Jak nauczyć się prowadzić samochód?

Zawartość:

Bardzo niewiele osób może zaskoczyć anegdoty o kobiecie za kierownicą. Jak „ciepłe” słowa rozstanie z ich mężów i bliskich po kobiecie, postawił sobie trudne zadanie, aby nauczyć się kontrolować swój samochód. Ale jeśli, mimo wszystko, nie rozmyślił pieszych rozładować cierpienia o każdej porze roku na przystankach i w zgodzie wstawania w „komunalnych komfort” wagonach, przejdź do zespołu zabawy spędzać rano w wielu kilometrów od korków, to ten artykuł jest dla Ciebie.

load...

Jak nauczyć się prowadzić samochód? Z pomocą niektórych aktów magicznych, aby proces mniej zastraszające, bezbolesne i skuteczne? Ogólnie rzecz biorąc, nie ma tu magia, spróbujmy zrozumieć.

Rozpocząć naukę prawo

Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania umiejętności jazdy byłby wybór między szkołą jazdy i prywatnego avtoinstruktor. Warto zauważyć, że jeśli możesz sobie na to pozwolić, druga opcja jest korzystna, ponieważ program szkolenia będą oparte na indywidualnym podejściu. Głównym rada – nie spiesz się! Piękna reklama i niskie, jednak jako zbyt wysokie ceny dla edukacji – nie zasada, która wyróżnia się dokonać wyboru. Nie bądź leniwy, osobiście przeczytać szkoły licencji, statystyka, teoria egzaminów nauczyciele, trenerzy i floty. Wszystkie rysunki jesteś zadowolony? Wtedy śmiało stwierdzić traktaty. Nie będziesz w stanie dokładnie opanować teorię i umiejętności kierowcy.

Jeśli celem było, aby uzyskać prawo, następnie po kilku setek powalonych szyszek tor wyścigowy drogowych, opakowań i Valerian tik nerwowy z instruktorem, a kilka miesięcy później staniesz się ich właścicielem. A nawet można podziwiać swoje zdjęcie właściwie laminowane folią na prostokąt 148×105 milimetrów. Teraz zaczyna się najtrudniejsze – nauczyć się prowadzić samochód naprawdę, zyskując doświadczenie w praktyce.

load...

Bądź cierpliwy

Pomimo faktu, że umiejętności jazdy już masz, nie spiesz się następnego dnia iść do pracy prowadzenie nowo zakupiony samochód. A zwłaszcza nie rób tego w wąską spódniczkę i wysokie buty pięty. Po pierwsze, staramy się iść w godzinach wieczornych, w trakcie zapamiętywania zakręty, znaki, sygnalizacja świetlna, nauczyć się poruszać po ulicach miasta.

Nie płacz i nie denerwuj się, jeśli w ogóle nie można. Zdobyć doświadczenie – jest to jedyny poprawny sposób, aby w końcu czuć się pewnie za kierownicą. I, co najważniejsze, co trzeba pamiętać zawsze – droga nie należy do jednej osoby, to – generał! Więc nie uciekać od sygnałów „doświadczonych” kierowców, dla których kobieta za kierownicą to tylko pretekst, aby drwić i pokazać, jak to jest „cool”!

Dowiedz się urządzenie pojazdu

Nie być w opłakanym sytuacji, a nie stać z „inteligentnych” widokiem na otwartą maską samochodu będzie uczyć urządzenia. Minimum wiedzy technicznej nie ma nikogo skrzywdzić, dlatego że uczymy i jak to brzmi banalnie, ponownie nauczyć! Nie, nikt nie chce, aby zniszczyć błędne mężczyzn, że kobieta – będąc słabym i bezbronnym. Ale prawdziwy szacunek będziesz czytać w oczach ochotników, jeśli poprawnie nazywać rzeczy po imieniu i nie prolepechete coś niezrozumiale o pimpochku i zhelezochkah.

I to nie jest najważniejsze. Niestety, nasz serwis samochód nie jest tak doskonała, więc można sobie pozwolić, aby nie zrozumieć wnętrze motoryzacyjnego. Często bez pomocy awaryjnego warunkiem własnego samochodu, istnieje ryzyko utknięcie przez długi czas na drodze, zwłaszcza jeśli są poza miastem. A w stacji serwisowej można łatwo oszukać i dostać się umieścić porządek w sumie do eliminacji zabawny (pod względem mechaniki) problemów. Tak więc, aby zrozumieć, czy urządzenie, które auto jest tańsze i bezpieczniejsze.

Spodziewaj się niespodziewanego

Warto dowiedzieć się, w jaki sposób naiwny naukę jazdy na kablu, tak aby nie „Kiss” holownika. Po tym wszystkim, nie kochasz-radio i bliskie kontakty w tej sprawie nie są mile widziane. Włącz „gang alarmowego”, przed rozpoczęciem jazdy usunąć samochód z „hamulcem postojowym” i zwolnić wału kierownicy. Doświadczony holowanie (Jeszcze jest nadzieja, że ​​on jest doświadczony), zaczyna się poruszać bez szarpnięć, płynnie. I wszystko masz w lewo – jest utrzymanie naprężenia kabla.

Był outsiderem mechaniczny dźwięk – stop, pre-zatrzymaj się, czy przywiązanie do krawężnika na prawym boku i patrzeć pod podłogą pojazdu. Może to być drut, przyczepa w ruchu. Jeśli nie znajdziesz nic, nie wahaj się zadzwonić do pomocy technicznej.

„Failed” pedał hamulca – Push to kilka razy, może hamulec „chwycić”. Jeśli tak nie jest, redukcji biegu hamowania (dla manualnej skrzyni biegów) lub hamulec ręczny. Nie pomogło? Nazywany „technicals”.

Spod kaptura pojawiła pary – stąd, silnik przegrzewa się. Zatrzymaj się i uzupełniania płynu chłodzącego. Ale to nie jest „pod presją” oraz w małych porcjach, zatrzymując się. W przeciwnym przypadku gwałtownej zmianie temperatury silnika może powodować pękanie.

Jeśli zapach topniejącego okablowanie i zobaczył dym z torpedy, natychmiast zatrzymać przy krawężniku. Jeśli nie świeci, torba grab a pies i – uruchomić samochodu. Jeśli już wyłączony, wystarczy chwycić psa i starają się opracować prędkością ponaddźwiękową, lub przynajmniej ustawić rekord prędkości z dala od płonącego samochodu. Ubezpieczenie pokryje straty, nowy zakup samochodu, ale spala cię drogo kosztować. Gasić płomienie gaśnicy nawet nie próbować.

Nie kompleks

Kobieta za kierownicą – to nie koszmar, ale jest to normalne zjawisko. Oczywiście, pod warunkiem, że ta kobieta nie wie, jak prowadzić i przejdź na sytuację na drodze. Nie czekaj na odpust i koncesji ze strony męskich kierowców: oni awansować są wrogo do siebie (jak wdarł się na święte!). Ale to nie jest konieczne, z kompleksami. Jeśli masz poczucie niższości nie opuszcza, to najlepiej zostawić to przedsięwzięcie: na drodze nie ma mężczyzn i kobiet, i nie tylko kierowcy.

Teraz, gdy straciliśmy zwyczaj wiernie i uczciwie przekazany do prawej, masz pełne prawo do korzystania z owoców ich wysiłków. Zaproponuj męża (kochanka), aby zabrać go do baru sportowego. Nie skomplikowane, nie nerwowy, zachowują się tak, jeśli podróżują w interesach w splendid isolation. I nikt nie czekał nieuchronne kary na siedzeniu pasażera. Jesteś świetną robotę i mają prawo do zakończenia to wygląda niedowierzaniem podziw. Teraz twój mężczyzna jest mało prawdopodobne, aby być szczerząc się słowami „jak się uczyć jeździć kobietę”, ponieważ był osobiście przekonany, że nie jest trudniejsze niż … nauczyć się skakać ze spadochronem!

Streszczenie

Teraz poważnie. Każdy, kto studiował jazdy, wie, że będzie szybko dowiedzieć się, że jest to po prostu niemożliwe. W każdym razie, jest to niemożliwe, aby dobrze nauczyć. Opanowanie teorii i umiejętności kierowcy, można szybko i precyzyjnie prowadzić – nie. I dlaczego jest to potrzebne? Po tym wszystkim, kiedy jedziesz w swoich rękach nie tylko on, ale także własne życie i życie wszystkich, którzy spotkają na swojej drodze. Więc nie uczą się szybko, i jak powinno:

  • Wybrać odpowiednią szkołę lub instruktora;
  • Wiernie uczestniczyło w zajęciach;
  • Praktyki w zakresie jakości pracy;
  • Opanować podstawy pomocy technicznej (samopomocy);
  • Szczerze oddać w prawo;
  • Regularnie i metodycznie walcowane doświadczenia.

Tylko wtedy będzie naprawdę nauczyć się jeździć. Umiejętność przychodzi z doświadczeniem, umiejętności kierowcy – nie wyjątkiem. I według statystyk, to kobiety – dokładniejsza i zdyscyplinowanych kierowców niż mężczyźni. I pomimo wszystkich „opowieści grozy” żarliwych szowinistów, tylko 35% wypadków popełnianych przez kobiety. Cała reszta jest spowodowana przez Schumachera w trzecim pokoleniu. Więc, dziewczyny, szczęście nam na drodze, przyszłość należy do nas!

load...