Jak nauczyć się komunikować z ludźmi: siedem sekretów komunikacji

Zawartość:

Ludzie komunikują się zawsze i wszędzie. Jednak aby stać się skuteczną komunikację i rozmawiać z ludźmi, można łatwo i pewnie, muszą mieć pewną wiedzę. Na przykład, jeśli chcesz osiągnąć sukces w biznesie lub są przyciągane do idei błyskotliwej kariery, zdolność do komunikowania się tylko na poziomie krajowym nie jest dla ciebie za mało. Tutaj konieczne jest opracowanie odpowiednich umiejętności, a trzeba wiedzieć, jak nauczyć się komunikować z ludźmi na poziomie przedsiębiorstwa.

load...

Oczywiście, istnieją ludzie, którzy są dość trudno znaleźć temat do rozmowy z każdym, kto może komunikować się bez żadnych trudności został w każdej sytuacji. Niektóre z nich mają naturalny talent do komunikacji i wyjątkowej charyzmy, a to po prostu zachwyca innych. Dla takich ludzi nie wymaga żadnego wysiłku, aby rozpocząć dialog i natychmiast wywoła sympatię rozmówcy. Ale co z innymi, również tych, którzy chcą odnieść sukces w życiu, ale nie mają naturalny talent do skutecznego komunikowania się? Jest to trudne dla przeciętnego człowieka, aby zrozumieć, jak komunikować się z ludźmi, aby je zorganizować samodzielnie? Z naszego punktu widzenia, że ​​to nic poważnego, i jesteśmy gotowi ujawnić wam jakieś sekrety, jak skutecznie uczyć się i pewnie wchodzić w interakcje z innymi.

Siedem kroków do skutecznej komunikacji

Kohl was jest zazwyczaj dość trudne do komunikowania się z ludźmi, nie rozpaczaj i próbować w miarę możliwości unikać tak bolesne, aby skontaktować. Jeśli na kaprys natury w ciebie nie kładzie się na narodziny możliwość pobytu z łatwością i zaufania w kontaktach z nieznajomymi lub nieznanych ludzi, może chcesz się rozwijać w sobie jest możliwość właścicielem. Nie zobowiązują się do stwierdzenia, że ​​naszego porady mogą być bardzo łatwo; ale jeśli wytrwają i zrobić krok po kroku w kierunku pozyskania nowych cech osobowych, w końcu nauczyć się utrzymać siebie i wreszcie poczuć, jak rozmawiać z ludźmi. Po tym wszystkim, naukowcy udowodnili, że jeśli chcesz, każdy człowiek może rozwijać niezbędne cechy.

load...

Więc, gdzie należy zacząć? Co brać pod uwagę w rozmowie z kimś, aby spowodować jego zainteresowanie do swojej osoby i że rozmowa poszła w kierunku chcesz?

 • Zaufanie

Dobrych ludzi umiejętności zaczyna się ze zdolnością do wykazania, że ​​jesteś wiarygodnym partnerem. W tym celu, przede wszystkim zrobić, trzeba mieć pewność, – zdolność do utrzymywania firmy, aby przyciągnąć innych jak magnes, ponieważ ten rodzaj silnego człowieka przekonuje innych, że rozmówca jest warte czasu i wysiłku. Upewnić się, że źródło nie będą tracić czasu na „chodzenie w bawełnę”, i od razu przechodzi do sedna rozmowy.

 • Zaufanie

W celu ustalenia zaufania podczas rozmowy należy przestrzegać jednej z najważniejszych zasad skutecznej komunikacji – trzeba spojrzeć w oczy swego rozmówcy. Ludzie, którzy zazwyczaj podczas rozmowy odwrócić wzrok na bok, co do zasady, nikt nie ufa. Próby unikać kontaktu wzrokowego, powiedzmy minimum ludzkiego zainteresowania i co najwyżej – o jego nieuczciwości. Ale gdy patrzy w oczy swego rozmówcy, że jest wiarygodny, a do niego, a wszystko, co mówi. Ten pozornie drobny niuans w rzeczywistości wybitnie pomaga nawiązać dobry kontakt ze swoimi odpowiednikami! Dlatego też, w rozmowie nie zapomnij zatrzymać się pewnie i w żadnym wypadku nie patrzeć dalej.

 • Nazwa rozmówcy

Jest to bardzo ważne! Zaczynając rozmowę z nieznajomym, przede wszystkim dowiedzieć się, jakie jest jego imię. Powtórz nazwę na głos – pomaga naprawić go w pamięci. Zawsze używaj nazwisko osoby do rozmowy i nie zapomnij się uśmiechnąć.

 • Odsetki do drugiej strony

Wielu popełnia błąd mówić zbyt wiele o sobie. Ale nic nie jest tak męczące osoba, z którą rozmawiasz, jak wymuszonej „tour” przez labirynt życia! Jednym z najlepszych sposobów, aby dowiedzieć się, jak komunikować się z ludźmi – pozwól im mówić o sobie, zamiast zmuszać ich do słuchania opowieści. Pomoże to druga osoba czuje się bardziej swobodnie i zwiększa teraz jego zaufanie. Nic dziwnego, że wschodni mędrcy uczą, że kiedyś powiedzieć i słuchać dwa razy!

 • Właściwe pytania

Gdy kontakt jest nadal powstają, ważne jest, aby uniknąć niewygodnych przerw w rozmowie. Jednym z najszybszych sposobów niezręcznej ciszy – „nie”. Są to pytania, na które można odpowiedzieć tylko „tak” lub Bardzo ważną umiejętnością skutecznej komunikacji – umiejętność zadawania pytań, które wymagają szczegółowej odpowiedzi. Pozwoli to, aby rozmowy. Tylko nie tracą poczucie proporcji – to jest niemożliwe, aby zorganizować „bombardowani” z pytaniami, to jest pewny sposób, aby człowiek czuje się nieswojo. Rozmowa nie powinny być włączane do przesłuchania!

 • Siła wiedzy

Skuteczna komunikacja zaczyna się tam gdzie ludzie są tolerancyjni. Kompleksowy rozwój osób z różnych interesów, aby być atrakcyjnym dla różnych ludzi. Aby komunikować się z taką osobą jest łatwe i przyjemne. Jego głowa jest pełna różnych tematów do dyskusji, a może szybko i pewnie dostosować się do każdej rozmowy. Znajdź wspólny język z kimś, dla niego nie ma trudności.

 • Ryzyko

Bardzo interesujący punkt, który jest ściśle związany z pewności siebie i poczucia własnej wartości. Zbyt często ludzie boją się pytać i pytać, bo boją się porażki. Awaria sprawia, że ​​człowiek czuje się niewystarczające, wadliwy. W rzeczywistości, awaria w żaden sposób nie powinno mieć wpływu na samoocenę. Jesteś wszystkim tym samym, jesteś tak samo cenne i ważne, jako osobę, jak w chwili, gdy tylko weszła do rozmowy. Nie jest konieczne podczas ważnej rozmowy na bój się prosić o coś. Zawsze korzystaj z szansy i próbują osiągnąć pożądany. To tylko kwestia czasu, czy to, co chcesz. I pytanie swoją pewność siebie.

Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, jak nauczyć się rozmawiać z ludźmi, także i z ufnością – praktyki, podczas których wyostrzyć swoje umiejętności. Tutaj też, wydaje się, że jest to element ryzyka – nigdy nie wiem z góry, jak rozmowa idzie. Ale jeśli boją się wyjść z cienia i będzie trzymać się ich „bezpieczeństwo”, nigdy nie zyskują możliwość łatwego i pewnie nawiązania kontaktu i ustać na ścieżkę, która prowadzi do nikąd.

Jeszcze kilka wskazówek

Oczywiście, to nie wszystkie sekrety skutecznej komunikacji, raczej bardzo proste. Są jeszcze inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę są również konieczne:

 • Musimy być uczciwi. Kiedy ludzie są wiarygodne i uczciwe komunikacja staje się dużo łatwiejsze. Nie trzeba myśleć o tym, co zamierzamy powiedzieć, nie trzeba się martwić o to, co nie jest prawdą, gdy ujawnione. Funkcje takie jak „otwarty i szczery” i „wiarygodne”, bardzo cenna; i są one szczególnie ważne, jeśli chodzi o komunikacji biznesowej.
 • Musi być w stanie dostosować swoje pomysły pod postrzegania innych. Gdy mamy jakiś ciekawy pomysł, w naszym umyśle składa się dość jasne wyobrażenie o obrazie; ale ten obraz nie zawsze jest oczywiste i innych. Jeśli naprawdę chcesz usłyszeć, trzeba znaleźć sposób, aby odsłonić jego myśli, tak aby stało się jasne dla wszystkich. Oznacza to, że trzeba znać swoją publiczność dobrze, jeśli naprawdę chcesz, aby radzić sobie z nim skutecznie.
 • Trzymając pauzy przed udzieleniem odpowiedzi. Zwykle staramy się odpowiedzieć od razu, ale czasami po prostu niewielka przerwa może zdziałać cuda. To daje czas na przemyślenie; i ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, co mówią, albo wyrazić swoją ideę, którą chcesz przekazać.
 • Spróbuj spojrzeć na to, co druga osoba mówi. Musisz słuchać uważnie, aby naprawdę zrozumieć, o co chodzi, a nie po prostu czekać na swoją kolej, aby powiedzieć coś w odpowiedzi. Zbyt często, naprawdę słuchać tylko „uchem”, myśląc w tym czasie swoją odpowiedź. Dla skutecznej komunikacji, aby pracować nad zrozumieniem tego, co mówią inni.
 • Bądź cierpliwy i otwarty. Czasami nawet najkrótszy komunikacja może być coś, co nie jest zbyt wygodne dla Ciebie. Przyznać sobie, że kontakt ten nie musi być taka sama, jak byś chciał, i nadal zachowują się poprawnie z cierpliwością. Zawsze być cierpliwym i zachować swój umysł otwarty na nowe sposoby komunikacji, rozumienia i zrozumienia.
 • Starają się przekazać opinię. Kiedy to wszystko jest powiedziane i zrobione, najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak to było skuteczne – zapytaj o swoich towarzyszy. Poświęć trochę czasu, aby porozmawiać z tymi, z którymi komunikować się często, aby zobaczyć, jak można by poprawić komunikację z nimi. Czasami wspierać takie informacje zwrotne jest bardzo łatwe, a otrzymasz wyraźny obraz w tym samym czasie, nad którymi trzeba jeszcze pracować; a czasem nie zdarza się bardzo łatwo, ale Twoje wysiłki wciąż będzie wart tego!

Start małe

Aby dowiedzieć się, jak skutecznie komunikować się z ludźmi, to wymaga czasu; każdy człowiek postawił sobie za cel, aby poprawić swoje umiejętności komunikacyjne, ruszy w swoim własnym tempie. Nie staraj się dowiedzieć wszystkiego na raz, zacznij od małych, przyzwyczaić się do każdego z powyższych etapów mamy jeden w każdym czasie.

W sercu skutecznej komunikacji rozpoczyna się w siebie – jest to nić, która łączy ze sobą wszystkie inne cechy i umiejętności. Każde nowe spotkanie pomaga zwiększyć swoją pewność siebie i dodaje nowy wymiar wrażeń. Jeśli chcesz poćwiczyć, możemy powiedzieć, że kilka miejsc: starają się poszerzyć krąg komunikacji w biurze, na przykład, a nawet spróbować zacząć radzić sobie ze sprzedawców w sklepie lub na rynku – nieco więcej niż jest to konieczne tylko, aby dokonać zakupu.

Gdy stają się łatwiejsze do komunikowania się w zwykłym zakresie dla ciebie, zaczynają komunikować się z wyższej rangi. Tak stopniowo nauczyć się rozmawiać z bardzo różnymi ludźmi, a Twoje umiejętności zostaną zabezpieczone wszystkie silniejsza. Przy okazji, można nawet z prezesem jakiejś dużej firmy rozmawiać (kto wie, jaka jest sytuacja w życiu może pojawić się?) I sprawiają, że korzystne wrażenie.

Nikt nie twierdzi, że uczy się komunikować z ludźmi może być bardzo proste. Ale – droga pieszo! Spacer warto, ponieważ efektywna komunikacja będzie kluczem do przyszłego sukcesu i awansu w praktycznie każdym aspekcie życia.

load...