Jak nauczyć się mówić „nie” i przestać być Kopciuszkiem?

Zawartość:

Czy kiedykolwiek w swoim życiu przypadkach, gdy ludzie was pobierana z niekończącymi wniosków i problemów? Ktoś musi usiąść z dziećmi, ktoś ciągle prosi o pieniądze pożyczone, a inni starają się przekonać do pomocy chwastów łóżka ogród. I ta nieskończona sukcesja wniosków nie można mówić „nie”, to jest tak straszne, że nie obrazić kogoś zaprzeczenie!

load...

I już czuję wewnętrzną napięcie i zmęczenie, zatrzymaj kontroli czasu prywatnego dla dobra cudzego nietaktem wymagań. Nie czujesz się jak Kopciuszek z bajki, który na zawsze oddzielone ziarno ryżu zamiast zabawy na balu? Jak nauczyć się zaprzeczyć ludzi z pytaniem, czy powodują one dyskomfort i uszkodzenia swoim życiu? Tak, to jest, aby nauczyć się mówić poprawnie, ponieważ „nie” – to sztuka. Po tym wszystkim, chcemy zobaczyć, a owce są bezpieczne były i wilki są karmione, prawda?

Co do zasady, zgodnie z ciężkimi żądań prasowych otaczających ludzi niezauważone – początkowo były one bardzo płytkie i nieszkodliwe. Chcesz sprawdzić siłę i oceniając, ile jesteś w stanie przetrwać. A jeśli były zbyt miękkie i niezawodne, prosimy zwrócić się do rygorystycznych wymagań.

Po pierwsze, trzeba przekonać do siedzenia z małym dzieckiem – twoja dziewczyna potrzebują krótko opuścić. Potem chce iść do szpitala, do sklepu, fryzjera. A teraz ona jechała z przyjaciółmi do picia piwa i tańca podczas pokornie siedzieć całą noc z dzieckiem. W głębi duszy wiesz, że to jest arogancja, że ​​przyjaciel przestaje szukać poważnego powodu – po prostu bezczelnie nadal cię wykorzystać. I nie odważy się zaprzeczyć: to, czego po dziewczynę? A zamiast tego, aby spędzić wieczór z chłopakiem, to potulnie dalszej poprawy jakości życia innych. Czy chcesz być stary, aby pracować, „pogotowie”, i to jest czas, aby nauczyć się powiedzieć „nie” firma irytujących ludzi?

Nie kręci cię do nieodwzajemnionej Kopciuszka?

Spróbuj zrozumieć, co powoduje, zachęcamy do wyrażenia zgody na to, co może się wydarzyć bez udziału. W końcu, to samo Cinderella udało się w końcu pozbyć niekończących wniosków macochy i sióstr. Dlaczego nie można zebrać swoje siły i nie zrozumieć prawdziwe motywy ich zachowań? Po tym wszystkim, coś pozwala zawsze mówię „tak”, choć słowo to tylko jedna litera krótszy niż „nie”! Tak, istnieje kilka powodów: starają się ją odnaleźć i dojść do prawidłowego wniosku. Więc rozpocząć mówiąc „nie”.

load...
  • Czy uważasz, że bez ciebie świat upadnie

Bardzo często ludzie nie odważą się powiedzieć „nie”, ponieważ święty pewność, że bez nich świat się zawali. Jeśli uważasz, że twoi przyjaciele bez ciebie nie mogę sobie poradzić, to nie jest. Przyjaciel może również wziąć dziecko matce lub zatrudnić pielęgniarkę. Prace nad innym ogrodzie nie zatrzyma się bez ciebie, jeśli właściciel chce zbierać.

Buddy bierze pieniądze w banku (oczywiście z zainteresowaniem – ale jakoś to obchodzi!). A pomysł porzuconych dzieci, zgniłych warzyw i kumplem z ręką na ganku – kompletna bzdura. Zgadza się? W końcu, jeśli nagle opuścić drugi koniec świata, aby znajomi mogli w jakiś sposób rozwiązać swoje problemy bez ciebie. Więc dlaczego nie zacząć już teraz robi? W końcu, nie jesteś Matka Teresa!

  • Dzięki Waiting

Jeśli spodziewasz szczerą wdzięczność za wasze wysiłki, to będzie rozczarowany: błagając prawie nie widać w was obfite i lojalnym przyjacielem. To nie leży w twojej dobroci i niezawodność, z których wszystkie są używane, aby wziąć coś za pewnik. Ludzie obciążające cię z niekończącymi wniosków, tylko używane, aby zobaczyć w was bezpłatną asystenta, gospodyni, pielęgniarka dzieci.

Są bardzo wygodne ze sobą, ponieważ można zdjąć część zobowiązań i przesunąć je do nieskończenie silnych ramionach – „od nie stracić nic.” I co prawda, jest to wygodne? Czy jesteś pewien, w zamian za poparcie swoich przyjaciół, będą rzucać ich sprawy pęd do pomocy? Praktyka pokazuje, że zdarza się to bardzo rzadko i, niestety.

  • Strach przed odrzuceniem

Niektórzy ludzie nie mogą odmówić czyjąś prośbę, z obawy przed odrzuceniem. Co zrobić, jeśli dana osoba jest rozczarowany w was, w innych nie obrazi i nie będzie już respektować? Jak więc z tym żyć? Jeśli nękane przez takie myśli – natychmiast wyrzuć je. W sprawiedliwości należy zauważyć, że taki związek nie przypomina przyjazną i towarowo-pieniężnej.

Jeżeli dana osoba jest naprawdę do ciebie, nigdy nie używasz, i otrzymał odpowiedź na jego wniosek „nie” nigdy nie pozwoli Ci ocenić. Ale jeśli masz jakieś urazy i gniew swój adres, należy pomyśleć: i czy potrzebują takich „przyjaciół”? Być może twój grzeczność – jedyną rzeczą, która utrzymuje je blisko ciebie? Naucz się mówić „nie”, to będzie miał wielką szansę, aby to sprawdzić.

  • Poczucie własnej wartości

A może po prostu chcesz być ważnym i znaczącym dla swoich przyjaciół? Po tym wszystkim, co starają się do ciebie, a nie dla innych, sprawia, że ​​organ we własnych oczach. Następnie pomyśl o tym, dlaczego jest ci przeszkadza? W końcu, nikt nie próbuje cię przekonać, by stać się sztywny i obojętny na problemy innych ludzi. Ustępując miejsca kobiety w ciąży w transporcie lub przelewem babki po drugiej stronie ulicy – święty obowiązek każdego!

Jeśli uważasz, że dana osoba naprawdę potrzebuje twojej pomocy – czemu nie? Ale jeśli inni zaczynają pasożytować na swojej dobrej woli, jeśli nie docenić swoje prawo do osobistego czasu – spodziewać się kłopotów. Pewnego dnia będziesz zamieni się bez kręgosłupa sługa pragnie innych i budować swoje własne szczęście, nie będzie miał czasu. Aby tego uniknąć, można nauczyć się mówić szybciej „nie”!

Kochaj siebie!

W rzeczywistości, nauczyć się odmawiać ludziom dość łatwe. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – aby uświadomić sobie, że manipulować. Każda pomoc powinna być dobrowolna, a spełnienie czyichś roszczeń „pod batem” sprawi duszy poczucie złości i wrogości. Weź do użytku kilka prostych technik, które ułatwią Ci pracę nad sobą:

  • Lustro, aby pomóc

Jeśli masz trudności z cudownym słowem „nie” – poćwiczyć przed lustrem. Mów spokojnie, powoli i dokładnie. Przekonasz się, że nie ma nic złego z tym słowem tam, a język jest zupełnie w stanie go wymówić. Zapytaj członków rodziny, aby ćwiczyć z wami – niech oni coś się pytanie, a ty im powiedzieć stanowczo odmówić. Jeśli wahają – odrzucenie wniosku o jego żółwi, koty, kwiaty na parapecie. Poczuj przyjemność jego bezkompromisowość i mówić stanowczo „nie”. To nie jest takie trudne!

  • Nawyk

Nie zdziw się, ale bardzo często ludzie uważają, że trudno jest powiedzieć „nie”, ponieważ … banalnych nawyków. Jeśli jesteś gotowy, aby powiedzieć: „Oczywiście, że tak” czysto reflex, a następnie zanurzyć małą pauzę po strzeleniu prośbę. Zbierz swoje myśli i powiedzieć „nie”.

  • Kontakt z oczami

Odmówić rozmówcę, patrząc mu prosto w oczy. Bądź zwięzły i nie bełkot. Twój brak zaufania i przepływ zbędnych słów może spowodować wystąpienie będzie uznawane za wyrażenie zgody. Albo po prostu zignorować swoją odmowę, która jest również bardzo nieprzyjemne. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się mówić „nie” stanowczo.

  • Bądź wytrwały

Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli nigdy nie zostały odrzucone, twoja pierwsza walka z powrotem na dobre nie będą widoczne. Jeśli twój partner nie ustępują, i nadal nalegać, powtórz niepowodzenia. Zwykle gra dwa klucz odbioru przyjść, „jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi”, a presja na litość. Nie wchodzą do tych prętów – wynik już znasz.

  • Nieadekwatna odpowiedź

Jeśli w końcu postanowił nauczyć się mówić „nie”, będzie gotowy do przykrych konsekwencji. Jeśli znajomy nie jest odpowiednio reaguje na niepowodzenie – obraża Cię, a nawet zagrożone (tak, zdarza się czasami!), Take it easy. Tylko ty jesteś w stanie zidentyfikować tego pasożyta i lepiej chronić się przed komunii z nim. Użytkownik będzie lepiej, jeśli taka szynka nie zaliczyć Cię do grona przyjaciół.

Gdy nauczysz się zaprzeczyć ludziom w irytujących żądań, od razu poczuć wolność i radość życia. Jest on powszechnie robią inni, może sprawić, że. Jeden ze znanych aktorka filmowa Faina Raniewska poprosił o pomoc, i dodał:

-Proszę Zrób to. Jesteś dobry, nie odmówi.

-W Dwie osoby mieszkają mi – rzekła – jeden dobry, byłby się zgodził. A drugi nie może zaprzeczyć. Dzisiaj, drugi jest na służbie.

Nie bój się być twardy i nie dać coś uzgodnione. By zrozumieć, jak nauczyć się mówić „nie”, to zmusić się do przestrzegania tych, którzy niedawno wypełnione swoje irytujące żądań. Powiedz „tak” na jego osobowość, to można śmiało powiedzieć „nie” dla ludzi, uniemożliwiając żyjących swobodnie. Zgadzasz się, że do tego można nauczyć się odmówić!

load...