć. Aby najefektywniej pracować, konieczne jest, aby zrozumieć naturę ich rozmnażania. Pchły wolą wilgotne, ogrzewanych pomieszczeń, gdzie obserwowane są złe warunki sanitarne i higieniczne. W prostych słowach, wilgoć, cieniowania, wentylacyjnych oraz brak bałaganu – jest to, co przyczynia się do powstania i późniejszego szybkiego populacji tych pasożytów.

Zapobieganie jako najbardziej prosty sposób do czynienia z pasożytami

Zawsze jest łatwiej zapobiegać powstawaniu problemów, niż radzić sobie z jego skutkami zalegających. Zanim wejdziesz do mieszkania po przygód na świeżym powietrzu, zaleca się:

  • dokładnie przeanalizować buty, skarpetki i fałdy odzieży, zwłaszcza po wizycie w obszarach wysokiego ryzyka;
  • Regularnie obsługiwać zwierzęta ze specjalnymi pasożytów odstraszających;
  • Skontrolować zwierzęta po ulicy idzie.

  5. Ukąszenia pcheł ziem

  Znalezienie pchły, wystarczy wstrząsnąć je na zewnątrz pomieszczenia. Aby zmniejszyć ryzyko migracji tych owadów z sąsiadami, ważne jest, aby monitorować czystość w mieszkaniu, aby zapobiec wilgoci i nie utrudniać dostęp do światła słonecznego. Dobrym profilaktyka będzie również smarować krem, który dodaje kilka kropli olejku eukaliptusowego. Zmniejszy to ryzyko, że przyczepa ulicy pcheł do ciebie podczas spaceru.

  Gruntowne czyszczenie pomieszczeń i obsługi ZWIERZĘTA

  Jeżeli środki zapobiegawcze nie są wspierane i pchły w domu lub mieszkaniu jest nadal istnieje, rozpocząć walkę z nimi z ogólnego sprzątania. Są czystości nienawiść wysysające krew, zatem co najmniej, że przestanie się szybko mnożyć. Przed pchłami walczyć w środkach mieszkanie kardynalnych, dokładnie oczyścić wszystkie dywany potężny odkurzacz.

  Jeśli to możliwe, ciepłe poduszki, koce, materace, dywany i nadziewane zabawki w słońcu. Można użyć lampy ultrafioletowe. Nie zapomnij próżni wszędzie, stosując różne dysze. Wszystkie ubrania i pościel również uzyskać po stronie nawietrznej i pranie.

  1. Ważne jest, aby zawsze mieć na dywanach

  Czystych. Jeśli dom ma zwierzęta, pierwsze badanie zwierząt. Można pominąć psa w wodzie i śledzić, czy pozostaje w zużytej wody brązowawy-red owadów. Znalezienie szkodników, a także identyfikacji psa lub kota plamy krwi i obrzęk skóry, wykonaj następujące czynności:

  • Wykupić specjalną Szampon dla psów protivobloshinym;
  • Stosować skuteczne krople przeciw pcheł zawierające selamektyny, fipronil, permetryna; Wystarczy umieścić je na obszarze kłębie, przestrzegając wskazówek nakazu;
  • Protivobloshiny Stosować zraszanie, to pomoże, czy pływanie zwierzę nie jest uwzględnione w planach; rozpylania leku należy uważać, aby nie dostać psa w oku;
  • Nosić specjalny kołnierz, który będzie odstraszyć krwiopijców przez 4 miesiące;
  • Miot lli_1, na których opiera się zwierzaka, umyć i potraktować środkiem owadobójczym.

  8. Efektem pomocą dla zwierząt protivobloshinogo

  Po wykonaniu wszystkich instrukcji, nie zapomnij jedną cechę. Fakt, że pchły mogą być ograniczone przez zwierzęta wokół ośmiu miesięcy. W związku z tym, co eliminuje zwierzęta przed pasożytami i dokładnie wyczyścić mieszkania, należy traktować pokój z chemikaliami lub wykorzystania środków ludowej.

  Tradycyjne metody zapobiegania i zwalczania inwazji pcheł

  Nawet nasze babcie do zwalczania tej plagi mają arsenał skutecznych środków, które pracują obecnie lepiej niż leki chemiczne.

  6. Tar

  Bezpieczne przetwarzanie pomieszczeń receptur ludowych

  Jeśli chcesz skorzystać z Skarbonka mądrości ludowej, wykonaj następujące czynności:

  • Przygotuj napar z eukaliptusa, wrotyczu, piołunu i umyć je na podłogę. Niektóre wlać do spryskiwacza i spryskać wszystkie powierzchnie pionowe, w tym mebli.
  • Użyj domowe repelenty oparte na owocach cytrusowych i zwykłej wody. Do przygotowania odpowiedniej jako naturalnego soku ze świeżych owoców oraz odpowiednie olejki eteryczne.
  • Przykryć podłogę z dużą ilością piołunu lub sosnowych igieł.
  • Do mycia naczyń, należy użyć sody oczyszczonej.

  5. Olejek eukaliptusowy jest skuteczny przeciwko pchłom

  Wykonanie wszystkich powyższych czynności powinny być włączone w ciągu kilku tygodni.

  Delikatna kontakcie ze zwierzętami

  Psy i koty są często bardzo wrażliwe na działanie środków chemicznych. Start środków do walki pchły może być nie mniej skuteczne w tym bezpieczne. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  • Odkupić zwierzaka smołą lub mydłem, aby wytrzymać skład mydła do zwierzęcia co najmniej 10 minut, a następnie dokładnie spłukać i rozczesać włosy. Tar mydła, a także usuwa podrażnienia i stany zapalne;
  • Kąpać czworonożnego przyjaciela w silnym solanki przez rozpuszczenie soli opakowanie 10 litrów wody. Czas ekspozycji wynosi 4 minuty, po czym zwierzę jest konieczne spłukać dużą ilością wody;
  • Przygotować domowy szampon pcheł, które wrzenia solidne solution mydło dziecięce do stanu galaretowatego, dodać cebulę, pokrzywy średniej, żółtko, nagietek; Oznacza dotyczą pet włosy na 20 minut, owijając polietylen, a następnie spłukać.
  • Sprysnite psa lub kota futro nalewki z szałwi i eukaliptusa, wrotyczu.

  5. Pet kąpieliskach

  Jak radzić sobie z pcheł w domu za pomocą chemikaliów

  Ale co, jeśli sposobów ludowych, nawet pomimo stosowania regularnego i długotrwałego nie przynosi pożądanego efektu? Przez całe mieszkanie pachniało piołunu i eukaliptusa i pchły nadal skakać i gryźć, tak jakby nic się nie stało. Proces nie jest najlepiej, aby opóźnić lub hodowane roje owadów mogą być jedynie przez służby specjalne. Nadszedł czas, aby przejść do ciężkiej artylerii w postaci gotowych chemikaliów.

  6. Przestrzeganie

  Co to jest bomba pcheł i jak go używać

  Flea bomb – specjalny sprayu, który działa zgodnie ze specjalną zasadą, która sprawia, że ​​życie owadów w pokoju najbardziej niewygodne. Przed pozbyć pcheł ziemi w prywatnym domu lub mieszkaniu w ten sposób, należy zapoznać się z instrukcjami producenta. Zazwyczaj główne etapy walki zawierać następujące dane:

  1. niezbędne otworzyć wszystkie drzwi wewnętrzne w mieszkaniu, a także drzwi szafy, szuflady mebli do przedstawienia.
  2. Wszystkie żywność, naczynia do gotowania, w tym naczynia, sztućce i inne naczynia, starannie zapakowany w folię polietylenową lub wyprowadzona na zewnątrz pomieszczeń.
  3. Wszystkie, które nie mogą być usunięte, przykrycie folią z tworzywa sztucznego lub specjalnych osłon. Nie tak jak namioty budowlanych lub starych koców. Zwykle zaleca się pokrycie elektroniki, blatów kuchennych.
  4. W czasie leczenia w domu, nie może być żadnych ludzi lub zwierzęta. Zasada ta powinna być stosowana przez minimum osiem godzin, aż bomba kontynuuje swoją pracę.
  5. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ogromnego akwarium, należy wiedzieć, że insektycydy pcheł szkodliwe dla ryb. Pamiętaj, aby pokryć pojemnik z ryb i szczelnie uszczelnić spoiny miejscu taśmy.
  6. Wszystkie urządzenia elektryczne, takie jak okapów kuchennych i grzejniki powinny być pod napięciem, całkowita światło jest wyłączone.
  7. Następnie trzeba umieścić bombę w centralnej części mieszkania. Dobrze, jeśli jest to pomieszczenie, z którego jest dostęp do kilku sąsiednich pomieszczeń. Uruchamianie aktywatora muszą natychmiast opuścić dom.
  8. Wracając do mieszkania po określonym czasie w instrukcji, można rozpocząć czyszczenie. Wszystkie powierzchnie należy odkurzyć i umyć podłogi i meble i wytrzeć. Czyszczenie zaleca się nosić ubranie ochronne i gumowe rękawice.

  Fakt, że bomba pcheł pracował z zapałem, można znaleźć z powrotem w domu. Paul i inne powierzchnie poziome są pokryte martwe owady.

  Ważne! Bomby pcheł zawierają neurotoksyny. Dlatego regularne stosowanie takich środków nie może. Jeśli po zastosowaniu bomby pcheł wracają, więc trzeba spojrzeć na bardziej skutecznych sposobów radzenia sobie z nimi.

  8. Pchły

  Uniwersalny skoncentrowany oznacza „Deltsid”

  „Deltsid” – to czynnik zewnętrzny, który jest odpowiedni do leczenia zwierząt oraz udogodnienia odwszenie. Składnikiem czynnym w kompozycji – syntetyczny piretroid deltametryna. Lek jest skuteczny nie tylko w stosunku do pcheł, ale również wszy, muchy, bąki, komary, pluskwy i inne pasożyty zewnętrzne. Jego działanie polega na blokowaniu impulsów nerwowych owadów. Najpierw paraliż, a potem pasożyt umiera.

  Narzędzie jest bezpieczne podczas stosowania w zalecanych dawkach. Może być stosowany do natryskiwania lub kąpieli. Przed użyciem należy rozcieńczyć leku według instrukcji. W leczeniu zwierząt zaleca się do ochrony oczu, jako środki powodujące podrażnienie. Należy również upewnić się, że roztwór nie dostał swojego zwierzaka nos i usta.

  Podczas natrysku szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca lokalizacji pasożytów. Generalnie pchły lubią być na głowie, w tym ramieniu, uszy, ogon, a pod nim, a na nogi zakażonego zwierzęcia. Jeśli zdecydujesz się na zakup psa kompletnie, godzinę przed zabiegiem musi podlewać zwierząt świeżą wodą.

  Tworzenie „Deltsidom” mieszkanie, wygodne w użyciu metodą natryskową. Dozwolone rozpylanie. W celu przygotowania emulsji wodnego środka przygotowany roztwór 0,125%. Treat trzeba sufity, ściany, przegrody, łuki. Rozwiązaniem jest, aby dostać się do trudno dostępnych miejsc, w tym listew przypodłogowych i przestrzeni między meblami.

  Ważne! Po zakończeniu przetwarzania, należy przewietrzyć pokój na jedną godzinę, a następnie całą powierzchnię odkurzyć.

  1. Emulsja do zwalczania pasożytów zewnętrznych „Deltsid”

  „Perol” – skuteczny w sprayu z dobrą reputacją

  „Perol” – dobrze sprawdzony środek owadobójczy, skutecznie walcząc pasożytnicze owady w pomieszczeniu. Syntetyczne pyretroidy permetrynę w kompozycji odnosi się do niskiego substancji niebezpiecznych. Z zastrzeżeniem instrukcji nie są drażniące i uczulające wpływ na organizm. Podczas pcheł śmiertelności w mieszkaniu nie powinna być ze zwierzętami. Wszystkie posiłki muszą być starannie zapakowany w folię i lepiej podjąć poza terenem.

  Podczas użytkowania narzędzi okna i drzwi powinny być zamknięte, a wentylacja jest wyłączony. Do treści ↑

  Do treści ↑

  Do treści ↑

 • load...