Jak odnieść sukces w dziedzinie komunikacji

Zawartość:

Co mgliste pojęcie – sztuka komunikacji? Wiele osób usłyszał zastanawiać: Czy tego trzeba się nauczyć? Wydaje się, że nic nie jest trudno rozmawiać ze sobą rozmawiać o tym, co się dzieje, aby wyrazić uczucia i emocje. Inną kwestią jest to, jak postrzegana słyszał różne osoby.

load...

Ile interpersonalna problemy nie pojawiły się, gdy ludzie byli w stanie prawidłowo komunikować.

Ludzie dzielą się na kilka typów, z których każdy charakteryzuje się własnym stylem komunikacji. Wiedząc, jak zbudować rozmowę z odpowiednikiem posiadające szczególny rodzaj temperamentu, nieporozumień i zamieszania związanego uniknąć.
Powrót do spisu treści

Typy osobowości

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę podstawowe cechy osobowości w sposób bardziej szczegółowy i dać im opis.

  1. Introwertycy: trudno im się porozumieć. Ich doświadczenia są głęboko w siebie, unikać niepotrzebnego kontaktu.
  2. Ekstrawertycy: muszą komunikować zmaksymalizowane. Ciągle umieścić w uznaniu innych wynikających z ich doświadczeń, przekazać swój punkt widzenia okoliczności, w każdej sytuacji znaleźć nowych przyjaciół.

Oczywiście, taka Psycho czystego rzadkie. Przeciwnie, w niektórych znaków dominować pewne cechy.

load...


Powrót do spisu treści

Jak mógł komunikować się z niektórymi ludźmi?

Pierwszą rzeczą, aby dowiedzieć się typ charakteru.

Jeśli jest bliżej specyfikacji jakościowych dotyczących ekstrawertyków, aby ułatwić budowanie dialogu z innymi, powinniśmy starać się nie mówić cały czas o sobie. Więcej słuchać opinii innych, nie wyrażają otwarcie nie zgadzało. Gdy masz nawiązać komunikację w ten sposób ludzie zaczną do oporu. Wiodąca pozycja w zespole będzie łatwo wygrać kosztem przejrzystości ustanowionej przez naturę. Emerging urazy w pozornym lekceważeniem znikają.

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo komunikować introwertyk jest ważniejsza niż ekstrawertyk. Więc ludzie uważają, że trudno jest znaleźć nowych przyjaciół i znajomych. Ma to wpływ na sferę zawodową. Dlatego też, pomimo trudności, musimy przezwyciężyć siebie i zbliżyć. W efekcie środowisko będzie tych ludzi, którzy cenią sobie milczącą aprobatę i uczestnictwo.

Podjęcie dialogu, musimy starać się analizować co psycho odnosi się do osoby, z którą komunikują. Dla introwertyków? Należy spróbować wprowadzić go w toku postępowania, słuchać uważnie rzadkich wypowiedzi, wyrażając jak sytuacja wygląda z różnych perspektyw. Jego milczenie w przyszłości może prowadzić do poważnych nieporozumień. To pomoże Ci zrozumieć jego stosunek do przedmiotu rozmowy wyraz twarzy, mimika, ton – wszystko to należy rozważyć.

Ekstrawertycy nie może dać sobie mówić. Z nim zawsze trzeba mieć na oku. Jeśli stara się odbiegać od tematu, musimy mocno tłumaczyć rozmowę na pożądany tor. Musisz dać mu coś powiedzieć, ale pewnie z raportu, a ich punktu widzenia. Można nawet zrobić z niektórych akcji sztywność. Tacy ludzie są zwykle gruboskórny, a jeśli to cecha w charakterze i przedstawić go othodchivy.

Rozmowa z kimś, chcesz pokazać zainteresowanie towarzyskich. Bardzo dobra intonacja do podkreślenia ważnych punktów.

Nie jest konieczne, aby kłócić. Jeśli argumenty nie są jednoznaczne, to lepiej, aby zakończyć rozmowę w przyjaznej nuty i kontynuować w bardziej odpowiednim czasie. Jest to niemożliwe, aby podnieść przełącznik tone płakać.

Tylko życzliwy, spokojny dialog promuje wzajemne zrozumienie.

load...