Jak odzwyczaić szczenię gryzie? Podstawy nauki o wychowaniu psów

Jak to są słodkie i zabawne, te dzieciaki! Taki spontaniczny, zabawny, wzruszający! I początkowo nawet nie irytujące lub głośne szczekanie skacząc lub marudzenie żałosny noc (podczas gdy w łóżeczku nie dostanie), nie kałuże wokół domu lub uporczywego gryzienie podczas gier. Wszystko to dla akcentami czasu i powoduje tylko pozytywne emocje z przypływy czułości i entuzjazmem. Ale dziecko rośnie, a wraz z nią rosną i problemy – problemy z edukacją i materiałów w domu psa. Na przykład, prawie bezbolesne i nieszkodliwe puppy gryzienie bardzo szybko stają się bardzo widoczne. A jeśli rodzina ma dzieci, i niebezpieczne. Jak odzwyczaić szczenię gryzie? Kwestia ta jest istotna dla prawie wszystkich nowo sobakovladeltsev. Nauczmy się słuchać rad specjalistów i doświadczonych hodowców amatorów.

load...

Nieco zoopsychology

Dlaczego szczeniak gryzie? Okazuje się, że takie zachowanie jest całkiem naturalne dla małego psa. Zęby u psów (jak zresztą i inne drapieżniki) jest jednym z najważniejszych narzędzi przetrwania. Z pomocą zębów są chronione, wyodrębnić i pochłaniają jedzenie. I jak pies szczeniak uczy się korzystać z tego instrumentu do niej. Dzieje się tak na poziomie instynktów. Szczenięta gryźć podczas odtwarzania z matką i rodzeństwem, i w ten sposób nauczyć się regulować siłę ugryzienia. Ponadto takie zachowanie pomaga ustalić hierarchię relacji w psiej społeczności.

Jak to się dzieje w opakowaniu? Dziecko gryzie swojego rodaka i jego reakcję uświadamia, jak wielkie siły zgryzu. Jeśli ugryziony przez krzyk szczeniąt, w „chłopiec” w następnym razem będzie bardziej ostrożny, albo w ogóle nie będzie gryźć brata. Gdy dziecko dostanie się do domu, rodzina staje się jego rodzina. Więc nadal zachowują się w ten sam sposób. I do tego jest on zmuszony do instynktu i doświadczenia.

To poprzez gryzienie szczeniaka zaprasza hosta (owner) do gry. Co z tyłu? Jedna z dwóch rzeczy: albo ścigać malucha, czy przyjmie zaproszenie. Wstręt szczeniak postrzega jako kontynuacja gry, a jeśli właściciel zaczyna bawić się z nim, pies razrezvivshiysya zemsta daje upust swojej ostrymi zębami. Często dziecko jest częścią ekscytacji i zaczęła wściekle gryzie, pokazując agresywny nastrój. Takie zachowanie może stać się nawykiem dla dorosłego psa, jeżeli właściciel po prostu nie żebrać na pytanie „jak odzwyczaić szczeniak gryzie”, a nie ponowne tyran.

Metody wychowawczy

Pierwszą rzeczą, która poinformowała specjalistów – zabawki. Bawić się z psem nie jest gołymi rękami (lub stopy) oraz zabawek. Niech po prostu gryzie je, nie ty. Jeśli zęby dziecka nadal chwyta dłonie lub ubranie, nie pozwól mu to zrobić, palming się na przekąskę zabawki. Tylko nie zapomnij, aby kontynuować grę. Wkrótce jego potrzeba gryźć podczas gry szczeniak będzie realizowany za pomocą zabawek. A jeśli chcesz zaprosić do gry i będzie doprowadzenia zabawki do ciebie i popchnie go prosto w ręce (lub wcisnąć nos), pokazując swoje intencje. Jeśli wszystko jest tak, więc problem jest rozwiązany!

load...

Można też użyć bardziej „naturalny” sposób: zachowywać się jak pies. Mianowicie, gdy tylko napastnik gryźć, krzyczeć (lub inny podobny dźwięk sprawia), krok w bok i pokazać, że nie podoba. Dzieciak będzie zrozumieć, że zrobił coś złego, że cię zranić i zdenerwować swoją ukochaną Man. Jeśli zachowują się tak, wkrótce szczeniak zaczyna gryźć rzadko, a następnie całkowicie zatrzymać. Po tym wszystkim, chce się grać i pracować, i „gryzie” przerywa grę.

Jeśli Twój szczeniak jest uparty i nie chce zmienić swoje przyzwyczajenia, lub nie masz czasu, aby uporać się z tym problemem, dopóki dziecko nie pojawiają się zęby stałe muszą się trudne (ale nie okrucieństwo!). Sytuacja, gdy szczeniak nadal gryźć właściciela po czterech miesiącach życia, to znaczy, że pies próbuje dominować, biorąc pod uwagę sam mistrz rodziny. W tym przypadku należy uświadomić szczeniaka, który jest szefem. Jak to zrobić? Jak tylko pretendentem do tytułu lidera zaczyna warczeć i gryźć, wziąć go za grzywę, naciśnij lufę do podłogi, ściśle spojrzeć prosto w oczy i stanowczo powiedzieć „nie!” (Lub inne polecenie zakazujące). Następnie zadeklarować psu bojkot krótkoterminowy (dwadzieścia minut). Nawiasem mówiąc, niektóre psów koparki i zoopsychologists doradzał w momencie znalezienia właściciela jest również supremacja ryk! Odważysz się spróbować?

Który w żadnym wypadku nie może zrobić to krzyczeć i bić szczeniaka. Po pierwsze, może on przyjąć swoje zachowanie na elemencie gry, a po drugie, po prostu obrażony i rozgoryczony. Zdobądź wiedzę, bo jesteś człowiekiem zrozumienia, a pies jest po prostu „głupie dziecko.”

Jak długo szczenięta ugryźć i jak odzwyczaić od tego „zwyczaju”? To wszystko zależy od ciebie, dobrze, w pewnym stopniu, od najbardziej pies: jej temperament, charakter zrozumieniem. W każdym przypadku, gdy cierpliwość, wytrwałość i wrażliwość, aby pomóc rozwiązać problem i reedukacji mały uparty. On cię zrozumieć i mieć pewność, aby dowiedzieć się wszystkiego! W przeciwnym razie po prostu nie może być fakt, że pies zawsze zrozumieć człowieka. Najważniejsze, że udało mu się wyjaśnić jej.

load...