Jak obliczyć okres owulacji

Zawartość:

Owulacja – okres, w którym kobiece jajniki do folitropinę wybuch i go stamtąd gotowa do zapłodnienia komórki jajowej.

load...

Taki proces jest regularnie około połowy cyklu miesiączkowego. Dziewczyny często myślę o tym, jak obliczyć dzień owulacji. Co trzeba wiedzieć? Nie może być kilka.

Po pierwsze, wiedząc, kiedy to taki okres, to jest możliwe, aby obliczyć dni, najbardziej korzystny dla poczęcia. Jeśli kobieta nie zajść w ciążę w tych dniach, to koniecznie musi być zbadane przez specjalistę, aby określić przyczynę. Niektóre kobiety, przeciwnie, obliczyć dni, kiedy ryzyko ciąży jest minimalne.

Po drugie, niektóre z okresu obliczeniowego jest potrzebna do obliczenia pomyślnych dni poczęcie dziecka określonej płci. Wiele osób uważa, że ​​jeśli stosunek płciowy odbywa się w tych dniach, samiec sperma szybciej „dobegut” jajo, ponieważ są one bardziej mobilne. Jeśli mamy seks 2-3 dni przed rozpoczęciem okresu, zapłodnienia przez plemniki samicę, ponieważ są one bardziej trwałe.

Dlatego, aby wiedzieć, kiedy dzień owulacji, jest użyteczne, a czasem nawet konieczne. Jak prawidłowo obliczyć owulację?


Powrót do spisu treści

Obliczanie owulacji

Owulacja występuje na 14 dzień po menstruacji u kobiet z regularnych cykli menstruacyjnych trwających 28 dni. Jeśli cykl miesiączkowy jest dłuższy, należy podzielić liczbę dni w 2. W tym czasie jajko opada do macicy i czeka na zapłodnienie. Jeśli zapłodnienie nie nastąpi, to wybucha i idzie w parze z menstruacją.

load...

Wiele kobiet nie zauważy niczego i nie czują się w tych okresach. Kobiety, które mają bolesne miesiączki, tylko czuć ból w brzuchu, które są podobne do bólu podczas menstruacji. Są jednak objawy, które są wspólne dla wszystkich kobiet. Należą do nich:

  • Pojawienie szyjnego slizi.V szyjki macicy te dni, zwiększa produkcję śluzu – substancją podobną do białka jaja.
  • Wzrost temperatury podstawowej temperatury tela.Bazalnuyu można mierzyć za pomocą prostego termometru, ale powinno się to odbywać tylko w godzinach porannych bez wstawania z łóżka. Sprzyjające dni dla podstawowej koncepcji temperaturze nieco wyższej niż w zwykłych dni. Jednak ta metoda nie zawsze jest dokładne, ponieważ zależy to od wielu czynników zewnętrznych, które mogą sprawić różnicę
  • Zwiększenie zhelaniya.Eto seksualny może się zdarzyć, oczywiście, i na zwykłych dni, niezależnie od cyklu miesiączkowego i może być związane z różnymi aspektami życia codziennego, ale relacja między owulacji i zwiększa popęd seksualny nadal istnieje. Jakby sama natura zachęca płodność tych dniach.

Jeśli planujesz ciążę, należy pamiętać, że najbardziej korzystna dla poczęcia dziecka jest 3 dni przed owulacją, dzień owulacji samego i następnego dnia, jak plemniki żyją w ciele kobiety aż do 5 dni. Musisz regularnie zgłaszać do dnia kalendarzowego od wystąpienia miesiączki. Jest także przydatny w przyszłości, po wystąpieniu ciąży, aby obliczyć datę urodzenia.

Należy również pamiętać, że obliczenia te są przybliżone i powstrzymywanie się od seksu w czasie dni płodnych, nie wyklucza ryzyko niechcianej ciąży.


Powrót do spisu treści

Obliczanie jajeczkowania z nieregularnym cyklem

Jeśli kobiecy cykl menstruacyjny jest regularny, można łatwo obliczyć ofensywę owulacji. Jeśli kobieta ma nieregularne cykle miesiączkowe, a następnie obliczyć czas będzie to trudniejsze. Ale sposób, w celu określenia okresu płodnego jest nadal. Można nauczyć się rozpoznawać objawy takiego okresu, a następnie staje się o wiele łatwiejsze do przewidzenia korzystny czas na poczęcie.

Do obliczenia tego okresu nieregularnego cyklu jest niezbędne do wyznaczenia dni kalendarzowych od początku miesiączki i pojawia się zmiany hormonalne w tych dniach. Im dłużej to rekord danych, tym łatwiej jest zrozumieć rytm organizmu. Może się okazać, że na przykład, owulacja występuje raz na dwa miesiące lub co 45 dni.

Ponadto konieczne jest, aby monitorować zmiany śluzu szyjkowego, co jest dobrym wskaźnikiem tego okresu. Zazwyczaj po cyklu miesiączkowego mają śluz, a gdy zbliża się płodne śluzu epoki staje się bardziej obfite.

Inna metoda obliczania takiego okresu przechowywania w nieregularny cykl jest pomiaru podstawowej temperatury ciała. Konieczne jest do pomiaru temperatury i pisać codziennie, wzrost temperatury będzie wskazywać na owulację wynikających.

Dziś specjalne testy można kupić w które sprawdzają hormonem wytwarzanym przez organizm podczas owulacji aptece. Takie badania pomogą ustalić te okresy. Są one szczególnie potrzebne dla kobiet starających się o dziecko.

Określenia okresu płodnego zbliżający 100% prawdopodobieństwo na dwa sposoby:

  • Analiza krwi hormonu luteinizującego, których poziom znacznie wzrasta w organizmie przed owulacją.
  • USA, podczas którego zależy nie tylko od wielkości i stopnia rozwoju pęcherzyka, ale oblicza się, a kiedy wychodzi z jajka.

Zatem znając powyższe metody obliczania owulacji, każda kobieta będzie w stanie obliczyć okres bez większych trudności. Trzeba tylko trochę bardziej uważnie oko na zmiany zachodzące w ich organizmie.

load...