Jak oszczędzać wodę: obniżyć koszty

Zawartość:

Co miesiąc każda rodzina ma do czynienia z potrzebą przeznaczyć część swojego budżetu na opłacenie kosztów związanych z obowiązkowymi mieszka w mieszkaniu, i spłacić rachunki za ogrzewanie, elektryczne i tak dalej. Według statystyk, trzecie miejsce na liście zajmują koszty związane z wykorzystaniem wody do użytku domowego. Być może, miesięczna kwota tych wydatków i nie bardzo duży, zwłaszcza w porównaniu z innymi wskaźnikami. Jednakże, jeśli doda się roczne wydatki rodziny tylko na wypłatę wody i urządzeń sanitarnych, powstałych figur, delikatnie mówiąc, aby spowodować niespodziankę z „minus”.

load...

Rzeczywiście, mamy niewielkie zainteresowanie pytanie, jak oszczędzać wodę. Dlaczego jest tak trudno nie zrozumieć. Korzenie odpowiedź leży w sowieckiej przeszłości, która powstała pod wpływem naszej mentalności z tobą. Oczywiście, podczas gdy ekrany telewizyjne były rozmowy, że woda powinna być oszczędność. Można nawet przypomnieć kreskówki, który zalecał podobne podejście. Jednak ilość rachunków w tamtych czasach nie miały istotnego wpływu na budżet przeciętnej rodziny Radzieckiego. To z tego powodu, że nasi rodzice nie byli szczególnie myślał o pytanie, jak oszczędzać wodę.

Współczesne realia różnią się zasadniczo od tych, które istniały dwie lub trzy dekady temu. Opłaty za korzystanie z obu zasobów naturalnych i sztucznych stale rośnie. Poziom dochodów wielu rodzin nie pozwala na taką samą łatwością i nonszalancja odnosi się do opłacania rachunków. I globalne trendy na celu oszczędność zasobów słodkiej wody, ponieważ ich liczba systematycznie spada.

I czujemy się, gdy z jakiejkolwiek przyczyny mieszkanie nagle znika cały zwykle wodę z kranu? Naturalnie, to pozbawia nas zwykłej wygody i stwarza znaczne niedogodności, nawet jeśli taka sytuacja nie trwa dłużej niż kilka godzin. I to jest niemożliwe, aby wyobrazić sobie, co by się stało, do współczesnego człowieka, gdy świeża woda stanie się realny deficyt. Więc spróbujmy dokonać osobisty wkład w sprawę ochrony wód, ponieważ będzie to również znacznie obniżyć koszty budżetu rodziny i skierować uwolnione środki na inne użyteczne kierunku.

Kontrola – klucz do sukcesu gospodarki

Aby rozpocząć z tobą powinni zwrócić uwagę na zeznania liczników zainstalowanych w większości nowoczesnych apartamentach, jak również wziąć pod uwagę kwotę płatności końcowej na rzecz wody w miesięcznym otrzymania. Poświęć trochę czasu, aby napisać te numery, gdyż zapisy te pomogą uczynić prawdziwy obraz tego, jak dużo pieniędzy rodziny udało się zaoszczędzić kilka miesięcy.

load...

Drugim niezbędnym krokiem powinno być sprawdzenie urządzeń sanitarnych w mieszkaniu za ewentualne niean_0owane wycieki związanej z wadami. Zrób to całkiem proste, ponieważ wszystkie liczniki są wskaźnikami przepływu wody. Upewnij się, że zawory są prawidłowo zamknięte i zablokować odczyty. Po kilku godzinach, sprawdź, czy nie uległy zmianie. Jeśli odpowiedź brzmi tak, możesz być spokojny – masz wszystko pod an_0ą. Jeśli liczniki zostaną zmienione, konieczne jest, aby znaleźć przyczynę.

Dokładnie sprawdź kurki w kuchni iw łazience. Należy pamiętać, że każdy z nich w razie wycieku jest w stanie wykorzystać do ośmiu tysięcy litrów wody rocznie. Pamiętaj, aby sprawdzić zbiornik spustowy, ponieważ jeżeli płynie, koszty wzrosły o ponad dwustu litrów dziennie. Często zdarza się, że na pierwszy rzut oka sprawny odpływ wody wc pozwala uciec niemal bezgłośnie, co sprawia, że ​​proces niewidoczny do nas.

Aby zrozumieć, jak to wszystko działa w Twoim przypadku można użyć dowolnego barwnika spożywczego lub gwasz, za pomocą którego chcesz dodać kolor do zbiornika wodnego. Tak szybko, jak będzie to plama z toalety, od razu zdać sobie sprawę, że istnieje niewielka usterka, która wymaga usunięcia. Aby to zrobić, można zwrócić się do specjalisty lub przynieść żonę. Aby zapisać proces był bardziej udany, jak powinien być świadomy wszystkich członków rodziny mieszkających w tym samym mieszkaniu. Zwróć uwagę, jak blisko zawór, ponieważ woda jest wykorzystywana nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Więc tak jak powinno być wygodne i łatwe do zarządzania z istniejących urządzeń.

Tak więc, jeśli spełnione są wszystkie z powyższych warunków, można przejść bezpośrednio do rzeczywistych metod oszczędzania wody, a tym samym budżetu rodzinnego. Są one dość dużo, ale wszystkie można podzielić na dwie ogólne kategorie: czynnika ludzkiego i ulepszeń technicznych.

W jaki sposób można oszczędzać wodę, ktoś?

Jeśli weźmiemy pod uwagę taki sposób, że będzie o osobistym udziale w procesie zapisywania całej rodziny. Każdy z was powinien przestrzegać kilku podstawowych zasad. Oto te, które zajmują się higieny i prania.

 1. Na pierwszym miejscu wszyscy członkowie rodziny muszą zrozumieć, że zimna woda jest o wiele tańszy niż gorąco, więc lepiej go używać częściej.
 2. Przyzwyczaić się do mycia zębów, włącz kranu tylko na początku i na końcu tej procedury higieniczne. Możesz cieszyć się i szkło. W ten prosty sposób cztery osoby mogą zaoszczędzić nawet do 750 litrów wody tygodniowo.
 3. Przypominamy męża o potrzebie zgolić przy kranie. Pomoże to zmniejszyć zużycie tygodniowe 380 litrów.
 4. Zachęcenie członków rodziny, aby umyć się pod prysznicem, a nie w napełnionej wannie. Sam proces powinien zmniejszyć i zawierają wodę tylko na początku i na końcu, podczas płukania. Pozwoli to zaoszczędzić około 20 litrów na osobę.
 5. Jeśli wolisz, aby umyć w wannie, a następnie wypełnić go do 50%, niż można zmniejszyć zużycie wody przez te same 20 litrów.
 6. Spróbuj skorzystać z pralki tylko wtedy, gdy jest ona w pełni załadowany.
 7. Nie wyrzucać odpadów do toalety – istnieje specjalna łyżka do tego. Znika konieczność częstego opróżniania.

Teraz, w jaki sposób poprawnie i ekonomicznie możliwe do wykorzystania wody w kuchni. To również nie ma większego wysiłku, jeśli staje się użytecznym nawykiem wszystkich członków rodziny. Na początku, oczywiście, będzie musiał spróbować, to nie jest tak łatwo zmienić reguły przez wiele lat. Nie należy jednak wycofać, ponieważ oszczędności wody – jest to opłacalne i użyteczne.

 1.  Jeśli naczynia rodziny są myte ręcznie, a następnie dowiedzieć się, jak zrobić to dobrze. Można użyć drugiej powłoki, lub inny odpowiedni pojemnik do wlać odpowiednią ilość wody i detergentu. To tu na przemian peremoyte wszystkie brudne naczynia. Następnie musi być płukane pod bieżącą wodą z kranu. Aby proces mycia nie powoduje wiele trudności, nie pozwól resztki żywności wysuszyć płytkę.
 2. Użyj zmywarka nie jest po każdym posiłku, i tylko wtedy, gdy zakończeniu pobierania. Zarówno pierwszy jak i drugi sposób mycia naczyń pozwoli zaoszczędzić aż do 60 litrów wody na osobę dziennie.
 3. Należy pamiętać, że rozmrożonych mięsa i produktów rybnych za pomocą gorącej lub zimnej wody. Prowadzi to nie tylko oszczędności, ale również szkodliwa sprawa, ponieważ przyczynia się do reprodukcji w mięsnych i rybnych szkodliwych mikroorganizmów. Można zostawić pokarmów rozmrożonych noc w lodówce lub używać do tego specjalnego systemu mikrofalowego.
 4. Mycia owoców i warzyw w umywalce, wstępnie wypełnionych wodą, która może być następnie nawadniano doniczkowych.

Nawet jeśli nie można od razu korzystać ze wszystkich powyższych sposobów, aby zaoszczędzić, należy uruchomić przynajmniej niektóre z najbardziej proste. Wyniki swoich działań będą natychmiast widoczne w pierwszym otrzymania zapłaty usług użyteczności publicznej. Być może będzie to dobry bodziec do kontynuowania działań związanych z oszczędzaniem wody w twojej rodzinie.

Techniki, które pomagają oszczędzać wodę

Metody te powinny zostać przyjęte do ludzi, którzy chcą dokonać napraw w mieszkaniu, lub po prostu chcesz zaktualizować swoje armatura łazienkowa. Po tym wszystkim, postęp technologiczny nie stoi w miejscu, a wielu zachodnich aktualności ekonomiczne wykorzystanie zasobów naturalnych (w tym przypadku wody) są już dostępne do powszechnego użytku. Oto kilka bardzo prosta.

 1. Jednouchwytowa bateria zamiast dwóch dźwigów. Pozwala to przyspieszyć mieszania gorącej i zimnej wody, przez co osiągnie się pożądaną temperaturę. Ale mniej czasu spędzamy na tym procesie, zużycie bardziej ekonomiczne.
 2. Nowoczesna kabina prysznicowa z funkcją napowietrzania. To nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także sprawiają, że zabieg jest bardziej komfortowy odbiór duszy. Aerator woda nasyca się pęcherzyki powietrza, która nadaje miękkość dysze oraz zwiększa ich objętość.
 3. Mieszarka z korkiem silikonowym. To zmniejszenie zużycia wody poprzez zmniejszenie strumienia jak wysokie ciśnienie osiąga płaski kształt, a tym samym zmniejszenia różnic w otwór mieszalnika.
 4. Urządzenia z czujnikiem podczerwieni. Wodociągowa musi przynieść tylko rąk do otwarcia mieszalnika, a ich usunięcie, jesteś w taki sam sposób bezkontaktowy, aby zatrzymać jej przepływ.
 5. Toalety, wyposażone w połączeniu systemu kanalizacyjnego. Często nie chce korzystać z pełnej objętości zbiornika, więc zainstalowanie takiego nowość sanitarnej, można bardziej ekonomicznie używać wody. Ale można zmniejszyć ilość wyładowań w konwencjonalnym WC. W tym celu umieszcza się w zbiorniku z ciekłym do zbiornika, takiego jak butelka z tworzywa sztucznego.

Oprócz tych armatury, w nowoczesnym mieszkaniu może być używany, i wiele innych. Na przykład, zestaw wody prowadzi konwencjonalnych dźwigów lub dyszy z efektem prysznica kuchni. Możesz też kupić miksery ze specjalnym przepływu chopper. Wybierając prysznic podlewania może dać pierwszeństwo ten, który nie ma bardzo dużą średnicę.

W każdym razie, nie ignoruj ​​pytanie, jak oszczędzać wodę, bo irracjonalnej korzystanie z niej, a także innych zasobów naturalnych, doprowadzi do ich wyczerpania i kolejnych niedoborów. Już teraz w wielu miastach proces pompowania wód gruntowych jest znacznie szybsze niż mają czasu, aby odzyskać do pierwotnej objętości. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ prędzej czy później zapasy zostały wyczerpane i nie zapewnia już ludzkie życie. Już jedna trzecia światowej populacji ma problemy z wodą pitną, zaczęły pojawiać się nawet Opuszczone miasta, z których ludzie wyszli z powodu jej braku.

Dlatego też ochrona wody jest konieczne nie tylko do zmniejszenia rachunków za media kosztów. Ponieważ wszyscy jesteśmy świadomi ludzie, musimy zrozumieć, że racjonalne podejście do wykorzystania wody w naszych czasach staje się koniecznością. Nie zapominajmy o odpowiedzialności za losy naszej planety, która leży na wszystkich ludzi bez wyjątku. I najprostszym sposobem na to jest właśnie oszczędzać wodę jako główne źródło życia na Ziemi.

load...