Jak odzwyczaić dziecko od butelek i smoczków?

Pamiętam, jak niedawno kupiłeś najpiękniejsze i anatomicznie poprawny smoczki? A teraz zmierzyć kolejne pytanie – jak odzwyczaić dziecko ssie sutek? Proces ten jest bardzo ważne, a w każdym razie nie można podchodzić z zawroty głowy. Dummy – pozornie nieszkodliwe rzeczy, ale w rzeczywistości, obojętne środki dla dziecka i bardzo znaczący wpływ na rozwój dziecka i spokój.

load...

Jak od dawna wiadomo – odruch ssania jest jednym z najsilniejszych i najważniejszych odruchów w niemowlęcia. Odruch ssania przejawia się nawet w życiu płodowym. Osób wykonujących badanie ultrasonograficzne kobiet ciężarnych można często obserwować, jak dziecko ssie palec, i na wystarczająco wczesnym etapie ciąży. A dziecko nie tylko. Ssanie palców stymuluje układ trawienny, a ponadto pozwala się zawiesić ssania, która po prostu ma zasadnicze znaczenie dla dziecka po urodzeniu w celu uzyskania mleka matki.

Ponadto, proces ssania ma znaczący uspokajająco na układ nerwowy dziecka. Z pewnością każdy z nas patrzył, jak szybko uspokaja dziecko rozpaczliwie płacze po otrzymaniu smoczka. Rzeczywiście, po sutek był w ustach dziecka, natychmiast przełącza się na źródło irytacji do zwykłego aktu ssania. Smoczek pomaga dziecku odpocząć i nawet spać – tak wiele dzieci domagają smoczka przed snem. Sutek jest niemal zawsze widział dziecko jako coś bardzo przyjemny, więc w zależności od smoczka jest utworzona bardzo, bardzo szybko.

Bardzo powszechne przekonanie, że non-odżywcza ssania często powoduje zakłócenia zębów i zakłócenia normalnego okluzji. Jednak lekarze uważają, że problem sztucznie nadmuchany i problem z bite z ssących sutki są niezwykle rzadkie. A wzrost stałego sutek zębów w ogóle w jakikolwiek sposób nie może wpływać. Ponadto zakaz odżywcza ssania jest często zastępowane przez ssanie kciuka, co wpływa na ukąszenie jest znacznie bardziej negatywne. Dlatego rodzice powinni dokładnie przemyśleć, kiedy należy odzwyczaić dziecko od smoczka.

Ponadto, jeśli dziecko po prostu utrzymuje smoczka w ustach, ryzyko zaburzeń patologicznych jest prawie zerowa. Ale jeśli dziecko ssie smoczek ciężko, mogą mieć problemy z zębów mlecznych – ale tylko wtedy, gdy chodzi o dzieci w wieku powyżej jednego roku. W tym przypadku trzeba natychmiast skontaktować się z lekarzem dziecka i lekarza dentysty z nim decydować kiedy odzwyczaić dziecko od smoczka. Ponadto dentysta może dać bardzo cenne porady jak odzwyczaić dziecko ssie sutek.

load...

Zbyt wiele matek dziesięcioleci popełnić tego samego błędu – smoczek zanurzone w wodzie cukru lub syropu. Pamiętaj, że taki środek nie tylko dodatkowo zwiększa uzależnienie dziecka do smoczka, ale również niekorzystnie wpływa na stan zębów, co powoduje próchnicę.

Jak wspomniano powyżej, gdy dziecko odzwyczaić od sutków, każda matka musi się zdecydować, istnieją pewne przypadki, w których pilna potrzeba odzwyczaić dziecko od sutków:

  1. Jeśli dziecko nie zauważyłem żadnych problemów z upośledzeniem słuchu lub mowy.
  2. Jeśli dziecko ssie smoczki zastępuje komunikację z rówieśnikami.
  3. Jeśli dziecko ma więcej niż trzy lata.

Techniki odstawieniu dziecka od sutków

Więc przychodzi czas, kiedy dziecko musi być odsadzonych od smoczka. Każda mama ma swoje powody, ale co oni, matka powinna być przygotowany na to, że proces ten może zająć dużo czasu i nerwów.

Nie starają się znaleźć jakiś – niektóre uniwersalne instrukcje odstawieniu dziecka od smoczka – tylko tracić czas. Każde dziecko jest inne, a matka musi koniecznie wziąć pod uwagę wszystkie osobliwości psychologicznych jest jego okruchy. Ten artykuł zawiera jedynie ogólne zalecenia, które pomogą poruszać się moja matka, gdzie trzeba zacząć odstawieniu dziecka od sutków.

Pierwsza kwestia dotyczy wszystkich rodziców, jest to wiek, w którym jest to konieczne, aby rozpocząć odzwyczaić dziecko od smoczka. Psychologów dziecięcych nie polecam robić to wcześniej niż półtora roku. Jednak niektóre dzieci w ciągu trzech lat nie jest w stanie psychicznie, aby bezpiecznie opuścić sutek i trzech lat. Nie jest konieczne, aby skupić się na przykładach z przyjaciółmi i słuchać rad bardziej doświadczonych matki jak odzwyczaić dziecko od sutków – ich doświadczenie może pomóc nie zawsze. Z reguły uważny matka może dość dokładnie określić, kiedy należy odzwyczaić dziecko od sutków, obserwując jego zachowanie.

Psychologów dziecięcych i pediatrzy są dwa rodzaje technik, jak odzwyczaić dziecko od smoczka – stopniowe i ostre. Która metoda jest odpowiednia dla Twojego dziecka – to zależy od Ciebie. Dość rozsądne rozwiązanie, aby spróbować pierwszy ostry technikę, a jeśli nie – zastosowanie stopniowego odzwyczajania od techniki smoczka.

Odstawieniu dziecka od smoczka z powolnym delikatne techniki jest mniej traumatyczne, a zatem mogą być stosowane w niemal każdym wieku. Jednak zawsze należy pamiętać, że w celu zapewnienia, że ​​dziecko jest w pełni odsadzonych od smoczka, trzeba będzie co najmniej 3 – 4 miesiące, więc rozpocząć proces odzwyczajania z góry.

Najważniejsza zasada, która opiera się na stopniowym procedury – nie pozwól dziecku smoczek za każdym razem, jak tylko płacze. Postaraj się uspokoić dziecko jak – wszelkie inne środki, na przykład, aby odwrócić jego uwagę, wziąć za rękę lub po prostu przytulić. Być może dziecko nie od razu uspokoić, ale nie od razu zrezygnować i dać mu smoczek. Spróbuj też, aby zapobiec dziecko ssie smoczek bez szczególnych potrzebach. Sutek na okres odstawienia dziecka należy podawać tylko w przypadku nagłych – jeśli dziecko jest przestraszony, czuje się źle i inne powody. I zaraz po miękiszu przestaje płakać – rozproszony lub zasnąć natychmiast odebrać mu smoczka, tak, że nie zauważy. Staraj się nie trzymać smoczek jest nie tylko w zasięgu ręki, ale też w polu widzenia dziecka. Stopniowo, dziecko będzie uczyć się przez większość czasu zrobić bez smoczki.

Gdy dziecko przestaje odczuwać potrzebę ssać smoczek w ciągu dnia, konieczne jest, aby rozpocząć odzwyczaić dziecko zasypiać ze smoczka. Jak odzwyczaić dziecko od smoczka? Odbywa się to na tej samej zasadzie co dzień odstawiania. Przed pójściem spać, spróbuj się uspokoić dziecko w inny sposób – kołysząc w ramionach, gładząc plecy, piosenkę.

Ostry odzwyczajania od butelki, zwłaszcza u dzieci starszych, którzy już świadomie kontrolować swoje działania. Wiele matek po prostu wyrzucane smoczka, nie wyjaśniają do dziecka, a nie zwracać uwagę na jego wołania. Jednak ta metoda jest również zdolny do wysoce wystarczająco kruche szkodzić umysł dziecka. Nawet ostry odzwyczajania od smoczki nadal wymaga pewnego przygotowania ze strony rodziców.

Najpierw trzeba ograniczyć zakaz odżywczą wysysając, na przykład w sklepie lub na spacer. Tylko nie bierz smoczka, powołując się na dziecko, że zapomnisz go w domu. Potem nie daj smoczek podczas gier, oglądania filmów animowanych lub kąpieli. Wzmocnić swoje wyjaśnienia działania, że ​​dziecko jest duże, a wkrótce będzie musiał zrezygnować z smoczka całkowicie. Pomoże to dziecku stopniowo przyzwyczaić się do myśli, że smoczek wkrótce będą musiały pożegnać na zawsze.

Pamiętaj, aby zorganizować małą uroczystość na cześć niepowodzeniu smoczki. Kup dziecku jakiegokolwiek daru, który został przedstawiony do niego w zamian za smoczka. Wybierz z góry datę święta, ale należy pamiętać, że małe dzieci bardzo odmienne postrzeganie czasu, a nawet „jutro” niż ich zdaniem – daleko. Można wymyślić – pięknej baśni, na przykład, o bajkowym wiewiórki, które jest bardzo potrzebne dla brodawki jej mała wiewiórka. Z reguły dzieci w tym wieku są bardzo elastyczni i gotowi odpowiedzieć na wezwanie o pomoc. Ale legenda, że ​​smoczek ukradł psa, może spowodować, że dziecko nie tylko boli, ale także gniew.

Ponadto, istnieją pewne wytyczne, które pomogą uczynić proces odstawieniu dziecka od smoczka mniej bezbolesny:

  • Jeśli zauważysz, że dziecko ssie smoczek, w każdym razie, nie wstydź się o tym, a na pewno nie besztać. Przeklinanie w edukacji dzieci nigdy nie było skuteczne, szczególnie w odniesieniu do małych dzieci. Ale pochwała może stać się dobry asystent w odstawieniu od butelki. Dzieci docenią pochwały i zgody rodziców.
  • W każdym przypadku jest to niemożliwe odstawieniu dziecka od smoczka dzieje się w tym samym czasie z innych wydarzeń ważnych dla niego – kampanii w ogrodzie, w ruchu, matka wypracować i rzeczy. Co najważniejsze, jest ona niezbędna do zachowania spokoju psychicznego dziecka i harmonijnego rozwoju – jest stabilność. Dlatego nie powinny nakładać podwójne obciążenie na psychikę dziecka.
  • Nigdy nie próbować odzwyczaić dziecko od sutków podczas jego choroby. To nie tylko traumatyczne wpływ na psychikę dziecka, ale może faktycznie pogorszyć stan zdrowia dziecka.
  • Nie powierzyć dziecko odzwyczajania od pacifiers rodziny – tata lub babcia. Dziecko potrzebuje wsparcia matki w tym trudnym okresie życia dla niego.
  • Jeśli zdecydujesz się odzwyczaić dziecko od smoczka, nie daj się „z powrotem”. Twoje działania muszą być spójne, miękkie, ale natarczywy. Nie rób najmniejsze ustępstwa, nie tylko dzieci, ale również siebie. Wszakże od – do złagodzenia się podczas bezsennych nocy i histerycznej matki dzieci nie może się cofnąć i dać dziecku butelkę. Ale bardziej rygorystyczne przestrzegać reguł określonych, tym łatwiej będzie odbywać odstawieniu dziecka od smoczka.
  • Odzwyczaić dziecko od smoczka, należy pamiętać, że większość dzieci potrzebują smoczka w przypadku, to jest to, co – w trudnej sytuacji, bardzo zmęczony lub znudzony. Starają się zapobiegać występowaniu podobnych sytuacjach. A jeśli nadal nie powiodła się uniknąć, nie zostawiaj dziecka samego z jego duchowego dyskomfortu – spokojnym dzieckiem, odciągnąć go od duchowych doświadczeń.
  • Bardzo często, dziecko zaczyna prosić o smoczka, po prostu dlatego, że był znudzony. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, jak odzwyczaić dziecko od smoczka, starają się mieć dziecko, czas wolny był stale zajęty czymś: gry, rysowanie, czytanie stawu. Staraj się spędzać więcej czasu ze swoim dzieckiem, idź na spacer. W takim przypadku, jeśli dziecko jest jeszcze bardzo natarczywie domaga się smoczka, starają się znaleźć alternatywę dla – soku jabłkowego lub mleka przez słomkę.

Po odzwyczaić dziecko od smoczka, przyjdzie czas, kiedy należy odzwyczaić dziecko z butelki będzie również koniecznością. To jest, kiedy odzwyczaić dziecko z butelki, a mama powinna rozwiązać się – konieczne jest, aby zauważyć, że dziecko jest na to gotowy. Wśród pediatrów nie ma wyrobionego zdania o tym, kiedy i jak odzwyczaić dziecko od butelki. Niektóre dzieci są w stanie zrobić bez butelki na 10 miesięcy, a drugi w ciągu dwóch lat nie może być bez butelki.

Jednak około 10 miesięcy, można nauczyć dziecko z dziobkiem do picia. Nawiasem mówiąc, kubek karmienie – to najprostszy sposób, jak odzwyczaić dziecko od butelki . Kupić jasne i kolorowe picia miskę, która jest w stanie przyciągnąć uwagę dziecka. Zwykle w tym wieku, wszystkie dzieci są wystawione na wszystko, co nowe i nieznane. I będą szczęśliwi, aby pić z kubka powiązanego.

Po pewnym czasie, nasadka podajnik kubek może być usunięty przez przekształcenie go w filiżance. Dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do picia z kubka i jest gotów rozstać się z butelką. Jeśli dziecko jest uparte, można udać się na małą sztuczkę – mleko w butelce rozcieńcza się wodą i pozostawić całą filiżankę. Dzieciak szybko zauważą różnicę, i wolałby, aby pić z kubka.

load...