Jak nauczyć kociaka do zasobnika?

Zawartość:

Większość właścicieli kotów, szczególnie tych nowych do tej działalności, wiąże się z problemem, jak trenować kociaka do podajnika. Czasem trzeba rozwiązać ten problem, osiadł w swoim domu dorosłego zwierzęcia, ale często muszą uczyć się podstaw kociąt higienicznych. Należy zauważyć, że metody i zasady rozwiązywania takie delikatne problemy są uniwersalne i nadają się zarówno dla dużych, jak i małych kotów. Ale oferujemy rozwiązanie zacząć niezwykły sposób – spojrzeć na nią oczami większości kotów. Co początkowo wydawało się nieprzewidywalne i skomplikowane, może to być proste i logiczne.

load...

Wybierając miejsce na WC

Powszechnie znany jest fakt, że absolutnie wszystkie koty niezwykłe chistyuli. Dlatego czasami wydaje się, że są one po prostu na złość zaczynają tworzyć „brudne” Biznes to nie tam, gdzie powinien być. Tutaj skupimy się na pierwsze pytanie – przez kogo i gdzie to ma? Należy, oczywiście, my – Masters. W tym przypadku, to w lewo bez uwzględnienia własnych opinii koty.

W kwestii tego, jak nauczyć kota do głównej reguły tacy jest bezpieczeństwo i kącik z miejsca, w którym stawiamy tacę. Najbardziej odosobnione pokoju jest WC, ale to może nie być wystarczająco bezpieczne. Kot może przestraszyć niczego – głośne wycie rur kanalizacyjnych, które zejść komuś na pobliskim piętrze, woda, pralka grzechotanie, spadając z najlepszych elementów regałowych. W końcu twój skarb może być tylko z ciekawości, aby dostać się do toalety lub do otwartego opakowania detergentu. Nie zapominaj także, że toaleta powinna być dostępna przez całą dobę na pierwsze żądanie kota, w przeciwnym razie oczekiwać „niespodzianek”.

Wybierz wygodny i higieniczny tacę

W żadnym przypadku nie należy umieszczać swojego zwierzaka lub emaliowanych tacy metalu. Nie jest absolutnie nadaje się dla kotów. Po pierwsze, gdy usilne starania, aby zakopać odchody zwierzęce ze swojego pachnącego wrodzonego poczucia czystości lub domniemanych wrogów, taca będzie huczeć i straszyć zwierząt. Po drugie, z czasem metal utlenia się i zaczyna pachnieć, bardzo nieprzyjemne dla nosa kota. Kartonowe tace drewniane są również do przyjęcia – nie są higieniczne dobrze absorbuje zapachu i nie są wymywane. Jak nauczyć kociaka do toalety? Bardzo proste – wybierz odpowiedni podajnik papieru do niego. Wolę wersję z tworzywa sztucznego. W tym podajniku można wypełnić specjalny wypełniacz dla kotów, lub by wprowadzić pręty, na których zwierzę lubi wyostrzyć kogotochki.

load...

Wysokość naczynia powinna wynosić od 7 do 20 cm, w zależności od wielkości zwierzęcia. Obecnie w sklepie zoologicznym, można znaleźć wiele narzędzi specjalnych, bardzo wygodne dla życia kota. Na przykład, całkowicie zamknięty toalety, która ma otwór wlotowy.

Jeśli chodzi o innych rozmiarach zasobnika, jest to kwestia indywidualnego gustu, który według słynne powiedzenie mówi, nie kłócić. Niektóre małe koty kochają toalety wielkości boiska piłkarskiego, a niektóre z wielkich kotów wolą tualetiki skromne rozmiary. Jeśli odgadnąć rozmiaru swojego ulubionego zwierzaka, to pytanie, jak nauczyć kota chodzić na tacy mogą spaść o sobie. Jednak z czasem, gdy kotek dorasta, mała tacka może być niewielka. Dlatego coraz tackę dla dziecka, nie wyklucza konieczności być zastąpione wkrótce.

Wybór Żwirek

Toaleta dla swojego zwierzaka, można pocierać piasek, kawałki papieru, sprasowane trociny. Ale najlepiej jest użyć specjalnego chłonny żwirek. Substancje pomocnicze są wiele na rynku. Są syntetyczny, drewno i minerały. Jak stosować wypełniacz do wypełnienia tacę z jego ulubionych – kontrowersyjny problem. Co do zasady, tanie wypełniacze nie charakteryzują się dobrą jakością, a zamiast pomagać wam przynieść szczególną ostrożność.

Taca z drogimi bryłach wypełniaczy syntetycznych nie można myć po każdym rejsie do kociaka do toalety, ale tylko w celu usunięcia odchodów i zastąpić zlepiać się wypełniacz kulowym. Wypełniacze drzewne dobrze zachować zapachy, ale taki wypełniacz w pobliżu tacy zawsze będzie pył przylegającą do łap kota. Wypełniacze mineralne trzymać łapy mniej, ale zachować zapach gorzej.

Jest bardzo ważne, aby wybrać wypełniacz, które mają upodobanie swojego zwierzaka, albo trzeba będzie przeszkolić kociaka do zasobnika bez wypełniacza. Zwierzę może po prostu odmówić korzystania z toalety wypełniony zgodnie z zaleceniami. W tym przypadku najlepiej jest użyć specjalnej siatki z tworzywa sztucznego. Musimy pokazać kotka jak skrobać nogi grilla, symulując w ten sposób grzebiąc wszystkich swoich kontaktach.

Utrzymać naturalny zapach tacy

Twój nadmierne pragnienie sterylności może całkowicie zabić jakąkolwiek chęć odwiedzenia koty przydzielone pod sedes. W żadnym wypadku nie ułoży chemikalia kot pot dla proszku do prania lub wybielacz – nie tylko, że są one zabójcze dla zdrowia kota, każdy zapach chemiczny zwierzęcia dostanie do trzech mil. Jak przyzwyczaić kota do paska to było, i będzie odzwyczaić szybko. Perfumy są miłe detergenty tylko do ludzi, ale absolutnie nie lubią zwierzęta. W takiej „śmierdzący” toaletowego kot nigdy w życiu nie będzie rufa i pisać. Obecnie nie jest wrogiem.

Szczotki i wody płynącej z kranu – idealne narzędzie do oczyszczania odpadów kota. Więcej i nie trzeba wymyślać niczego. Najważniejsze – do regularnego mycia, najlepiej po każdej wizycie swojego zwierzaka. Wypełniacz również muszą być regularnie zmieniane, zgodnie z instrukcją. Koty – zgrabne stworzenia, i wymaga tego samego od ludzi.

Czy higienę miły

Nawet nie myśl o tym, jak szybko wyszkolić kociaka do toalety. Wystarczy mu pomóc dbać o siebie. Małe kocięta są często bezradni i bardzo często noszone na twarzy i spodnie ślady ich życia, zwłaszcza dzieci długowłosy ras.

Gorliwość, z jaką staramy się oczyścić pysk kota po posiłku jest uzasadnione i nie może ewentualnie zniszczyć instynkt głodu. Jeść kot nigdy rashochetsya. Ale nasze próby mycia spodnie kot po skorzystaniu z toalety, zwłaszcza z mydłem, może prowadzić do tragicznych skutków. I zamiast raz, aby przyzwyczaić dziecko do zasobnika, należy odzwyczaić go od toalety raz na zawsze. Tortury mycia zwierzę nie przebaczycie, zwłaszcza gdy wykonała swoje zadanie w odpowiednim miejscu. Kot koniecznie oblyubuet inne zaciszne miejsca w mieszkaniu, aby nie narazić się na taki nieprzyjemny i upokarzającej procedurze.

W celu przeszkolenia kota chodzić na tacy, trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na 20-30 minut z wodą w razie potrzeby procedur. W skrajnym przypadku, delikatnie przetrzeć miękką szmatką pod ogonem, coś jednocześnie delikatnie nagovarivaya kota (piękny, mądry, dobry).

Aby uniknąć kary w toalecie

Już rozumiem, że przed przyzwyczaić kota do toalety, należy wybrać bezpieczne miejsce ukrycia, nie powoduje negatywnych emocji zwierzęcia. Dlatego karać kota w toalecie jest zabronione. W każdym razie, nie obejmują go tam, nawet jeśli to nie było w porządku. Żaden kot nie będzie tolerować w swoich posiadłościach zamkniętymi drzwiami, a tym bardziej w latryny.

Nie zapomnij o kolejnych cech psychologicznych: kot nie jest asocjacyjne myślenie, więc wszystkie próby karania grzebie nos w odchody będą całkowicie bezużyteczne. Po krótkim czasie kot nie zapomnę tego, co zrobiłeś, ale obrazą dla was będzie ona niepowodzeniem.

Jeśli złapać psa na miejscu zbrodni, dopuszczalne jest powiedzieć groźny głos, „niemożliwe”, aby wybrać się na dłoniach i szybko przypisać do toalety, nie patrząc na to, że z nim na drodze odlewania, czy to już zaczął kał. Tak więc możliwe jest, aby trenować kociaka do zasobnika szybko, i nic więcej. Lotochek umieścić go i powiedzieć, łagodny głos, głaszcząc Oto mądry, że się robi. Zapamiętaj raz na zawsze, w toalecie – jest poufna miejsce dla wszystkich, w tym swojej bewhiskered stworzenia.

Terminowe treat inwazje robaka

Najczęściej hodowcy kotów wolą myśleć, że ich zwierzęta nie mają robaki. Jednak zamiatać robaków – jest to pierwsze działanie, jakie należy podjąć w przypadku, gdy kot zaczął chodzić do różnych kątach. Pamiętaj prostą prawdę – nie ma żadnych kotów bez robaków. Nie, nie sądzę, że jesteś zła opieka dla skarbu. Wszystko jest o wiele prostsze.

Koty chodzić na podłodze gołe nogi, a następnie lizać je (właściwości bakteriobójcze w kotka robakom śliny nie zaszkodzi). Karmić zwierzątko surowe mięso, a może nawet surowe ryby (co jest bardziej niebezpieczne niż cokolwiek innego). W lecie w mieszkaniu może latać latać, Twój kot może chodzić na ulicy, inne zarażone zwierzęta mogą przyjść na wizytę. Ponadto, można się zarazić kota, zmieniając źródło choroby na ich buty, ubrania lub brudnymi rękami. Nawiasem mówiąc, robaki człowieka zbyt niebezpieczne dla kotów.

Robaczyca powoduje kotów różnych zaburzeń, w tym problemy z krzesła. Powodem do niepokoju jest eliminowany po prostu – regularnie, raz na cztery lub pięć miesięcy spędzić aktywność przeciwko robakom. Trzeba dać kotu przeciwrobacze leki są zaprojektowane specjalnie dla kotów. W żadnym przypadku nie mogą być stosowane leki przeciwrobacze przeznaczonych dla ludzi – oni spowodować poważne zatrucie u kotów.

Podstawowe zasady higieny pozwala szybko rozwiązać problemy z toalety na zewnątrz zasobnika. W każdym razie, robaki jako przyczynę niepowodzenia kota zasobnika można wykluczyć.

Aby dostosować się do dziwactw z kotem

Niektóre gatunki fiszbin obserwuje dziwny zwyczaj – robią swoje „małe” rzeczy tuż lotochek i usiąść obok kał. Wierz mi, to nie jest kaprys, ale pamięć genetyczna, przekazywana od swoich przodków. Zwyczaj odzwyczaić kota jeszcze prawie nikt nie mógł. Wystarczy dostosować się do tego dziwactwo. Nie ma sensu karać kota, jednak, jak włożyła dodatkowych zasobników.

Kot może dobrze pomścić zniewagę zadane na niej w postaci kampanii nie patelni, ale raczej w butach lub torbie, na łóżku lub na kanapie. Koty – istoty bardzo drażliwe i pamiętam żadnej szkody, że kiedykolwiek zło. Jeśli niesłusznie skarcił kota, zamknęła drzwi, zmuszony do zrobienia czegoś wbrew jej woli – spodziewać się niespodzianek. Nie trzymać cię czeka. A jeśli odważą się skarcić kota do sztuczek, będzie to tylko pogorszyć sytuację. Lepiej po prostu udać się do świata.

Nie popełnia błędów

Pierwszy błąd – gdy właściciele uważają, że kotek, aby dowiedzieć się wszystkiego na własną rękę. Kotek powinien być przyzwyczajony do zasobnika z jego pierwszych krokach w domu, bo potem będzie za późno. Dzieciak wystarczy swoją dyspozycję – pokazać mu, gdzie iść do toalety, inaczej będzie wybierać samego miejsca, a ty nie oduczyć wybrany przez wc.

Drugi błąd – właściciele zapominają, że ich dziecko bierze wszystko dosłownie. Jeśli kotek był karany za basen, ale nie pokazują, gdzie iść, myśli tylko jedno: nie chcę być karane, a zrobię wszystko w tajemnicy. W rezultacie, można uzyskać kilka basenów oraz w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Jeśli kotek wkrótce został wyrwany z matką, to trzeba mu pomóc nauczyć się korzystać z jego tacę. Weź kotek poposiłkowej jego latryna Seat delikatnie trzymając jedną ręką, a drugą na głaskanie brzucha. Często wszystkie kocięta odczuwać pragnienie, aby przejść do łazienki natychmiast po posiłkach, a co za tym idzie wynik można uzyskać niemal natychmiastowy.

Zachowanie kotek powie, czy chce skorzystać z toalety. Uczucie pragnienia, aby odzyskać, to zaczyna się na podłodze mostu, a jego oczy błyszczą. W tym momencie trzeba szybko przemieścić kotek na tacy, a nie przerażające w tym samym czasie. W żadnym wypadku nie należy krzyczeć na kotka, nie mówiąc już bić – takie działania, które absolutnie nic nie osiągnie.

Oczywiście, musimy podkreślić, nie wszystkie zasady kotek miotu. Jednakże, jeśli rozpozna twój kot równoprawnym członkiem rodziny, to odpowiemy odwzajemnić i szacunek. Pamiętaj, że pragnienie Twojego zwierzaka być przestrzegane i zobaczyć rzeczy jego oczami. To po prostu musi rozwiązać wiele ważnych problemów. Dzięki zastosowaniu podstawowych zasad zachowania z kotem będzie można łatwo znaleźć wspólny język z nią. Nie można powiedzieć kota do karania lub upokorzyć ją, ponieważ zawsze można zgodzić się, nawet jeśli jest mały. Najważniejsze – aby to pragnienie.

load...