Jak nawilżyć powietrze w mieszkaniu bez nawilżacza iz proste i urządzeń

Wilgotność – jeden z najważniejszych elementów mikroklimatu pomieszczeń, od którego zależy zdrowie i komfort osób. Jak nawilżyć powietrze w mieszkaniu, w celu zapobieżenia poważnej choroby i dolegliwości? Przed wyborem sposobu walki, zrozumieć, dlaczego jest to konieczne, zbadać wszystkie możliwe opcje – od nawilżacza domowego do popularnych metod, które nie wymagają kosztów i podłączenie do prądu.

load...

Zawartość:

Wilgoć jest potrzebne i natury człowieka

Dlaczego nawilżanie powietrza w domu i dlaczego jest to ważne

Wilgotność Monitor jest to konieczne ze względu na ten parametr zależy od zdrowia i stanu zdrowia mieszkańców.

 • Przesuszone powietrze powoduje ból gardła, suche błony śluzowe nosa, co prowadzi do dyskomfortu w ciągu dnia i zaburzenia snu w nocy.
 • Ciepłego, suchego powietrza o dużej zawartości pyłu jest niebezpieczny dla ludzi z alergią i małych dzieci. Ataki kaszlu, skurcz oskrzeli, powikłania przeziębienia są bezpośrednio związane z klimatem. Lekarze doradzają przy pierwszych oznakach choroby często wietrzyć pomieszczenie i obniżyć temperaturę do 18-20 stopni, w takich warunkach najłatwiej utrzymać optymalną wilgotność.
 • Noszenie soczewek często powoduje zespół suchego oka, który rozwija się w suchym upałów, a zimą w pomieszczeniach o niedostatecznej wilgotności.
 • Argumentem dla kobiet dbać o wilgotnego powietrza może być fakt, że w warunkach suchych skóry twarzy wysycha zbyt szybko i traci swoją elastyczność. Jeśli stale sucha i matowa skóra, łamliwe włosy, myślę o tym, być może w mieszkaniu tylko bardzo suche powietrze.

load...

Nawilżenia zapobiec problemy z wagą. Oprócz tych negatywnych skutkach dla zdrowia ludzi, nadmierne wysuszenie powoduje pękanie i skrzypienia podłogi, drzwi mebli. Wielu zna nieprzyjemne działanie elektryczności statycznej, gdy nieszkodliwe przedmioty nagle pokonać prąd. Okazuje się, że jest to z uwagi na brak wilgoci w powietrzu.

Co decyduje o wilgotności i wskaźniki, które są optymalne

Najczęściej problem jak nawilżyć powietrze w mieszkaniu, tam w zimnych porach roku wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego. Jednakże, jeśli mieszkasz w gorącym regionie południowym, problem suchości może przeszkadza Ci przez cały rok.

Jakie regulacje są potrzebne człowiekowi

Aby zapewnić komfortowy mikroklimat w domu, musisz zrozumieć, co jest coś takiego jak wilgotność powietrza, jakie wskaźniki będą najbardziej optymalne. Istnieją dwie główne cechy – wilgotność względna i bezwzględna.

W domu, w zasadzie użyć pierwszej definicji – wilgotności względnej powietrza. Wartość ta reprezentuje procent, który wskazuje zawartość pary wodnej w powietrzu w określonej temperaturze w odniesieniu do maksymalnej ilości pary wodnej, która może znajdować się w powietrzu w tej samej temperaturze.

Optymalna wilgotność 40-70%

Krótko mówiąc, w tej samej ilości pary wodnej niż ciepło w pokoju, tym mniej wilgoci istnieje. Na przykład, jeśli mieszkanie 15 stopni i przy wilgotności 60%, nie należy myśleć, że liczba ta będzie kontynuowana, gdy temperatura wzrośnie do 25. W tym przypadku, wilgotność spadnie o 35%.

Naukowcy od dawna wiadomo, że osoba odczuwa najlepiej przy wilgotności względnej w zakresie 40-70%. To jest w tym zakresie, że hamuje wzrost szkodliwych bakterii i wirusów, alergeny i obniża gromadzenie się kurzu.

Ponieważ wilgotność jest nierozerwalnie związana z temperaturą powietrza, najbardziej komfortowe wskaźniki klimatyczne są następujące:

 • Sypialnia – temperatura 16-19 stopni, wilgotność 50-70%;
 • Salon – temperatura 19-23 stopni, wilgotność 40-60%;
 • Dzieci – temperatura 18-21 stopni, wilgotność 60-70%.

Elektroniczny

Jak określić wilgotności

W celu określenia ilości wilgoci w powietrzu służy urządzenie zwane higrometr. Często można spotkać nowoczesną klimatyzację i termometr w pomieszczeniu z wbudowanym czujnikiem. W celu uzyskania wiarygodnych danych, higrometr jest lepiej umieścić z dala od urządzeń grzewczych i nawilżaczy domowych.

Jeśli nie masz urządzenie pomiarowe, używać starych tradycyjnych metod. Oczywiście dokładne numery dostajesz, ale przynajmniej zrozumieć, w razie potrzeby mieszkanie nawilżania.

W celu określenia wilgotności:

 1. Wlać do butelki z wodą i umieścić go w lodówce.
 2. Kilka godzin, wyjąć butelkę i pozostawić ją w pokoju na 5 minut.
 3. W tym czasie, ściany pokryte krople kondensacji.
 4. Jeśli po pięciu minutach małej kondensatu jest prawie suche, oznacza to, że powietrze jest bardzo suche.
 5. W normalnych spadki wilgotności nie wyschnięciu leniwie przesuwają się w dół, podczas gdy butelka nadmiernego kondensatu jest utworzona kałużę.

0. Butelkę zimnej wody zamiast tego higrometru

Dobrym wskaźnikiem wilgotności może służyć jako wspólny szyszka jodły. Co więcej, jest to świerk i sosna nie – ma delikatne i wrażliwe łuski. Jeśli stożków leżą płatki w temperaturze pokojowej ściśle dociskane do siebie, albo tylko lekko otwarte, to znaczy, że zawartość wilgoci w normie. W pełni ujawnione Bryła wskazuje, że powietrze jest zbyt suche.

Kilka prostych narzędzi do zwiększenia wilgotności

To nie zawsze mają możliwość zakupu jednostkę funkcjonalną dla nawilżania powietrza, więc powstaje pytanie, nawilżyć powietrze w mieszkaniu bez nawilżacza. Użyj prostego, ale skutecznego urządzenia.

Przenośne nawilżacze lub sprayu

Do nawilżania powietrza w budynkach mieszkalnych lub budynek biurowy, wygodny w użyciu przenośne nawilżacze, który jest włożony do butelki z wodą. Urządzenia okresowo spryskane wodą jako mikrobryzg. W razie potrzeby, można znaleźć kompaktowe urządzenie, które działa na USB instalowanej szklankę lub małą miskę.

Można także wziąć spray z mgiełkę. To proste urządzenie jest wygodne w użyciu w zimnych porach roku oraz w okresie letnich upałów. Wystarczy spryskać wodą wokół nich, lub w pobliżu grzejnika iw czasie zapomnieć o nadmiernej suchości.

5. Mini-nawilżacze

Aby nadać pomieszczeniu przyjemny zapach, dodać olejki eteryczne do wody. Z olejami nie tylko neutralizują wysuszanie, ale także stworzyć specyficzny mikroklimat. Na przykład, zapach lawendy relaksuje, eukaliptusa i drzewa herbacianego zarazki zabić i pomarańczowy zmniejsza apetyt.

Przepustnice powietrza na

Baterii. Ten prosty wynalazek stanowi dekoracyjny kolba ceramiczna z hakiem do mocowania baterii. Zasada działania jak najprostsze – woda w naczyniu powoli odparować, wypełniając pokój z wilgocią, zniszczonego przez urządzenia grzewcze. Takie urządzenia są stosowane od dłuższego czasu i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Dzięki pomysłowej formie, wyglądają jak biżuteria.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, angażują ceramiczne wazony butelki lub niepotrzebnego wąski kształt. Powieś je tak, aby nie złapać się w oczy i czekać na wynik. Woda może również dodać olejki eteryczne.

1. Stylowe rzeczy

Fontanna w pokoju – Dekoracje z funkcjonalnością

Jeśli nie chcesz, żeby poeksperymentować ze świeżych kwiatów i opieki nad akwarium, można po prostu fontannę kryty lub wodospad. Teraz w sklepach dość duży wybór wzorów, więc nie będzie trudno wybrać model na każdy gust i budżet. Bulgotanie wody nie tylko przynosi spokój we wnętrzu, ale też nie jest źle nawilża pomieszczenie.

8. Indoor fontanny są dobrze zwilża się

Powietrza. W razie potrzeby, mała fontanna blat jest łatwo tworzyć własne ręce, oparte na pompie i odpowiedni wystrój: kamienie, dzbanek, filiżanki herbaty. Mini oaza przydatne nie tylko ludzie, ale rośliny doniczkowe.

Jak szybko normalizuje wilgotności sposoby

Ludowych. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym zwykłe można również osiągnąć pożądany rezultat ludzi. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że większość metod przynieść tylko tymczasowe efekty. Dlatego też należy stosować regularnie lub szukać innych rozwiązań długoterminowych.

6. Aby poprawić mikroklimat może być różne sposoby

Regularne wietrzenie apartamenty

Jeśli nie mieszkasz w gorącym południowym regionie, możemy śmiało powiedzieć, że powietrze zewnętrzne zawiera znacznie więcej wilgoci w porównaniu z mieszkań. Regularne wietrzenie pomaga normalizować mikroklimat w domu. Szczególnie przydatne to zrobić w okresie jesienno-zimowym, kiedy grzejniki pracują.

Niestety, czasami wentylacja nie przynosi pożądanych rezultatów, na przykład, gdy okna znajdują się na ruchliwej autostradzie, to lepiej pozostawić je zamknięte. Zalecane jest taka sama, a mieszkańcy niższych piętrach przy suchej pogodzie, więc zamiast pożądaną wilgotność w mieszkaniu nie zostały uwzględnione chmury pyłu.

Apartament 5. Powinien być regularnie wietrzone

Kuchenka elektryczna i czajnik w nowej roli

Aby szybko nawilżanie powietrza w pomieszczeniu w okresie zimowym, można użyć małego kuchenka elektryczna. Wystarczy umieścić go na otwartym garnku z wodą i niech zagotować wodę. Gorąca para szybko sprawiają, że powietrze wilgotne i bezpieczne. Dla zwiększenia efektu, dodać wodę, zioła lub olejami aromatycznymi.

Jeśli płyta nie jest obecny, można skorzystać z pół-otwartych czajnik, multivarku lub innego odpowiedniego urządzenia, które pozwala na wodę do wrzenia. Z reguły ten sposób zapewnia bardzo szybkie działanie, więc nie mogą być wykorzystywane w celu uniknięcia uszkodzenia mebli i tapety.

Sztuczki z mokrym ręcznikiem

Mokry ręcznik na gorącej baterii – sposób tradycyjny folk, aby szybko zwiększyć wilgotność w mieszkaniu. Ponieważ suszenie ręczników zwilża się ponownie i wrócił do akumulatora.

Można zbudować prowizoryczny zimnego nawilżacza z mokrym ręcznikiem i wentylator. Ręcznik rzut na grillu, a wentylator na niskich obrotach.

Ten sam efekt jest łatwy do osiągnięcia, po prostu zostawiając mokre pranie do wyschnięcia w mieszkaniu. Oczywiście, to nie dodaje do estetyki pomieszczenia, ale to szybko doprowadzić do normalnej wilgotności.

5. Nakrycia na baterii może być alternatywą dla

Nawilżacz plastikowych butelek lub puszek

Miłośnicy majsterkowania własnymi rękami można zrobić prowizoryczne nawilżacz z plastikowej butelki. Aby to zrobić, weź butelkę o pojemności 0,5 lub 1,0 litra, śruba szczyt, po którym „Okno”. Na całej długości cięcia butelki Butelka jest zawieszony na rurze grzewczej i wody wlewa się do niego. Nawilżacz jest gotowy.

Można zbudować system nawilżania ze szklanym słoju i kawałek bandaża lub bawełnianą szmatką. Banku wodą umieścić pod baterią. Bandaż szmatką lub rany na rurze rozszerzającej na baterii, a koniec jest obniżony do słoika. Woda będzie wchłaniana w strukturę i stopniowo odparować z kontaktu z ciepłym rury.

6. Domowe nawilżający z

Zbiorniki z wodą i kolorowe kulki

Najprostszym sposobem, aby zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu za pomocą rozmieszczonych w różnych miejscach, a szczególnie w pobliżu grzejników, zbiorników wodnych. Nie myśl, że powinien być umywalki lub miski, użyj piękne wazony i inne atrakcyjne potrawy. Pod baterią jest najwygodniej zainstalować wydłużonej prostokątnej sadzarki do kwiatów.

Hydrożel w postaci kolorowych kulek dziesięciokrotnie wzrost wielkości w wodzie stopniowo odparowuje się wilgoć, co daje mu powietrza w pomieszczeniu. Wypełnij Rosaceae piłki i zorganizować różnego rodzaju statków z mieszkania. Nie zapomnij okresowo dodać wody, aby go, co odparować. Dla urody w misce umieścić żywe lub sztuczne rośliny.

8. Hydrożel w

Strona główna mini-ogród do komfortowego

Powietrza

Mikroklimat mieszkań znacznie poprawić, jeśli się doniczkowych. To nie tylko zdobią wnętrza, ale również nawilżyć powietrze w mieszkaniu bez nawilżacza. Rośliny należy wybrać wilgoć kochający, wymagają regularnych oprysków. Dobrze nawilżyć pokój paprocie powietrza, rośliny gumy, palmy, Dracaena, hibiskus.

Doniczki zaleca się umieścić w tackach z mokrych kamieni lub gliny rozszerzony. Im więcej kolorów w mieszkaniu, tym większa wilgotność. Jednakże, nie należy umieszczać roślin zbliżone do systemu grzewczego, tak aby ich nie zniszczyć.

1. Kwiaty poprawić

Akwarium jako skuteczny balsam

Dobry wpływ na mikroklimat i hobbystów akwariach. W rzeczywistości, akwarium – jest wspólny pojemnik z wodą oraz wody ma tendencję do odparowywania. Należy zauważyć, że nowoczesne akwaria ze ślepą obejmuje niewiele nadaje się do nawilżania, więc należy wybrać model z otwartym wiszących lamp oświetleniowych.

Bardzo dobry jak balsam i pallyudariumy – płytkich zbiorników przeznaczonych do uprawy roślin bagiennych. Zazwyczaj są otwarte, więc nie jest intensywne parowanie wilgoci, która jest potrzebna do nawilżania.

05. Akwarium odgrywa rolę parownika

Żelazo i parowiec – niekonwencjonalne podejście

Niektóre zaradna gospodyni i wykorzystanie jako nawilżacz domowego z żelazka parowego lub odzieży. Instrumenty obejmują sieć pary i spryskać pokoju, kiedy czują się nieswojo wysuszanie. Że specjaliści w tej godzinie leczenia rzeczywiście zwiększa zawartość wilgoci z 30 do 80%.

Istotną wadą tego podejścia – pobór mocy. W przypadku żelaza jest ważne, aby nie zapomnieć o bezpieczeństwa i ewentualnych oparzeń, zwłaszcza jeśli dom ma małe dzieci. Sposób ten jest bardziej odpowiedni do zimy. W okresie letnim, łatwiej jest osiągnąć efekt czyszczenia na mokro.

20. W łazience, powietrze jest zawsze wilgotna

Łazienka – dostępnym źródłem wilgoci

Aby znormalizować wilgotność powietrza w małym mieszkaniu, jest po prostu puścić wodę w łazience i otworzył drzwi prowadzące tam. Wilgoć szybko rozprzestrzenił się w całym pomieszczeniu i łagodzą suchość. Nawiasem mówiąc, otwarte drzwi jest przydatna nie tylko dla klimatu w mieszkaniu, ale także do łazienki, gdzie wilgotność prowadzi do formowania i pogorszenie materiałów wykończeniowych.

Podczas projektowania duży dom, należy zwrócić uwagę na sypialni z wanną zainstalowane – to podejście jest skuteczne i jest bardzo przydatne dla zdrowia i młodości skóry.

Jak zrobić krem ​​z rękami

Aby nawilżyć powietrze w mieszkaniu o minimalnym koszcie, stanowić skuteczny balsam własnymi rękami.

Najprostszym rozwiązaniem – do korzystania z pojemnika z zimną wodą i wentylator z jednostki systemowej komputera, wbudowany w pokrywie. W celu zwiększenia skuteczności stosując filtr tkaninowy. Przepływ – 0,4 do 1 litra na godzinę. Po pół godzinie pracy wilgoci osiągnie 60%.

Pracy chłodnicy wody powoduje wibracje, które z kolei prowadzą do powstawania zimnej pary, który powoli zaczyna rozprzestrzeniać się w całym pomieszczeniu.

Wideo: Budżet nawilżający

Jakie są nawilżacze i czy należy je kupić

Praca z nawilżacza elektrycznego – dość nietypowym instrumencie i to może być nie znaleziono w każdym domu. Aby zdecydować, czy wydać pieniądze na nią, trzeba kilkakrotnie mierzyć wilgotność w mieszkaniu. Na ogół, w trakcie sezonu grzewczego, postać kropli do 20-30%, a jeżeli tak, wymaga nawilżacza.

Klasyfikacja i rodzaje elektrycznych

Do treści ↑

Do treści ↑

Do treści ↑

Do treści ↑

load...