Jak nauczyć się pięknie mówić?

Zawartość:

Społecznościowe i komunikacyjne zajmują lwią część współczesnego życia. W związku z tym szczególną wartość uzyskuje zdolność do prawidłowego budowania ich mowę. Dowiedz się, jak pięknie mówić – to proste. W tym artykule staraliśmy się objąć najbardziej skutecznych metod i technik, które pomogą Ci nauczyć się mówić poprawnie, pięknie i inteligentnie, można wdrożyć tylko proponowane zalecenia.

load...

Dowiedz się, jak nauczyć się pięknie mówić, najprostszy sposób na szkoleniu oratorium. Zazwyczaj takie szkolenie obejmuje część teoretyczną składają przekazywania informacji Wykład, i praktyczny składa się z ćwiczeń. Wadą tego szkolenia jest krótki czas trwania uzyskanego efektu – niewiele osób po tym szkoleniu naprawdę zaczyna się mówić poprawnie i pięknie.

Co robić? Powiedzmy, że zdecydowałeś: „Chcę rozmawiać tak, aby każdy był zadowolony mnie słuchać.” Gdzie mam zacząć? Przede wszystkim, prawo ma kogoś, kto orientuje się, że rozmowa musi najpierw poprawnie.

Naucz się zasad języka polskiego

Najważniejszą rzeczą w pięknej mowy – jest jego zgodność z normami języka polskiego. Jak nauczyć się pięknie i mądrze mówić? Po pierwsze, musisz nauczyć się, jak ustawić akcenty. Wszyscy wiemy, co powiedzieć „ciasto” zamiast „ciasto” lub „call” zamiast „call”? Niestety, nie, inaczej bym nie słychać bardzo często nieregularne kształty tych słów. Istnieje również połączenie spokojnym głosem „, aby umieścić kogoś” lub „czegoś do noszenia” – one również trzeba pamiętać. Można to łatwo zrobić dzięki metodzie mnemonicznego, na przykład, „umieścić na ubrania, przedstawiła”.

load...

Staraj się unikać nadużywania słowa. Zawsze należy sprawdzić wartość złożonej perspektywie, nie patrzeć w oczy doświadczonego towarzysza absolutnie głupie. W razie wątpliwości co do sensu, lepiej użyć prostego słowa. Upewnij się, że wszystkie słowa i zwroty, których używasz, są zgodne ze sobą w gramatycznych, leksykalnych i stylistycznych planach.

Nie zapomnij o głos

Mówić pięknie, trochę używać języka w sposób kompetentny. Nadal musi nauczyć się kontrolować swój głos. Większość defektów mowy ze względu na brak mówienia poprawnego oddechu mowy. Jest uważany za niewłaściwe, jeśli zidentyfikowano następujące funkcje:

  • Gdy rozmowa służy piersiowej rodzaj oddechu – gdy górne odcinki wzrost piersi. Taki oddech jest najczęściej u kobiet.
  • Powierzchnia, przyspieszony oddech.
  • Brak wydech skupiając się na usta.
  • Skrócenie fazy wydechowej.
  • Popiersie oddechu – przy piersi typu oddech staje się zbyt duży oddech.
  • Niespełnienie niepostrzeżenie zestaw powietrza.

Wyrównanie następuje poprzez oddychanie, powolny oddech, po czym następuje przerwa i spokojnego wydechu. Początek wydychanie powietrze jest pod uwagę, że jest ono przeprowadzane przez usta. Po czym następuje przerwa, że ​​reguluje stopień inhalacji, to odbywa się bez naprężenia i wysiłku, przez nos. Przy wdechu brzuch „rozpuszczone” i odsunięcie brzucha występuje na wydechu. Istnieje szereg ćwiczeń mających na oddychanie ćwiczeń podczas mowy. Konieczne jest opracowanie nizhnerebernoe oddech. Kierunek przepływu powietrza musi być poprawny – wydech dokładnie prowadzony przez usta, pociągając je lekko do przodu. Policzki jednocześnie elastycznie dokręcić, nie powinny one być napompowane. Proces ten jest podobny do wydmuchiwania świece. Spełnia okres wydechu, uzyskując kosztem powietrza 3 i wydechu – 5, 10, 15, 20, 25, etc. … Mówmy po cichu zrobić rygli powietrze, wydając twistery język i rozbijając je na linii, dzięki czemu oddech na końcu każdej linii.

W tworzeniu dźwięków mowy zaangażowane są również czynne narządy artykulacyjne: warg, języka, żuchwy, podniebienia miękkiego, krtani z fałdów głosowych i krtani. Od prawidłowego działania aparatu artykulacji zależy wyrazistość i czystość wymowy, czyli dykcja. Można poprawić poprzez trening mięśni artykulacyjnych.

Na szkolenie żuchwę trzeba pchać do przodu i czyste, i wykonaj następujące ćwiczenie: usta na wpół otwarte, otworzyć i zamknąć gdzieś na 7-8 razy. Można też recytować wiersze, starając się wcisnąć w miarę możliwości z dolną szczęką. Wytresować usta rozciągania kąciki ust, warg pociągnąć do przodu trąba i powiedzieć „iu” pull wargi do zębów z lekko otwartymi ustami, wymów brzmi jak „PTCA, PTCA, PTCA”, „bdgo-bdgo-bdgo” etc. , …

Trenować mięśnie języka. Warto zrelaksować tylnej części języka, powodując jej przybrać formę „szpadel”, aby podnieść krawędzie boczne języka do górnych zębów trzonowych, dzięki językowi obrót wokół warg, dzięki czemu „przebicia” językiem policzków, przesuń swój język od podniebienia twardego. Say łamańców językowych, takich jak „pyłu z stemplowania kopytami w dziedzinie latania” – to wszystko bardzo dobrze trenował Urządzenie wokalu.

Utrzymanie uwagę słuchaczy

Uwaga i zainteresowanie publiczności – to jest główny cel, który mówi, że nauczył się pięknie mówić. Dla wielu ludzi, ważne jest, aby wizualnej percepcji głośnika jest. Najważniejsze są tu spojrzenia, gesty, postawa i spojrzenie.

Twój wygląd musi być atrakcyjny (ale nie odwracać uwagi od treści mowy). Odzież powinna być czysta i umiarkowanie modne. Wiarygodność głośnika zwiększa odpowiednie ubranie: dobra tkanina, ciemne kolory, styl biznesu i prostokątną sylwetkę. Co do widzenia, konieczne jest, aby spojrzeć na przemian, nie wyróżniając nikogo na wszystkich słuchaczy. Można odwrócić wzrok, ale nie na długo. Nie patrzeć podczas przemówienia na podłodze, okna na suficie, na piechotę, w przestrzeni i na wszystkich obiektach. Wykonaj kontakt wzrokowy z publicznością – spojrzeć im w oczy.

Jeśli chodzi o postawę ważne jest, aby pamiętać, że nacisk na obie nogi nie powinny być takie same, klatka piersiowa powinna być lekko odsłonięte, a brzuch podciągnięty. Broda nie powinny być pominięte. Ręce nie trzeba pozostawić stałe – to chroni słuchaczy. Nie dokonują świadomego gesty – gesty powinny być naturalne. Zawsze gestykulować obiema rękami.

Wreszcie, nie należy zapominać o intonacji. Głos rozmówcy powinien być energiczny. Nie mów zbyt głośno – lepiej spróbować uwypuklić najważniejsze miejsca odpowiedniej intonacji; w swoim przemówieniu nie powinno być monotonia i nienaturalne. Szybkość mowy lepiej jest utrzymywać średnią, bez większych przerw.

Te proste wskazówki pomogą tobie i swój głos, aby pozostać w dobrej kondycji, a swoją mowę pomaga – zawsze będzie skuteczne i przekazać słuchaczowi wszystko, co chcesz powiedzieć. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą można dowiedzieć się, jak nauczyć się pięknie mówić!

load...