Jak obniżyć ciśnienie krwi?


Zawartość:

Dolną (rozkurczowym) ciśnienie krwi – ciśnienie wywierane przez krew na ścianach naczyń krwionośnych podczas przerw między skurczami mięśnia sercowego.
Co powoduje wysokie ciśnienie krwi niższa?
Powrót do spisu treści

load...

Przyczyny

  • Otyłość. Gdy waga osoby jest większa niż normalnie, nadmiar tłuszczu (w postaci cholesterolu) są osadzane w korpusie wzdłuż ścian tętnic, zwężenie im. W związku z tym, serce musi pracować trudniej, co prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi. Potrzeba długotrwałego leczenia w leczeniu naczyń.
  • Niedożywienie. Zawartość tłuszczów i słonych pokarmów w diecie jest nadal jednym z głównych powodów, dla niższych wysokie ciśnienie krwi. Słono wzrost poziomu sodu we krwi, co prowadzi do nadciśnienia. Dieta bogata w tłuszczów nasyconych i trans mogą powodować uszkodzenie naczyń krwionośnych. Najlepsze leczenie będzie odwoływać się do dietetyka.
  • Palenie i alkoholizm. Wysokie ciśnienie krwi jest jednym z negatywnymi skutkami palenia. Nikotyna Zmniejsza poziom tlenu dostarczanego do serca, zwiększa częstość akcji serca, skurcz naczyń krwionośnych. Nadmierne spożycie alkoholu wpływa również na ciśnienie krwi. Napoje alkoholowe wysokokaloryczna, który prowadzi do nadwagi lub pośrednio wpływa na ciśnienie krwi. Leki i nadmiar kofeiny zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego. W leczeniu wszelkich zależnościach ważnych motywować właściwą osobę – Cię do psychologa.
  • Siedzący tryb życia. Brak ruchu wpływa na ciśnienie krwi na różne sposoby. Osób prowadzi siedzący tryb życia przez długi czas, cierpiących na przyrost masy ciała i stężenia cholesterolu. Siedzący tryb życia czynnikiem ryzyka wielu chorób.
    Jak obniżyć wysokie niższe ciśnienie krwi?

W wielu przypadkach, oprócz częste bóle głowy i zmęczenie, brak inne objawy obserwowane. Dlatego zaleca się, aby regularnie mierzyć ciśnienie tętnicze krwi. Istnieje kilka naturalnych metod, które mogą pomóc w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi.


Powrót do spisu treści

Jak to jest traktowany

  • Aby zwiększyć liczbę użytecznych produktów. Jak już wspomniano, niewłaściwa dieta, bezpośrednio lub pośrednio prowadzi do nadciśnienia. Konieczne jest, aby dokonać zmian w swojej diecie i jeść tylko zdrową żywność. Należy ograniczyć spożycie produktów zawierających duże ilości sodu (sól, jaja, mięso drobiowe, marynowane i wszystkich produktów w puszkach), tłuszcze (wyeliminowania wszelkich smażonych potraw i masło) i cholesterolu (margaryna, kiełbaski, żółtko). Zawierają świeże owoce, warzywa, orzechy i mięso w diecie. Zdrowego odżywiania pomaga w redukcji masy, przyspieszenia leczenia i zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego.
  • Ćwiczenia. Stałe zatrudnienie na 20-30 minut pomoże przejść długą drogę, aby zapobiec chorobom serca i leczenie chorób oportunistycznych. Można wykupić abonament na siłowni lub wykonywania w domu za pomocą odpowiednich ćwiczeń zalecanych przez lekarza. Można użyć alternatywnych form ćwiczeń, takich jak pływanie, taniec, aerobik, jogging i tak dalej.
  • Schudnąć. Jeśli masz wysoki wskaźnik masy ciała (BMI) i nadwagą, muszą być monitorowane w celu uniknięcia ryzyka choroby. Właściwa dieta i regularne ćwiczenia są najlepsze metody naturalnej utraty wagi. Nie ślepo diety, widziany w jednym z magazynów kobiecych. Jeśli dieta jest konieczna, nawet jeśli dać mu się z dietetykiem.
  • Rzucić palenie. Jeśli chcesz leczyć wysokie ciśnienie krwi, trzeba rzucić palenie. Zarówno aktywne i bierne palenie jest równie szkodliwe sposoby. Należy zmniejszyć spożycie alkoholu oraz zapobieganie występowaniu nadciśnienia i dalszych powikłań związanych z nadciśnieniem tętniczym.

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie skurczowe) są bardziej powszechne niż podniesienie niższe (rozkurczowe ciśnienie krwi), ale nie należy go zignorować, ponieważ może to prowadzić do rozkurczowej niewydolności serca. Jeśli chcesz zrozumieć swoje odczyty ciśnienia krwi, a ich znaczenie, wskaźniki wartości ciśnienia krwi są przedstawione poniżej.

Skurczowe (krew) ciśnienie – to siła, z jaką krew napiera naczyń krwionośnych, gdy serce się kurczy. Rozkurczowe ciśnienie krwi (krew) pojawia się w przerwie między skurczami mięśni serca zrelaksowany. Gdy skurczowe wysokie (do 145 mm Hg. V. Lub wyższy), dana osoba cierpi na nadciśnienie. W tym przypadku niezbędne jest zwrócenie się do lekarza, jak tylko to możliwe.

load...

load...