Jak nauczyć dziecko alfabetu: wprowadzenie dzieci z literami i nauczyć się czytać

Nowoczesne rodzice często popadają w skrajności w sprawach rozwoju i uczenia się dzieci. Niektórzy zajmują się dzieckiem dosłownie od kołyski, podczas gdy inni uważają, że konieczne jest, aby zostawić dziecka samego, a nie pozbawiać go szczęśliwym i beztroskim dzieciństwie. Ale jeśli nie myśląc tylko o tym, jak uczyć dziecko alfabetu, ale także o to, czy trzeba to zrobić, odpowiedź jest jasna: trzeba. Po wszystkich liter są wszędzie wokół nas. A jeśli jesteś zaznajomiony z nich dyskretnie syn lub córka od najmłodszych lat, że dziecko będzie wiedział, że jest to taki list jest tak proste, jak się dowiedzieć, co jest pies, kot, i zanurkował.

load...

Ponadto, niektóre z samych dzieci są zainteresowani w listach, a rodzice nie ma nic do zrobienia, jak uczyć dziecko alfabetu już w ciągu 2-3 lat. Pamiętaj o podstawowej zasadzie: dyskretny.

Zawartość:

Dlaczego uczyć dziecku alfabetu

Oczywiście maluch 4-5 lata, aby dowiedzieć się wszystkie litery są znacznie szybsze niż dwa lub trzy letni, który szybko traci zainteresowanie studiami i szybko zapomina o wszystkim. Prowadzi to rodziców, aby myśleć o niecelowości takiej pracy. Ale na wczesnym piśmie uczenia naturalnie wchodzą w życiu dziecka.

load...

Pamiętaj, że wczesny rozwój nie musi chwalić jego okruchy na placu zabaw przed innymi mumie. Niektóre dzieci w wieku osiemnastu miesięcy wszyscy wiemy listy do dwóch lat zaczynają scalić je na sylaby i trzy bezpiecznie zapomnieć o tej fuzji. W-letniego dziecka po prostu nie ma potrzeby czytania. Wcześniej znajomość alfabetu nie sprawia geniuszem dziecka, ale tylko przyczynia się do rozwoju ich naturalnych zdolności, będąc jednocześnie użyteczny i przyjemny sposób na spędzenie czasu razem z rodzicami dzieci.

Jak nauczyć dziecko alfabetu 1-3 lata

Są rodzice, którzy kierują się hasłem w rozwoju dzieci „nauka nigdy nie jest za wcześnie.” Wisiały litery malowane na kartce A4 w pokoju dziecka do roku. Na jednym arkuszu musi być tylko jedna litera. Kiedy dziecko nie śpi, to sprowadza się do liter i wywołać je. Od czasu do czasu trzeba zmienić lokalizację literami na ścianie i zastąpić niektóre inne litery.

Ciekawych listów Toys

Dla dziecka w wieku powyżej lat można kupić dywan, puzzle z literami, a po dwóch latach – alfabet magnetyczny (wystarczy, aby upewnić się, że magnesy liter nie wypaść – dziecko może je połknąć).

Należy pamiętać, że trzeba nauczyć dziecko dźwięki, a nie litery. Oznacza to, że zamiast powiedzieć, H, K, EN zamiast EM. Dlatego należy zrezygnować z pomocy elektronicznych, w których dziecko kliknie na obrazek, aby usłyszeć litery i słowa, które rozpoczyna się od niego, a czasem nawet utwór lub Twister języka. Dziecko jest mało prawdopodobne, aby zrozumieć, dlaczego pod literą EF sporządzony futbolu, a pod literą N – Ser. Znacznie łatwiej byłoby, gdyby ten list będzie określany po prostu jako P i N.

Pyszne litery

Można umieścić litery owoców lub piec ciasteczka w formie listów. Ten alfabet jest już oferują dziecku 1,5-2 lat. Po zwiedzaniu okolicznych malucha w dotyku i smaku. Dlaczego nie skorzystać. Zwykle posiłek może być przekształcony w działalności zabawy. Aby rozpocząć lepiej z samogłoskami, ponieważ są one łatwiejsze do śpiewania. Złożyć alfabetu z słomek, krakersy, marmeladok, gałązek zieleni.

Man-made litery ręczna

Bądź litery z gliny lub masy solnej, wyciąć je z kolorowego papieru. Listy mogą być montowane na nogach, i pójdą do swoich domach. Można narysować litery na kartce papieru i poprosić dziecko, aby malować nad nim. I to jest możliwe w jednej lekcji „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”. Przez rysowanie na kartce A4 dowolną literę, wyciąć wiele tych samych kształtach geometrycznych, takich jak trójkąty. Uszczelnić wnętrze dużą literę A małe trójkąty, a dziecko będzie pamiętał litery i liczby.

Letters, krewni i przyjaciele

Oryginalny sposób, aby nauczyć dziecko alfabetu – aby skojarzyć litery ze zdjęciami przyjaciół i bliskich. M – Mamo, P – Papa D – dziadek, W – Vova I – Irina itp Gra jest fajna, zbiór fotografii może być stale uzupełniane, a także uzupełniać kolekcję obrazów … Na przykład, po wizycie w zoo, obok litery T może zobaczyć tygrysa, a następnie na literę O – Monkey. Fotografię i rysunek może być autobusy, samochody, drzewa, plac zabaw. Wszystko, co otacza dziecko może znaleźć mapę w domu alfabetu.

Jak nauczyć dziecko alfabetu ponad 4 lat

Piaskownica na

Domu. Dzieci w tym wieku są zdolności motoryczne rozwinęły się lepiej, więc dzieci mogą zaoferować umieścić litery z gałęzi, projektant, kamyki i ziaren. Duże tacy posypać różnych zbóż, na tekturze, narysować literę i promazhte jego kleju. Niech dzieciak rzuca górze małe kaszy – gryka, ryż, kukurydza. Więc będzie rozwijać zdolności motoryczne i wyobraźnię.

Gry planszowe z literami

Uwaga lotto i modułów z listów: im prostsza wizerunku pisma, tym lepiej. To może natknąć nieznanych figur że tylko wbić dziecko mylić. Nawiasem mówiąc, kostki mogą być wykonane z kolorowego kartonowego dziecka. Powtarzanie liter dźwiękowe w grze. W sprzedaży znajdują się z alfabetu domino i inne gry RPG z literami.

Przekonasz się, że twoje dziecko nauczyło wszystkie litery, gdy będzie mieć pewność, aby pokazać je wszędzie, ale nie w tym samym alfabecie. Podpisuje w sklepach, trasy transportu, reklamy w telewizji. Wtedy można zacząć uczyć dziecko do scalenia liter w sylaby. Ale to już temat na inną dyskusję.

Wszystkie metody uczenia dzieci liter

Istnieje wiele technik, które pomogą rodzicom. Wybierz ten, który jest bliżej Ciebie i Twojego dziecka. Rozważmy najpopularniejsze z nich.

Metody Helena Bakhtina zbudowane na skojarzeniach. Głównym narzędziem edukacyjnym – książka „podkład dla dzieci od dwóch do pięciu lat.” Na każdej stronie – jedną literę i wyjaśnienia dla rodziców drobnym drukiem. Ponadto, istnieją strony z tych samych liter, trzeba wyciąć i wkleić na grubym kartonie. Okazuje się, że litery mogą być odtwarzane. Stają się przyjaciółmi. W liście pan dziób i czerwone nogi, na literę W – miękkie puszyste uszy królika D jest wykonany w postaci domu, a literą I, wszystko cukierki (co dziecko nie lubi cukierków?).

Technika ta polega na szkolenia Nikolai Zajcew nie pisze i natychmiast zapisuje, chociaż istnieją również litery. Podstawowy zestaw – sześciany (kostki Zaitseva), że rodzice muszą trzymać się razem na własną rękę, wypełniając je metalu i elementów drewnianych ściśle według instrukcji, jak również tabele z magazynów, które zajmują połowę ściany. Ale dziecko będzie zobaczyć wszystkie sklepy w systemie, a zawartość, rozmiar i kolor bloki pomoże mu odróżnić dźwięczne i bezdźwięczne, twarde i miękkie przechowywanie.

Uczenie dzieci alfabetu i nauczył go czytać, rodzice będą podtrzymywać tylko zainteresowanie dzieci czytania, nabywanie literaturę ekscytujących dzieci. Wtedy kocha książki nie mniejsza niż bajki. Dziecko, które czytał w szkole kilkaset książek, jest daleko w tyle w rozwoju swoich rówieśników spoza czytania. W przyszłości dziecko będzie wyposażona w czołowych pozycjach wszędzie – w szkole, gimnazjum, liceum. Po tym wszystkim, czytanie – podstawę wszelkiej nauki.

Samouczek wideo dla młodych pochemuchek

Elena Kaspirkevich

load...