Jak osiągnąć cele i zrealizować marzenie

Zawartość:

Wielu ludzi żyje tak, jakby unoszący się na rzece. Jak rzeka będzie nosić je na swoich wodach przez całe piękno na plaży, a życie niesie je w szybkim strumieniem. Pracują ciężko, ale wydaje się, że nigdy nie będzie w stanie uzyskać coś ich praca się opłaca. Dlaczego tak? Głównym powodem jest to, że ci ludzie nie spędzają tyle czasu na myślenie o tym, co chcą od życia, i nie postawiliśmy sobie konkretne cele.

load...

Rezultatem jest to, że się zupełnie naturalne. Po tym wszystkim, jak można iść w długą podróż bez nawet pomysły o tym, gdzie się udać? Oczywiście, że nie! Musimy pomyśleć o trasie, a także mapę, aby zabrać ze sobą. Tak samo jest z życiem. Aby coś osiągnąć, trzeba najpierw wyznaczyć sobie cel. I planować, jakie kroki podjąć i jak osiągnąć ten cel, który jest planowany dla siebie.

Dlaczego warto wyznaczać sobie cele?

Kiedy Mark Twain powiedział: „Mogę pokazać światu, jak dostać to, czego chcesz, a problemem jest to, że bardzo niewiele osób wie, czego chcą.” Większość ludzi spędza więcej czasu niż planuje roczny urlop planuje swoje życie. Ale ustawienie celem jest potężny proces myślenia o swojej idealnej przyszłości, a dla motywacji, aby włączyć tę wizję przyszłości w rzeczywistość.

Proces ustalania celów pomaga wybrać, gdzie chcesz iść w życiu. Wiedząc dokładnie, co chcesz osiągnąć, wiesz, gdzie należy skoncentrować swoje wysiłki. Celem daje wizję długoterminową i krótkoterminową motywację. Koncentruje się ona cię na nabycie wymaganej wiedzy i pomóc Ci zorganizować swój czas i zasoby, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Poprzez ustawienie precyzyjne i jasno określone cele, widać wyraźną spraw promocji, gdzie wcześniej wydawało się niemożliwe. Można zwiększyć swoją pewność siebie, kiedy jesteś pewny w swoich umiejętności i kompetencji w osiąganiu wyznaczonych celów.

load...

Zamień swoje marzenia, pragnienia i pożądania – w bramkę! Marzenia się spełniają, gdy ciężko pracować, aby osiągnąć cele. Z entuzjazmem skłonny pracować dla osiągnięcia czegoś pożądanego, niż zrobić coś z poczucia obowiązku. Nie idź z prądem, jak większość ludzi, i określić kierunek swojego życia. Nauczymy Cię, jak osiągnąć każdy cel.

Jak wyznaczyć sobie cel?

Przede wszystkim, trzeba nauczyć się wyznaczać cele. Można ustawić swoje cele na różnych poziomach:

 • Najpierw utwórz ogólny obraz tego, co chcesz zrobić ze swoim życiem, albo, powiedzmy, następne 10 lat (cele długoterminowe). Identyfikacja celów na dużą skalę, które chcesz osiągnąć.
 • Następnie podzielili je na mniejsze cele, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele życiowe (cele krótkoterminowe).
 • Wreszcie, kiedy stworzyli plan, zaczynają działać na rzecz osiągnięcia tych celów. Wiesz już, co trzeba zrobić w ciągu roku, w następnym miesiącu, w tym tygodniu, szczególnie dzisiaj. Więc, krok po kroku, tydzień po tygodniu, zaczniesz poruszać się w kierunku realizacji długoterminowego planu.

Napisz swoje cele

Przed wyznaczać cele długoterminowe, odpowiedzieć na pytania, które pomogą Ci wyjaśnić przyszłość:

 • Jak trudno jest dla mnie, aby osiągnąć te cele?
 • Co trzeba zrobić, aby je osiągnąć?
 • Jakie kroki powinny być planowane?
 • Co muszę się nauczyć?
 • Czyje wsparcie jest potrzebne?
 • Jakie emocje mogę sobie pozwolić, i że należy unikać?
 • Jakie są motywy mojego postępowania?
 • Jaka jest moja motywacja, jeżeli w przyszłości mam problem?
 • Co pomoże mi uporać się z problemami w przyszłości?

Uporządkować swoje cele długoterminowe. Zrób listę, dzieląc ją na trzy części:

 1. Cele
 2. Zadania
 3. Działania

I być może najważniejszą rzeczą jest potrzeba, aby zapisać wszystkie swoje cele na papierze. Napisz swoje cele, a następnie dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi – jak wizualizować swoje przyszłe sukcesy, a to przyniesie Ci wspaniałe rezultaty. To nie ma znaczenia, jak piszesz; ważniejsze, te zapisy pomogą Ci skoncentrować się na swoich planach. Ponadto, nagranie, można dodać sobie więcej informacji o celach pośrednia, krótkoterminowych. Im więcej informacji, tym bardziej szczegółowy plan, tym więcej można osiągnąć.

Oświadczenie o swoich celach na papierze przyniesie Ci więcej korzyści, niż gdyby po prostu zachować je w swojej głowie. Jeśli po prostu myśleć o planach, będzie to oznaczać, że dążą do odległego snu. A jeśli nie byliśmy w stanie przekonać, że aby naprawdę osiągnąć cel, konieczne jest najpierw odłożyć na papierze szczegółowo prezentujemy kilka argumentów rozmieszczone:

 1. To pomaga na stres. Jeśli to zrobisz, można lepiej zrozumieć, jakie są kierowane i co chcesz od życia. To pomoże Ci zachować spokój i nadal pracować.
 2. Pomaga analizować decyzje podjęte. Napisz swoje cele, a jeszcze lepiej – prowadzenie dziennika pomaga analizować wszystkie swoje działania, jak również problemy. Ta analiza pomoże Ci rozwiązać te problemy znacznie szybciej.
 3. To pomoże ci odkryć swoje ukryte zdolności. Wpisy pomoże Ci uwolnić swój umysł i przestać krytykować siebie. Więc będzie można zobaczyć cały ich potencjał i skutecznie je realizować. Ponadto, czytając poprzednie wpisy, można wyraźnie zobaczyć, że twoje wysiłki przynoszą wymierny sukces. Zdasz sobie sprawę, że mogą zrobić o wiele więcej niż wcześniej sądzono możliwe.
 4. Pomoże to wzmocnić swoją podświadomość. Twoje wpisy mogą być twój środek leczniczy, który przyczyni się do wzmocnienia ducha. Po tym wszystkim, zawarły dziennik nie jęczeć i narzekać i spisać wszystkie swoje myśli i pomysłów. Blog będzie Twój motywatorem; przypominając o swoich marzeń i wyobrażeń o swoich sukcesach, to pokaże ci drogę do marzeń. Dziennik dla celów pisarskich i planować swoje działania – narzędzie, z którym będzie można odkryć swój potencjał.

Kilka kroków do sukcesu

Ustawianie realistyczny, ale inspirujące cele. Ustawić duży cel, który będzie motywować do działania; ale nie na tyle duża, że ​​będzie to wydaje ci się nieosiągalne. W tym przypadku, to nie wahaj się i podjąć decyzję o swoje pierwsze kroki.

Burza mózgów. Czy istnieją inne sposoby, aby osiągnąć ten cel? Napisz na wszystko papieru przyjść do głowy w ciągu pierwszych trzech minut po emisji. Napisz wszystko, nawet jeśli coś wydaje się wam kompletny nonsens. Więc można „złapać” interesujący pomysł.

Zwraca się do Rady. Nikt nie może powiedzieć dokładnie to, co trzeba zrobić, aby osiągnąć swój cel, ale jednym z najlepszych źródeł przewodnika do działania mogą być wskazówki bardziej doświadczonych osób. Po prostu nie sprawiają, że częstym błędem – uczyć się z doświadczeń innych, ale nie należy ich naśladować!

Uczyć się na błędach. Byłoby w porządku, jeśli byliśmy jeszcze w szkole uczono nas, jak uczyć się na błędach, a nie ich unikać. W dążeniu do celu błędu jest bardzo przewidywalny. Są one ważne, ponieważ można poprawić, a ostatecznie doprowadzi do sukcesu.

Tworzenie punktów kontrolnych. W celu kontrolowania siebie i uczynienia ich bardziej namacalne postępy, należy utworzyć dla siebie punkty kontrolne. Na przykład, jeśli chcesz roku kupić samochód, należy spisać dla siebie, że w ciągu trzech miesięcy trzeba zarobić pewną kwotę, trzeba mieć kolejne trzy miesiące będzie już tak dużo, i tak dalej. Podchodząc do określonej daty i sprawdzeniu ich rzeczywistych wyników z planowanymi wcześniej, można mieć pewność, że jesteś na dobrej drodze.

Uwierz w siebie. Bardzo często zdarza się, że krewni nie podzielają entuzjazmu, a nawet zaczynają krytykować swoje plany „napoleońskich”. Nie zwracaj uwagi na to, koncentrować się na swoich marzeń; wierzyć w siebie, nawet jeśli inni nie wierzą w ciebie!

Jak zakończyć pracę, aby osiągnąć cel?

Przede wszystkim gratulujemy sobie dobrze wykonanej pracy. Nie ma znaczenia jak duże lub małe swój cel; realizacji jest to krok we właściwym kierunku sukcesu w swoim życiu. Spotkać się za swoje wysiłki, odprężyć się z czymś przyjemnym (oczywiście, nie może to być duży kawałek ciasta czekoladowe, jeśli celem było, aby schudnąć!) Nagroda za sukces w osiągnięciu początkowy cel pomoże Ci motywacji w drodze do głównego celu. Nie zatrzymuj się tam – wyznaczać nowe cele! Masz osiągnąć pełny sukces, i przyszedł do ostatecznego celu? Następnie wróć do początku listy i opracowania dla siebie nowy cel. Już widać w ich zdolności; tak, wierzę w to, że będą one trwać przez kilka wielkich planów!

Pierwszy wpis na blogu

Bądź dziś Twój pierwszy wpis w dzienniku poświęcone ustalaniu i osiąganiu swoich celów! Przed postawił sobie za cel, zapisz „dziesięć przykazań”, które zawsze przypomni Ci, jak osiągnąć każdy cel:

 1. Klarowność celów. Aby marzenie się cel, musi być konkretne. Bardzo zabawna marzyć o bogactwie, ale będzie zobowiązany odwagę i trudnych wyborów, aby zdecydować, ile pieniędzy chcesz i jak masz zamiar zarobić.
 2. Spalić na statku. Gdy cel będzie dla ciebie jasne, emocjonalnie dostroić tylko na jego osiągnięcie. Możesz przyjść za zwycięstwo, inny wynik dla siebie nie jest dozwolone.
 3. Opowiedz o swoich celach. Po zidentyfikowaniu cel i skonfigurować na jego osiągnięcie, zaczynają o tym mówić. Punktacja goli czyni je dla ciebie emocjonalnie kolorowe i bardziej realne. Znajomi i rodzina pomoże i wsparcie po drodze. Niektórzy mogą zacząć krytykować swoje marzenia; być ostrożny aby porozmawiać z nimi o swoich celach.
 4. Celem rekord! Jest to główny i jeden z najstarszych, najprostszych i najbardziej wydajnych technik osiągnięcia jakiegokolwiek celu. Opisz dokładnie to, co chcesz zrobić; opisują szczegóły i rekordowe terminów.
 5. Tworzenie planu. Zrób „Mapa” swoją drogę do celu, i pamiętaj, aby zawierać datę każdy kamień milowy na drodze.
 6. Sformułować problem w każdym dniu. Każdego ranka, postawić się na zadaniu nadchodzący dzień, a następnie zapisz go w swoim dzienniku. Można napisać krótkie oświadczenie problemu na małej kartce lub notebooka, aby nagrać cały dzień był w twoich oczach. Nie należy nosić to samo z bloga lub pełnego planu w najbliższych latach! Twoim marzeniem jest wydać jedną minutę czasu i napisać listę działań na bieżący dzień. To pomoże Ci skoncentrować się na działaniach priorytetowych. Czy to każdego ranka!
 7. Każdego dnia zrobić coś, co przyniesie do snu. „Podróż na tysiąc mil zaczyna się od jednego kroku.” Twoim celem byłoby bliżej, gdyby każdy dzień zrobić przynajmniej trochę wysiłku, aby go osiągnąć. Aby napisać powieść, napisać rozdział w tym tygodniu. Aby otworzyć firmę w ciągu kilku miesięcy, teraz czytać gazety z prawem informacji. Aby stworzyć dużą i szczęśliwą rodzinę, niech dziś ogarnąć się do faceta. Aby stać się najlepszym dystrybutorem roku, aby pierwszy telefon w tej chwili.
 8. Użyj stałego zezwolenia. Co sądzisz – zawodnik, który ustanowił rekord, pomyślałem: „Mam nadzieję, że będę to robić”? Pewnie myślał inaczej: „Zrobię to!” Musisz myśleć jesteś. Każdy dzień, powiedz sobie dokładnie to, co chcesz usłyszeć – „! Ja to zrobię”.
 9. Najczęściej przeglądu swoich celów. Nigdy nie bój się zmienić swoje cele, ocenić, wciąż absolutnie twoim problemem. Jeśli wartości zostały odpowiednio zmienione i zmienić swoje cele. Być uczciwym wobec siebie. A jeśli Twoje cele są nadal własnych interesów – dążyć do tego z całego serca!
 10. Świętuj zakończenie każdego etapu. Każdy tick w kalendarzu być obchodzony! Zafunduj sobie prezent, powiedzieć swoim znajomym o tym, można nawet imprezę! Każdy udany krok w kierunku swojego celu należy ustalić w swoim dzienniku i nagrodzone. Jeśli przyjdzie czas, kiedy rozpacz lub wątpliwości, wspomnienia o swoich dawnych triumfów szybko dostać się z powrotem na właściwą drogę. Zadać maratończyk – powie ci, co zwraca uwagę na siebie każdy kilometr pokonania na drodze do mety. Cieszcie się i każdy milowy Ci na drodze do zwycięstwa!

Wyznaczanie celów – jest procesem trwającym całe życie. Twoje cele mogą ulec zmianie po drodze, ale w końcu trzeba dojść do najważniejszych z nich. Jak stać się bardziej doświadczeni i będą dokładnie wiedzieć, jak osiągnąć ten cel, będzie można poczuć się jeszcze bardziej pewny siebie, aby ustawić bardziej złożonych zadań. Rozwijaj swoją wiedzę i dobre i złe, i stają się lepiej niż było do tej pory!

load...