Jak olejki eteryczne w domu: tajniki gotowania aromamasel

Stosowanie olejków eterycznych już dawno wykroczyła poza przemyśle perfumeryjnym i zyskał szeroką popularność. Terapeuci w klinikach można teraz łatwo przepisać aromaterapii leczenia i Estheticians i nie wierzy, że te leki są niezbędne w piękno budynku. Ich jedyną wadą – wysoka cena. Ale ten problem można łatwo rozwiązać, wiedząc, jak zrobić olejków eterycznych w domu. Jak pokazuje praktyka, jakość nie jest gorsza do apteki, ale jest kilka razy tańsze.

load...

Zawartość:

Etap przygotowawczy: poprawna zbioru surowe

Olejki eteryczne mogą być pozyskiwane z niemal każdego roślinności, czy dzikiego krzewu lub kwiatu ze szlachetnym łóżek willi. Ale przed podjęciem olejków eterycznych w domu z wybranych roślin należy wyjaśnić, co dokładnie jest skoncentrowana maksymalną ilość substancji zapachowych. Na przykład, konwalia kwiaty, pomimo wyraźny przyjemny zapach nich zawiera tylko około 0,04%, aw ziele angielskie owoców – 22%.

Korzenny goździk – lider na zawartość olejku

Oleju. Wysoką jakość końcowego produktu jest ważna nie tylko wiedzieć, w jaki sposób, aby olejki, ale także wtedy, gdy do zbioru surowców. To nic skomplikowanego, po prostu pamiętać, więcej z następujących zasad:

load...

Jeżeli wybór aromatycznych olejów używanych kwiatostany, które są odcięte u szczytu rozkwitu, zbierając kwiaty w pełni ujawniona.

 1. Kłącza wykopuje tylko jesienią, wraz z rozpoczęciem suszenia liści.
 2. W przypadku łodygi lub liście, surowiec jest pobierane przed utworzeniem pąków kwiatowych.
 3. Nasiona i owoce

 4. Podjąć tylko w pełni dojrzałe.
 5. Jeśli wszystko nadaje się do przetwarzania naziemnej części rośliny, optymalny czas zbiorów – początkowe stadium kwitnienia.
 6. Surowców zebranych tylko w suchym, słonecznej pogodzie tuż po wyschnięciu rosy.
 7. Do gotowania oleje odpowiednie jak świeże rośliny i suszonych ziół.
 8. Dostępne metody wytwarzania podstawowych olejów

  Istnieje kilka sposobów, jak zrobić olejek własnymi rękami. Ten ekstrakcja, destylacja, enfleurage i maceracji. Wybór metody zależy w dużym stopniu od rodzaju surowca.

  Techniki tanie: przędzenie i destylację

  Najprostszym i najszybszym sposobem na uzyskanie olejów zapachowych, nie wymaga dodatkowego sprzętu i dodatkowych kosztów – wirowania. Jednak dobrze jest tylko w przypadku przetwarzania cytrusowych. Istota tego sposobu polega na ręczne wyciskanie olej ze skórki owocu.

  Aby wyodrębnić pachnące olejki z roślin dowolną odpowiednią metodę destylacji surowca innego niż owoce i nasiona. Wadą tej metody jest to, że nie działają zmiana o – dla destylacji wymaga specjalnej aparatury prom podobny do tego, który został użyty w celu przygotowania domowego alkoholu.

  Ale jeśli budujemy takie urządzenie w domu, wtedy proces jest produkcja będzie trochę inny od tego, jak zrobić, olejków eterycznych w fabrykach farmaceutycznych, aw domu będzie możliwe uzyskanie bardzo wysokiej jakości produkt, w żaden sposób gorsze od leków aptecznych.

  Kwiat szminki i zwiewny Nalewka

  Piękne słowa „enfleurage” dotyczy złożonej procedury otrzymywania olejów aromatycznych przez wyodrębnianie oczyszczonego ciała stałego (korzystnie – wołowina) tłuszczu. Chodzi o to, że cienka warstwa tłuszczu spread części roślin są prasowane i pozostawiony w prasie przez jakiś czas. Tłuszcz absorbuje smak iw końcu okazuje się, że perfum o nazwie kwiat szminki. Następnie mieszaninę rozpuszczono w alkoholu i przesączono, otrzymując czysty olej.

  Taki sposób jest bardzo kosztowne i czasochłonne, a więc jest używane jedynie do obróbki bardzo delikatnych i wrażliwych kwiatów roślin, takich jak róża, jaśmin, fioletu.

  Enfleurage wyodrębnić oleje aromatyczne z rośliny zaczęły używać kilka wieków temu

  Niektóre olejki eteryczne, aby gotować w domu jest możliwe tylko przez wlew. W tym celu użyć alkoholu lub dodatkowy olej bazowy bez własnego zapachu. Że wylewa przygotowane rośliny i twierdzą, zazwyczaj od 3 dni do 3 miesięcy. Po że alkohol nalewka jest filtrowana i olej – wycisnąć. Z czasu trwania infuzji zależy od nasycenia olejem.

  Najpopularniejsze Recipes domu aromamasel

  W rankingu popularności domowych przepisów na pachnących olejków na górze, dzięki dostępności surowców, łatwość przygotowania i aromat, który mieści się olejek różany, mięty i cytrusów.

  Aromatyczny afrodyzjak wzrosła

  Aby było to kuszące olejki zapachowe z delikatnym zapachem przy silnym zapachu czerwonych róż ogrodowych.

  Dla olejku różanego powinny być podejmowane tylko kwiaty ogrodowe, nie szklarniowe słabym zapachu

  Dwa płatki są składane w pierwszym naczyniu, a następnie dociskając obciążeniem godzin ubijanie i następnie wylano oliwę tak, że jest pokryte cienką warstwą na górze boiska, wykluczając dostęp powietrza. Popychając mieszaniny w ciemnym miejscu, co najmniej miesiąca. Co dwa dni, bank musi dokładnie wstrząsnąć lub zamieszać zawartość. Po zakończeniu infuzji, należy nacisnąć płatki i wyrzucić, a produkt pachnące wlewa do butelki z ciemnego szkła i przechowywać w lodówce.

  Narzędzie to doskonale nadaje się do kąpieli, po czym ciało emanuje przyjemny zapach. Mitologia twierdzą, że właśnie dlatego, że olejek różany Cleopatra zachwycił Cezara.

  Mięta Symphony anty-stres efekt

  Aby przygotować produkt naturalny nazwie „Mint Symphony”, łagodzi stres i uspokaja system nerwowy, należy używać wyłącznie świeże i nieuszkodzone liście mięty pieprzowej. Powinny one być dokładnie przemyto, wysuszono ręcznikiem papierowym i złamać ręce na małe kawałki, aby przyspieszyć wydzielanie soku.

  Liście mocno ubita w słoju, wypełniając ją do góry i wlewa olej z pestek winogron, a następnie zamknąć pokrywę. Bank na dzień ukrywa się w ciemnym miejscu. Po 24 godzinach mieszaninę przesącza się, odsączono i usunięto liście i procedurę powtórzono ze świeżych liści i przefiltrowany olej z poprzedniej czynności. Za każdym razem, staje się bardziej intensywny aromat i charakterystyczny zielonkawy kolor.

  Toning cytrusowych

  Oleju

  Piękno tego produktu, oprócz właściwości lecznicze i przyjemny zapach, w tym, że jego wytwarzanie lub przy użyciu pomarańczowej skórki z cytryny. Tak więc, jest możliwe, owoce do jedzenia, uzupełnianie dopływ skórki witaminy ciała i skutecznie stosowane.

  W celu przygotowania środków aromatycznych z kilku skórki owoców zmielonego umieścić w naczyniu i wylano dowolnego rafinowanego oleju roślinnego, bez konieczności jej zapach. Mieszanina Dove zaparzyć w tygodniu, słoik z pokrywką szczelnie zamkniętym przez 30 minut, umieścić w łaźni parowej, a otrzymany płyn sączy się, ostrożnie wyciskając ją z skórką. Po ochłodzeniu do domu olejek gotowe do spożycia.

  Przed użyciem olejków aromatycznych w celach leczniczych lub kosmetycznych, należy zapoznać się specjalista, ponieważ każda z nich posiada wiele przeciwwskazań. Na przykład, mięty pieprzowej może spowodować poronienie we wczesnym okresie ciąży i cytrusy – przyczyną alergii u dzieci.

load...