Jak określa dzień owulacji

Zawartość:

Jeśli zdecydujesz się mieć dziecko, a całą ciążę nie występuje, jest pytanie, jak ustalić termin owulacji. Jajo, które odbiega od pęcherzyka, mieszka około jeden dzień (w niektórych przypadkach nawet do 48-72 godzin), więc przypuszczam dokładny dzień owulacji oznacza, jak blisko celu – udane poczęcie. W tym celu może powodować oraz akty płciowe, które miały miejsce trzy dni przed premierą jaja, albo pojutrze. Plemniki żyją w korzystnym otoczeniu przez około trzy dni i może czekać na jajka. Z tego powodu wiele innej wiedzy na temat sposobu ustalenia owulacji bardziej użyteczne dla tych, którzy chcą mieć dziecko, niż tych, którzy chcą, aby tego uniknąć.

load...

Czasami kobiety owulacja może wystąpić dwa razy w cyklu, albo nagle pojawić się wcześniej lub później niż zwykle, więc, chcąc uniknąć ciąży, nie należy polegać wyłącznie na kalendarz owulacji.

Określ, jak owulacja może być przy pomocy specjalistów (ginekolog lub personel laboratorium) i niezależnie, bez wychodzenia z domu. Sposób określania wiele czasami niektóre z nich łączy się z sobą w celu zwiększenia niezawodności.
Powrót do spisu treści

Określenie wrażeń

Czasami, aby zrozumieć podejścia lub wystąpienie owulacji może być na odczucia wewnętrznych.

Okres owulacji jest zawsze w połowie cyklu. Jeśli regularny cykl trwa 28 dni, pęcherzyk ovulates zazwyczaj w dniu 13-14. Jeśli cykl trwa 35 dni, komórka jajowa opuszcza pęcherzyk na dzień 17-18. Nieregularne miesiączki przewidzieć więcej lub mniej dokładnie moment owulacji jest problematyczne, ale zawsze jest około dwa tygodnie przed rozpoczęciem menstruacji.

load...

W większości przypadków, jeśli cyklicznie, oznacza miesięcznych owulacji. Jeśli wystąpi miesiączka sporadycznie, z długimi opóźnieniami, może to sygnalizować, że owulacja nie zawsze zdarza się, czy jest zupełnie nieobecny. Wtedy konieczna pomoc lekarska. Zwykle wybiera USA, ponieważ ta metoda daje 100% gwarancji dokładnych wyników.

Wystąpienie owulacji, kobieta jest w pełni zdolny czuć, chociaż objawy są bardzo indywidualne i różnią się intensywnością. Każda kobieta odczuwa je inaczej.

Często podczas owulacji, kobiety odczuwają dyskomfort lub nawet ból w jajnikach. Ten upławy są bardziej obfite i mają postać przezroczystej, bardzo gęstej, lepkiej powłoki.

U kobiet w tym okresie jest często wzmacniany pożądania seksualnego w mniejszym lub większym stopniu. Uważa się, że byli w tym czasie są najbardziej atrakcyjna seksualnie mężczyźni i zachowanie innych wobec nich zmieniło. Często po owulacji, kobiety nieco przytyć.

Jednak wszystko to poszlaki i absolutnie prawo do określenia czy owulacja była niemożliwa. Przeciwnie, z których każdy może służyć jako sygnał do bardziej dokładnego testu.


Powrót do spisu treści

Co powiedzieć temperaturę?

Dokładne i łatwe do ustalenia daty owulacji może być budując graficzną próbę podstawowej temperatury ciała (BT). Na arkuszu notebooka w klatce chochlików dwóch osiach. Pionowo – oś jest an_2 w zakresie od 36 ° C i 38 ° C kończąc Oś pozioma – to są dni cyklu. W pierwszym dniu menstruacji zaczyna się pomiaru temperatury w odbycie. Zrób to dla całego cyklu. Do tego celu, bardziej odpowiednie konwencjonalne termometr jako elektroniczny wykazują nadmierną wrażliwość na kontakt z odbytu, a najmniejsze zmiany mogą zniekształcić wyniki.

Aby zmierzyć się z BT (czyli odbytnicy temperatury) musi znajdować się w godzinach porannych, zanim wstanie z łóżka. Przedtem, należy stale snu przez co najmniej 6 godzin.

Jeśli sen został przerwany, będzie to mieć wpływ na temperaturę, a zatem niektórzy będą zakłócać wykres. Jeśli to się dzieje na dzień owulacji lub dzień wcześniej, może również utrudniać zrozumienia sytuacji. Więc staram się obserwować w tryb uśpienia i czas pomiaru. Jeśli jednak nie uda, nie panikuj, po prostu zrobić wykres stosowne notatki na temat kiedy i co może mieć wpływ na wyniki pomiaru. Jeśli twój sen był zakłócany, jeśli podjęte w przeddzień alkoholu lub leków hormonalnych, jeśli jest zimno, czy nagranie. Stosunek płciowy zwiększa BT, więc musi odbyć się nie później niż 4 godziny przed pomiarem.

WT cykl pierwszym etapie powinna być niższa niż 37 ° C, Zazwyczaj wynosi ona około 36,4-36,8 ° C, Na dzień przed owulacją an_2 spada gwałtownie w 0,4-0,6 ° C następnego dnia zwiększa się do 37 ° C (0,5 ° C lub w oryginale) i pozostaje niewiele lub rozwija się przed następnym okresie. Jeśli BT w drugiej fazie cyklu nieco powyżej 37 ° C, nie martw się, jest to dopuszczalne. Niepokojące jest, jeśli wahania temperatury podczas obu etapów cyklu są nieznaczne lub temperatury nie zmieniają się wcale. Jest to możliwe albo przez bezowulacyjnych cyklu, lub w przypadku braku owulacji. Jeśli w ciągu kilku miesięcy sytuacja nie uległa zmianie, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli an_2 w drugiej fazie przypada wcześniej niż 10 dni po owulacji też powinno być napisane do ginekologa i przejść testy na hormony. Może to wskazywać na zmniejszoną zawartość progesteronu, który wpływa vynashivaemost. Jej niedobór prowadzi do tragicznych konsekwencji. Na początku BT obniżając prawdopodobieństwo zapłodnienia jest małe.

Aby rzetelnie ocenić, czy owulacja występuje, an_2 jest mierzona podstawnokomórkowy trzy miesiące. Oparte na wynikach jednego miesiąca nie można zrobić.

Jeśli cykl jest regularny i owulacja występuje w jednym i tym samym czasie, to jest możliwe na podstawie tych odczytów zrobić kalendarz owulacji. To mówi pierwszy i ostatni dzień cyklu, a także dzień owulacji. Gdy dane są analizowane. Jeśli nie ma się jakieś odchylenia w cyklu dni lub w dniach, co stanowi owulacji może następnie użyć tego kalendarza przy planowaniu ciąży. Jednakże, jeżeli odchylenia wystąpić przynajmniej od czasu do czasu, aby określić dzień owulacji mają inne sposoby: pomiar BT podjęte domowe testy, USG.


Powrót do spisu treści

Mikroskop główna

Określić dzień owulacji, jak to możliwe, badanie śliny pod mikroskopem. Jest sprzedawany w aptece. Urządzenie to jest mały i kompaktowy, zmieści się nawet w małej torebce, jeśli to konieczne. Warto średnio 2000 rubli. Jednak jego cena może się różnić w zależności od producenta, regionu i poziomu inflacji. W zestawie z mikroskopem są instrukcje i zdjęcia, które pomogą Ci zrozumieć, co widzą.

Każdy wie, że w czasie owulacji, zwiększa się poziom estrogenu. Pod działaniem tego hormonu zwiększenie ilości sodu i potasu w śluzu szyjki macicy i śliny. Po wyschnięciu potasu śluzu i sód reaguje z mucyny (główny składnik śluzu), to ich krystalizacji i tworzą niepowtarzalny wzór, który przypomina gałąź jodły.

Włożywszy ślina na szybie i dając go do wyschnięcia, bada pod mikroskopem, że masz. Gdyby nie było tylko małe kawałki gałęzi igieł, jest to znak, że dzień podejść owulacji. Gdy gałęzie jasne, duże, dobrze uformowane – to oznacza, że ​​owulacja nastąpi jutro. Po owulacji „Świerk oddział” zniknie. Przy badaniu pod mikroskopem owulacji śliny oraz przed i po jej zakończeniu, nic, ale rozrzucone losowo umieszczone nie mogą być wykryte punkty.

Zniekształcić wyniki są różne choroby gardła lub jamy ustnej, w przeddzień picia napojów alkoholowych, palenie, jedzenie, i tak dalej. Dlatego analiza śliny powinny być wykonywane rano na czczo przed myć zęby.
Powrót do spisu treści

Apteka pasek testowy

Innym wygodnym narzędziem do użytku domowego jest test owulacyjny, który jest sprzedawany w dowolnej aptece. Działa on podobny do testu ciążowego, ale w przeciwieństwie do tego ostatniego, nie mierzy hCG i poziom hormonu luteinizującego, co zwiększa znacznie na dzień lub dwa przed owulacją. Oznaczanie owulacji za pomocą testu nie wypadnie najlepiej w godzinach porannych i popołudniowych, nie używając pierwszego moczu.

Chyba dokładnie dzień badania jest prawie niemożliwe, ponieważ prowadzi się przez kilka dni. Rozpocząć testowanie 16 dni przed miesiączką. Jeśli cykl wynosi 28 dni, badanie przeprowadza się codziennie od 11 dnia, aby uzyskać wynik, jeśli 30 dni – od 13 dnia, jeśli na 35-dniowy – 18.

Istnieją pewne niuanse w jak prawidłowo przeprowadzić badania dla kobiet, które mają liczbę dni w cyklu zmienia się. Zaleca się je jako podstawę do obliczenia krótkiego cyklu. Ten test jest odpowiedni dla kobiet, które mają nieregularny cykl, ani zbyt dużo opóźnienia. Określenie owulacji, nawet w takich sytuacjach, za pomocą testu jest to możliwe, ale jest kosztowne, jak również dzienne test trzeba przeprowadzić przez długi czas. W związku z tym celowe jest, w tym przypadku, aby zadecydować, jak określić owulacji w inny sposób.

Kiedy po raz pierwszy zdecydowała się zrobić test na owulację i nie stosuje się do żadnej z pozostałych metod, jest bardziej wskazane byłoby przeprowadzenie badań równolegle z badaniem za pomocą badania ultrasonograficznego. W tym samym czasie, co pozwala uniknąć konieczności codziennego testów. Poczekaj, aż pęcherzyki rosną do 18-20 mm, dopiero wtedy wykonać test. Odbywa się to zazwyczaj w przypadku, gdy na następny dzień lub dwa na ultradźwięki z jakiegoś powodu nie może dotrzeć, a pęcherzyk osiągnął wymaganego rozmiaru.


Powrót do spisu treści

Ultrasonografia

Najbardziej wytrzymały i niezawodny sposób sprawdzić owulację jest USG. Dzięki tej metodzie można prześledzić badania, jak rozwija się pęcherzyk i zobaczyć powstawanie ciałka żółtego po uwolnieniu komórki jajowej. Jeśli owulacja właśnie nastąpiło, maszyna monitorze USG można zobaczyć na stronie utworzonej otwarcie pęcherzyka.

Zazwyczaj uważnie śledzić rozwój pęcherzyków w technikach wspomaganego ciąży. Gdy planowane jest koncepcja w zwykły sposób, a testowane przez 8-10 minut i cyklu 13-15 dni. Przy nieregularnym cyklu badania w USA zaczynają się od pierwszych 8-10 dni i odbywa się w sposób ciągły w odstępach 1-2 dni. Albo obliczyć przybliżoną datę dojrzewania. Wiadomo, że dominującym pęcherzyków wzrasta o 2 mm na dzień. Zatem, przez pomiar pęcherzyków można przewidzieć, kiedy wzrośnie do 18 mm, i ma drugą ultradźwięków tylko w tym dniu.

Lekarz będzie zobaczyć, czy dobrze rozwiniętych pęcherzyków i czy owulacja wystąpiła. Pomoże to w celu potwierdzenia obecności owulacji w całości lub ujawnić okres owulacji. W związku z brakiem badań owulacji muszą być powtórzone w następnym cyklu. Jeśli okaże się, że owulacja nie zdarza się zawsze, ciążę naturalnie w takiej sytuacji jest niemożliwe. Po dokładnym zbadaniu lekarz lub przepisać leczenie lub doradzić uciekać się do zapłodnienia in vitro, przy którym lek stymulacja jajników.

W Stanach Zjednoczonych, przeprowadzane nie tylko definicji owulacji, ale równocześnie poznać stan endometrium w macicy. Zbyt gruby lub zbyt cienki endometrium mogą skomplikować przywiązanie zarodka do macicy lub uniemożliwiają. Dlatego uciekając się do USA, można rozwiązać oba problemy.

Niektóre kobiety nie chcą być pod kątem strach się niekorzystne rezultaty. Jednak lepiej jest wiedzieć o tym problemie i aktywnie poszukują sposobów wyeliminowania, a nie przed nim ukrywać. Jeżeli metody badań nie wykazały owulacji domu, idź sprawdzić na USG, więc ta metoda jest nieomylny testu.


Powrót do spisu treści

Co to jest obarczona zaburzenia równowagi hormonalnej?

Warto powiedzieć trochę, a pomiar poziomu hormonów. Pomimo faktu, że metoda ta jest rzadko wykorzystywana bezpośrednio do określenia dzień owulacji, nie należy lekceważyć. Pomiar poziomu różnych hormonów we krwi jest zdeterminowany owulacji regularnie, a czasem całkowicie nieobecne.

Przede wszystkim spojrzeć na poziom LH i FSH. Jeżeli zostanie podniesiony, to znaczy, że odbywa się 28-36 godzin po owulacji. Zwiększona zawartość progesteronu może wskazywać, że owulacja ma lub ma zamiar wystąpić lub już było.

Zwiększona ilość testosteronu i DHEAS może powodować bezpłodność, więc zdawać sobie sprawę z jego poziom we krwi jest konieczne. Według danych przekroczyła tych hormonów męskich i ocenia, że ​​cykl był brak jajeczkowania. Nadmierne tworzenie wspomnianego hormonu zwykle występuje w chorobach takich jak zespół policystycznych jajników, wrodzony przerost nadnerczy, na naruszenie czynności nadnerczy lub przysadki. Na okres bezowulacyjnych świadczy obniżenia poziomu estrogenu we krwi kobiet.

Jeśli dopiero zaczynasz myśleć o dziecku, nie koniecznie po prostu spróbować, aby obliczyć dokładny dzień owulacji. Przy regularnym poczęcia życie seksualne często pojawia się dość szybko. Fakt, że nie zajść w ciążę za pierwszym razem, nie oznacza, że ​​masz problemy. Aby poznać dokładną datę owulacji jest konieczne tylko w długi, ale nieudane próby poczęcia. Istotne jest, że wiedza staje się sytuacja, w której występują problemy na mężczyznę, a on potrzebuje kilku dni abstynencji przed stosunkiem. Jest to prawdopodobne, aby trafić w najlepszy dzień, to wtedy było przyjść z pomocą środków, które określają dzień owulacji.

Dużym obciążeniu, choroby zakaźne, zaburzenia snu i zmiany partnera seksualnego owulacji może przejść przez kilka dni. W takich chwilach, check również sens.

load...