Jak nie krzyczeć na dziecko: nauczyć się utrzymać emocje pod kontrolą

Czasami sfrustrowany nawet najbardziej kochających rodziców. Nad krzykiem, klapsy, slap niezmiennie następuje łez. I dzieci i dorośli. Dziecko płacze z bólu i żalu, a matka połyka łzy własnej niemocy, żałując, że nie ma takiego magicznego przycisku przeniesie Cię z powrotem w czasie, przez co najmniej pięć minut temu. Potem nie podniósł głosu, by nie uderzyła głową w głowę. Teraz mama, pokutując płakać i myśleć o tym, jak nie krzyczeć na dziecko.

load...

Jest to w najlepszym wypadku. Jeśli tak myślisz, jesteś świadoma mama którzy nadal mają szansę go naprawić. Jeśli uważasz, że nie krzyczeć na dziecko, jeżeli w inny sposób, że nie rozumie, dać sobie trudu, by pomyśleć o tym, kto ponosi winę za to. Gotów się założyć, że będzie można dojść do wniosku, że obwiniają siebie. Jeśli nie można znaleźć część jego winy, to należą do trzeciej grupy rodziców – ci, którzy wierzą, że krzyczy na dzieci – święty obowiązek rodziców.

Zawartość:

Dlaczego Orem dzieci

Niestety, wielu rodziców są zaprogramowane do płaczu. Bo tak czynili ich matek i ojców. Upokorzenie, żal i ból głęboko zranione dusze. Ale jeśli trzeba wyrzucić to wszystko z własnej dziecka? Creek dorosłych boli samoocenę dziecka. Creek przeraża. Wszystkie dzieci postrzegają ją jako atak. Niektórzy rzucają się do walki (pęknięcia i krzycząc w odpowiedzi), podczas gdy inni uciekają lub włączyć się w sobie. Więc starają się fizycznie lub psychicznie uciec z krzykiem.

load...

Krzyk rodzicielska zawsze można znaleźć wymówkę. Ciężki dzień w pracy i problemy nagromadzone zmęczenie natknąć się na brudne naczynia w domu, rozrzuconych po całym pokoju rzeczy nieprzygotowani lekcje Deuce w dzienniku, i więcej. Czy dziecko jest winne problemów w pracy? Oczywiście, nie. Ale sytuacje w życiu są różne. Jeśli matka wystarczająco konsekwentnie spać w jednym domu nie działa, praca nie idzie gładko, a może być i w życiu osobistym, także i dziecko w tym czasie kryzysu dojrzewa trzy, pięć lub siedem lat, moje nerwy matka może rozpocząć się nie powiedzie. Jednak niektóre kobiety z godnością z sytuacji, podczas gdy inni utonęli w swoich własnych emocji, wiedząc, że źle, nie jest w stanie zatrzymać.

„I uderzył w dziecko, pomóż mi!”, „Przerwa na dziecko, co robić?” – Takie tematy są często przesadzone w forum macierzystego. Recenzje inna. Czasami kobieta nazywana jest złą matką. Czasami, starając się go pocieszyć, jak mówią, kto nie stało. Osobiście, jestem zazdrosny matek, które popadły w celu komunikowania się z tylko ich własne dzieci cieszyć się i nie krzycz na nich. Mam je, niestety, nie jestem, i zestaw „złej matki” Jestem dobrze znane. Prikriknuv na żadnym z dziećmi lub w sercach klapsa, płakałam i poprosił o przebaczenie. Bałem się, że stracę zaufanie swoich dzieci. Jeden z moich przyjaciół nigdy nie wybaczył matce na ciągły płacz i niekończące klapsy, a ja nie chciałem w przyszłości mieć ten sam związek z ich dziećmi jako dziewczyna z matką.

Jak przestać wrzeszczeć na

Doprowadzić do siebie uczucie

Zwykle nie o tym mówić. To wstyd. Ale pierwszą rzeczą do zrobienia – spróbuj spojrzeć na siebie w momencie krzyczy. Ta jędza wykrzywioną ze złości twarz z krzywymi palcami. Tak, to ty. To, co dziecko widzi. Twoje własne dziecko, zwinięta w kłębek, chce tylko jednej rzeczy: Wolałbym już było po wszystkim.

Oczywiście, Kłopot ten obraz. Ale im bardziej będziesz krzyczeć, tym bardziej widzi swoje dziecko. Pomyśl o tym, dlaczego nie zmienić? Więc strach dziecka daje przyjemność. Po tym wszystkim, jeśli ktoś robi coś cały czas, to lubi. W przeciwnym razie, nie chciał tego zrobić. Oczywiście, jego oczy migające Insane pożaru w czasie płaczu, nie widzimy jej straszne słowa i wyrażenia w tej chwili nie słyszy. Ale … To wszystko widzi i słyszy nasze dziecko. W tych chwilach otrzyma opłatę w obawie, że mógłby się pozbyć od dawna jako osoba dorosła. Nawiasem mówiąc, psychologowie twierdzą, że krzyczał tylko niepewnych ludzi.

Widząc siebie w chwili krzyczy przerażona i nie trzeba ponownie obwiniać. Nie szukaj wymówek lub spróbować znaleźć winnych w danym środowisku. Trzeźwo ocenić sytuację, zdasz sobie sprawę, że nie jest charakter działań i nie najdroższy człowiek spowodował, że płaczesz. Powodem jest tobą. Wybaczyć sobie i nauczyć się zatrzymać na punkty krzyczeć. Jak to jest zrobione, opiszemy szczegółowo poniżej.

Jak radzić sobie z emocjami

Pam Leo w książce „Jak stworzyć ciepłe relacje z dziećmi” daje doskonałe rekomendacje, które nie tylko przyczyniają się do wyeliminowania problemu, ale także ograniczyć szkody emocjonalne, które spowodowały do ​​płaczu dziecka.

Powiedz mi syna lub córkę, że będzie starał się radzić sobie ze swoimi emocjami i nadać mu uprawnienia do przerwania ci, kiedy tracisz kontrolę. Może to być gest (np trzymać ręce na uszy) lub określenie „Proszę mówić do mnie spokojnie.” Reagować na tego autora zaleca jedną z następujących metod:

 • Rewind. „Dzięki za przypomnienie mi, byłem tak zdenerwowany, że zapomniał o naszej umowie.”
 • Regulacja lli_1. „Co zrobiłeś, oczywiście, nie jest dobre, ale nadal nie krzyczeć na powinno być.”

 • Restart. „Zacznijmy od nowa. Jestem zdenerwowany, bo nie zgadzają się ze mną.”

Pozwól dziecku przerywać ci

Po pierwsze, daje syna lub córkę, aby chronić życie i ucieka z krzykiem bez protestu. Po drugie, nie narusza ich poczucie własnej wartości, dając dziecku zrozumieć, że nie zasługuje na takie traktowanie. Po trzecie, wzmocnić swoje relacje z synem lub córką, ponieważ w ten sposób można pokazać szacunek dla swoich uczuć i potrzeb.

Pomyśl o tym, że dzieci uczą się komunikować, przyjęcie sposobu komunikacji z rodzicami. Jeśli specjalnie krzyczeć na dziecko, aby mu zrobić to, co trzeba, to zastraszanie. Jeśli krzyczysz nieumyślnie, potem stracił panowanie nad sobą. W tym przypadku, dziecko zrozumie, że wyrażanie swoich emocji w formie płacze po drugiej – świetny sposób, aby poradzić sobie ze swoim złym nastroju.

Co pomoże Ci stać się odpowiednie ludzkie

Wielu rodziców opracowaliśmy swój algorytm powstrzymuje swoje emocje. Oto najbardziej praktyczne porady, które pomogły i prawdopodobnie pomóc więcej niż jedną osobę.

 • Czas dla siebie. Co najmniej godzinę dziennie poświęcić się osobiście, że jest to konieczne dla spokoju ducha. Może to być rzemiosło, spać, a nawet tarzać się przed telewizorem z maską Ogórek na jej twarzy. Najważniejsze, że to był twój czas, aby odpocząć.
 • Każdego dnia co najmniej cztery razy, przytulić i ucałować swoje dzieci. Poranne powinien być dobry, a wieczorem – przyjemny. Dzieci potrzebują rodziców dotykać jak powietrze.
 • Pozwól negatywną energię na zewnątrz. Zmiętą kartkę papieru, uderzył w ścianę lub poduszkę. Ale jeśli zamiast krzyczeć, skręcać lub potrząsnąć naciśnij hulahup, zrobisz wielką usługę dla siebie.
 • Wziąć prysznic lub kąpiel. Woda zmywa negatywną energię i uwalnia nas od negatywnych emocji. Jeśli nie możesz iść pod prysznic, umyć naczynia. Środki uspokajające
 • Lli_1. Na przykład, herbat ziołowych, wyciąg z kozłka lekarskiego. Albo, co radzi lekarz.

  Ograniczenia lli_1. Wyobraź sobie, że jesteś w pokoju obok gośćmi na imprezie. Zdajesz byłyby przechowywane na nich? Przechowywać bez nich. Albo wyobraź sobie, że nie jest twoje i dziecka cudzego. W innych nie płacz, bez względu na to, co zrobili.

  Książki

 • Na psychologii dziecka. Przeczytaj, ponownie przeczytać, wyciągnąć wnioski, spróbuj od sytuacji.
 • Komunikacja z ludźmi, którzy byli w podobnej sytuacji. Nie jest konieczne, aby wlać duszy bliskich. Komunikacja na forach dla rodziców – to jest konieczne dla matki, która nie może po prostu powiedzieć swojej matce.
 • Jeśli powyższe wskazówki nie pomogą, należy skonsultować się ze specjalistą.

A jednak. Jeśli masz dwoje dzieci i od czasu do czasu przerwy na nich, że najstarsze dziecko kopiując swoje zachowanie stanie się ugrzęznąć na braciszka. Tak jak wielu starszych dzieci, które są stale słyszał w swoim wystąpieniu rodzicielskich głośnych oskarżeń. Pobili młodszych braci i sióstr, tak samoutverzhdayas, a rodzice nie mieli pojęcia o tym, albo nie przywiązuje żadnej wagi do tego. Konieczne jest, aby mówić o błocie, które rosły młodszy wskutek ludzi zamkniętych i niepewnych, a starszy, oczywiście, stało się tyrani domowego. Pomyśl o tym wszystkim i zatrzymać. Sądząc po tym, że zapoznał się z informacjami na ten temat, nadal nie jest zbyt późno, aby go naprawić. Szczerze życzę ciszę i spokój swojej rodziny.

Opinia Cerkwi stymulacji i płakać

Lena Kaspirkevich

load...