Jak określić typ skóry

Zawartość:

Rodzaje skóry mają istotny wpływ na proces rozpadu, a zwłaszcza pojawienie się zmarszczek związanych z wiekiem. Jeśli wziąć pod uwagę te typy skóry na twarzy z prawej opieki dla niej może być długi czas, aby utrzymać świeży i elastycznego stanu. Nie zawsze brać pod uwagę tak ważny niuans. I nie zadając sobie trudu, aby dowiedzieć się, co my właściwie skóry, nie należy go używać odpowiednich kremów i balsamów. W rezultacie, albo nie obserwowano żadnego wpływu na wszystko, a nawet niekiedy uzyskać wynik negatywny. Jak określić typ skóry i dbać o niego to jest tak, że maksymalna spowolnić starzenie?

load...

Zwłaszcza twarzy typy skóry

Związane z wiekiem zmiany skórne, takie jak twarz jest nieunikniona, ale z dobrej opieki, proces ten może być kontrolowany, a ty już dawno nie będzie widać zmarszczek. Oczyścić twarz, usuwając wszystkie makijażu i bez użycia tonik lub krem ​​do nawilżania, a następnie można rozpocząć ustalaniu rodzaju skóry. Jednak najpierw trzeba odpocząć i „wyrastają” z makijażem – potrwa kilka godzin. Następnie sprawdzać skórę – to pomoże Ci lekkie i łatwe lub lustro powiększające. Pamiętaj, że cała struktura skóry nie różni się bardzo od arkuszy cudzych. Zwrócić uwagę powinna być przede wszystkim od intensywności wydaniu gruczołów łojowych – określać miejsca, gdzie jest ona najbardziej aktywna.

Ilość tłuszczu wydzielany przez gruczoły wydzielania i jest główną cechą, według której skóra może być normalna, sucha, tłusta lub ich kombinacją – zobaczmy, co jest z tobą.

Poznaj normalną skórę twarzy może być obecnie dość rzadko, i to zwykle bywa u młodych ludzi. Taka skóra jest gładkie, elastyczne, równomiernie kolorowy z dyskretną i niezanieczyszczonej komórki. Dotykając go, poczujesz, że skóra jest elastyczna – między innymi, że daje mu świeżość i elastyczność. Osoby z tego typu zwykle nie ma peeling, trądzik lub rozszerzone naczynia. Ta skóra nie boi się zmian temperatury lub mycie wodą z mydłem, doskonale odpowiada na różnych produktów dekoracyjnych i kosmetycznych. Pierwsze zmarszczki na twarzy szczęśliwych posiadaczy takiej skóry będzie widać dopiero po 35 lat.

Ale sucha skóra widać dość często: wiele znanych problem obierania i niektóre z jego sztywności. Główną różnicą pomiędzy suchą skórę z tłuszczu, brodawek i moli utworzone są znacznie rzadsze włosy mieszkowe wzrost włosów jest o wiele mniej aktywny, pory są praktycznie niewidoczne. Aby dowiedzieć się, że skóra twarzy jest sucha, bardzo proste: kliknij na nim palcami – szlak nie powinien zniknąć przez długi czas.

load...

Warstwa tłuszczu w skórze jest prawie niezauważalne, więc zmiany temperatury mają na to dość silny efekt. Są ludzie w naczyniach włosowatych, które znajdują się bardzo blisko skóry, co również sprawia, że ​​suche, i jest przyczyną bieżnika lub uszkodzenie naczyń krwionośnych i proponuje szybką utratą wilgoci.

Skok na trądzik skóry tłustej częściej niż na suchym, ale ten szybko staje się szorstka i więcej pęknięć na świeżym powietrzu. Należy zauważyć, że sucha skóra jest wysoce wrażliwa i podatna na przedwczesne starzenie, dbając o to powinno być umiejętne i pomocny.

Przyczyną suchej skóry jest niska aktywność gruczołów łojowych i zwiększone odparowanie wilgoci z powierzchni. W tak młodym wieku skóra jest jeszcze miękka, gładka, cienka i matowa. Ale po tym, zwłaszcza jeśli są prawidłowo dbał o to, że skóra staje się sucha, łuszcząca się i bardzo nieelastyczny. Dość wcześnie zaczynają pojawiać się zmarszczki są obszary wokół ust, oczu i szyi starzenia. Problem suchej skóry jest bardzo znane wielu kobiet, w wieku ponad 40 lat.


Badanie w celu określenia stopnia suchości skóry

Konieczne jest, aby oczyścić skórę, ale powstrzymać się od nakładania kremu, odczekaj około godziny i zacząć identyfikować. Stają się jasne światło i patrzeć na jego twarz, a następnie zadać sobie pytania i odpowiedzieć „tak” lub „nie”:

 • W ogóle, jesteś dobry, aby odróżnić ich porów?
 • Twoja skóra matowa lub nieco szorstka?
 • Jego kolor jest zbliżony do różowego-czerwonawy?
 • Kiedy jesteś na 25: Czy masz już zmarszczki wokół oczu?
 • Zimno, słońce czy wiatr, skóra staje się czerwona i podrażniona?
 • Praktycznie nieznany problem trądziku?

Trzeba dokładnie suchą skórę, jeśli odpowiedź dano na wszystkie te pytania brzmi „tak”. Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na 4-5 punktów, jego typu mogą być łączone (mieszane) – w tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie kolejnego badania, kontrolę.

Tłusta skóra jest różne połysk dość szorstka tekstura i szarawy blady view – to jest łatwo widoczne pory gruczołów łojowych, przewodów i ich ustach. Powodem tego jest zwiększona aktywność gruczołów łojowych najbardziej – często tłustej skóry może być porównana do skórki pomarańczowej. Jej właścicielem jest często do czynienia z „czarnych punktów”, które pojawiają się z powodu przeciążenia w porach, a te korki są spowodowane nadmiarem sebum mieszania z martwych cząstek skóry i kurzem.

Uformowały zaskórniki ciemno brązowe lub czarne; bez należytej opieki nad osobą one powodować infekcje i stany zapalne, które prowadzą do trądziku. Najbardziej aktywny sebum stoi na nosie, czole, brodzie, z tyłu szyi, między łopatkami do ziemi, w mostka, w duże fałdy skórne, pachwiny, pachy, skórę głowy.

Jedyną zaletą skóry tłustej – nawet z tych wad, to nie wysycha, więc zmarszczki od jej właścicieli pojawiają się znacznie później.

Jak sprawdzić, czy masz tłustą cerę?

W celu poznania typu skóry, wziąć kawałek bibuły, lustro i usiąść tak, że twarz mam jasne światło. Oczyścić skórę w zwykły sposób, ale o powstrzymanie się od stosowania kremu. Odczekaj około godziny i zacząć naciskać arkuszy bibułki do czoła, skrzydła, nos, podbródek i policzki, a następnie udzielić odpowiedzi na szereg pytań:

 • Widać ślady smaru na wszystkich tych listach?
 • Odciski środkowego twarz i policzki są zarówno tłuszcz?
 • Na skórze widać wyraźnie wyróżniającą trądzik?
 • Jeśli trądzik jest, są one na policzkach?
 • Kolor twojej bladej twarzy?
 • Skóra jest luźna i porowata?
 • Pryszcze często skakać na swojej twarzy?
 • Skóra nie jest bardzo wrażliwa na podrażnienia i zaczerwienienia?

Czy masz tłustą cerę, jeśli odpowiedziałeś na każde z tych pytań brzmi „tak”. Cóż, jeśli tak odpowiedział na 4-5 punktów, podobnie jak w pierwszym przypadku konieczne jest, aby zdać an_1 na mieszanej rodzaju skóry.

Skóra połączeniu typu osoby jest najczęstszą postacią, charakteryzuje się dość pogrubioną czoła, nosa, podbródek, policzki i suchych w szyjce i oczu. W mieszanym typie skóry różnych częściach twarzy wymagają szczególnej opieki – zdać an_1, aby ostatecznie zdecydować o sposobach utrzymania jej młode.


Jak ustalić, że skóra twarzy mieszanego typu?

W ramach przygotowań do an_1u, będzie trzeba także dołączyć arkusze bibuły do ​​wszystkich obszarów twarzy, nie używać w tym śmietany, i dać sobie odpowiedź na pytania:

 • Sheets „strefie T” (nos, podbródek, czoło) ślady tłuszczu?
 • Skóra na policzkach i skroniach, a gładka z drobnymi porami?
 • W środkowej części twarzy pojawiają widoczny trądzik lub dużych porów?
 • Twój nos może świecić w ciągu godziny po zabiegu została przeprowadzona?

Ogólnie rzecz biorąc, jak wrażliwa skóra?

 • W zimie, na czole i policzkach szorstka i często podrażniona?
 • Wraz z nadejściem lata, skóra twarzy staje się bardziej tłuste?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak” została podana przez co najmniej 4 pytania, a następnie – zwycięzca skóry typu mieszanego.

load...