Jak odbioru psa? Tips „doświadczony”

Natura jest mądra i humanitarny. Dlatego nie jest zazwyczaj potrzebne wszystkie zwierzęta w procesie prokreacji w pomocy z zewnątrz. Jednak, jeśli chodzi o nasze zwierzęta, nie sądzę. Jeśli kot lub pies ma zamiar obdarzyć nas z ich cieląt, będziemy z kolei jest zastanawiające, jak ta pomoc. I nawet jeśli postęp porodu jest patologia, staramy się brać w tym procesie jest to możliwe, a czasem najbardziej aktywną częścią. Szczególnie silnie kwestia położniczych właścicieli pielęgnacji psów. Warto więc dowiedzieć się, jak do odbioru psa, i że przy tej okazji rad doświadczonych hodowców.

load...

Psy, żyjący jak oni „humanizowane” w domu mężczyzny, który wydaje się nam, że bez pomocy tego bardzo delikatnego procesu nie można zrobić. W większości przypadków wymagane jest nasza pomoc schenyascheysya pies. Wszystko, co trzeba zrobić mistrza, więc jest to tylko, aby przygotować dla psa i miejsce do działania jako niezależny obserwator. Niemniej jednak, dla wielu psów (zwłaszcza nieródkami) Narodziny – prawdziwy stres. Nawet bardziej stresujące jest dla właściciela psa. Ponadto trzeba być przygotowanym na różnego rodzaju niespodzianki. Tak więc, w jaki sposób przygotować się do tego wydarzenia i jak do odbioru psa?

Advance przygotowanie

Po pierwsze, należy ustalić z lekarzem weterynarii na jego pomoc, jeśli jest to konieczne. Carry swój numer telefonu lub numer telefonu alarmowego opieki weterynaryjnej. Ale miejmy nadzieję, że wzywa do tych liczb nie trzeba, a wszystko pójdzie dobrze.
Po drugie, należy być zestaw niezbędnych leków. Sprawdź apteczki i uzupełnienia jej składu, który powinien zawierać:

 • Zelenki bańka ciecz (zieleń brylantowa ołówek w tym przypadku nie jest odpowiednia);
 • Najmniejszy (dzieci) strzykawki;
 • Levomekol (maści);
 • Nożyczki;
 • Gwint akrylowy lub jedwab;
 • Alkoholem lub wódki (nie dla ciebie, i dla szczeniąt!);
 • Uspokajające (to jest dla ciebie).

Ponadto trzeba będzie czystą pościel i pieluchy (które mogą być następnie wyrzuca), butelkę wody (ewentualnie elektryczną) lub parę plastikowych butelek, przestronny box (gdzie sześć-siedem nowonarodzone szczeniaki mogą być umieszczone). Niektórzy właściciele psów z powodzeniem stosowany zamiast podgrzewacze koc ogrzewanych i powiedzieć, że to jest o wiele bardziej wygodne.

Jeśli możesz, to zrobić kojec dla matek z dziećmi. Powinien to być niska szufladzie granicach, w którym pies leżeć, rozciągnięta na całej długości. W specjalnych arenach nawet pod warunkiem niewielką szczelinę między dolnej części okna i na dole po bokach, dzięki czemu pies nie dociskać ściany szczeniąt. Jeśli kojec kupić lub nie produkować, łatwe do przygotowania na miejscu pies na podłodze, wyłożył swój koc (materace piankowe), ceraty medycznej i arkusze.

load...

Wstępna manipulacja

Ciąża u psów trwa 58-68 dni. I szczenię to może w tym czasie najbardziej niewygodne dla ciebie, jak późno w nocy lub gdy jesteś w pracy. Dlatego początek oczekiwanego urodzenia trwać dwa lub trzy dni czasu wyrównawczego off i przygotować, aby nie przegapić tego momentu przełomowego. W przeciwnym razie pies może łatwo przekształcić się w „oddziale położniczym” sofa lub łóżko i zarobić psychozy na podstawie emocji dla jej małej dziewczynki.

Przed urodzeniem pies zaczyna zachowywać się niespokojnie. Nawet przed rozpoczęciem pracy zaczyna szukać miejsc do porodu, a jeśli już znalezione, będzie kopać ściółki i mosty. Oznacza to, że wkrótce, wkrótce wszystko zacznie. Jak tylko dziewczynki (Rybonka, Zainka, Zolotko) daje do zrozumienia, że ​​jest gotowa do rodzenia potomstwa Boga, przygotować wszystko, co niezbędne dla jego posiedzeniu. Wyjąć i umieścić w dogodnym miejscu wszystkich powyższych leków, moczyć w spodek z alkoholem, przędzy akrylowej i utrzymywać w gotowości termofor lub butelek, które mogą go zastąpić. Umyć strzykawkę z wrzącą wodą, przecierając nożyczek alkoholu, upewnij się, że numer telefonu masz pod ręką zbyt weterynarza. Ponadto pożądane jest, aby przygotować z wyprzedzeniem i skrzynkę szczeniąt. Pokrycie jej koc lub koc (ogrzewany) i czystą pieluchę.

A co najważniejsze, przygotować się. Nie panikuj! Nie ma nic złego w tym, że pies będzie teraz zacząć rodzić. Jest to naturalny proces. Więc uspokój się i spróbuj się uspokoić psa. Udar mózgu to, powiedz mi słodkie słowa. Pamiętaj, że nadmierny lęk może być przekazywane i pies. A ona jest, a więc nie jest słodki. Zobacz jak się zachowuje. Znaki walk: dreszcze (Shiver), przyspieszony oddech, dysząc, kopanie śmieci. Jeśli wszystko to już zauważył, że wkrótce rozpocznie, i próby, a za nimi i porodu.

Narodziny

Przed pojawieniem się szczeniaka rozpocząć próby, pętla (srom) staje się luźna i wydłużone. Widać na ciało psa przechodzi skurcz i nalał wody z pętli. Woda ta może być przezroczysta i może być żółtawy (zielonkawy), słabe, a z płatkami. W tym momencie Twój dziewczynka może rozpocząć uwodzenie, i może zająć wygodną pozycję dla siebie: leżąc na boku, skulony za spravleniya wielkiej potrzebie lub stojąc na tylnych łapach, z przodu i oparł się o stół lub krzesło. Nie kolidują ze sobą, ale być przygotowany do podjęcia pierwszego szczeniaka.

Był to pierwszy szczeniak może utknąć, powodując panikę i mama i ty. Ale to nie jest prawda! Być może interwencja nie jest wymagane. Jednak będzie gotowy. Po wycofaniu okolopoldnyh wody z pętli jest coś jak bańka lub różowy nos lub łapy. Pies w tym momencie zaczyna naciskać, biorąc pod ogonem do tyłu i szczenię bezpiecznie wymyka się.

Ale! Urodzili małe rasy lub rodziły kobiety mogą być skomplikowane przez kilka niespodzianek. Czasem te „niezdarny”, rodząc głowy lub ciała, spokój, myśląc, że to było ponad i spróbuj siedzieć na dupie. W żadnym wypadku nie pozwól psu zrobić. Utrzymać go w pozycji stojącej lub leżącej (lepiej jeśli jest robione Assistant) wprowadzić levomekol smarować palcem w pętli. Nie bój się. Zrób to delikatnie, przesuwając palcem wzdłuż szczeniaka aż trafisz zworkę (najwęższym miejscu pochwy). Ostrożnie „podnyrnite” pod mostem i przeciągnąć palcem po szczeniaka. Potem wszystko idzie jak w zegarku: Mamo natuzhitsya i „wypluć” szczeniaka.

Natychmiast po szczeniak powinien zobaczyć ostatni, jak kawałek surowej wątroby (ewentualnie zielonkawy). Idealnie, bez interwencji na wszystko się dzieje. Mama zęby łamie pęcherz płodowy, odgryza pępowinę i zaczyna lizać szczeniak, stymulując jego oddech. Jednak ona zjada i łożysko. Jeśli wszystko jest tak, nie przeszkadzają, a grał rolę obserwatora (niezależny i szczęśliwy). Jeśli pies nie zajmuje się szczeniaka, to musi być zrobione do ciebie.

Pielęgnacja noworodka szczeniaka

 1. Połóż szczeniaka w lewej ręce na brzuchu dłoni pyska jego własne. Trzymać głowę lekko w dół i zacząć energicznie pocierać (iz powrotem) z powrotem pieluchy (ściereczek medyczne). Biorąc kilka ścierniwo o rozłożeniu szczeniak pysk do niego i otworzyć usta, łatwo mu szczękę po bokach.
 2. Weź strzykawki, wycisnąć (zszokowana) jest włożona w usta i ssania śluzu szczeniaka. Robisz to najpierw z jednej strony, podstawy języka, potem drugą.
 3. Następnie wziąć szczeniaka przez grzywy i delikatnie wstrząsnąć. W rezultacie dziecko powinno pisnął. Jeśli jego głos był jasny, bez krzyku i świszczący oddech, to wszystko w porządku. Jeśli nie, należy powtórzyć procedurę ekstrakcji śluzu.
 4. Po tym wziąć nasączone nici alkoholu i związane z pępowiny (który może być jeszcze łożysko wiszące). Wykonywanie zawiesie w obszarze jednej lub jeden i pół centymetrów żołądka i cięcia przewód o centymetra (lub pół centymetra) z opatrunków na miejscu.
 5. Smaruje pępek Zelenko. Lepiej to zrobić, resztki pępowiny zanurza się w fiolce i mocno dociskając ją na brzuchu i toczenia (w górę iw dół) dziecko z bańki.

Wszystkie te manipulacje trzeba to zrobić tylko wtedy, gdy matka nie chce obsługiwać sam szczeniaka. Jeśli pies lizał szczeniaka, nie dotykaj go do tego czasu, aż zacznie się urodzić na sekundę. Następnie wziąć dziecko od matki i umieścić w pudełku, ocieplony kocem grzejnika lub ogrzewania. Pamiętaj, że będzie zamrażać bez matki, więc upewnij się, że było ciepło w polu. Jeśli pies jest między narodziny szczeniąt zainteresowanych, wziąć je od matki tylko w momencie narodzin kolejnego dziecka.

Wskazówki i sugestie

W rzeczywistości, nie wszystko jest tak dziwne, jak można sobie wyobrazić. A jeśli pies ma zdrowy instynkt macierzyński, że twoją pomocą ona ledwo potrzebne. Chociaż wbrew swojej obecności w tym sakramencie nie jest. Ona też potrzebują współczucia, otuchy i pewności siebie. Dlatego słuchać rad doświadczonych sobakovladeltsev i weterynarzy, aby nie zaszkodzić zdrowie psychiczne i fizyczne z jego ulubionych (i jego zbyt):

 • Jeśli wszystko pies zachowuje się normalnie, to nie denerwować i jej nie przeszkadza;
 • Nie denerwuj się, jeśli Twój pies po urodzeniu było więcej niż pół godziny, a następny jeszcze: ta przerwa może wynosić do kilku godzin;
 • Kiedy wiele nieskuteczne próby (przedłużony pracy) nie bój się pomóc dziewczynie, powtarzając procedurę z palca, naoliwione levomekol;
 • W żadnym przypadku nie należy go nadużywać, nie płacz, nie płacz, i zrobić;
 • Gdy podejrzenie ewentualnego dostarczenia patologii wezwać weterynarza od razu (chyba jego rada byłaby wystarczająca);
 • Upewnij się, aby przejść do n-tą sumę pieniędzy do wypłaty w przypadku opieki weterynaryjnej.

Ale nawet po przeczytaniu stos literatury konsultacji z najlepszych specjalistów w teorii i wiedząc, jak do odbioru psa, należy uważać przede wszystkim na siebie. Ma instynkt (które prawie stracił) i powie ci, że potrzebuje pomocy, czy nie. Oczywiście, jeśli istnieje zaufanie i miłość między wami. I po prostu nie można pomóc, ale być między psem a człowiekiem (w każdym razie na jej części).

load...