Jak nauczyć papugę mówić?

Papugi są od dawna znane nam zwierzęta. Oczywiście, egzotyczne duże i jasne przedstawiciele tego gatunku ptaków nie każdy może sobie pozwolić, ale jeszcze bardziej skromne osoby stają się ulubieńcami i pełnoprawnymi członkami wielu rodzin. Dlaczego prowadzić papugi? W przeciwieństwie do innych ptaków, są one zabawne, łatwo oswoić i wyszkolonych, mają ciekawe zwyczaje. Ale co najważniejsze – mogą porozmawiać z nami w jednym języku. Jest to wyjątkowa umiejętność symulowania papugi taki sukces.

load...

Jeśli zdecydujesz się na ptaka rozmówcy, należy wiedzieć, że, po pierwsze, nie wszystkie są jednakowo zdolne papugi i pojętny. A po drugie, trzeba poświęcić czasu i wiele wysiłku, aby nauczyć ptaka rozmawiać. Aby uzyskać odpowiedź na główne pytanie (jak nauczyć papugę mówić?), Trzeba znać odpowiedzi na kilka pytań za darmo.

Kwestia preferencji

Wszystkich papug krajowych są uważane za najbardziej utalentowanych naśladowców Grays, kakadu, Amazonki i nierozłączki. Lider wśród ptaki talkers – Grey Grays. Ten duży ptak jest nie tylko w stanie zapamiętać słowa, ale może również doskonale naśladować ton i tembr głosu ludzkiego. Ponadto Szarzy często mówią „w temacie” niż zdecydowanie zaskoczony przez jego właścicieli i ich gości. Ale Szary ptak jest nie tylko zdolny, ale także kapryśny, hałaśliwe i drobiazgowy. Ponadto, Afryki szarości można uruchomić doskonale imitują żadnych dźwięków podczas kategorycznie odmówić wymówić słowa.

Te rodzaje papug jak nimfy, gołąbków i Rosella mniej pojętny, ale nie beznadziejna. Lory papugi można zacząć rozmawiać, nawet bez treningu. Lorikeet mogą dowiedzieć się o pięćdziesiąt słów, ale ich dykcja jest słaba.

Utalentowani studenci są uznane i najbardziej znane papugi dla nas. Są one w stanie zapamiętać wiele słów, a nawet fraz. Jednak wymawiane słowa te nie są dość czytelne. Choć wielu właścicieli budgies nie sądzę, iw pełni zrozumieć „mowę” swoich ulubionych.

load...

Ale bez względu na to, na co masz kute papugę, należy pamiętać, że sukces nauki zależy od osobowości samego ptaka. I nie sądzę, że nowo zakupione papuga natychmiast zaczynają mówić (a jeśli nie od razu, to na pewno dużo i dobrze). Niestety, oprócz chęci i cierpliwości musi również pragnienie i zdolność do ptaków. Jednakże, jeśli strategia szkolenia Parrot ma rację, sukces w tej trudnej materii jest pewien, który ma być osiągnięty.

Strategia pytanie

Aby rozpocząć, zdecydować, czego nie chcesz – gadającego ptaka lub papugę (które w zasadzie można nawet mówić). W przypadku zakupu młodą i nieprzeszkolonych papugę, to szanse powodzenia w szkoleniu będzie mieć więcej, a nawet ptak będzie kosztować znacznie tańsze. Wybór papugę, spojrzeć na jego zachowanie: ptak, zdolność do uczenia się jest ściśle obserwując mężczyznę i słuchać rozmów. Najlepszy wiek, aby kupić papugę – jeden lub dwa miesiące.

Jeśli kupujesz ptak nie jest przeznaczone do hodowli, to najlepiej zdecydować się na złotówki. Choć nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto mówi lepsze (chłopców i dziewczynek). Jednak należy zauważyć, że bardziej rozmowny budgies wciąż chłopców.

Zakup ptaka, być przygotowany na to, że zwierzę może nie być bardzo pojętnym uczniem. Aby określić swoją zdolność do zaliczki jest niemożliwe, ale, jak wiadomo, cierpliwości i trochę wysiłku. Tak dostroić odpowiednio: wytrwałość, cierpliwość i miłość musi stać się swoimi głównymi asystenci. Wynik będzie w każdym przypadku.

Kwestia zaufania

To pytanie jest chyba najważniejsze. Oswojony papuga będzie rozmawiać tylko z tobą. Dlatego zaprzyjaźnić się ze swoją papugą: ptak musi ci ufać i czekać na ciebie brudnych sztuczek i brudnych sztuczek. Jak osiągnąć pełne zaufania relacje?

Papugi nie lubią zmiany: zmiana zwykłej sytuacji – to jest stresujące dla nich. Dlatego rozliczania ptaka w domu, dać jej czas, aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Nawiasem mówiąc, im starsza papuga, tym dłuższy okres dostosowawczy. Po opanowaniu papuga i zatrzymać panikę w podejściu do ludzkiej komórki, to może zacząć oswajać.

Aby zbliżyć się do klatki ostrożnie, pieszczotliwie nazywając papugę imieniem. Staraj się nie przestraszyć ptaka, jej nie drażnić. Starają się rozciągnąć w Palma filigranowy ptaka, a kiedy przestaje się bać twojej ręki, otworzyć klatkę i wyciągnąć rękę do środka. Po papuga spokojnie zaczyna brać jedzenie z rąk, będzie usiąść na wyciągniętym palcem. A teraz, kiedy będą zabezpieczone te umiejętności, zwolnić go latać po całym pokoju.

Jeśli ptak jest zacząć cię do ramienia lub barku (i trochę na głowie) bezpieczny i szczęśliwy wziąć jedzenie z rąk, a następnie, kontakty zostały ustanowione. W związku z tym, można rozpocząć trening. Pamiętaj, że uczenie się powinno być dobrowolne. Jeśli papuga nie jest zainteresowany, zatrzymaj ćwiczenie. Nie złość i nie spiesz się. Twoja niecierpliwość doprowadzi do podrażnień i może przestraszyć ptaka i zniszczyć relację zaufania.

Kwestia taktyki

Atmosfera w pomieszczeniu, w którym szkolenie jest zostać złagodzone – bez obcych nagłe i głośne dźwięki, a wszystko, co może rozpraszać lub przestraszyć ptaka. Klasy są pożądane, aby przeprowadzić codziennie w tym samym czasie (jak lekcje w szkole). Parrot wkrótce przyzwyczaić się do tego reżimu. I nawet nie możliwe, że będzie doczekać do następnej lekcji. Rozpocząć szkolenie z lekcji 15-minutowych, stopniowo zwiększając czas do 30-40 minut.

Jeśli nauczyć papugę mówić do kobiety lub dziecka, sprawa jest prawdopodobne, aby przejść szybciej. Z jakiegoś powodu, te ptaki są bardziej niż po prostu kocha głosy dzieci i kobiet. Chociaż często selektywnie papugi są dobrze wyszkoleni nauczyciele, i to jest z tymi, którzy chcą.

Aby rozpocząć, wybierz jedno proste słowo, najlepiej nazwę papuga. Wymowa go powoli, wyraźnie i głośno (w tych momentach sami nauczyciele stają jak papugi). Pożądane jest, że pierwsze słowa trzymane warcząc i syczące dźwięki. Nie staraj się nauczyć papugę do wielu słów. Pod koniec każdej sesji, należy chwalić ptaka i leczono w pewnym delikatnością. Po pierwszych sukcesach może poruszać trudniejszą materiał.

Użyj technika skojarzeń. Nauczanie papugę jakiegokolwiek zdania, zrób to w odpowiedniej sytuacji. Na przykład, przechodząc do klatki, wypowiedzieć się na powitanie, ale dając żywność ptaków, spróbuj mówić zdanie ze słowem „jeść”. Bardzo często ta metoda daje niesamowite rezultaty – papugi wyszkolonych rozróżnić obiekty, a nawet konto główne!

Jak nauczyć papugę mówić, jeśli nie masz na to czasu? To proste – można wykorzystać do tego taśmę (Voice Recording) Recording. Jednak, jak pokazuje doświadczenie, ptaki przyjemność komunikowania się z osobą. Ale taśma jest dobrze używać do nauki pieśni i wiersze. Tak, te ptaki nawet jest w stanie!

Nawiasem mówiąc, wiele papugi nauczyć frazę, który słychać w radiu lub w telewizji, a także tylko te słowa, które często są wypowiadane w domu. Dlatego należy zachować ostrożność w wyrażeniach i nie daj się zbyt dużo w obecności takiego sumiennego studenta (więc nie rumienić przed gośćmi).

Na zakończenie kilka małych wskazówek:

  • Kilka krótkich lekcji dziennie będzie miał lepszy wynik niż jednej długiej sesji;
  • Najbardziej odpowiedni czas na treningi – rano i wieczorem;
  • Słowa, które powinien pamiętać papugę powinno być wymawiane emocjonalnie „z wyrażenia”;
  • Papugi uczą się lepiej w obecności innych ptaków mówi (konkurencji?);
  • Czat na żywo jest jeszcze lepsze do nagrywania na taśmie;
  • Zanim nauczą się mówić papużka falista lub innego rozmówcy, prosimy o cierpliwość.

Pamiętaj, że nie wszystkie papugi mogą szybko zapamiętać zwroty. Ale jeśli takie lekcje są prowadzone w sposób ciągły, i według zasad, pewnego dnia twoja papuga pewnością wypowiedzieć pierwsze słowo magiczne. A potem – łatwiejsze. Ptak jak również do komunikowania się.

load...