Jak określić ciąży kota? Jawne i ukryte znaki

Zawartość:

Jeśli w domu mieszka zdrowy seksualnie dojrzałego kota, to prędzej czy później będzie zbierać obdarzyć cię z ich licznego potomstwa. Co robić? Call of the Wild. Trzymać kota z bezinteresownego poszukiwania partnera, a nie tylko nadzwyczajne okoliczności mogą mniej bezinteresowny akt miłości, takie jak: bycie w zamkniętej klatce żelaza, żelazny łańcuch, z którą jest przykuty do kaloryfera lub nagłej decyzji o sterylizacji jej ulubione gospodarzy.

load...

Jednak idealny wynik daje tylko sterylizacji. I nawet jeśli twój kot nie jest w stanie komunikować się z osobami płci przeciwnej, to prędzej czy później to nadal uderet z domu (jest to możliwe, że na stałe), albo w domu ukradkiem i podstępnie przeniknąć tej samej osoby przyciągnęła zaciąg meow swoje pustelnik. Tak więc, bez względu na to jak karaulte, ale nadal prokaraulite i będzie zmagać się z: cierpienia ciąży, albo jeszcze Pana oszczędzone.

W przeciwnej sytuacji, niektóre koshkovladeltsy zarysowania również głowami nad tym problemem, oczekując narodzin potomka arystokratycznej kota krwi. Oznacza to, że młodzi podniósł niczym rasowy, a dostał je w porządku, ale był nękany wątpliwościami. A więc chcę dowiedzieć się, jak wydać pieniądze z czystej sprzedawanych arystokratów. Dobrze, jeśli jest niezbędna w celu rozwiązania wątpliwości ciąży, kota, a potem zobaczymy, jak wiesz, że jest w ciąży czy nie.


Pierwszy (ukryte) objawy ciąży

Wstępie, że w ciągu pierwszych trzech tygodni, aby uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o ciąży, kot nie dostaniesz. Nawet w klinice weterynaryjnej nie pomoże: USG nie pokazuje nic, lekarz nie czuje się nic. Jednakże, jeśli chodzi o sobie cipki, a następnie upewnij się, że następny okres rui zakończył bezpiecznie (dla niej), czy raczej owocne. Tu też nie ma potrzeby zastanawiać się: mieć żadnych oznak lub nie, a po dziewięciu tygodniach Twój dom będzie ogłosić peep nowonarodzonych kociąt.

load...

I często zdarza się tak, że właściciele po prostu nie wierzę, że akt miłości w ogóle miała miejsce. Jest to szczególnie dla tych chwil, gdy kotek do tego celu specjalnie transportowanych do uszczelek. Jednak doświadczeni hodowcy (osoby zajmujące się profesjonalną hodowlą kotów rasowych) odnotowano następujące funkcje.

  1. Jeśli natychmiast po wizycie pana młodego wrócił do domu kota odnawia swoje pieśni miłosne (proszę wrócić do CAT), to najprawdopodobniej, noc ślub odbył, i możemy mieć nadzieję na kociąt.
  2. Jeśli pobór kot krzyki wznowione tydzień po powrocie z pary, nie ma nic, że nie udało, a kot, zdając sobie sprawę, że nie zajść w ciążę, wymagają rewizyty.
  3. Jeśli kot w rui szybko zatrzymany po komunikacji z partnerem, tym bardziej prawdopodobne, możemy spodziewać się potomstwa.
  4. Jeżeli jest prawdopodobne, że cel zostanie osiągnięty po miłosne spotkanie kot w ogóle przestały składać żadnych oznak jego pragnienie, aby stać się matką.

Ale to wszystko, oczywiście, tylko całkowita koshkovladeltsev i wnioski z obserwacji przeżycie. W rzeczywistości, takie zachowanie kot może o niczym i nie mówić, ale do jego złego charakteru. A jednak czasami (często!), Znaki te są prawidłowe.

I kolejny fenomenalny obserwacja. Jeśli (gospodyni) z każdą cząstką swojej duszy oprzeć uzupełnianie kota rodzinnego, następnie pewni – po pierwszym parzeniem Twój kotek w ciążę. Jeśli, przeciwnie, snu i zobaczyć kota w ciążę, sny przez długi czas i pozostaną sny. Zwłaszcza jeśli robią wszystko, co Defiance?

Wyraźnych oznak ciąży

Określenie jasnych koci ciąży może być zaledwie trzy tygodnie po zapłodnieniu. Pierwszym, najbardziej oczywistym i najbardziej paradygmatycznym cecha – zmiana koloru i wielkości sutków. Sutki kota nieznacznie puchnąć i skręcić na różowo. Dzieje się tak do końca w pierwszym trymestrze ciąży, gdy płód osiągnął rozmiar jeden lub dwa centymetry.

W tym samym okresie, doświadczony weterynarz będzie mógł badać i określać nie tylko obecność kociąt, ale nawet ich liczby. Brzuch kota w trzecim tygodniu ciąży zwiększa się nieznacznie, ale jest to prawie niemożliwe do zauważenia. Już wyczuwalny (dla kotów), zmiany hormonalne, więc cipka może cierpieć poranne mdłości.

Gwałtowna zmiana zachowania jako dowód ciekawą pozycję swojego zwierzaka. Ale na pewno wiedzieć o USG ciąży pomoże kota spędzony w tej perspektywie.

Dopiero w drugiej połowie ciąży oznaki interesującej pozycji kot stają się widoczne gołym okiem. W czwartym tygodniu, kocięta zaczynają szybko rosnąć i rozwijać tak dużo i szybko rośnie, a brzuch kota. Już można znaleźć rękę mieszając kociąt, a jeśli wielu z nich, a następnie go zobaczyć. To prawda, że ​​koty, wylęgowych tylko jeden lub dwa szczeniaki, brzuch nie znacznie wzrosła.

Ciąża wpływa na zachowanie zwierzęcia. Wiele kotów stają się spokojniejsze, bardziej obojętny na wydarzenia. Są liczne i długie (dłuższe niż zwykle) spać, stale i natarczywie domagać się uwagi i uczucia. W ogóle, koty w ciąży stają się bardziej miękkie, nie tylko dla ludzi, ale także dla innych zwierząt żyjących z nimi w tym samym domu. Pod koniec ciąży, sutki kota zaczynają opadać, żołądek staje się zauważalnie dłużej, a ona kot próbuje znaleźć miejsce dla zbliżającego się porodu.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że niektóre koty w czasie ciąży nie należy zmieniać konstytucję. A niektóre długowłosy rasy jest trudne, aby zobaczyć nie tylko zmienić kolor i wielkość sutków, ale sutki znaleźć problematyczne. Więc czasami odróżnić od CIMS nie ciąży w ciąży może być trudne. Tutaj tylko USG pomaga postawić kropkę nad „i”.


Uwaga

  • Testy ciążowe człowieka na zwierzętach nie działają! Więc nie spróbować określić ciąży Twojego kota za pomocą takiego testu.
  • Rzetelnie i kompletnie dowiedzieć o ciąży lub jej brak jest możliwe tylko za pomocą ultradźwięków.
  • Ciąża rzekoma u kotów jest bardzo rzadkie, a w medycynie weterynaryjnej jest klasyfikowany jako choroba neuropsychiczny.

Kochasz swoje zwierzęta, nawet jeśli nie uzasadniają swoje nadzieje. Pamiętaj, że jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone.

load...