Jak oczyścić jelita?

W ostatnich latach moda na zdrowy tryb życia przyciąga coraz więcej ludzi. Sport, zdrowa żywność – wszystko to jest już nie tylko słowa. A wraz z tymi pojęciami coraz częściej słyszał rozmowę o oczyszczania organizmu. Lekarze często słyszę od ludzi, na pytanie w jaki sposób oczyścić jelita. I większość ludzi przypisują to ich pragnienie, aby pozbyć się toksyn.

load...

Lekarze odnoszą się do tego zjawiska w toksyn w organizmie, a niejednoznacznie. Ktoś mówi, że ciało – nie jest to wielki piec i nie żużel to nie może być. Inni zgadzają się, że ludzie gromadzą się szkodliwe substancje mogą rzeczywiście. Ale bez względu na to, co mówi lekarz, ludzie nadal będą szukać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób oczyścić jelita.

Ale czyszczenie kłótnie. W niektórych przypadkach leczenie jest naprawdę będzie z korzyścią dla ciała, ale czasami może to znacznie zranić. Dlatego też, gdy zbierzesz oczyścić jelita, należy to zrobić bez szkody dla organizmu. A my pomożemy Ci w tym, opisując najbardziej efektywny i bezpieczny sposób. Należy jednak pamiętać, że w każdym przypadku przed rozpoczęciem czyszczenia jelit w każdym przypadku konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Co, gdzie, kiedy?

Spróbujmy dowiedzieć się, co muszę oczyszczenia jelita. Funkcja jelitowe bardzo trudne do przecenienia – bierze udział w trawieniu, usuwa z organizmu resztki nie strawionego pokarmu i substancji niebezpiecznych. W takim przypadku, jeśli jelita bramki, jego praca została gwałtownie pogarsza. Substancje szkodliwe pozostają w organizmie, a ponadto występuje nagromadzenie kału. Podobne zjawisko ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Jak zrozumieć, czy nadszedł czas, aby oczyścić jelita, czy nie jest to czas? Zasadniczo, twoje ciało będzie wiedział o tym sam. Najważniejsze, aby zauważyć te znaki:

load...
 • Zwiększona wzdęcia

I jest prawie „znikąd”, nie jest związane z dietą lub dysbioza.

 • Najczęściej występujące zaparcia

A czasami mogą im towarzyszyć kolki jelitowej.

 • Częste choroby układu oddechowego

W niektórych przypadkach, co często prowadzi do chorób dróg oddechowych może również świadczyć o niskiej wydajności jelita. Tak, ale nie zdziw się – to wszystko jest bardzo ściśle ze sobą połączone w organizmie.

 • Wysypki skórne

Innym bardzo wyraźne wskazanie problemów z jelit jest problem ze skórą. Masz częste wysypki – zaskórniki, krosty lub skóra po prostu pokryte czerwonymi plamami i łuszcząca się? Jeśli nie ma innych powodów, można z dużym prawdopodobieństwem należy zwrócić szczególną uwagę na swój brzuch.

Dieta dla oczyszczenia jelita

Tak więc, na pytanie, gdy jest to konieczne do oczyszczenia jelit, rozumiemy. Teraz dowiedzieć się, jakie wnętrzności, aby nie szkodzić zdrowiu. Oferujemy najbezpieczniejszych sposobów zaszkodzić zdrowiu, które jest zmniejszona prawie do zera. Wszystkie te metody są dostępne i można wybrać dla siebie coś odpowiedniego łatwo. Ale zawsze upewnić się, że nie jesteś uczulony na jedną lub innego składnika przed użyciem recepty.

 • Cankerberry

Aby przygotować jedną porcję tego narzędzia, trzeba 150 gramów biodrach róży. Oczywiście, najlepiej powinno być świeże jagody, ale w kropce, nadające się i suszy. Muszą najpierw wypełnić litra wrzącej wody i pozostawić na 5 – 6 godzin. Po tym, oczyścić jagody z kości i mięsa mielonego.

Otrzymaną masę należy jeść rano, na pusty żołądek. I pamiętaj, aby wypić szklankę ciepłej wody. Następnie na obiad niemożliwej przez jedną godzinę. Ten przepis pomaga jelit działają lepiej niż wiele środków farmakologicznych. Oczywiście oczyszczanie musi wynosić co najmniej 10 dni, ale nie więcej niż jeden miesiąc.

 • Oczyszczenie surówka

Nie mniej skuteczne dla oczyszczenia jelita następujące surówka. Aby ugotować potrzebne są surowe warzywa takie jak wynikała selera, marchwi, buraków i kapusty. Wszystkie warzywa trzeba 100 gramów, ale kapustę białą – 300 gramów. Wszystkie warzywa powinny być ruszt i kapusta – drobno posiekać. Jako tankowania zaleca się stosowanie oliwy z oliwek, ale można zastąpić go z innymi warzywami. Naturalnie, sałatka ogórek w każdym razie niemożliwe.

 • Sałatka owocowa

Weź 100 g jabłek, czarnej porzeczki oraz agrestu. Pokroić jabłka, jagody i mielone. Ta sałatka może być spożywane przed snem lub w ciągu dnia, zamiast deseru. Oczywiście, jednym ze sposobów, aby spędzić go czyszczenia jelita jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale stosowanie jest nie tylko możliwe, ale konieczne, ponieważ jego pomocy.

 • Soki owocowe

Nie mniej skuteczne oczyszczenie jelita grubego z naturalnych soków. Aby oczyścić cały układ pokarmowy zaleca się sok z szpinaku. Pijany, on następująco – rano, na czczo, trzeba wypić pół szklanki świeżo wyciśniętego soku na kolację – jedną trzecią szklankę i pół szklanki – przed pójściem do łóżka. Oczyszczanie kurs powinien trwać co najmniej tydzień. W tym samym działanie ma świeży sok z kapusty i soku pomidorowego. Jednakże dawki należy zwiększyć do filiżanki przy każdym posiłku – trzy razy dziennie. Kurs oczyszczająca powinna trwać dokładnie 10 dni.

Jedynym przypadkiem, w którym ta metoda leczenia jest przeciwwskazane – żołądka lub wrzód żołądka. W tym przypadku zastosowanie soków może być tylko po konsultacji z lekarzem. W przeciwnym razie, to bardzo duże ryzyko zaostrzenia choroby. Nawiasem mówiąc, w tym przypadku, można spróbować zastąpić pszczele mleko sok – ma mniej więcej taki sam efekt, tylko słabiej wyrażone. A wskaźnik oczyszczania powinien trwać dokładnie dwa tygodnie.

 • Woda pitna

Jest to również bardzo skutecznym sposobem czyszczenia jelita jest zwykła woda pitna. Przepis jest prosty w skandaliczne – tuż przed każdym posiłkiem należy pić jedną szklankę wody pitnej bez gazu. A w między posiłkami też nie może zapomnieć do picia – w dniu, trzeba pić co najmniej trzy litry wody. I to nie obejmuje kawę, herbatę i zupy. Ale w żadnym wypadku nie wolno używać tej metody dla ludzi, którzy cierpią z powodu jakiejkolwiek choroby nerek.

 • Lewatywa oczyszczająca

Jednym z popularnych sposobów, aby oczyścić jelita grubego są lewatywy. W medycynie, procedura ta jest nazywana kolonogidroterapiya. Procedura ta nie powoduje bólu. Jednak niektórzy ludzie pisali podczas oczyszczającej lewatywy pewien dyskomfort. Ale ci ludzie, którzy próbowali tę procedurę na siebie, powiedzieć, że wynik jest naprawdę warto.

Po pierwsze, nie jest chwilową utratę wagi – do dwóch lub trzech kilogramów bez diety. Po drugie, znacznie poprawia trawienie i przemianę materii. A poza tym bardzo szybko zmienić na lepsze skórą – wysypki znikają, poprawia cerę. Z reguły, wyniki te są widoczne już po drugi – trzecią procedurę.

Przy okazji należy zwrócić uwagę – aby przeprowadzić lewatywę oczyszczającą może być nie więcej niż raz w tygodniu. Niestety, bardzo często ludzie starają się szybko osiągnąć dobre rezultaty, zrób lewatywę prawie codziennie. Jednakże takie nadużywanie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, w tym bakterie przerost nie jest najpoważniejszym powikłaniem.

Warto też wspomnieć o innym faktem. Bardzo często ludzie wolą środków przeczyszczających w błędnym przekonaniu, że z powodzeniem zastąpi lewatywę oczyszczającą. Jednak lekarze twierdzą, że systematyczne stosowanie środków przeczyszczających prowadzi do trzebieży błony śluzowej jelit, wola i innych problemów. To sprawia, że ​​więcej sensu, aby zastąpić środki przeczyszczające oczyszczające lewatywy. Ale, jak wspomniano powyżej, nie powinny być wykorzystywane.

Na jakiej buliony mogą być stosowane do tej procedury zostanie wyjaśnione poniżej. W międzyczasie, pomówmy o tym, jak to było prowadzone postępowanie. Aby wykonać lewatywę czyszczenia, będzie trzeba Bicze kubek z wężem i dyszą. Aby dostać to wszystko w każdej aptece. Czy potrzebny jest lewatywa wywar mający temperaturę pokojową. Wyjaśnić to wymaganie w tym ciepłej wody bardzo szybko wchłania się w jelitach i nie przynosi pożądanego rezultatu.

Przygotować krem ​​z wyprzedzeniem w celu smarować końcówki. Można użyć kremu dziecka lub przegotowanej oleju roślinnego. Napełnić kubek Esmarch pięć litrów bulionu, leżą na boku i delikatnie włóż końcówkę do odbytnicy około 5 centymetrów. Upewnij się, że ciśnienie wody nie była bardzo silna – wprowadzenie całkowitej objętości powinno zająć około 7 – 8 minut. Bulion w jelitach powinna wynosić co najmniej 5 minut. Najlepiej jest przeprowadzić lewatywę oczyszczającą przed snem.

Teraz nadszedł czas, aby mówić o tym, jak przygotować wywar dla większości z tych oczyszczających lewatywy. Aby przygotować rosół czyszczenia zaleca się stosowanie ziół, takich jak rumianek, piołunu, mniszka lekarskiego i nagietka. Przygotować bulion jednakowo. Umieścić w misce emaliowanej o pojemności nie mniejszej niż 6 litrów 250 gramów suchej trawy. Wypełnić go z 5,5 litra wody, doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować około 40 minut. Po tym, przykryć patelnię pokrywką, owinąć ręcznikiem i pozostawić na około godzinę. Następnie przecedzić rosół za pomocą szmatki z gazy i schłodzić do temperatury 37 stopni.

 • Słona woda do czyszczenia jelita

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden bardzo ciekawy sposób na oczyszczenie jelit, który jest już więcej niż jednego wieku praktyka jogi. Aby to zrobić, trzeba tylko zwykłej soli kuchennej, pragnienie picia wody.

W godzinach porannych, na czczo wypić szklankę ciepłej wody, która jest niezbędna, aby wstępnie rozpuścić pół łyżeczki soli. Po około 5 minutach, stoisko ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Następnie, 10 muszą być wykonane po każdej stronie stoku. Relax na pięć minut.

Ponownie, pić pół szklanki ciepłej wody słonej. Po kolejnych pięciu minutach zacząć zarabiać ruchów obrotowych miednicę jakbyś skręcać wyimaginowaną obręcz. To ćwiczenie powinno być wykonywane przez około trzy minuty.

Wieczorem, przed pójściem do łóżka znów pić pół szklanki wody i wykonaj następujące ćwiczenie. Usiądź na podłodze, skrzyżować nogi i rozpocznie wykonywanie skłonności do przodu – wolno sięgnąć po palcach, weź głęboki oddech i vypryamtes. Powtórz to ćwiczenie co najmniej 10 razy.

Odpocząć przez kilka minut i pić kolejne pół szklanki i przejść do następnego ćwiczenia. Uzyskanie stopy rozstawionymi na szerokość barków. Powoli zginać tak nisko jak Pozwól rozciąganie – idealnie trzeba dotykać podłogi z palcem. Musisz powtarzać to ćwiczenie 10 razy.

Kontynuuj taki przebieg oczyszczania musi być nie więcej niż pięć dni. I ci ludzie, którzy próbowali tego złożonego leczenia, zaleca się trzymać go w czasie wakacji, bo ulubionym miejscem człowieka w tym okresie – toalety. Ponadto, należy zwrócić uwagę – metoda oczyszczania jelita w żadnym wypadku nie mogą być stosowane dla ludzi, którzy cierpią na choroby, takie jak zapalenie uszkodzeń żołądka, wrzód dwunastnicy, ostrego zapalenia okrężnicy i hemoroidy.

Mamy nadzieję, że pomożecie metod opisanych powyżej, można oczyścić swoje jelita. W rzeczywistości, jak wspomniano powyżej, od zdrowego jelita jest wysoce zależna od stanu zdrowia całego organizmu. Należy jednak pamiętać, że wszystko powinno być z umiarem – nie nadużywać zbyt dużo pralnie. Ponadto, lekarze zalecają, że po każdym czyszczeniu kompleksu wziąć bifidobakterii, który normalizuje mikroflorę jelitową i zintensyfikować swoje działania.

I pamiętaj, że istnieje kategoria ludzi, którzy wykonują jelita w czystości jest niedopuszczalne w każdym przypadku. Ta kategoria lekarze należą:

 • Dzieci i młodzież do 20 lat
 • Kobiety w ciąży
 • Starsi ludzie po 70 latach
 • Osoby z ostrymi chorobami

Być może nie ma potrzeby wyjaśniać zakazu – odpowiedź jest oczywista i leży na powierzchni. Cała reszta – powodzenie i zdrowie jelit. Bądź zdrowa!

load...