Jak nauczyć się przebaczać sprawców?

Zawartość:

Każdy z nas nigdy nie cierpiał ten czy inny sposób z inną osobą – kogoś złego się z nami, proszę, ktoś jego działanie narusza nasze zaufanie, ktoś dotknął nas do szybkiego grubiańskie słowa. I każdy z nas reaguje w ten sam sposób – mamy doświadczenie ból żalu i frustracji. Chociaż ta reakcja jest całkiem normalne, problem jest to, że niektórzy ludzie ból ustąpi w ich duszach zbyt długo. Doświadczają tego bólu po raz kolejny, nie mogąc pozwolić jej odejść.

load...

I to postrzeganie przeszłości krzywd związanych prędzej czy później powoduje wiele problemów. To nie tylko sprawia nam być nieszczęśliwym, ale również jest w stanie odciągnąć od pracy, rodzinie, aby komunikować się z innymi ludźmi. Wpadamy w pułapkę gniewu i bólu i po prostu przestają dostrzegać piękno życia. Zgadzam się żyć jest bardzo trudne, a radość z takiego życia jest ledwie dużo. Brzmi znajomo? Tak, nadszedł czas, aby to naprawić. Jak nauczyć się przebaczać? Po tym wszystkim, musimy być w stanie wybaczyć, przenoszenie i pozwalając na szczęście w swoim życiu. Przebaczenie może nas zmienić, może zmienić nasze życie.

Przebaczenie nie oznacza, że ​​powinniśmy zapomnieć o tym co się stało. Nasze przebaczenie nawet nie znaczy, że mamy odpuszczone osoby do zmiany ich zachowania – kontrola nie jest w naszej mocy. Przebaczenie oznacza, że ​​puścić gniew i ból i pójść na najlepsze. Moc przebaczenia, nie tylko w zdolności uzdrawiania relacji między ludźmi – to leży w zdolności do uzdrawiania bardzo wyrozumiały.

Dlaczego tak trudno jest nauczyć się przebaczać?

W większości przypadków, osoba nadal jest świadomy, że prędzej czy później musi przebaczyć sprawcy. A jednak oprzeć – większość z nas przejść do procedury pojednawczej nie jest tak proste, jak byśmy chcieli. Jedną z przyczyn takiego zachowania jest cechą naszej psychice, rozmieszczone w taki sposób, aby chronić nas. Trzymamy traumatyczne wspomnienia i żal, ponieważ jest to jeden z mechanizmów radzenia sobie ze stresem. Dzięki tej pamięci ewentualnego niebezpieczeństwa ludzkości i przeżył – ten, kto wiedział o niebezpieczeństwie i uciekać od niego, i przetrwał do odtworzenia kolejnego pokolenia. Uczymy się na własnych błędach. Karać siebie za nasze błędy z pewnymi stratami, więc nie powtarzać. I z goryczą – można pomyśleć, że lepiej jest powstrzymać się od jakiejkolwiek komunikacji ze sprawcą, niż zaryzykować i poczuć ból ponownie. Że bezpieczniej jest obrażać niż przebaczyć.

load...

Ale w rzeczywistości tak nie jest – dla ludzkiego komfort psychiczny znacznie bezpieczniejsze wybaczyć jej sprawcy niż lata ukrywać to boli. Ale w celu rozpoznania tego, trzeba dokładnie zrozumieć, że to, co jest w istocie obrazą, a to jest przebaczenie. Możemy Ci w tym pomóc.

Co jest niechęć i to jest przebaczenie? Dlaczego człowiek musiałby przebaczenie? Co znajduje się tutaj pytanie – „pocieszenia” próżności? Od salda sprawcy i obrażonego władzy? Po otrzymaniu dodatkowej uwagi od faktu, że „ofiary”? Albo nie chcą przebaczyć osobie, bo boją się przyznać jej rolę w tworzeniu problem między tobą a sprawcy? Jest to bardzo rzadko w konflikcie winić tylko jedną osobę – zwykle w różnym stopniu, wina leży po obu stron konfliktu.

To niechęć do przebaczenia jest tylko pretekstem, aby uniknąć rozwiązania tych problemów? Wszystkie te pytania nie zawsze są łatwe do uzyskania jednoznacznej odpowiedzi. Tak, przebaczenie jest czasami bardzo trudne, a następnie trzeba przejść pewien proces pracy umysłowej, aby dojrzały chęć przebaczenia. A czasem trzeba nauczyć się zdolności do odpuszczania.

Dlaczego muszę wybaczyć?

Tak więc, jeśli chcesz pozbyć się urazy, nauczyć się je przebaczyć, przede wszystkim trzeba zrozumieć, dlaczego jest to konieczne. W przeciwnym razie, jeśli nie widzę żadnego sensu, jest mało prawdopodobne, aby coś:

  • Koszty energii

Jeśli jesteś obrażony, odcedzić energię fizyczną i psychiczną poświęcany na karmienie negatywnych emocji. Ale można użyć tej energii w celu promowania zdrowia i osiągnięcia celów życiowych.

Zdolność do przebaczania – niezwykle pozytywne nastawienie do życia. Jeśli jesteś wolny od gniewu i żalu, stajesz się bardziej otwarty na szczęście. Twoja energia drgań promocji zdrowia. Generowanie pozytywnej energii, przyciągamy do siebie samą pozytywną energię. Jak to się mówi, „to, co dzieje się dookoła, przychodzi”. W skrócie, jeśli wybaczysz, sam będzie tylko wygrać.

  • Stres

Już kiedyś cierpiał z raniących słów lub działań innej osoby. Dlaczego warto cierpieć więcej, dmuchanie w jego duszy gorycz i gniew? Dlaczego nosić ładunek negatywnych uczuć wiele dni, miesięcy lub nawet lat, czasami nawet po śmierci raz obraził jesteś człowiekiem? Kiedy oprzeć przebaczenie i nosić w sercu ból, nadal skierować swoje wysiłki w przeszłości. Często depresja i wiele chorób wyrastają z przewlekłym, ukryte głęboko w duszy żale.

  • Wyniosłość

Pestuya jego urazy i trzymając swój gniew, można czasami nawet czuć prawo patrzeć na kogoś w dół. Ale to jest fałszywe wrażenie. W rzeczywistości żaden z tamtejszych tych praw. Zanim pokażesz komuś palec go złapać niedociągnięcia powinny być widoczne trzy palce wskazujące na Ciebie. W końcu, Twój gniew i uraza sprawi, że jesteś chory i nieszczęśliwy, a staniesz się osobą, która doznała gniew jego najlepszy siebie.

Ucząc się przebaczać

Ucząc się przebaczać nie jest trudne, trudno jest chce go nauczyć. W rzeczywistości, dowody psychologicznych pokazuje, że czasami trzymają się swych pretensji. Może się to wydawać dziwne, ale niektórzy ludzie korzystają z jego niechęci, ponieważ mogą obwiniać innych za ich nieszczęścia.

Oni nie muszą brać odpowiedzialność za to, że ich życie nie były, jak może być pożądane. Historia ich skarg może dostać innych ludzi do ich stronie. Może być jak tych ludzi? Bardzo proste! Reklamacje nas nieszczęśliwy, i odpuszczenie ustawi nam za darmo!

Dobrą wiadomością jest to, że można nauczyć się przebaczać. Ważne jest, aby zrozumieć, że przebaczenie – nie jest tylko aktem woli. Ścieżka do odpuszczenia jest poprzez współczucie, i istnieje kilka etapów, które ułatwiają przejście do odpuszczenia:

  • Bądź świadoma obraza

Niekoniecznie przebaczać w tym samym momencie, a może nawet w tym samym dniu, kiedy zostały spowodowane przestępstwa. To nie jest tylko na tyle trudne, ale czasami wręcz niemożliwe. Może to zająć trochę czasu. Po tym wszystkim, naprawdę można poczuć prawdziwy ból. Jak to znacznie czas potrzebny dla ciebie, to jest niemożliwe do przewidzenia, ponieważ zależy to od wielu czynników: jak poważne przestępstwo, jak drogi masz obrażany ludzi, jak blisko jest twój związek. Ktoś przebaczyć sprawcy, brakujące dwa lub trzy dni, a ktoś dwa lata nie będzie wystarczające.

  • Pomyśl o możliwych zalet i wad

Jakie są problemy ból sprawiają Ci zdecydować? To wpływa jakoś na związek z osobą, którą obraził? Oraz stosunków z innymi? Jak to wpłynie na pracę i atmosferę w swojej rodzinie? Czy zatrzymać przestępstwa z realizacji swoich marzeń, czy staniesz się lepiej, doświadczywszy tego bólu? Czy stać się nieszczęśliwy? Pomyśl o tych wszystkich problemów i zdecydować, które można zmienić. Następnie pomyśl o korzyściach płynących z przebaczeniem, że dzięki niej będzie można szczęśliwsi, uwolnić się od przeszłości i od bólu, a jako całość – poprawi swoje nastawienie do życia.

Tylko nie ocenić praktyczną stronę problemu – możliwe korzyści ze swojej komunikacji. Jeśli jesteś osobą, po prostu dlatego, że może przynieść praktyczne korzyści – pożyczyć samochód, usiąść z dziećmi, manicure, aby pożyczyć pieniądze, aby zastąpić w pracy – to nie byłoby szczere przebaczenie że przyniesie ci ulgę psychiczną. Co więcej – będziesz cierpieć jeszcze bardziej, jeśli masz ładny uśmiech osoby, która jest faktycznie pod prysznicem nie można wybaczyć.

  • Pamiętaj właściwego wyboru

Rozpoznać właściwego wyboru. Nie można kontrolować działania innych, nie powinniśmy nawet próbować. Ale można sterować nie tylko nasze działania, ale również nasze myśli. Można zatrzymać bolesne doświadczenia i może iść dalej. Masz taką moc. Trzeba tylko nauczyć się go wdrożyć, jak nauczyć się przebaczać wykroczenia.

I tylko dlatego, że masz do wyboru, można zdecydować, czy są gotowi wybaczyć sprawcy, czy jeszcze nie. Tylko naprawdę ocenić sytuację, słuchać siebie, do swoich uczuć, emocji, myśli. A następnie używać ich prawo wyboru – decydowania, czy wybaczyć osobie.

  • Wczuć

Spróbuj postawić się na miejscu osoby uraziłem. Spróbuj zrozumieć, dlaczego zrobił to, co zrobił. Start z faktu, że jest sama w sobie nie jest złym człowiekiem, tylko zrobił coś złego. Co on myśli, co może się z nim w przeszłości, aby zmusić go do tego? Co czuł, gdy to zrobił, i co czuje teraz? Nie zmuszaj się wierzyć, że dobrze zrobił, po prostu spróbuj zrozumieć i wczuć.

Mimo wszystko, jeśli ludzie zrobili to w taki sposób, że Twój poświęcania dobre nastawienie, więc nie miał innego wyboru. Najskuteczniejszym sposobem na zrozumienie sprawcy – postawić się na jego miejscu. Co byś zrobił w takiej sytuacji? Równie dobrze może być tak, że będzie można dojść do wniosku, że to oni sami zrobiliśmy dokładnie w ten sposób. Więc wybacz osoby będzie znacznie łatwiejsze.

  • Przyznać się do odpowiedzialności

Spróbuj dowiedzieć się, w jaki sposób można częściowo brać odpowiedzialność za to co się stało. Co można zrobić, aby zapobiec incydent, i jak można uniknąć tego następnym razem? To nie znaczy, że masz trochę winy lub odpowiedzialności za czyn innej osoby. Po prostu trzeba zrozumieć, że nie jesteś ofiarą, ale pełnoprawnym uczestnikiem wydarzeń.

Jeśli sobie z tego sprawy, będzie znacznie łatwiej przebaczyć człowiekowi, niż gdyby nadal być w świętym przekonaniem, że jesteś czysty anioł. Chociaż w niektórych przypadkach, do tego może być trudne – zbyt trudne dla każdej osoby, aby przyznać się do swoich błędów. W tym przypadku, to będzie tylko ostrożny introspekcji. Wystarczy spojrzeć na sytuację z zewnątrz, jak gdyby nie przyszło ci do głowy – więc być celem będzie dużo łatwiejsze.

  • Skupić się na teraźniejszości

Zrozumieć, że przeszłość jest skończona. Kłótnia żyje tylko w myślach. I to jest właśnie problem – poczucie nieszczęścia i stresu. Umieścić swoje skupienie się na teraźniejszości. Co teraz robisz? Co za radość można uzyskać od dzisiaj? Przestaje przeżywać przeszłość i powrócić do teraźniejszości. Tym bardziej, że jest to bardzo prawdopodobne, że sprawca dawno zapomniał o wszystkim i żyć w pokoju, nawet nie myśląc o tym incydencie. A ty nadal martwi się, cierpią, cierpią. I czy warto? Jest mało prawdopodobne, że będzie pozytywna.

  • Współczuć

Wreszcie, po prostu cię obraził i uświadomić sobie, że to pomaga, aby być szczęśliwym. Czuć współczucie dla tego człowieka i życzymy mu powodzenia, zbyt. Niech dobroć i miłość do niego i do życia w ogóle rośnie w swoim sercu. Jeśli nauczysz ten dar, będziesz zaskoczony, jak twoje życie się zmieniło. Nie spodziewaj się, że stało się bardzo szybko – co do zasady, konieczne może być przez jakiś czas – w miesiącu, aby ktoś, kto około roku, i który, niestety, i całe życie nie wystarcza. Ale wiele zależy od gotowości do przebaczania.

Nowe badania naukowców mózgu pokazują, że podczas tworzenia pewien wzorzec myśli lub zachowań, mózg bardzo szybko rozwiązuje go. Więc jeśli są stale reagować na złość czy urazy gorycz, taki wzorzec zachowania zostaną wzmocnione, a staniesz się tak reagować w każdej sytuacji, nawet wtedy, gdy przestępstwo jest nieznaczna i nie warto silne emocje. Podobnie, zachowanie schematy budowy obsłudze również być zabezpieczone. Zawsze o tym pamiętać.

To nie znaczy, że należy wszystko kochać i wybaczać wszystko nie znaczy, że Twoja dobroć uwolni swojego kumpla z odpowiedzialności za swoje czyny. Oznacza to, że będzie w stanie zrozumieć i wczuć. Uwolniłeś siebie i negatywnych relacji między wami. I, być może nawet otworzyć drzwi, aby wpuścić nowy, znacznie lepszych relacji między wami. W skrócie, nauczyć się przebaczać ludziom, nawet za najcięższe przestępstwa, można znacznie poprawić jakość ich życia.

load...