Jak nauczyć dorosłego kota do miski?

Zawartość:

Koty – Wayward stworzenia. Oraz charakter nich, mówiąc, silna. Pomimo naturalnej inteligencji i pomysłowości, zwierzęta te często cierpią z powodu własnej upór i niechęć do pogodzić się z regułami ustalonymi przez człowieka. Na przykład, są one przygotowane do ignorowania latryny tacę i twardy kał w miejscu, które wybierze dla siebie.

load...

Większość właścicieli kotów ten problem nie występuje, gdy zwierzę mieszka w domu niemal od niemowlęctwa, a w tym wieku to był przyzwyczajony do tacki (kociąt zazwyczaj łatwe do pociągu chodzić na pasku). Jeśli dom jest rozliczanie dorosłego kota, który wcześniej został przyzwyczajony do zasobnika, jest prawdopodobne, że szybko zdali sobie sprawę, gdzie jest jego nowy dom WC i będzie je regularnie. Jednak to nie może się zdarzyć, jeżeli zmiana miejsca zamieszkania w zwierzęciu spowodować prawdziwy stres i odrzucenie tacy staną się formą protestu.

Przyzwyczaić do podajnika i mieć dorosłego kota, wykonane z ulicy, lub po prostu przyzwyczajeni do pójść sobie ulżyć na wolności, a nie w plastikowej kuwety. W związku z tym pytanie, jak to zrobić, nie jest bezczynny. Dla wielu kotów odmowa użyć tacy staje się przeszkodą w stosunkach ze zwierzęcia. W wyniku nieudanej walce o ludzką taki upryamitsy w najlepszym wypadku ruch żyć w sektorze prywatnym, a co gorsza są na ulicy. Nie będziemy spierać o moralności takie zachowanie uporczywych właścicieli kotów, i porozmawiać o tym, jak wszystkie takie same, aby spróbować nauczyć dorosłego kota chodzić na tacy.

Wybierając miejsce na WC

Koty – delikatne stworzenia. Jako latryny wybiorą zakątki ukryte przed wzrokiem ciekawskich. W związku z tym, na tacy w domu też trzeba wybrać lokalizację. Najbardziej odpowiednim miejscem na tacy kota w mieszkaniu będzie łazienkę lub toaletę oraz balkon (loggia), jeżeli jest izolowany. Nie należy również zapominać, że zwierzę w każdej chwili powinien móc swobodnie przejść do jego WC. Dzięki temu można szybko i łatwo nauczyć kota lub kota nową toaletę.

Kategorycznie nie nadaje się do kuchni kociej i przedpokoju. Po pierwsze, to jest nie do przyjęcia z punktu widzenia higieny mieszkania. Zgadzam się, że toaleta (nawet kota) nie ma miejsca w kuchni, gdzie żywność jest przygotowana lub na korytarzu, gdzie ludzie strój i obuwie. Warunkowo odpowiednie miejsce można uznać za magazyn, jeśli jest to wygodne dla Ciebie i Twojego kota. Po drugie, kot może odmówić korzystania z toalety, gdzie często nie są ludzie, ona, jak już wspomniano, jest delikatna.

load...

Wybierz tacę

Jeśli dorosły kot przed nim zamieszkał w swoim domu, nie wiedziała, że ​​taka taca, to powinien on zadowolić ją: być dość przestronne i wygodne, więc rozpoznała go jako toalety. Co to oznacza wygodną szufladę? Przede wszystkim głęboka on przeznaczony dla dorosłego zwierzęcia. Taca głębokość nie może być mniejsza niż dziesięć centymetrów. Pozwoli to na kota kopania w tym celu przygotowania miejsca do intymnej procesu, a następnie ukryć wyniki. Ponadto, taca wysokiej dysk będzie to niemożliwe, aby się wyspać na wypełniaczem podłogi. Szerokość i długość korytka muszą być wystarczające dla zwierzęcia całkowicie w niej dopasowane.

Alternatywą cell-taca będzie specjalny dom, toaleta, która będzie przydatna kot i złagodzić swoją opiekę żwirek. Fakt, że te specjalne domy są wyposażone w filtry do oczyszczania powietrza z naturalnego zapachu, że pozostaje po wizycie kota. A jeśli nie masz czasu do czasu wyjąć tacę, a następnie filtruje zneutralizować zapach. Koty też z wielką przyjemnością zacząć chodzić sobie ulżyć, używając domy takie jak toalety są wyposażone w dachu i ścian i całkowicie ukryć kota od wścibskich oczu. I umieścić łazienka może być nie tylko w łazience, a nawet w korytarzu – kota lub kota, który nie mylić.

Przyzwyczaić kota do toalety

Bardzo często zwierzęta intuicyjnie zrozumieć, co przygotował dla nich tacy. Jeszcze trochę wysiłku trzeba wywierać uczyć dorosłego kota do nowego WC. Nawiasem mówiąc, powszechne przekonanie, że kot przyzwyczajony do zasobnika lżejsze niż kota, nie jest prawdą. Tak, oczywiście, napędzane przez instynkty męskiej kota, według którego powinien być oznaczony na terytorium w znany sposób. W związku z tym, często jest w nowym środowisku zwierzę zaczyna zostawiać śladów. Ale kot jest bardziej kapryśna. A jeśli nie lubi to miejsce, będzie uparcie odmawiają chodzić na pasku i wybrać miejsce na samej toalety. Ale zacznijmy od początku.

Po pierwsze, trzeba uważać na zwierzęta. Kot chce zwolnić się wkrótce po posiłku. Choć zauważamy mogą trwać przez długi czas. Nawiasem mówiąc, wprowadzenie kota do toalety, można od razu po jej pojawienie się w domu. Jak już powiedzieliśmy, zwierzęta są często intuicyjnie zrozumieć cel tacę. Jeśli sprawa jest to, co się stało, to problem jest rozwiązany: raz jest zbieżny w zasobniku, kot (lub kota) zaczną używać ich stale.

Ale jeśli zwierzę nie jest natychmiast rozpoznawane w zasobniku wc, a następnie poczekać, aż musi powstać. Chcą skorzystać z toalety, kot zacznie szukać prywatnego miejsca na salach. Zauważywszy to, wziąć zwierzę, wyjmij tacę i umieścić w nim. Udar, spokojny i spacer. Najprawdopodobniej kot zacznie kopać pojazdu, most, i ostatecznie załatwi w zasobniku. Jeśli to wyskakuje z rynny i próbuje uciec, wracają do niej zasobnika, aż nie ma takiej potrzeby.

Inną opcją. Widząc, że kot wybrał miejsce i most musi siusiu lub rufa, szybko umieścić tackę na to miejsce, i ustawić go w zwierzę. Będąc już praktycznie w procesie, zwierzę będzie kontynuować pracę, będąc w zasobniku. Nie zmienia to wypełniacz: następnym razem, gdy kot zacznie szukać toalety zapach. Jeśli jest, aby wrócić do swojego pierwotnego położenia, a następnie zabrać go do podajnika. Wyczuwając znajomy zapach, kot będzie używać do zamierzonego tacy uniwersalnej.

Jeśli zwierzę jeszcze powrócił do swojego pierwotnego miejsca, umieścić na blasze, gdy jest tam, i to stopniowo zaczynają się poruszać z powrotem do miejsca, gdzie pierwotnie przeznaczone do umieszczenia zasobnika. To zajmie czasu, ale zwierzę to proces przemieszczania będą niezauważalne. I kolejna wskazówka.

Jeśli miała kota z ulicy, po czym po raz pierwszy wlewa się wypełniacza tacy, a konwencjonalna ziemia lub piasek: znajomy zapach i konsystencję, która znajduje się w zasobniku, kot pomoże zrozumieć, dlaczego komórka jest przeznaczony. Jeśli zwierzę w twojej nieobecności gówna w zacisznym kącie, osuszyć wytrzeć kałużę i położył serwetkę na tacy. Jeśli oprócz kałuże zwierząt pozostawił więcej widocznych śladów w tych „śladów” w tym samym ruch w zasobniku. A miejsce wybrano do kociej toalety, hojnie leczyć z amoniakiem lub octem istocie: silny i ostry zapach zmusi zwierzę ignorować tego miejsca.

Potencjalne an_3

Zdarza się, że siła idzie w zasobniku spadnie dorosłego kota, który znany moment skłonny go używać. Przed skarcić zwierzę, należy skontaktować się z weterynarzem: to zachowanie może być pobudkę i porozmawiać o problemach ze zdrowiem zwierząt. Takie zachowanie dorosłego kota lub koty mogą również wskazywać niewygodne dla niego tacy lub niewłaściwym miejscu o WC. Pozostawić cat wybrać lokalizację dla podajnika i organizowanie tam toalety. Nawet koty mogą być wrażliwy taca bzdura. Niektóre zwierzęta myauchat zażądał, rysunek uwagę na ten problem, podczas gdy inni ignorują brudną tacę cicho, tylko znaleźć nowe miejsce, gdzie można pójść do toalety.

Wielu nie chce kot iść w jednym zasobniku z innymi zwierzętami. A jeśli dom nie mieszka jednego kota, a następnie dla każdego zwierzęcia zakupiony osobno tacy. Ogólnie powiedzieć dokładnie, jak łatwo będzie można nauczyć kota do toalety, to jest niemożliwe. To wszystko zależy od charakteru, temperamentu i inteligencji zwierzęcia. Ale nic nie jest niemożliwe nie istnieje. Mając wystarczająco dużo cierpliwości ze strony użytkownika kotem prędzej czy później rozpoznać przestrzeń zasobnika na toalecie i zaczyna chodzić do niego. Bądź wytrwały i twórczy, i trzeba wszystko się uda!

load...