Jak nauczyć się szybko pisać na klawiaturze?

Zawartość:

Jak nauczyć się szybko pisać na klawiaturze? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu ludzi, którzy spędzają czas przy komputerze. Mając nadzieję nauczyć się szybkiego pisania, wiele osób rejestrowane na różnych kursach szybkiego drukowania, są wszelkiego rodzaju szkoleń, nabywać różne materiały edukacyjne i płacić przyzwoite pieniądze. Jednak, czy to wszystko nie jest to konieczne.

load...

W tym artykule dowiesz się o tym, jak wszystkie takie same niezależnie i bezpłatnie nauczyć się szybko pisać na klawiaturze.

Przed przejściem do zaleceń i rad przeglądu specjalnych programów, które trenują szybkiego pisania, chciałbym porozmawiać trochę o natychmiastowe korzyści, jakie uzyskuje osoba, która otrzymała tę umiejętność.


Powrót do spisu treści

Korzyści otrzymane przez osobę, która nauczyła się szybko wydrukować

Pierwszą i główną zaletą szybkiego drukowania – jest, oczywiście, oszczędzając cenny czas. Dla tych ludzi, których praca dzienna jest nierozerwalnie związana z zestawem dużej liczby znaków, ta umiejętność jest bezcenne. Nawiasem mówiąc, ta technika jest dobra do drukowania i zarobków występu w zawodach takich jak przepisywanie i copywriting (choć zawodach, w których mogą się przydać tej umiejętności, wiele).

load...

Jeśli nauczysz się szybkiego pisania na klawiaturze, można zyskać więcej znaków rytmicznie, zmniejszy stopień wzrostu zmęczenia fizycznego i psychicznego. Można nawet zauważyć, że otrzymujesz jakieś przyjemności od tego, jak szybko i łatwo przenieść swoje palce na klawiszach, a będziesz cieszyć się z pracy.

Kolejną istotną zaletą szybkiego drukowania na klawiaturze – to kompletny logiczne ekspozycja wszystkich swoich myśli. Po uzyskaniu tej umiejętności można łatwo nadążyć z przepływem myślach podczas pisania czegoś nowego. Jest to czasami wystarczy dygresję na chwilę, aby znaleźć odpowiedni klucz do idei kiedykolwiek opuścił głowę.


Powrót do spisu treści

Główne zasady szybkiego pisania na klawiaturze

Po pierwsze trzeba pamiętać, jako klucz znajduje się na klawiaturze. To pomoże Ci następnego ćwiczenia. Wybierz jedną z trzech rzędów klawiaturze, który zawiera litery i dziesięć do piętnastu sekund, by na niego spojrzeć. Byłoby lepiej, gdyby zacząć od górnego rzędu. Następnie spróbuj zapisać je w odpowiedniej kolejności na kartce papieru. To ćwiczenie należy powtarzać kilka razy dla każdego wiersza, dopóki nie będzie można odtworzyć poprawną kolejność liter (na papierze lub w głowie) na maszynie. Można także spróbować zdobyć cały alfabet od „A” do „Z” na klawiaturze. Konieczne jest, aby to zrobić, dopóki nie uzyska się wystarczająco szybko.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć szkolenia szybsze drukowanie, ważne jest, aby wybrać odpowiednie narzędzia, czyli klawiaturze. Dla prawdziwego kogoś zawodową lub dla kto chce stać się jednym, najlepszym wyborem będzie ergonomiczna klawiatura (jeden z przycisków oddzielonych pustą przestrzeń na dwa obszary, w szczególności dla lewej i prawej strony), w skrajnych przypadkach, najczęstszym podejściem i zakrzywione klawiatura.

Nawet wyższe zestaw umiejętności postaci większej liczby palców znacznie gorszych do nowoczesnych technik drukarskich (na przykład typ zestawu techniką dotyku). Aby dowiedzieć się, jak szybciej wpisywać znaki, konieczne jest, aby praca została zaangażowana w jak największym stopniu liczbę palców na obu rękach. W niektórych programach szkoleniowych dla szybkiego drukowania określona swoje klucze dla każdego palca. Oczywiście, na początku przyzwyczaić się do tego będzie trudne. Ale w miarę upływu czasu, można zapomnieć o sposobie dwoma palcami, i rozpocząć wpisywanie na nowych zasadach. Najważniejsze – aby złapać się w tych momentach, kiedy udać się do swoich starych nawyków, a powrót do nowego, który opanowania.

Po opanowaniu szybkiego pisania na początku lepiej nie spieszyć. Staraj się nie popełniać błędów i literówek. Oczywiście, szybkość – to nie jest ważne, ale spadnie dużo, jeśli masz trochę czasu i stale edytować napisane. Wraz z doświadczeniem i szybkość przyjdzie, ale na razie lepiej jest przestrzegać poprawnej pisanie dokładnie i starannie.

Należy regularnie praktykowane. Jest to najważniejsza zasada dla każdego nabywanie umiejętności i zdolności. Więc jeśli poważnie postanowił nauczyć się tego, wykonywać więcej i nie bądź leniwy. Aby osiągnąć doskonałą szybkość drukowania, nie próbuj od razu odkrywać całej tej metody. Aby powiesić właściwie ukształtowane i utrwalone, praca na nich mniej czasu, ale tak często, jak to możliwe. Zacznij od 20-30 minut, stopniowo zwiększając czas poświęcony pracy.


Powrót do spisu treści

Dotykać metody wybierania

Główną zasadą tej metody tkwi w postaci składu czcionek na klawiaturze z wszystkich dziesięciu palców, nie patrząc na nią. Dzięki tej metodzie rąk na klawiaturze umieszczone konkretny sposób. Podstawa obie ręce powinny znajdować się na przedniej krawędzi laptopa, lub jeśli używasz ergonomiczna klawiatura na reszcie nadgarstka. W tym przypadku kształt pędzla powinny być takie, jeśli trzyma piłki tenisowe.
Powrót do spisu treści

Jak się palce, kiedy ślepy wybieranie

Dla każdego z palców obu rąk zabezpieczone ich specyficznych kluczy. To nie jest przypadek! Każdy układ klawiatury symbole i litery powstały specjalnie dla tej metody. Układ ten nie zmienił się na przestrzeni lat. Tak, absolutnie wszystkie klawisze na klawiaturze są ułożone w sześciu rzędach. Na górze, pierwsza liczba ( „Esc”, „F1”, „F2” …) podczas drukowania można zapomnieć, bo ślepy nie jest używany, a to raczej zależnym. Kolejna seria – cykl z liczbami. Jest stosowany, a inne – nie. Niektórzy używają zamiast górnym rzędzie bloku z numerami, które znajduje się po prawej stronie. Wszystko wygodne na wiele sposobów, ale liczba cyfrowych mistrza jest nadal konieczne.

Prędkość druku Szkolenie powinno zaczynać się od prawidłowego umieszczenia palców. Po pierwsze, w celu monitorowania prawidłowo ustawiony dłoń, palce indeks powinien macają małe wypustki, które są na klawiszach numer referencyjny – „O” i „A”. Z biegiem czasu, twoje ręce nie będzie czuć się klawisze, a konieczność skoncentrowania się na nich nic więcej. Gdy palce unoszą się nad klawiaturą w odległości kilku milimetrów, będzie to znak, że zostały przeniesione do nowego poziomu, bardziej jakościowe szybkiego drukowania. Ale zmuszony do przyspieszenia tego procesu nie powinno być, bo to tylko zaszkodzi przyczynę.

Pamiętaj palce na przyciskach klawiatury powinny być w następującej kolejności: po pierwsze, wszystkie zaprojektowane klawisze do niej pamięta palca wskazującego lewej ręki, a następnie – po prawej stronie. Następnie zapamiętać kroki środkowy palec w lewo, potem w prawo. Następnie musisz nauczyć rozmieszczenie klawiszy na palcu lewej dłoni, a następnie – po prawej stronie. Ostatnim kluczowym learn lewy i prawy mały palec.

Powrót do spisu treści

Technika Shock do drukowania i szybkość drukowania

Każdy poradnik, który mówi jak uczyć się szybkiego pisania, zaczyna się opowieść o prawidłowej technice uderzenia. I każdy początkujący rozumie, że kluczem dotyczy PIN Pad, ale nie wszyscy wiedzą, że akcja nie powinna być jednym palcem, a cała szczotki w całości. Główną zasadą tej techniki ślepego jest łatwość i klarowność staccato uderzeń z obowiązkiem zwrotu wszystkich palców do pozycji wyjściowej. W przestrzeni należy uderzenia krawędź kciuka, który nie brał udziału w ostatnim strajku.

Ważną rolę w szybkim szkoleniu drukarskiej odgrywa rytm. Oznacza to, że klawiszy się w regularnych odstępach czasu. Utrzymanie rytmu, można osiągnąć znacznie szybciej, które zostaną wydrukowane na maszynie. A jeśli uważasz, że jakieś skróty klawiaturowe wpisywane szybciej, nadal starają się zachować pewien rytm. Aby dowiedzieć się, jak szybko i rytmicznie do drukowania, użyj metronomu. Ta funkcja jest w niektórych programach szkolenia Szybkie drukowanie.

Tak, niech podsumować. Sposób szybkiego pisania jest to, że każdy palec stałe podawane tylko ich określony obszar kluczy. Szybki wydruk Edukacja – jest rozwijanie pamięci mięśniowej wszystkich palców. Aby szybko opanować tę umiejętność, trzeba tylko chcieć. Zasady i regularne ćwiczenia napisane powyżej pomoże Ci w nauce, a ty w jak najkrótszym czasie, aby opanować tę umiejętność. I teraz pytanie, jak uczyć się szybkiego pisania, nie masz więcej martwić.

load...